КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ЛЮБОВНАТА МАГИЯ?

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот Marta » 09 Фев 2005, 23:35

Върнах се към предишния ти пост, където обяснението ти за свободната воля е наистина прекрасно. И мисля, че трябва да се направи едно уточнение – под “съдба” обикновено се разбира абсолютна предопределеност (в която и аз не вярвам), докато концепцията за карма е задължително свързана с идеята за свободна воля и между тях няма противоречие.
За тези неща може много да се говори, но предполагам - в друга тема.

За магическото обвързване – напълно те разбирам. Но нещата изглеждат така от гледна точка на настоящия момент. В момент, в който се сблъскваме с огромни външни пречки, чувстваме нужда от магическа помощ.

Връзката между двама души се създава поради взаимна изгода (звучи грубо, но това са само думи). Всеки един помага (най-често несъзнателно) на другия да научи своите уроци, да върви по своя път напред. Когато тези пътища съвпадат и двамата са си полезни един на друг (в този вътрешен смисъл), тогава те остават заедно и връзката е чудесна. Когато обаче уроците бъдат научени, съвместният път свършва. Той може да продължи години, цял живот или няколко живота. Но рано или късно свършва. В началото на всяка връзка е заложен и нейният край.

Казваш, че цена за използването на магически прийоми са изпуснатите възможности. Да, но има и друго – те влияят и върху края на връзката. Отлагат го. А да се противопоставяш на промяната, когато й е дошло времето, е грешка. Това води до задържане на развитието и пътя тръгва надолу. Прибави към това, че и връзката вече не е прекрасна, а се превръща в бреме.

В общи линии това са причините, поради които смятам, че не трябва с магия да се влияе върху отношенията между хората, в частност и върху любовта. В магията има много сила. А нашият поглед върху нещата е много откъслечен, не можем да обхванем цялата перспектива, за да знаем кое наистина е правилно.
Всяко едно търсене винаги започва с Късмета на начинаещия и винаги завършва с Изпитание на завоевателя.
Аватар
Marta
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Ное 2004, 23:05

Мнениеот Vault » 15 Фев 2005, 23:48

Любовта сама по себе си е магия, а тя или я има-или я няма, между двама души; използването на любовна магия е некоректно не само към този на когото се прави, но и към този който я прави, щом я няма в действителност, няма нужда чувствата да се насилват най-малко пък в Любовта!!!
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот Марио » 16 Фев 2005, 13:25

Ваулт по принцип си прав,дано помисли.Животът ни е кратък,той си е наш,защо да не го опулзотвориме така както ние намерим за добре.Всеки човек има право на избор без никой да му се меси,тъйче невиждам пречина да не правим каквото си искаме...Пак казвам живота е кратък...

А иначе Ваулт можеш просто да си едитнеш поста,ако нещо си сбъркал,а не да пускаш нов:)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Poison » 16 Фев 2005, 14:34

Няма ли някой да напише ритуал за любовна магия, че от приказчици за самата магия се губи всякакво значение и смисъл. Как се прави любовна магия? Какво е нужно?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Poison » 16 Фев 2005, 14:37

Ама подробен ритуал. Не само вземи тая книга, или опитай с еди кой си метод. Направо който знае с подробности за какво става въпрос да даде пълно инфо. sad11
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Vault » 16 Фев 2005, 20:05

MaRiO съжелявам за повторното изпращане на поста ми :oops: ,просто допуснах грешка, а колкото до другото съгласен съм, че всеки може да прави каквото си иска и че живота е кратък, но не смяташ ли, че точно по тази причина (живота е кратък) едва ли някой би искал съзнателно да прекара краткия си живот със зомбирано същество, което той ще нарича "моя любов", ами по пътя на логиката от това следва, че всъщност не изпитваш любов, защотото ако изпитваше ти не би причинил това на съществото в което наитина си влюбен, ЛЮБОВТА Е РАЗБИРАНЕ НЕ ДОМИНАЦИЯ, поне за мен! :smile:
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот Марио » 16 Фев 2005, 20:17

Чеки чеки малко:)Зависи от човека,зависи от егото на човека...Всъщност много хора биха искали да прекарат живота си например със зомбираната Дженифър Лопес:)А колкото до любовта,отново зависи от човека.Има голяма егоисти,които си мислят само за себе си,а не за човека,който обича и това не означава,че не изпитват истинска любов.Просто всичко зависи от самия човек.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот катерина » 23 Фев 2005, 20:35

ами..аз искам любовна магия поради една едиствена причина...искам да върна до себе си човека, който загубих съвсем скоро и с който имахме дълга и прекрасна връзка. раздялата се получи точно за един миг, което той обоснова с отсъствие на чувства към мен и привличане от друго момиче, само че буквално няколко дена преди да се разделим ми повтори как съм най-важното в живота му. не съм готова да се разделя с него точно сега, нито пък имам сили да чакам да видя дали сам ще осъзнае какво загубва с мен...а да не говорим, че просто наистина не мога да продължа напред сама, той е всичко за мен...знам, че с мен беше щастлив...и искам да си го върна....но нямам никакъв опит с магиите, правя подобно нещо за първи път и наистина искам много подробна информация...благодаря предварително
катерина
 

Мнениеот катерина » 23 Фев 2005, 21:11

също така бих искала да знам има ли начин да разбера дали другата му е направила някаква магия? трябва да уточня, че точно в момента физическите ми контакти с него са общо взето невъзможни
катерина
 

Мнениеот Wizard » 24 Фев 2005, 18:47

Така просто не биха могли да се дават напътствия или съвети, или пък някакви "рецепти" за правилно разрешаване на ситуацията. Без предварителна информация никаква магия не би била полезна и успешна. Всеки път го повтарям, но това е - без предварителна информация нищо не става. Ако не ни кажеш за какво по-точно става въпрос, всякакъв опит за помощ от наша страна би бил напразен.

Няма да е лошо, ако прочетеш статията "Духът и Душата", която съм поместил в раздела "Статии". Може би сама ще можеш да си отговориш на някои въпроси.
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот katerina » 24 Фев 2005, 23:45

разбира се, ще прочета статията, а относо информацията- какво е нужно да кажа? защото така никак не ми е ясно, извинявам се още веднъж, но просто нямам опит с тези неща и не знам за какво точно ми говориш
мерси предварително:)
katerina
 

Мнениеот Wizard » 25 Фев 2005, 11:39

катерина написа:..аз искам любовна магия поради една едиствена причина...искам да върна до себе си човека, който загубих съвсем скоро и с който имахме дълга и прекрасна връзка....


Ами започни от тук. За да се прецени дали твоите намерения са истински или не целиш някакви користни цели. Хубаво е да споделиш нещо, което би ни помогнало да разберем какви са били взаимоотношенията ви преди да се разделите, както и това имал ли е твоят приятел основателна причина, за да го направи. Защото човек не се разделя с друг човек, когото обича, просто ей така...
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот катерина » 26 Фев 2005, 01:37

ами лично според мен няма никакъв повод да се разделим. знам, че повод винаги има, но в случая или той поддържаше една лъжа или някакви други сили са се намесили. случаят е такъв...имахме дълга връзка изпълнена с много перипетии, в която той ме нараняваше и не знаеше как да се отнася с мен. аз пък бях много капризна и въобще-нещата бяха тежки. но в един момент аз прецених, че това е човекът, с който искам да съм и жертвах всичко и се примирих с всичко, което не ми харесваше. и всичко стана чудесно. той израстна много като човек , стана пълноценен в много области и пое живота си в свои ръце. аз пък се успокоих и разбрах, че това е 1овекът, с който си пасвам в почти всичко, разбрах, че съм готоВа да съм с него, дори и когато силните ми чувства изчезнат. той се чувстваше много спокоен с мен и търсеше присъствието ми постоянно, буквално до последния момент. винаги е казвал, че няма по-голямо щастие от това да е с мен, и наистина беша така-просто аз бях другото му аз, виждах го истински, такъв, какъвто не смееше да се появи пред света, с мен сияеше и беше невероятен. но през цялата ни връзка над мен тегнеше сянката на жената, с която е искал да бъде преди мен. не са били заедно, защото тя го отблъскваше, но в момента в който той се влюби в мен, тя започна да го преследва...и аз се страхувах...той го усещаше и си спомням как дори няколко дена преди да ме зареже ми каза, че нас нищо не може да ни раздели, най-малкото друг човек...и така, аз в последните месеци от връзката ни живях в приказка, и той беше толкова щастлив и ден преди да ме остави кроеше планове за общото ни бъдеще, за това, което ни чака не само след седмица,но и след година. винаги аз съм била тази, която не е вярвала, че имаме голямо бъдеще- а той все ме убеждаваше как нас нищо и никога не може да ме раздели...пак повтарям...буквално няколко часа преди да се разделим...и какво стана всъщност- сдърпахме се една вечер( ние по принцип обичаме да спорим) и аз му казах, че точно тази вечер искам да съм сама и той ме молеше да остана с него, но аз му казах, че ще се видим утре. и дойде утре но той не се обади...потърсих го аз и това което чух беше: всичко свърши, не те обичам вече,не искам да сме заедно, никога няма да се върна при теб, защото не виждам смисъл..помислих, че го прави напук, задето се скарахме, но той не е такъв а и скандали всякакви сме имали...аз изпаднах в шок,не можех да повярвам как той за няколко часа е променил чувствата си, как всички мили думи и прекрасни постъпки са били лъжа...каза, че няма друга жена, но след 2 дена разбрах, че е с нея-онази, от която винаги съм се страхувала, тази, която го преследваше толкова време! просто..не знам....изпаднах в криза...не можех да повярвам и не намирах логично обяснение...искал е да е с нея и нарочно ме е залъгвал че е щастлив? или наистина за една вечер е променил чувствата си? това възможно ли е след няколко години заедно? и ако е искал да е с нея и му е било ясно, защо му беше в деня преди да ме остави да ми каже, че съм всичко за него и че връзката ни най-накрая е толкова истинска и стойсностна, че се гради само от щастие!!!!! на всички тези въпроси той отговаря с не знам, така се случи, просто не знам. и аз още не мога да се измъкна...хем се стремя да продължа напред, хем адски много искам той да се върне...и не си мислете, че искам да му отмъстя...аз искам да съм с него и не мога да повярвам, че той за 1 ден е спрял да ме обича....от една страна знам, че някога някак ще се справя без него, но от друга, точно в този период от живота ми не мога без него...вярвам, че той беше щастлив с мен...защото ми каза след като се разделихме че с мен животът му е бил най-накрая истински...освен това както споделих, аз мога да бъда с него дори и когато нямам силни чувства като любов и страст, защото привързаността ми към него е адски силна и връзката ни винаги се е основавала на по-стойностни неща от първичната любов...
затова сега не знам какво да правя....искам да съм с него...искам отново и двамата да сме в прекрасен период,и да получаваме един от друг всичко, от което имаме нужда...както беше буквално до последния миг...но от друга страна ме е страх от магията...страх ме е да му причиня това...но знам, че с мен той беше себе си и имаше сила да се бори напред с живота...знам че с мен той получаваше всичко...затова искам магия...искам да се върне при мен и отново да бъде щастлив, така, както преди няколко седмици, и аз да мога отново да видя живота и отново да бъда с най-прекрасния човек на света...може би всеки е изпадал в такава ситуация...и моля ви...думите от сорта на:"ти ще се справиш и без него, ако го обичаш му дай свобода, той не те е заслужавал, истинската любов не се нуждае от магия"-всичко това ми е ясно, и знам, че ще мине време и ще го преодолея, защото не е първата ми раздяла...но този път...знам, че това е човекът, с който аз съм готова да бъда при всички обстоятелства и знам, че той адски много държи на мен като на личност...знам, че се изисква воля и аз много лесно мога да го забравя, но не искам, не съм готова...затова, моля ви, спестете окуражителните думи и ако знаете нещо, което наистина ще подейства и то бързо-споделете! разбира се, както казах, ме е страх и нямам никакъв опит с магиите, но мисля, че съм готова да пробвам....затова ако някой знае, че тези неща наистина действат, нека ми даде някаква препоръка, която ще има ефект, благоприятен и за двама ни! благодаря ви предварително и искрено се надявам да разберете целите ми!
катерина
 

Мнениеот Nqkoj » 07 Мар 2005, 19:13

icon_color
А мога ли да задам един странен и може би глупав въпрос...
icon_blowkiss след като говорите за ЛЮБОВНА МАГИЯ, кажете ми моля как бихте дифинирали icon_color ЛЮБОВТА icon_blowkiss
това цвете на поетите, вдъновило много войни и много дела добри ...
Защо казват, че когато има любов две души се съединяват ?
Как става тази магия ... и тогава казвайте как може да се предизвика... и кой може да ми каже, дали не е писано някъде, че някой ще направи магия на някой и той тогава ще се влюби в него.
И тогава няма ли това да е в реда на нещата?
icon_color
Nqkoj
 

Мнениеот Гост » 09 Мар 2005, 20:58

Може ли да попитам, какъв тип любовна магия, се обсъжда, че е некоректен? :roll: Има ритуали, които ти помагат да намериш подходящ партньор и т.н. Не е задължително да манипулираш точно определен субект. Освен това дори и такъв тип любовна магия не може да се разглежда като черна. Такова животно като черна магия няма! Има бели и черни магчосници, но не и бяла и черна магия. Магията е създадена за да ни помага, като част от световния ред, тя е божествена и просто не може да бъде дефинирана като черна, практикуващите сами избират, дали да я използват за добро или лошо.
Гост
 

Мнениеот Марио » 10 Мар 2005, 09:32

Прав си магията е една,различни са само целите,за които тя се използва.А тези цели са наречени със съответните им имена(черна,бяла и т.н)
Само да вметна нещо,магията не е СЪЗДАДЕНА,тя просто Е,присъства в всичкото,както и изпълва нищото.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Гост » 12 Мар 2005, 20:14

icon_color Да магията е една .. и всичко зависи от целта ...
Но ... аз попитах za lлюбовта , точно затова защото за да можеш нещо да го привлечеш трябва първо да го определиш icon_color
Гост
 

Мнениеот Bloody Alibis » 06 Ное 2005, 20:16

Тази тема ми прилича на нещо като "за" и "против" любовната магия.Аз лично съм "за" тези магии които обръщат събитията в полза на мага,но съм против тези които влияят върху индивидуалността на любимият човек и го превръщат в кукла на конци,в едно зомби.Съгласна съм с магиите които могат да ни срещнат с подходящите хора които могат да ни запознаят,но които ще оставят същинската работа на наще плещи...а що се отнася до това дали любовната магия е черна...според мен тя не е нито бяла нито черна...тя е сива...може да донесе щастие на едни но да нарани други ...например повлиявате така,че да разделите двама души по един или друг начин за да получите единят за себе си,може той да бъде щастлив с вас може и вие да сте щастливи,но не и третият човек...абе във всяко положение магията си е нож с две остриета и не може да се разглежда нито като черна нито като бяла...лично мнение...:/
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта