Любов без магия

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот porsela » 17 Фев 2011, 17:49

Здравейте!

Дълго мислих дали да пиша и после как да формулирам поста си. Но ще опитам. Преди да помоля за съвет ще разкажа накратко историята си.
Обичам един мъж, вече повече от година. И той ме обича, това е нашата магия! Но не сме заедно. Той живее с приятелката си (партньорката си) и имат едно дете. Преди години, когато се запознах с него и нямах абсолютно никакви намерения, той се събра отново с нея в името на детето. Те не се обичат, дори не се разбират, карат се, не предприемат нищо заедно. Преди да ме упрекнете, че съм от тези, развалящи семейство - не съм. Дълго време имах угризения. Но то си беше развалено. А и никой от двамата не е имал умишлено намерението да се влюби, камо ли да заобича. Но това не е темата на форума. Обичаме се много силно, до болка! Заради тази болка не се виждаме вече от 2 месеца. Но контактът продължава. В писмена форма. Обаждания. Обещания. Обяснения в любов.
Но... Сякаш той не е готов. Страх го е от непознатото. Смята, че ако напусне дъщеря си е сякаш умрял за нея (както майка му действително е починала, когато е бил дете). Заровил се е в работата си и в интернет. Недоволен и неспокоен е. Иска да е с мен, но не може. Така казва. Възможно ли е да има магия? Жена му е голяма скандалджийка и усойница, не би ме учудило. Искам само да е щастлив, а ако може да сме щастливи двамата заедно - би било пълното щастие.
Въпросът ми е: има ли начин (магия), по-който да го накарам да "прогледне", да взема някакво решение (без значение в моя полза или не), да бъде по-спокоен, да си позволи да е щастлив, да се изчисти от хорските предразсъдъци, да повярва в себе си. Просто искам да му дам сила! И как да разбера, дали има магия? Желанието ми да бъдем и физически заедно, не само духовно, ме прави способна на всичко!

Ще се радвам на коментарите ви!
Omnia causa fiunt
Аватар
porsela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Яну 2007, 00:53

Мнениеот Nemezius » 17 Фев 2011, 20:01

Да, има вариант- консултация с психотерапевт, защото точно това му е необходимо.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Arhimikus » 18 Фев 2011, 13:29

Подкрепям Немезиус в това да се посъветва със специалист.
Другото, което мога да кажа е, че този мъж или не те иска (а те има за държанка) или самият той не може да признае пред себе си коя от двете обича.

И нещо трето, мъжът има дете от друга жена, ти искаш той да се махне от семейството си, да остави това, което е създал. Как си го представяш?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Severina » 18 Фев 2011, 17:13

Re: Любов без магия
Да, от твоя гледна точка ситуацията е за специалист.
Не си ли се замисляла, че след като ти е наговорил безсмислици, не те обича, не те е обичал, а комуникациите са за да си му под ръка, когато му потрябваш.
За мъжете, най-лесното е да кажат "Обичам те" и с това обяснение в любов, си осигуряват секс. Романтиката в отношенията е важна за жените.
Ще излезем от темата, ако започна да ти обяснявам, как секса и любовта са почти успоредни и не се знае ще имат ли допирни точки.
Струва ми се, че характеристиката на жена му е тенденциозно направена от него, за да не те изгуби ( само като държанка).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Бъди Човек, а не човече!
Severina
 

Мнениеот porsela » 19 Фев 2011, 12:43

Предполагах, че реакциите ще бъдат такива. Жалко, ще два пъти се споменава думата "държанка". Става дума за платоническа любов. Без секс. Което обаче не е темата на форума или поста. Ако бях пропуснала предисловието и бях попитала директно за магия, щеше да има други коментари. Опитах да бъда искрена и с това постигнах обратен ефект.
Omnia causa fiunt
Аватар
porsela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Яну 2007, 00:53


Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта