Страничните ефекти от любовната магия

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот avanabil » 06 Яну 2008, 15:16

numi написа:Аз бих искала да попитам понеже почти всички в този форум са убедени за тези страни1ни ефекти на любовната магия и дават съвети.Някой от вас видял ли ги е нагледно или само четете и пействате? :P :P сигурна съм че не сте.


Малко показателен ли ти беше случая, който описах по-горе - случай, върху който имам директни наблюдения, тъй като познавам и двамата и съм наясно с нещата, които са споделяли. Имам и други, ако желаеш, мога да започна по ред дори с риск да се повторя от други теми :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот numi » 06 Яну 2008, 15:27

а може би не всичко е просто съдба? Защото аз спецялно също познавам доста хора които са правили любовна магия и няма проблеми вече толкова години а и като гледам и аз съм жива и здрава.Затова ви казвам всичко е съдба недежте хвърляйте вината само в магията
Аватар
numi
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Ное 2007, 22:02

Мнениеот avanabil » 06 Яну 2008, 16:50

numi написа:а може би не всичко е просто съдба? Защото аз спецялно също познавам доста хора които са правили любовна магия и няма проблеми вече толкова години а и като гледам и аз съм жива и здрава.Затова ви казвам всичко е съдба недежте хвърляйте вината само в магията


Виж, никой в тази тема и в този форум не търси вина в магията. Нито пък оправдание. Нещата никога не са еднозначни. Естествено, че има случаи, в които любовната магия помага, но, както вече казах, трябва да е налице една силна, стабилна и доказана връзка. В този случай магията просто ще я загрее, затопли, подсили, затвърди и т.н. Разбираемо е. Но когато целта на магията е да задържиш някой, който има съмнения, колебания и неясноти относно това, дали да бъде с теб - тогава магията просто ще обърка всичко. Така беше във примера, който дадох....Получава се така, че един вид "пресичаш на червено" и тогава не просто рискуваш, а направо ставаш като мишена за куп негативи......освен ако не си толково, толкова напреднала, че да успееш да ги отклониш. Но това си е само мое лично убеждение :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 06 Яну 2008, 17:16

Съдба? Какво е определението ти за съдбата? И кой решава каква да бъде съдбата ни? Седи Бог на небето и следи денонощно на кой каква съдба да спретне? Нуми сега е направила магия - оо, чакай да й изпратим наказание. Нуми е направила дарение на деца-сирачета - да я потупаме по гърба.

Е да, ама не. Това е само оправдание пред себе си и самозалъгване - случват ми се ужасни неща, пък аз съм толкова добър, колко е несправедлив животът... Има някои основни неща, които не може да промениш у себе си, и много, които можеш. За мен думите ти означават само отказ за поемане на отговорност към собствения ти живот.

По-скоро бих се съгласила, че всичко е карма - в смисъл, че всяка наша постъпка води до логичен и предвидим резултат. Предвидим и логичен за онези, които познават законите на природата, разбира се.

Най-странното за мен е, че хората идват в този форум, започва едно търсене на ритуали, обмяна, замяна - а ако свещта не е цилиндрична, а ако луната е скрита зад облаците, а ако пръстта на гроба е влажна... както бабите си обменят рецепти за кекс.

За мен е изумително как хората се впускат да правят нещо, което не разбират. Как може някой да не е прочел една книга от корица до корица (да не говорим, че една не стига), да не знае въобще КАКВО ПРАВИ и да очаква резултат??? Този сайт има страхотна библиотека - каквото и да хванете, ще ви заведе до същината, защото във всяка религия, във всяка житейска философия, във всяка лечебна система, във всяка наука, във всяка магическа система става въпрос за едно и също - и няма начин да бъде другояче, след като то отразяват различните страни на едно и също нещо - нашия свят. Те са просто модели, които, използвайки определени изразни средства, дават някакво рационално обяснение на нещата.

Аз съм чела много и продължавам да чета, защото мен книгите просто ме грабват и ме водят по пътя ми - не ми е мъка и не го правя на сила, аз обичам да чета и затова чета много. И в нито една от книгите, които съм прочела, а те са писани от различни автори и са на различна тематика, не съм срещнала тезата "Всичко е съдба. Да лягаме и да чакаме да се случва, каквото е писано". Да, това опеделено е философията на българския народ - всички знаем къде сме и защо сме. Но книгите казват друго - съдбата си я правим сами. Дали ще отвориш книга за магия, книга за религия и книга за психология, ще прочетеш едно и също, Нуми. Може и да вярваш, че всичко е съдба - и тогава така ще бъде, нищо няма да зависи от теб и нищо няма да разбираш. Всеки има избор.

Аз лично ще ти кажа, че почти всяка моя мисъл се случва, добра или лоша. Ако искам работа - получавам я. Ако имам нежда от човек - приятел, любовник, учител - той се появява. Ако имам нужда от пари - те идват в срока, в който ми трябват. Било е така преди още да зная защо се случва - хората казват, че това са съвпадения. Но когато всичко в живота започне да съвпада? В какво да вярвам - че всичко е съдба или че имам някакъв контрол над моята реалност? Е, аз вярвам само на себе си. Чета и вярвам на това, което ми се случва. Знам какво действа при мен - книгите просто ми дадоха някои отговори и ми помогнаха да използвам по-ефективно естествените сили, които всички притежаваме.

И вместо в този форум да обсъждаме техники за развиване на мисълта, техники за разширяване на съзнанието, методи за моделиране на реалността - ние обменяме рецепти! 3 щипки сол, 2 щипки захар и черна свещ. Не отричам ритуалите - но ритуалът не прави магията. Правят я силите на подсъзнанието или с други думи - изчистеното от емоции намерение. Затова магията е успешна само, когато човек е безпристрастен, когато заявява намерението си така, че то да достигне до подсъзнанието, и спре да мисли, да чака и да нервничи. Ако някой, който се лашка емоционално като махало от състояние на еуфория до състояние на отчаяние, е успял да направи любовна магия - нека сподели...

Нямаш нищо против никой лично, нито към теб, Нуми. Говорили сме, опитала съм се да помогна, както мога. Решила си да тръгнеш по друг път - това си е твоят избор. Но ако не знаеш правилата за движение, и в мерцедес да се качиш, далеч няма да стигнеш.

Затова казах - съдете по резултатите си докъде сте стигнали и какво всъщност правите. Без подходящата нагласа не можете да направите нищо. Съзнанието крещи "Искааааааам!", подсъзнанието се е застопорило "Няма пък, това е грешно". Резултатът от това може да варира от психоза до самоубийство. Тук идват сънищата - чрез тях несъзнателното ви говори. Тук идват картите Таро - научете ги, свържете се с тях, използвайте ги - те ще ви кажат в какава посока вървите. Но трябва малко усилие да се положи все пак.

Това е моят опит. На никой нищо не налагам, споделям - нещо, което би трябвало по-често да правим тук. Оттам нататък - всеки си решава на кого и на какво да вярва. Успех на всички!
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот numi » 07 Яну 2008, 14:20

venus прочетох ти само първото изречение и мисля че няма какво да обсъйдаме с тев особено на въпроса ти СЪДБА КАКВО Е СЪДБАТА.Просто нямам думи.И ако мислиш че някож решава какжа да е съдбата на човека пак си в голяма заблуда поне според мен.
Аватар
numi
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Ное 2007, 22:02

Мнениеот avanabil » 07 Яну 2008, 15:48

numi написа:venus прочетох ти само първото изречение и мисля че няма какво да обсъйдаме с тев особено на въпроса ти СЪДБА КАКВО Е СЪДБАТА.Просто нямам думи.И ако мислиш че някож решава какжа да е съдбата на човека пак си в голяма заблуда поне според мен.


Numi, това е твое мнение и е похвално, че го имаш. Но все пак във постовете на Venus има много ценни неща, които си заслужава да бъдат прочетени, преди да решиш, че е заблуда. Рядко се изказвам по този начин, но мисля че трябваше да го кажа :)) Истината никога не е една. Стига вече спам.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот INDIGO** » 07 Яну 2008, 17:01

Това което написа Venus,наистина е ценно и заслужава повече уважение.Какво лошо е казала ,че някои хора да реагират така остро.Когато не сме съгласни с нечие мнение ,не сме съгласни и толкова ,другото е инатическо заяждане. Благодаря и на Numi .Приятна вечер на всички
Аватар
INDIGO**
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юли 2007, 15:30

Мнениеот venus » 08 Яну 2008, 17:22

Благодаря, avanbil и Indigo, и на всички други за проявения интерес към темата.

Държа да подчертая, че изразявам само собственото си мнение и не се заяждам и не съдя никого. Не нося отговорност за никого, че да го контролирам и съдя.

Идеята на всичките ми писания в тази тема беше следната: Ако правите магия за любов и тя не води до резултат, значи има някакъв проблем и този проблем е във вас. Много ми хареса едно мнение на Arhimikus, което срещнах някъде наскоро - че няма магия, която да не работи. Всяка магия работи, ако са изпълнени условията, при която тя може да се осъществи. Ако при някой не става, добре е да се вгледа в себе си и да търси причината там.

При мен магията се реализира в период до 2-3 седмици, много често още същия ден. Сънищата ми се случват в същия период - до 2 седмици обикновено. Говорила съм и с други хора, горе-долу за същите срокове става дума - до месец. Значи ако сте направили магия и тя не е подействала в някакъв обозрим срок, най-вероятно прекално силно желаете това и блокирате реализацията й. Или имате някакъв подсъзнателен проблем, което може да ви докара сериозни проблеми. Да не говорим, че при такива условия и 10 магии няма да имат резултат.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Lilith » 13 Апр 2008, 21:16

Здравей Venus,
хареса ми това , което си написала. Мисля , че има много истина тук. Имам един въпрос - в повечето случаи се казва , че успеха на един ритуал или магия зависи от силата на емоцията, която влагаш и тази на желанието също! А ти казваш , че прекалено голямото желание блокира резултата. Кое е вярното и не е ли индивидуално за всеки или за ритуала , който се изпълнява?
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот avanabil » 13 Апр 2008, 22:24

Lilith написа:Здравей Venus,
хареса ми това , което си написала. Мисля , че има много истина тук. Имам един въпрос - в повечето случаи се казва , че успеха на един ритуал или магия зависи от силата на емоцията, която влагаш и тази на желанието също! А ти казваш , че прекалено голямото желание блокира резултата. Кое е вярното и не е ли индивидуално за всеки или за ритуала , който се изпълнява?


В общи линии става въпрос за следното: има опасност твоето желание да прехвърли критични стойности, при което неизбежно ще се задействат уравновесителни сили, насочени към това да го отхвърлят от реалността ти.
Това може да се каже и по друг начин: прекалената привързаност към нещо, създава условия, при които ти да се лишиш или отдалечиш от това, което желаеш. Така е, защото по този начин нарушаваш своя естествен баланс - поставяш нещо или някой над съзидателната сила.
Да, много е трудно да се намери разделителната линия, така че да не я прекрачваш и да запазиш равновесието в жизнените си показатели.
Все пак е важно да не се пристрастяваш към резултата: как да кажа, да го желаеш толкова силно, но да си готова да се откажеш от желаното - тогава нещата сами ще се случат, защото ще липсва конфликта вътре в теб.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 14 Апр 2008, 07:40

avanabil написа:...нарушаваш своя естествен баланс - поставяш нещо или някой над съзидателната сила
...да го желаеш толкова силно, но да си готова да се откажеш от желаното - тогава нещата сами ще се случат, защото ще липсва конфликта вътре в теб.

Аванабил го е казала много точно.

Отделих доста време напоследък да анализирам живота си, начина, по който са се случвали нещата при мен, връзките между желанията ми, реализацията и последствията им. И стигнах до извода, че желанието е движещата сила, а онова, което блокира реализацията му, всъщност е желанието за контрол. Когато съм желаела нещо, то се е случвало. Когато съм опитвала да постигна контрол над човек, ситуация - всичко се е проваляло. Когато съм се отказвала от контрола, съм получавала желаното.

И имам основания да мисля, че това е общовалиден закон. В крайна сметка дадена ни е възможност да искаме и да получаваме онова, което искаме, но не и да контролираме света. Когато човек се опитва да контролира някой или нещо, отнема му се обекта на контрол и получава поредица от (неприятни) уроци. Когато се примири с това, че е загубил, обектът му се връща.

Мисля, че и това е причината за разпадането на повечето любовни връзки - желанието за контрол от страна на единия, защото много хора смесват любовта с желанието за контрол, в един момент нещата неизбежно се преплитат и тогава започват кризите. И ако човек не си даде сметка, че е прекалил (а обикновено търсим вината в другия), започват обвиненията, кавгите и хората се разделят. Ако се спре навреме и се замисли къде греши, има голям шанс да запази любовта. Важно е също, че в повечето случаи става въпрос за подсъзнателни процеси и другият човек има желание да избяга без дори сам да разбира защо, без конкретна причина - това е един сигурен белег, че много сме прекалили.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ludvig » 22 Мар 2009, 20:13

Здравеите днес попрегледах голяма част от форума и изчетох доста нещица които бях забравил Имам идеята че тази тема всъщност би трябвало да се нарича странични ефекти от магията визирам магията като цяло не само любовната магия Според мен разлика между любовна и каквато и да е дръг тип магия няма хрумват ми и други идеи за така наречената съдба и спора по горе но вече нямам време Може би друг път ще попиша повече по темата
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот reddog » 26 Май 2010, 07:53

не съм сигурен. но VENUS говори за силата на подсъзнанието и мисля че всичко което каза е самата истина.
Аватар
reddog
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2010, 15:22

Мнениеот Sogodarius » 17 Яну 2012, 16:30

Хм, на прекалено сериозни странични ефекти свидетел не съм бил, но съм имал случаи на странични ефекти.
Според моя скромен опит те се проявяват при по-сериозните магии за любов ( имам предвид не при онези, които само разпалват симпатия у другия индивид и ако тои иска - стават нещата).Например силна за любов, силна за раздяла, за елиминиране на чувства към друг човек и т.н.
Важно е какъв ритуал се използва и каква е неговата парадигма.Веднъж използвах ритуал за замръзяване на чувствата на едно момиче към едно момче.Парадигмата обаче беше доста сурова и принудителна и като резултат с явната вялост, която настъпи в чувствата на момичето към момчето - тя се разболя от гърло и кашлица, които не я пуснаха около 3 седмици.
Друг път обаче при чиста силна магия за раздяла и тежки скандали между една двойка нямаше никакви странични резултати, освен тежките им скандали и желание за раздяла.Това ме навежда на мисълта, всеки случай е различен и е най-удачно да се прави предварително гадание преди ритуала за да няма после ядове.

Друг мой съвет от личния ми опит е да се внимава какъв текст и символика използваме.там могат да се обуркат много неща и вместо желания резултат да получим нещо неприятно, което не сме очаквали.Един ритуал никога не трябва да се приема на доверие, а да се размисли над него, да се осъзнае символиката и ако е нужно да се редактира преди да се използва. :)
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот Sogodarius » 01 Юни 2012, 13:54

Както казват хората - на война и в любовта всичко е позволено...Само единствения недостатък на черните любовни магии е , че субекта на когото се прави може да отиде на много зле вследствие въздействието...А все пак ако искаме човека - нах-вероятно искаме този човек да е добре, а не да е влюбен до уши и после да се разболее.
Трябва да се внимава с любовната магия, защото може да се оплескат много неща.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Предишна

Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 20 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 20 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта