КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ЛЮБОВНАТА МАГИЯ?

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот Марио » 11 Яну 2005, 20:31

Всеки на моята възраст,а иначе казано,така наречената "тийнейджърска" възраст страда от така наречените любовни терзания icon_color Лично на мене не веднъж ми е идвало на ум да направя нещо по въпроса с помоща на магия.Но,когато се замисля проумявам,че не е добра идея.Защо ли?Ми отгоравора е много прост.Имаше една поговорка,май беше от юдаизма,та тя гласеше:"Не прави на другите това,което неискаш те да правят на теб."
Та помислете как бихте се чувствали,ако някой тръгне да ви прави магия за любов,без вашето знание.Отговорът е:гадно.Тоест искам да кажа,че да се прави любовна магия е просто гадно и нечестно и мисля,че всеки,който има поне малко морал в себе си би споделил моето мнение.

И още един въпрос имам.Правилно ли е да се каже,че любовната магия е вид черна магия?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Марио » 12 Яну 2005, 13:05

Мортимус разбирам какво искаш да кажеш,но честно казано наистина не мога да отговоря точно дали е така или не.Е няма значение след време се надявам да разбера,пък тогава може пък аз да съм бил прав а не ти.

ПРосто искаш да я контролираш , искаш да е твоя - ти си достатъчно смешен за да не е - за това "ще я имаш на всяка цена с любовната си магия"

Хех Мортимус познаваш ли ме за да твърдиш,че съм смешен? ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот SomoN » 12 Яну 2005, 22:43

Хей,HellClan!
Да не се разсърдиш на мортимус ;),да знаеш че той е хаос магьосник(поне аз така си мисля(има си и недостатъци)) ,а в тяхното правило е почти задължително да спориш с някой,с цел той да приеме твойто мнение (и според мен е много тъпо!!!)!

П.П - Любовната магия се използва само като крайна мерка!!!
Защото си има и странични мерки!
И още един въпрос имам.Правилно ли е да се каже,че любовната магия е вид черна магия?

По прав от това не можеш да бъдеш!
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот SomoN » 13 Яну 2005, 00:14

П.С. Не съм хаос магьосник :) гледаш не където трябва - а там където искаш

Някой път и това се получава ;)
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Марио » 14 Яну 2005, 13:56

Мортимус,с обиди няма да ме обедиш в нищо,само ще ми паднеш в очите.Ако искаш да ме обедиш,просто ми дай съвет,аз обичам съветите,нищо,че някои казват,че те са за слабите,но това не е вярно.
Аз знам какъв си отвътре и знам че това което показваш е като моето :) То всъщност не е мое само аз така си мисля .....

Ти незнаеш нищо за мене,не се заблуждавай:)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Selina » 14 Яну 2005, 14:27

Всъщност знае достатъчно...
Аватар
Selina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 10 Яну 2005, 11:34

Мнениеот Гост » 16 Яну 2005, 08:11

Аз съм твърдо против любовната магия.Преди няколко години така исках да я приложа,но нещо ме накара да не бързам,да се позамисля преди да предприема нещо толкова сериозно каквото е една магия.След дълги размишления реших да не правя нищо.Ако ГО бях загубила напълно...то така е решила съдбата, така е трябвало да бъде.Освен това бих предпочела любовта да е истинска,от колкото ...един вид фалшива,защото е постигната не с чувства ,а с магия.
А относно това,че любовната магия била само за секс...хмм не знам . Дори и за това не бих го направила...мисля че не си струва... :lol:
Гост
 

Мнениеот fly^spirit » 31 Яну 2005, 12:59

Любовната магия е принудителна манипулация спрямо човека,който твърдиш че обичаш.Както някой от потребителите каза-любов е да даваш.С любовната магия нещата опират до егоизъм.Казваш"обичам я/го безрезервно".Мда,само дето такива хора обичат егото си безрезервно.Всеки има право на избор.Всеки сам си понася последствията.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Mixael » 03 Фев 2005, 19:59

Във магията границата между сивата и черната е много тънка,предполагам знаеш,така че отговора ти е ясен.Аз лично сам се опитвал да правя магия за любов,интересно става.Следя реакцийте,погледа,движението,запеметявам нейните думи,минавам покрай нея подушвам я,поглеждам я право в очите ама право там за около 1 сек.това става в рамките на около 2,3 дена.Разбира се трябва да я виждаш често,след това правиш във вкъщи няколко "маневри".Резултата е колко то повече" маневри "направиш толкова разтоянието се сближава.Има една граница която трябва да се спазва.Спира се с всички деиности,защото има опасност тя да хлътне жестоко по теб.После ходи се оправяй.Беше ми забавно да си експериментирам,най-ме кефеше че става.Обаче се отдръпвах докато не бе станало късно.Просто исках да проверя да ли действа.Доказах си, действа. ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 00:58

Може ли Въпрос? :shock:
Кой и къде е този Мортимус който двамата упорито опсъждате.В тази тема Той нали няма публикации.
А относно Любовната Магия Това си е чиста Черна магия .Да манипулираш другия чрез тъмно заклинание с "Висша цел" .
Да бе. :roll:
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Марио » 06 Фев 2005, 14:37

Yu Ning Kai написа:Може ли Въпрос? :shock:
Кой и къде е този Мортимус който двамата упорито опсъждате.В тази тема Той нали няма публикации.

Yu Ning Kai Мортимус редовно посещаваше този форум,беше навътре в нещата,но незнайно защо го напусна и си изтри всички мнения.Може би му е писнало от форума,незнам.
Иначе радвам се че и ти мислиш,че лубовната магия си е черна;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 15:25

Е ми че какво му мисленето. При черната магия едно.При любовната друго.Да ама Не. Целите и на двете са еднакви само едната се "окрасява" за пред хората.
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Mixael » 07 Фев 2005, 13:54

Точно така.Аз трябва да опитам от всичко,и съм се пробвал.Станало или не,е без значение.Според мен трябва да се опита от всичко,по този начин натрупваш опит и знания .Резултата идва с опита.До колко ще се "очерним'е доста относително.Всеки вярва различно. ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот nikoj » 07 Фев 2005, 17:59

Приятели, май никой от вас не е употребявал "любовна магия"?
Преди години реших да я изпробвам. Трябва да ви кажа, че още съжалавам. crybaby2
Не ме разбирайте неправилн. Ако се направи както трябва при нея се получава не фалшива, а истинаска любов със всичките й положителни и отрицателни черти. Проблемът е цената, която се плаща при нея. Когато започне да действа (в случай, че си един от обектите на заклинанието) ти започваш да се привързваш дори по-силно от този към когото е насочена. А когато има любов има и болка... Така че ако се насочите към нея, изберете си добре човека, който ще обичате.
Преди години при медитазия попаднах на един по-интересен способ. Бих го нарекъл съединяване на съдбите. При него съдбите на двама души се свързват, като любовта не е задължителен елемент.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот EliKarim » 07 Фев 2005, 19:52

nikoj написа:Преди години при медитазия попаднах на един по-интересен способ. Бих го нарекъл съединяване на съдбите. При него съдбите на двама души се свързват, като любовта не е задължителен елемент.


Добре ама искам да попитам тук за кармата? Нали има кармични забрани и несъответствия между две съдби? Нещо не съм наясно с това... :?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот nikoj » 08 Фев 2005, 03:51

Аз не вярвам в кармата или в съдбата, като някаква абсолютна предопределеност. Бог е дал на хората свободна воля да предопределят своя път. Хората са синове божии, в смисъл, че са божествения аспект в материалната сфера. Една от привилегиите им като такива е сами да градят бъдещето си (или липсата на такова).
Възможно е духът да избира телата, в които да се прероди. В различните си животи той се учи и еволюира. Не вярвам обаче някой да подбира специално ситуациите (тестовете), които трябва да преодолее.
Статистически е почти невъзможно да съществува карма за 6 млрд. души, които живеят на Земята. Ситуацията става още по-сложна ако в сметката се включи еволюцията на животните и растенията.
При любовната магия се осъществява предизвикване на сексуално привличане между двама души. В личния си опит, аз използвах заклинанието от Соломоновия ключ, за да предизвикам ефекта. И той действа. Моята воля канализирана така наречените мрачни аспекти на вселената (демон) за да доведе до любов (или емоционално състояние, което е много близко до любовта).
В случая обаче въпросният човек ми се противопостави ментално на връзката и от един момент тя стана невъзможна. Възможно е разумът да победи чувствата.
Наскоро срещнах една интересна мисъл на Шри Юктешвар: Мисълта създава формата, любовта я изпълва със съдържание, а волята я поддържа и така тя се материализира. Това може да се използва за обяснение на другия способ, който споменах по-горе. Представата за множество нишки (вероятности) могат тотално да свържат живота на един човек с живота на друг. За разлика от метода на любовната магия, при този е необходимо да взаимното съгласие и на двамата.
Аз лично използвах един предмет, който случайно намерих в астрала. Той може да се пресъздаде като олицетворение на по-горните нива на вселената (или частица от Бога). При медитация бихте могли да създадете камък, който представлява символ на духовния аспект (не съм сигурен дали съм достатъчно ясен?). След това със собствената си воля накарайте от него да излязат множество нишки от дух (материалния елемент дух), които да свържат душите на хората, които трябва да обедините. Би трябвало да подейства по-добре ако с нишките съедините и бъдещите им действия (постъпки). След това накарайте по нишките да потече волята и любовта на хората, които обединявате (не става въпрос за сексуалното привличане, а за идеалната любов). Ако между тях съществува желанието да са заедно, нишките ще обединят изцяло живота им и в бъдеще до голяма степен ще действат като една личност.
Това е нещо като магическа сватба. Възможно е някъде да бъде открита и конкретна церемония, която да предизвика подобен ефект. Ако някой е попадал на подобен текст, ще съм му благодарен да го публикува.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Mixael » 08 Фев 2005, 19:16

Нямам думи ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот nikoj » 08 Фев 2005, 19:55

Все пак ако сте срещали ритуал за магическа сватба, моля, публикувайте го :lol: :-P :lol:
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Marta » 09 Фев 2005, 01:01

nikoj, горният ти пост е страхотен!

Има само 2 неща, които ....
nikoj написа: Статистически е почти невъзможно да съществува карма за 6 млрд. души, които живеят на Земята. Ситуацията става още по-сложна ако в сметката се включи еволюцията на животните и растенията.

Защо да е невъзможно? Това не е ли ограничаване на безграничното? В основата на всичко в крайна сметка стои една същност, която е и безгранична, и всемогъща, и накратко казано немислима. И тогава какво са някакви си 6 милярда.

Другото, което не разбрах, е каква е целта на този способ, както го наричаш. Тъй като го даваш в тема за любовната магия - двамата участници в него го правят съзнателно и по своя (и на двамата) воля. Ами тогава какъв им е проблемът да си живеят заедно и да си се обичат и без ритуал?
Идеята ми е, че чрез този ритуал се създава нова кармчна връзка, и предполагам тя е много силна. А целта при работа с кармата е да се освободят кармичните връзки. Тук се прави точно обратното. Предполагам, че този ритуал би могло да се използва за няква много спец. цел, когато създаването на такава връзка е наложително. Но просто за да се обичат двама души icon_bduh
Аватар
Marta
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Ное 2004, 23:05

Мнениеот nikoj » 09 Фев 2005, 01:41

Марта, това за кармата не ми е много ясно. Възпитаник съм на традиция, която проповядва свободната воля на човека да гради своето бъдеще. От чисто логическа гледна точка ми се струва много малко вероятно да е възможно 6 млрд. души да бъдат поставени в точно определени ситуации в продължение на едно 70 години. Ситуацията още повече се усложнява, ако се вземе предвид, че съществуват предсказатели, които могат да променят собственото си бъдеще и бъдещето на други. Убеден съм също, че има магьосници, които могат да се намесват в миналото и по този начин да променят обективната реалност. Естествено може и да греша в тези си разсъждения.
Колкото до магическото обвързване, в определени случаи то има смисъл. Двама души могат да се обичат, но любовта не винаги е достатъчна те да бъдат заедно. В много от ситуации тя е дори неосъществима. С този ритуал се цели да се промени съдбата на двамата така, че те да останат до края на живота си заедно. Съзнавам, че цената може да бъде много висока и за двамата. В смисъл, че може да пропуснат много възможности в бъдеще.
Известно ми е, че при вещиците и при някои от тъмните секти се изпълнява магическа сватба, която цели подобен ефект.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Следваща

Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 38 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 38 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта