Някои разсъждения за Любовната Магия и не само.

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот Tifaret » 13 Ное 2009, 21:27

Някои разсъждения за Любовната Магия и не само.


Предварително, моля да ме извините, защото темите със сигурност са разисквани.Но една случка, случила се наскоро, ме подтикна да публикувам и някои мои разсъждения.

Започвам от енергиите, които всеки от нас носи.Симбиозата от енергия на всеки е уникална, формирана от спомени, преживявания, миризми, думи и всичко онова което прави един човек уникален. Какво е любовта, ако не сбъсък и взрив на енеригии.Всеки го е изпитал.Някой имат таланта да я контролират по рождение, други още крачим по пътя на познанието и себеопознаването.Всички получаваме, знанията и уменията си по различен начин и по различно време, именно защото сме различни.
В този ред на мисли, надявам се сте забелязали, как някой хора ви стават симпатични, а други от самото начало са ви антипатични без да разбирате защо, на подсъзнателно ниво.Защо някои хора са като вода и огън, като куче и котка, и т.н. При сблъсъка на тези които не се понасят, енергиите им се отблъскват, като полюсите на магнит или се борят за надмощие за да може едната да погълне другата, при други енергията на единия поглъща по слабата енергия веднага, дори без борба, а при трети се получава нова по силна симбиоза, която води до пристрастяване, защото на енергиино ниво /съответно влияещо върху физическото ;) / енергиите преливат една в друга, постоянно се развиват и дават нов тласък на тези които ги носят.Те изпитват неподозирано и неосъзнато блаженство и търсят това развитие, когато са заедно, а когато са раделни страдат.Тъйкато енергията е непрестанно движение и промяна, понякога тези които са изпитвали силно привличане, под влиянието на променящата се тяхна енергия се разделят и търсят нови енергии с които да се слеят и да изпитат отново познатите приятни усещания.Другите от своя страна могат да се съпротивляват на тази промяна, защото при тях енергията се променя или по-бавно или по- трудно.Енергийния метаболизъм е различен за всеки, за съжаление.
Как засягаме другите енергии чрез повлияването /магията/.На първо място, трябва да си даваме сметка, че волята и желанията, в повечето случай ни тласкат към неправилни решения.Ние винаги предценяваме на съзнателно ниво, което пречи да усетим, какво става на несъзнателно/енергиино/.В такива и други случаи, когато предприемаме намеса в нечия енергия, ние трабва да сме абсолютно сигурни и то на всички нива, какво имаме впредвид и какво точно целим с резултата.
За разлика от повлияването върху други нематерялни неща или нематерялни събития, тук влияем директно върху „жива” енергия, което трябва да ни прави дваж по предпазливи.Далеч съм от мисълта, да чета морал и да обяснявам, че който не разбира, как да борави с тези неща или не може да се вслушва в себе си, или не е талант по рождение или не се чувства достатъчно подготвен, да не се опитва да повлиява. Фактите са налице –това повлияване е практикувано от вещи и безвещи и с написаното тук само ще се опитам да предодвратя нежеланите резултати доколкото мога и да направя разбор на нещата, пак до колкото мога. И да вметна донякъде, че „туй хич не е проста работа”.
Надявам се мненията след тази тема да са разнообразни.
Начините, както във всяко нещо са относително сложен и лесен.Казвам относително, и ги наричам условно така, защото всичко зависи от опита и компетентността.
Относително Лесния, е да променим енергията на субекта, който е пожелал повлияването и желания резултат.Това са финни настройки, които променят неговата енергия за определен период от време /тъй като тя е променлива и много подвижна, само много вещи хора биха могли да я задържат статично и „затворят” за дълго/.Тя има нужда да се променя, обновява и трансформира, защото това е нейната природа, съответно природата на носителя и - ние.
Променена тя изпраща нови „послания” и по този начин успява да достигне и привлече другата /която е конкретна или пък с опрделени зададени параметри на търсене - като в търсачка / и да и повлияе или привлече.Неминуемо промяната на енергиино ниво, води и до промяна на физическо ниво в субекта, който цели резултата.С това трябва да е наясно всеки.Това е като временна маска на карнавал, която след време се разпада, защото заложеното в нас, и истинската ни приода е по-силна.Всяка Магия /повлияване/ е временна, но някои ни се струват вечни, защото имат по дълговременно траене от човешки живот и са направени от много вещи люде.Всяка Магия /повлиявене/ може да бъде „развалена” или прекратена – повлияването да бъде спряно по един или друг начин.Но с Любовната трябва да сме особенно внимателни, по същия начин, както с повлиявания за смърт и др. в които се борави с „жива” енергия, и които аз отричам, и които влияят на бъдещите ни трансформации по пагубен начин.
Няма да се впускам в подробности за начините за промяна на енергията и за финните настройки, те са хиляди и опита е разнообразен и хилядолетен.
С повлияването и настройката и, ние привличаме други енергии или конкретна енергия, която обекта иска да привлече, ние извършаваме разместване. А всяка празнота която остане се запълва поради своето естество, заради което трябва да внимаваме, какви ги вършим, и кое къде "слагаме" най-общо казано.Няма да казвам и натяквам, че пазарските наръчници от сорта- „Как да направим Любовна магия с малко тоалетна хартия”, могат да ви докарат такива наприятности, че после да се чудите на кого да имате дорверие и кой точно би могъл да ви помогне.
За щастие огромната част от тях, нищо немогат да предизвикат.Частичното образоване и мисълта, че сме постигнали много, ако по някаква сучайност, събитията са се стекли така, че са ни накарали да си мислим, че вече сме на върха на познанието, не бива да ни разсейват. Винаги трябва да мислим, какви ги вършим с ума и с душата си.Същото е като при кадърните и некадърни доктори, учители и т.н.Не е редно да се „упражняваме” вържу „жива” енергия.Това е само съвет, защото се улавям, пак да говоря назидателно, поради случката накарала ме да пиша тази дълга тема./за която случка няма да прочететте по-долу, от сега да кажя/ Никога да не мислим, че знаем всичко, дори да го знаем.Мисълта за сравняване с Господ или други сили, ще ни унищожи от момента в който се настани в главата ни.Ако някой от нашия кръг, с който имаме общи занимания, му хрумне това, гледаме бързо да му го избием от главата, за да не пострадаме и ние.Пострадването може да бъде, трайно, сериозно и безвъзвратно.Виж, градивното сравняване помежду ни би могло до помогни.
Когато енергията се освободи от матерялното ни тяло, желателно е да е чиста, защото иначе, грубо казано отиваме в най-кофтия „информационен масив” в коша, и когато дойде време пак да се възпроизведе, ще се получи нещо не много красиво и лицеприятно.Никой не ще да изглежда, като задник на шар-пей примерно /с цялото ми уважение към шар-пейте/, нали, пък дори и в бъдеще енергиино време.
Относително Сложния начин, е когато обекта поиска повлияване върху конкретен субект.Тук, вече се намесват редица други фактори и зависят много от компетентноста.Повлияването може да стане директно или чрез предмет, който е запазил енергийния фон на обекта.Обикновено директната намеса от разстояние, рядко има желания ефект.Рядко, защото малцина са така вещи за да го направят.Това е, като някой да каже „фокус-бокус” и хоп. Не е непостижимо, но ...
При директната намеса /ако е веща и направена както трябва/, се получава същия резултат, като както при повлияването на субекта, само, че върху обекта.Това е трудоемко и отнема повече време, тук е мястото може би да спомена същото, като в един разговор с приятел:
Сиглите, символите, знаците, печатите, и т.н. написани или изработени, са като интегрални схеми, които провеждат правилната енергия.Ако сложите в компа си, неправилната платка, много е вероятно компа изобщо да не тръгне.При директното повлияване, се използват и/или призовават определените за това и за конкретното повлияване знаци, нематерялни същества и т.н., които провеждат и/или трансформират енергията от разстояние или от близо.Това обаче, според мен е твърде груб начин /освен ако не си много, много напреднал/, защото творческия момент с финните настройки е трудно постижим, също така енергийните празнини, няма как предвидливо да се запълнят.Ще ми се да публикувам една картинка, за тези празнини, та да ми охарактеризира реда на мислите по ясно, ако успея ще я сложя най -долу.Ако не-здраве.
Повлияването чрез предмет, е някак по приемливо за мен, не случайно вуду и др. се ползват с такава слава.Предметите в зависимост от естеството си, са своеобразен „сюнгер” или „проводник” за енергиите.Като и тук важят правилата за материала от който са изработени.
Колкото е по близо предметът до тялото на субекта и колкото по-дълго време е носен, толкова по лесно може да му се въздейства.Всеки го знае.Има и един друг интересен за мен факт.Ако един предмет, дълго време стои на едно и също място в дома с години, той прихваща доста повече енергия от обитателите на дома, отколкото ако често бива местен.Сякаш един пречупващ пространството по един и същи начин предмет и стоящ дълго във времето и точно на това място в пространството, събира повече. Не говоря за „лоша” или „добра” енергия, а просто за определена енергия, която се събира и отговаря на тази на живеещите или живеещият.Няма да се задълбочавам тук. Когато въздействаме върху такъв предмет на субекта, се получават два варианта.Въздействие върху, как да кажя, „съдържаща се” енергия въпреки, че не е много точно, като това представлява съчетание между директното повлияване и повлияването върху предмет. Тоест енергията „носена” от предмета се използва за отправна точка на директното повлияване.А другия начин е повлияване чрез предмета, който в последствие ще бъде носен от субекта и който ще променя енергиино полека нещата със енергията, която му е придадена, стига предмета да е в близък контакт с субекта.
Едната страна на медала.Другата страна са промените на енергията в субекта.Той не знае „от де му е дошло”.Осъзнава понякога, а друг път усеща някак си, че нещо се променя в него.Все едно да се мъчиш да си спомниш нещо и никога да не успяваш.Понякога енергията му приема промяната добре и природата му не са съпротивлява.Има случаи, когато отразява, като огледало повлияването и настъпват „интересни” ситуации.Друг път настъпва непоправим обрат във възгледите и ценностите му, който продължава и много след като повлияването е било прекратено.Като безкрайна циркулация в кръг. Трети след промяната, така трансформира енергията, че предизвиква промяна и в обекта пожелал този резултат.
Както вече споделих, добре е да се въздържаме от такава намеса, поне според мен.
Различни по сила енергии, различни по сила резултати, различно е и „дозирането” на повлияването.Змийската отрова, може да е отрова, но може да е лекарство, зависи, кой и как борави с нея и какво цели.Всичко прекалено е грозно.Трябва дори когато си сигурен, какво правиш, в действията ти да има баланс и безпристрастие.
Привърженичка съм на относително лесния начин, защото при него обекта по собствено желание промения енергийния си фон, и по собствено желание си избира настройките, дет се вика :).При втория случай рискуваме, да станм задник на шар-пей в някой следващ трансформационен момент, тъй като се намесваме в чужда енергия, без разрешение.Както се казва „преторианската”.Има хора, които погрешно възприемат помоща, считат се за светци-мъченици и помагат на който падне.Има хора, които казават, че някоя „защита” ще им помогне, защото се страхуват.Страха е нещото което прави хората най-малко безпристрастни и най-много уязвими.
Горните разсъждения биха послужили и за други видове повлиявания.
Но мисля, че като цяло се отнасят най - добре към Любовната магия.Чувала съм хора които приемат, този вид намеса за нещо „за хубаво”.Десет пъти мисли-един път режи.Има много силни древни любовни магии и заклинания.Те носят различни по сила послания които разкодират и трансформират енергиите, променат енергийния фон по определен начин и ако бъдат използвани неправилно...... В този информационен век можеш да получиш всяка информация безплатно.Въпроса е как ще я използваш и можеш ли, пък било то и „за хубаво”.
По горе споменах за сугестията.Много полезна при Любовна магия и не само.Може би ще е добре да се разгледа в отделна тема. Както някой е написал в една статия:
„СУГЕСТИЯТА е психичен процес на некритично възприемане на СЪЖДЕНИЯ, ЧУВСТВА, НАГЛАСИ И ПРЕДСТАВИ.”
СУГЕСТИЯ произлиза от латински: SUGGERO - ПРИНАСЯМ
Според тълковния речник:
ж., само ед.
1. Спец. Начин на внушение и словесно въздействие от един човек върху друг или върху себе си, който се отличава с несъзнателно възприемане на внушаваното.
2. Внушение.

Тя е психологически похват по принцип, но на мен ми се струва, че доста добро приложение може да има при всякяква любовнамагия и не само.При любовната магия, искаме промяна на енергията в посока промяна на личностното поведение, което да обуслови появата на ответна подходяща енергия- ответно личностно поведение или директна нагласа на ответната енергия, по пряк или косвен начин - един и същи резултат.Според мен психологията и магията като повлияване имат множество допирни точки.Ще изясня термина сугестия: това е психотерапевтичен метод, чрез който чрез вербално внушение се потиска или „отключва” някое състояние на мозъка, което преобладава. В началото, тя се е използвала при хипноза на пациенти в психологията.Има много разновидности и е добър начин за промяна на енергийния фон според мен.Това е един вид вербална "атака", с думи които освен смисъл носят и определена вътрешна информация, както някои заклинанията, които са вид сугестия. Казвам някои, защото не всички заклинания са насочени към и за човек.За насочените към други неща има други думи.Според мен, когато обект иска собствена промяна на енергийно ниво е добре да се сугестира донакъде за да трае магията /повлияването/ по дълго и да се научи обекта /чрез кодови думи носители на повлияването/, как да се автосугестира за да запази енергията си движеща се в правилна посока, такава каквато желае.Може да се постигне с кодиране на думи и вибрации.Това е речево влияние.Използват се думи които се произнасят и целят промяна на енергийния фон.Вибрациите на звука /енергия/, образуващи информационно поле, което влияе на енергиата, по определен начин.Има си правила, как може да се сугестира по-лесно, но това е друга тема. При автосугестията е възможно обекта да си помисля думите, а не да ги произнася за да си „внуши” и чува в главата си, съответната вибрация /енергията/, която цели причвличането на ответна „жива” енергия, каквато той желае. Подобно на медитацията.Циклично поддържане или придвижване на определена енергия, която е повлияна преди това- ”омагьосана” :) Колкото до сугестия+повлияване насочена директно към субект, би било възможно ако има достатъчна компетентност, има практика .
Добрата риторика и чистото произнасяне на звуците е, разбира се е важно, за всяко заклинание и за сугестията тоже.

Подчертавам, че това са само разсъждения върху Любовната Магия :).На някой ще му се сторят абстрактни, на друг твърде опростени.Въпрос на енергии. Ние сме тук за да споделяме и разговаряме, понякога да спорим креативно и да се забавляване.Поне аз съм тук за това.
Както е казал Сократ: „Аз знам, че нещо незнам”.
P.S.
Простете ми техническите грешки.
SPIRITUS RECTOR
Аватар
Tifaret
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юли 2009, 08:00

Мнениеот peta22 » 14 Ное 2009, 13:25

Много добре си поднесла всичко,но ако може да дадеш малко повече информация за това какво става когата наистина се намесят по-вещи в занаята и как може човек да се пребори с такова нещо.
И още един въпрос.Какво ти е мнението за така наречените програми,които могат да действат с години? confused2
peta22
 

Мнениеот Nemezius » 14 Ное 2009, 14:57


Местя темата в раздела за любовна магия. Тифарет, моля да се съобразяваш с това къде пускаш теми :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ludvig » 15 Ное 2009, 00:05

Тifaret ' доколкото разбрах си има определени начини и правила за да се автосугестира даден индивид Няма да зле да посочиш какви са тези правила за успешното проявление на дадено качество Това го пиша заинтересуван от практическа гледна точка Инак според мен темата НЕ е само отнесена за любовната магия а като магията като цяло имам подозрението че е автосугестирането е подобно на методите на Силва и Норбеков и тем подобни методи по темата Мога да пиша доста според моето лично мнение и опит но може би по нататък Поздравления за темата базирана на личен опит и обясненията на финно и енергиино ниво
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56


Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта