Безсилна съм пред хорската злоба !

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот moondanser » 19 Яну 2011, 17:40

Здрвейте ,
от доста време разглеждам във форума да открия нещо подходящо за моя случей, но така и не попаднах на подходяща тема.
Моят проблем е малко по-сложен. От доста време ( малко повече от година) имам чуства към едно момче. Всичко беше наред нещата потръгнаха , но се намесиха част от приятелите му. Проблема е , че тези негови приятели от който един , който преди време уж ме харесваше и тактично му обесних как стоят нещата и сякаш реши да си го върне и с две думи да разубеди момчето , че можем да бъдем заедно (факт е , че те са добри приятели).
Та молбата ми е може те ли да ми предложите някое заклинание с цел да облекча цялата тази хорска злоба и нещата да имат развитието , което щяха да имат ако не се бяха меси разни хора. Друг е въпроса , че момиче с което той е много близък (приятелски) го харесва доста , крие го , разговаряли сме двете по въпроса , но се притеснявам , че може и тя да ме спъва ...
Сигурна съм ,че ако тези фактори се изключат нещата ще се развият в моя полза.
Благодаря предварително!
icon_flowerface
Аватар
moondanser
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Окт 2008, 19:13
Местоположение: varna

Мнениеот Nemezius » 19 Яну 2011, 20:35

Последващото го споделям не само за връщане, а защото намирам за полезно да се научат разликите м/у външно и вътрешно намерение и как да се прилагат в различни случаи, вкл. и в аналогичните на този тук. Цитатът е от третата книга на Вадим Зеланд по темата Трансърфинг на реалността "Напред в миналото".

Вадим Зеланд написа:„ Много ви моля, отговорете ми как да си върна люби­мия мъж? "

Ако сам си е тръгнал, едва ли ще го върнете. По-скоро не ще го върнете с усилията на вътрешното намерение, т.е. предприемайки някакви действия за неговото „връщане". Такива действия са всички опити да повлияете непосредст­вено върху този човек. Дори нещо да се получи, той вече няма да е предишният.

Можете да го върнете само с външното намерение. С вътрешното си намерение се опитвате непосредствено да въздействате върху света. Външното работи така, че светът сам идва насреща ви. Накратко мога да обясня ме­ханизма на работа на външното намерение по следния начин.

В отношенията си партньорите се ръководят от вътрешното си намерение, т.е. искат да получат нещо един от друг. Ако един от тях не го получава, той скъсва отно­шенията. Всеки човек се стреми да получи удовлетворе­ние в отношенията си по свой начин. Това може да е по­требност от любов, секс, уважение, признание на качест­вата, взаимно разбиране, общуване, бягство от самота, развлечения и т.н.

Съществува ли нещо общо, което да обединява толкова различни лични стремежи? Това общо винаги са били и си остават защитата и потвърждението на собствената значимост. Каквото и да ръководи човек в действията му, всич­ките му мотиви така или иначе са свързани с чувството за собствената значимост. Човек така е устроен.

Вътрешното намерение в отношенията между хората винаги е насочено за защита и потвърждение на собствена­та им значимост в една или друга форма. Към какво е насо­чено вътрешното намерение на вашия възлюбен? Към търсене на партньор, от когото ще получи удовлетворение на собствената си значимост.

А вашето вътрешно намерение към какво е насочено? Да си върнете възлюбения и така, първо, да възстановите своята значимост и, второ, да възобновите отношенията, в които сте получавали някакво удовлетворение.

Сега си помислете - ще можете ли да удовлетворите стремежите на партньора си, ако се ръководите само от собственото си вътрешно намерение? За да си върнете ва­шия възлюбен, е необходимо да му дадете онова, към което се стреми неговото вътрешно намерение. Не бива да го съдите, ако иска да получи от вас удовлетворение на соб­ствената си значимост в една или друга форма. Та нали и вие искате да получите нещо от него.

Както знаете, първият принцип на фрейлинга гласи: откажете се от намерението да получите, заменете го с намерението да дадете и ще получите онова, от което сте се отказали.

Откажете се от своето вътрешно намерение, накъдето и да е насочено то. Определете към какво е насочено наме­рението на вашия партньор. Обърнете своя стремеж към задоволяване на неговото намерение. Щом действията ви се преориентират към удовлетворяване на потребностите на партньора, вътрешното ви намерение ще се превърне във външно.

Вследствие на това ще успеете не само да ощастливите партньора си, но и да получите от него всичко, което самите вие искате, и то е излишък. Ако можете да се откажете от намерението да получите и го замените с намерението да дадете, непременно ще получите онова, от което сте се отказали.

Този принцип работи толкова ефектно, че се създава усещането, сякаш е задействана някаква вълшебна сила. Но тъкмо това е истинската магия. И никакви баения и вълшеб­ни отвари не са необходими.

Но да се върне изгубеното, както и два пъти да се влезе в една и съща река, е много трудно. По-добре се старайте да се придържате към принципите на фрейлинга още преди отношенията да започнат да се развалят. При всички слу­чаи, преди да предприемете нещо, на ваше място хубавич­ко бих си помислил: наистина ли искате да си го върнете или ви изгаря непреодолимото желание да възстановите изгубената си (захвърлена от него) значимост?

Когато чувствате, че ви пренебрегват, много боли. Аз самият зная. Но дори да познавах всички обстоятелства, не бих могъл да ви посъветвам нищо конкретно. В моите сили е само да ви дам инструмента, а как да го използвате, тряб­ва сами да решите.

Не забравяйте, че слоят на вашия свят е вашето огледа­ло. Ако предпочитате да страдате, значи така и ще стане. А ако в този момент се възползвате от принципа за координа­ция на намерението и прецените обстоятелствата като из­ключително благоприятни, значи ще бъде точно така.

Може би скъсването с любимия ви е отървало от не­знайни проблеми. А ви се струва, че всичко върви на зле. Кажете си, че всичко се развива както трябва, защото вие сами трябва да решите дали да се радвате или да страдате. Аз на ваше място бих се радвал, бих скачал до тавана и бих пляскал от радост. Позволете на огледалото да ви достави удоволствие.

„Имам същия проблем. От мен си отиде любимата жена (три години бяхме приятели и четири сме же­нени).

Основната причина за разрива е моята финансова не­стабилност. По много въпроси съм твърде мек човек, не съм смел и съм излишно предпазлив. Жена ми смята, че с моя опит и знания трябва да си създам собствена фир­ма. Трудно ми е с моя мек характер да се изкачвам наго­ре, да правя кариера. И освен това кариерата не е в духа на един творчески човек.

В много неща съм съгласен с жена си. По много въпро­си твърде обстоятелствено търся допълнителна инфор­мация, опитвам се да натрупам допълнителен опит. Общо взето, цялата ми кариера е построена така, че не се задържам повече от година-две на едно място. (Кое­то ми позволява да натрупам опит и знания в бизнеса.) Голям плюс на характера ми е отзивчивостта. Но това е и минус, който ми пречи да правя кариера.

На жена ми й трябват стабилност, сигурност, деца. Вътрешните ми мотиви също са насочени натам. Но не от гледна точка на кариерата ми, а според принципа да разработя система (бизнес схема), която ще носи пе­чалба. За тази цел са ми нужни опитът и знанията, ко­ито за мен винаги са били един от най-големите прио­ритети.

Преди три месеца се разведохме. Доста прилично. Жена ми излезе да живее под наем, заплатата и го поз­волява. Търси себе си. Но отношенията ни охладняват все повече. Вече няма желание да общува с мен. Как да си върна любимата? "

Не мога да ви дам конкретна рецепта за решаване на вашия проблем. Наемам се с това само в случай, че ситуацията е пределно ясна. Но дори тогава моето мнение е су­бективно и затова може да бъде погрешно.

Ако отговорът ми е неизвестен, аз се обръщам към сво­ята интуиция. В случай че и тя нищо не ми подсказва, пре­поръчвам да се използва един от принципите на транссърфинга, тъй като зная, че това по никакъв начин няма да навреди.

В този случай интуитивният ми опит съвпада с принци­па, според който вие трябва неотклонно да следвате гласа на сърцето си. Хората казват, че успехът е кариера, ста­билност, висока заплата. Тези неща не бива да се отнасят към целта. Нима пътят на човека се състои в изкачването му по служебната стълбица?

В действителност кариерата, стабилността и високата заплата не са цели, а придружаващи атрибути.

Вашата цел е това, което ще превърне живота ви в праз­ник. Като подмените целта с атрибут, нищо няма да постиг­нете. Атрибутите идват сами в резултат от постигането на целите. Например като станете уникален специалист, ще получите всички блага.

Ето защо трябва да се стремите към целта, а не към из­годите, които тя носи. Сякаш това е очевиден факт. Всичко го разбират. Но парадоксът е там, че той само просветва за кратко в съзнанието на хората, а после е затъмнен от блясъ­ка на атрибутите.

Хората се стремят към атрибутите като пеперуди към лампа, но нищо не постигат. Как ще постигнат успех, кога­то се стремят не към целта, а към атрибутите? Оттук идва митът за това, че високото благосъстояние е съдба на из­браници.

Общественото мнение ви налага своите стереотипи. Но то се базира върху видимите крайни резултати. Ус­пехът идва в процеса на придвижване към целта. Крайни­те резултати винаги се виждат, а процесът на придвижване към целта остава в сянка. Като резултат се създава сте­реотип: стреми се към кариера и пари, с други думи - „лети към лампата".

Всички виждат само блясъка на вече изгрелите звезди. Но малцина обръщат внимание на пътя, преминат от тях към върховете на успеха. Всички звезди са преминали през джунгла от неуспехи. Късметът се усмихва рано или късно само на онези, които са убедени, че вървят по своя път. Нужно е неотклонно да се движите към своята цел и да помните: каквото и да става, течението на вариантите е насочено натам, където трябва. Никому не е дадено да знае кога и по какъв начин целта ще бъде постигната.

Ако следвате общоприетите стереотипи, можете да по­стигнете определени успехи. Но те няма да бъдат големи и ще ги постигнете с огромен труд. За да спечелите наистина грандиозен успех, е необходимо да определите целта си и да се движите към нея неотклонно, без да слушате никого. Можете да вземете под внимание каквото ви съветват дру­гите, но окончателното решение трябва да е на сърцето ви. Само така ще престанете да се блъскате в стъклото на лам­пата.

Правилното решение се ражда от единството между душата и разума. Критерият за неправилно решение е един-единствен - състоянието на душевен дискомфорт. Ако сте взели решение, но изпитвате и най-малкото тягостно чув­ство, което прилича на чувството за необходимост по при­нуда, значи душата ви казва „не". Щом не изпитвате дис­комфорт в контекста на взетото решение, значи душата ви казва „да" или „не зная". В такъв случай окончателна дума ще има вашият разум.

Ако решението е правилно, душата пее, а разумът до­волно потрива ръце.

От друга страна, ако не можете да определите целта си, престанете да се мъчите с този въпрос.

Нима е невъзможно да се живее без цел?

Щом ви се иска просто да живеете, без да се стремите към нещо, защо пък не?

В този случай мога да ви посъветвам само едно: не е нужно да плувате, а да се движите по течението. С други думи, необходимо е да спазвате принципа за координация­та, тогава животът ви ще влезе в спокойно и комфортно русло. А целта най-вероятно ще се появи, когато прекрати­те трескавите си опити да я търсите.

Що се отнася до въпроса, как да върнете жена си, нищо не мога да ви посъветвам. От вашите ключови думи: „ Търси себе си. Но нашите отношения охладняват все повече. Вече няма желание да общува с мен ", става ясно, че тук изобщо не става въпрос за финансова стабилност. Щом не ви обича, невъзможно е да я върнете.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот valko » 22 Яну 2011, 00:49

Що се отнася до въпроса, как да върнете жена си, нищо не мога да ви посъветвам. - това бяха ключовите думи на цялото словоблудие.

Любовната магия означава поробване по един или друг начин на определен човек, дали е с предизвикване на чувствата, дали е със сексуално обвързване, дали е психическото зомбиране е въпрос на избор.

Няма нищо лошо в любовна магия - това е активният начин за изграждане на живота на един маг. Всички други за голямо и чисто са си приказки от вица за слон след баня и са за страхливци които трябва да се държат колкото може далеч от магията.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Mason » 22 Яну 2011, 08:28

moondanser, все ми се струва, че трябва да дадеш откуп за точи човек. Да платиш по някакъв начин за него. Или да се откажеш от нещо важно в живота си, или да правиш подаръци и отсъпки пред тези двамата, или да хвърлиш някакво богатство някъде...
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот moondanser » 27 Яну 2011, 13:11

Благодаря ви за хубави те съвети скъпи приятели ,но искам да ви се извиня тъй като този пост е публикуван от дъщеря ми, на която и е трудно все още да разбере колко неща в живота имат цена и как не бива да влияем на хората . Благодаря ти Немезиус за извадките от Вадим Зеланд имаме книгите у дома дано сега реши да ги прочете :) .И все пак ви дължа извинение за чуждата намеса не е правилно и няма да позволя да се повтори.
Аватар
moondanser
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Окт 2008, 19:13
Местоположение: varna


Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 25 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 25 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта