Руните и татуировките

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот FireSun's Viking » 07 Дек 2006, 14:35

А примерно чукът на Тор да се татуира, къде ще е най - доброто място според теб Wizard, а и според другите...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот B-L-O-T » 07 Дек 2006, 20:21

на рамо - чук се държи в ръка - рамо част от ръка . . . Това е логиката . НО НЕ НА ГЛАВАТА !
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 07 Дек 2006, 22:28

Аз пък мисля на гърдата, тъй като то е символ като цяло...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Wizard » 08 Дек 2006, 16:37

Всеки сам си решава, относно татуирането по тялото. Моето мнение вече съм си го дал!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ROAR(TheGoblin) » 08 Яну 2007, 19:26

Аз съм против татуирането на руни.Да пред положим че си направиш
такава татуировка.Всичко може да се обарка.А си представи че нещо
се обърка,и ако неможеш да я махнеш.Руната ще е много заредена заради кръвта.И почват да ти се трупат неприятности.И тогава не знам
как ще я махнеш.
icon_oops И най-малката грешка може да се окаже пагубна.
Аватар
ROAR(TheGoblin)
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2007, 17:28

Мнениеот demonic » 02 Юли 2007, 06:04

Аз съм съгласна с wizard руните са нещо опасно ако не знаеш как да ги използваш с тях шега не бива те са като живи същества и при наи-малката грешка могат да те унищожат аз съм напълно съгласна с wizard това не е детска игра
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот avanabil » 02 Юли 2007, 09:52

Темата, поставена от EliKarim е особено интересна. За пореден път изчитам всяко едно значение на руните по отделно. И преди всичко залагам на правите, светли позиции на руните, защото точно те въплъщават силата на някое качество, което може да ни подведе дотам, че да си я татуираме като символ за цял живот. Все пак, аз не срещнах руна, която дори и в тази си светла страна, да не съдържа нещо, което да се превърне в крайъгълет камък на нашите намерения. Дадената като пример руна за защита, напимер създава условия и за зависимост. Кой може да твърди със сигурност, че след време точно това качество на руната няма да обсеби целият ни живот или поне важни сектори от него. Някой може ли да гарантира за контрол над самата руна, в смисъл, че след време едно от всичките й качества няма да реагира на ситуациите в нашия живот по твърде объркващ и неблагоприятен начин. Представям си го като НЕКОНТРОЛИРУЕМА ХИМИЧЕСКА РЕАКЦИЯ, НА КОЯТО ПОСЛЕДИЦИТЕ СА ИЗНЕНАДВАЩИ. А изненадата може да има и тъмна страна, въпреки светлата страна на руната. Рискът е огромен, наистина.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот DragonFire » 07 Яну 2008, 21:52

Преди смятах, че идеята за руническа татуировка е добра, но нещо ме накара да размисля. Имаше една техника за постигане на резултати чрез издраскване на дадена руна върху една от чакрите, руните от старшия футарк бяха разделени по групи, като дадена група руни отговаря (според света от Игдрасил на който съответства) на дадена чакра. Уж на шега пробвах ама бях шашнат от резултата. Та се замислих, ако случайно направя подобна татуировка, то най- вероятно би станало същото, но перманентно. Замисляйки се по този въпрос открих, че изобщо нямам намерение или желание върху което бих искал да действа и няма обстоятелство върху което бих искал да въздействам в толкова дългосрочен план. Отделно че едва ли крехката ми материална черупка би издържала върху себе си активирани руни за толкова дълго време. Не виждам как би издържал организма ми. Та май идеята да си татуирам руни започна да ми се струва все по- необмислена и ненужна. Добре, че по изключение не избързах, а помислих малко по въпроса.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот venus » 07 Яну 2008, 22:21

DragonFire написа:Уж на шега пробвах ама бях шашнат от резултата.

Би ли споделил?
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот FireSun's Viking » 07 Яну 2008, 22:51

Смисъл да се татуират Руни и аз невиждам. За "зависимост" - нормално е тъй като, ние се обвързваме във всички аспекти на този знак до краят на живота ни.
До колкото ми е известно руническите шамани са носили талисмани, но Руни не са си татуирали.
Завъртането на чакри с руни е доста силово..., не е за всеки и не е за начинаещ.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот DragonFire » 07 Яну 2008, 23:05

ами ще ти постна съответствията, пък за процедурата, оставам ти да си изработиш правилна и работеща за теб. Та такам:
- Райдо, Хагалаз, Тиваз, Лагус- в областта на Муспелхайм(Свадхистана)
- Кауназ, Наутиз, Беркана, Ингуз- в областта на Ванахайм(манипура)
- Ансуз, Уинйо, Сигел(Соулу), Манназ- в областта на Йотунхайм(Аджна)
- Турисаз, Гебо, Алгиз, Ihwaz- в областта на Нифелхайм(Вишудха)
- Феху, Уруз, Иса, Джера, Ehwaz, Пертра, Отила, Дагаз- в областта на Мидгард(анахата)

От тук нататък- варианти за импровизации- бол. Намираш кои са основни за преминаване от един свят в друг, а от там че всяка работи и с някой от хоризонталните светове- вече възможностите стават още повече, ама едва ли трябва да ти го казвам.
Основната идея е разполагането на руните в сърдечната област- групата от мидгард, за останалите четири групи от по четири руни, подбрани са както ти казах, според това с кой от хоризонталните светове работят. Ето още едно подреждане по чакрите което дава плод за размисъл:
Мулдахара- Сварталфхайм- Ihwaz
Анахата- Мидгард- Джера
Вишудха- Нифелхайм- Иса
Аджна- Йотунхайм- Наутиз
Манипура- Ванахайм- Ингуз или Муспелхайм- Дагаз
И та такам, сори, че постът стана доста хаотичен и недообяснено остана доста, но това са основните разпределения които би могло да се приемат, в първия случай- за промяна в консенсусната реалност, във втория- за пътувания по дървото
колкото до техниката за действие, предполагам не ти трябва готова рецепта, ще измислиш вариант- дали с body paint да ги нанасяш, или да ги издраскваш върху кожата, това си опира до предпочитание и до това кой вариант работи по- добре в твоя случай.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 07 Яну 2008, 23:19

FireSun's Viking написа:Смисъл да се татуират Руни и аз невиждам. За "зависимост" - нормално е тъй като, ние се обвързваме във всички аспекти на този знак до краят на живота ни.
До колкото ми е известно руническите шамани са носили талисмани, но Руни не са си татуирали.
Завъртането на чакри с руни е доста силово..., не е за всеки и не е за начинаещ.


До колко са татуирали или не руни по себе си, не можем да бъдем сигурни. Все пак не можем да имаме напълно точни сведения какво точно са практикували Витки в старите времена.
Иначе за чакрите и руните не мисля че е мн точно "не е за начинаещи", защото следва да се дефинира и какво е точно да си начинаещ. По- скоро бих казал, че за човек, който няма никакво намерение да опознава руните и за човек, който поне не е почнал да изважда руните от който и да било Футарк от вътрешния си свят, тази техника би била опасна и... хм има и по- приятни начини да се самоунищожиш. Докато са сериозно занимаващ се с галдор човек , може би това е по- органичния, естествен начин за работа с чакри примерно. Не знам, опитът ми с такава техника е дооста малък и не бих могъл да кажа със сигурност кой да го я ползва и кой не. И все пак... aproach with care and use at your own risk.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот paladin » 14 Яну 2008, 22:47

Магията не е шега работа дори и за тези които твардят че са компетентни. Един велик философ е казал: " Аз знам, че нищо не знам."
Татуирането на магически символи, дори за най-самонадеяните, може да отвори врати, които не са били желани да бадат отворени. Определено си имате мъдър WIZARD във форума, така че не е лошо да следвате съветите му......
GOD WARRIOR
Аватар
paladin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2008, 21:11
Местоположение: CALIFORNIA

Мнениеот EvilOne » 15 Яну 2008, 08:55

Всъщност, няма как да не обърна внимание, много зависи и защо си татуираш руна.
Ако е просто защото символа ти харесва и смяташ че ще ти отива, ако не я зареждаш и единственото и предназначение е да изглежда готино на рамото ти, например, тогава не е чак толкова "big deal" колкото се опитват да го изкарат.
За защитна татуировка бих предложил лика, било то и стилизиран, на животното ви пазител - ако сте открили кое е вашето. Защо ли ?
Защото хем така в сила е всичко, за зареждането и напояването с кръв, хем за околните, освен ако не познават наистина много добре ( а не беше ли едно от златните правила в магията да не разкриваш всичко на всеки ) си е просто ... татуировка.
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот naiacrcon » 23 Окт 2011, 21:37

Случи ми се преди месец да си рисувам руни с маркер и наистина макар и да бяха с определена цел и за късмет (бяха само две) нещата тръгнаха на зле. За това и аз мисля, че не е хубаво да се татуират( вече :) ).
Но искам и аз да повдигна въпроса с Мьолнир (чука на Тор)?
Да чуя мнения дали е на хубаво или лошо, но искам да спомена: без никакви руни по него, само той.....
Аватар
naiacrcon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Сеп 2011, 21:29

Мнениеот Wizard » 26 Окт 2011, 13:56

naiacrcon написа:Но искам и аз да повдигна въпроса с Мьолнир (чука на Тор)?
Да чуя мнения дали е на хубаво или лошо, но искам да спомена: без никакви руни по него, само той.....


Тази руна може да работи и за негативни желания. Ако съм ти враг и видя, че си си татуирал Тор, мога да предизвикам нейното негативно значение...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот naiacrcon » 26 Окт 2011, 19:16

Как може да се задейства силата на чужда руна.
Аватар
naiacrcon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Сеп 2011, 21:29

Мнениеот Wizard » 27 Окт 2011, 10:45

naiacrcon написа:Как може да се задейства силата на чужда руна.



По същия начин, по който се зарежда направена от теб руна. Гледаш руната и изпращаш посланието.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот naiacrcon » 28 Окт 2011, 17:59

Ясно. A чука на тор брои ли се за руна и защо, не би ли трябвало да е символ?
Аватар
naiacrcon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Сеп 2011, 21:29

Мнениеот Wizard » 04 Ное 2011, 18:32

naiacrcon написа:Ясно. A чука на тор брои ли се за руна и защо, не би ли трябвало да е символ?


Намери инфо за руните тук www.magicgatebg.com или си купи книга за това, което питаш.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

ПредишнаСледваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта