Идрис Шах - Ритуал ЛЮБОВ.

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот kimbo » 01 Май 2011, 20:28

Позволих си да пусна тази нова тема при положение че има подобни отворени за точно този ритуал поради 3 причини.

1во Искам да направя този Ритуал. Но както трябва да бъде.
2ро Мисля че има съществени грешки в преводите на Ритуала, и на практика няма да има ефект/ дори да бъде опасен.
3то Нека с общи усилия, размисли, предложения и мнения да се получи един подреден, ритуал абсолютно ясен, и не само за този а по принцип има Много отворени Теми с части от Ритуали.. има доста грешки по превода или липсващи ВАЖНИ детайли, който правят Ритуала не годен и после някой ще се чуди "абе защо никога нищо не се получава"

Оригиналния Ритуал написан в "Книгата на Силата"

To cause love between two people
Take three strings, one of each of the colours of earth, the sun and the moon. These are taken, and placed
tied together in a small jar of earthenware. When they have lain there for six days, add a little of the juice
of the jasmine flower.
The Book of Power
Press all together. From this will be made an ink, which is to be used to write the square. Then take a
piece of white cloth, that has been steeped in water of barley and dried. Upon this cloth, with the ink,
write the square. The square is to be written at the first hour of the day, when you can first see. And it is
better to wait in the dark with the things, until such times as you are able to see them clearly, and then
start to write the square. It is as follows:

H B B N N
R H B N R
B R H B N
N B H R B

And when this square is complete, place it between two flat stones, in your room. When it has been there
for two nights more, take it out, and say the names of the people that are to love each other to it, in a loud
voice. Repeat his for three days more. Then the result will be accomplished.


Ритуалът който намерих качен от avanabil

viewtopic.php?f=31&t=3635

Ето го самият ритуал:

Вземете 3 конеца, всеки с по един от цветовете на земята, на слънцето и луната. Вздемете ги и ги сложете завързани заедно в керамичен съд. След 6 дни добавете малко екстракт от жасмин.
Притиснете всичко заедно. От това ще се получи мастило, с което ще изпишете квадрата. После вземете парче бял плат, което е било накиснато в ечемичена отвара и после изсушено. На тови плат с мастилото напишете квадрата. Той трябва да бъде изписан в първия час на деня, когато може да се вижда. По-добре е да се чака в тъмното с материалите докато стане достатъчно светло, за да можете да ги виждате ясно. После направете квадрата:
/ аз първо направих таблицата и после нанесох буквите вътре/

H B B N N
R H B N R
B R H B N
N B H R B

Когато той е готов го сложете между два плоски камъка в стаята си. Когато е бил там две нощи, изнеси го и кажи имената на двамата души, които трябва да се заобичат, на висок глас. Повтори това 3 дни. Това е всичко.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

До тук добре но мисля че пропускаме нещо много важно, буквалния превод Гласи:

take it out, and say the names of the people that are to love each other to it, in a loud
voice. Repeat his for three days more. Then the result will be accomplished.

Преведено буквално мисля че има разминаване, което смятам за съществено
1. say the names of the people that are to love each other to it - Кажи имената на хората който да се заобичат на "НЕГО" в случая както е написано мисля че става въпрос не просто да изкараш парчето плат и да кажеш Имената а да ги кажеш имената на все едно ги казваш на парчето плат / по точно таблицата.

2. Repeat his for three days more. Then the result will be accomplished. - Повторете "НЕГОВОТО" следващите 3 дни. Мисля че е възможно в книгата автора да е имал в предвид като е дал пример с жена извършваща ритуалът да се заобича с МЪЖ, и трябва следващите 3 дни да изкарва парчето плат и да казва САМО НЕГОВОТО ИМЕ, фактически имената на 2 мата се казват само Първият път, когато парчето плат излиза за пръв път на открито!!!
Ако беше This вместо His .. щеше да означава повторете ТОВА или е правописна грешка в Книгата но не ми се вярва а това са неща от съществено значение.

Ще се радвам да коментираме,

Искам в крайна сметка да се получи един качествен Ритуал, детайлите са от огромно значение..
Примерно: С какъв предмет бихте изписали таблицата, кои намирате за подходящ.
Също така След 2 та дни престой на плата под камъните, идва ДЕН кога е най удачно да се извади плата и да се кажат имената дали пак рано Сутринта по изгрев ?
Мисля че този ритуал съобразен с Луните ФАЗИ за Любов и изпълнен с всички дребни детайли както трябва, може да има много СИЛЕН ефект.
И на последно място След извършването на Ритуала какво да направим с парчето плат за най удачно, някой казват да се хвърли в течаща вода.. други, да се запази.. трети да се изгори.
Тези неща не са Написани в Книгата.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kimbo » 02 Май 2011, 22:17

Понеже не можах да редактирам темата ето го и според мен по правилния буквален превод на този ритуал, който мисля е нужен за правилното изпълнение и ефект.

Вземете 3 наниза (Памучни конци) по един от цветовете на Земята, Слънцето и Луната.
Подходящи за целта са.
Земя - Зелен
Слънцето - Златисто жълто.
Луна - Сребристо бяло.
След това ги вземете и ги завържете заедно, достатъчно е да направите един общ възел през средата.
Поставете ги както са завързани заедно в малка глинена купа,
Когато са престояли там 6 дни, сложете малко от сока на цветето жасмин ( тоест Екстракт или Масло от Жасмин)
Притеснете ги заедно от това ще се получи мастилото с което по късно ще направите таблицата.

След това вземете бяло памучно парче плат, което предварително е било накиснато в ечемичена отвара и после изсушено.
На този плат с направеното мастило напишете таблицата.
Тя трябва да бъде изписана в първия час на деня, когато може да се вижда. По-добре е да се чака в тъмното с материалите докато стане достатъчно светло, за да можете да ги виждате ясно. После направете квадрата:

H B B N N
R H B N R
B R H B N
N B H R B

Когато сте готови, сложете парчето плат между 2 плоски камъка в стаята си.
Когато е било там две нощи, изнеси го навън му кажи имената на двамата души, които трябва да се заобичат,изразително на висок глас ( Хубаво е да се кажат целите имена )
Повтори това през СЛЕДВАЩИТЕ 3 дни ( Изкарвате парчето Казвате Имената на хората и го прибирате отново под камъните)

Смятам че най подходящо е ритуалът да се съобрази с луната и да се започне цялото приготовление и изпълни при Нарастваща Луна.
Също след като сте стигнали до там да кажете имената, мисля е най удачно да го направите Отново в Първите часове на деня.
След като сте приключили напълно с ритуала единственото нещо, което според мен трябва да запазите е изписаното парче плат.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот nick » 10 Май 2011, 13:15

защо този с жасмина има и по лесен. прегледай книгата отново. жасмина е доста скъп и трудно се намира.
всичко в тая книга е истинско и работи и трябва да се направи както го е написал мотамо, а и всичко в крайна сметка зависи от теб.
не си мисли, че днес го правиш и утре мачкате чашавите :mrgreen:
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот kimbo » 10 Май 2011, 23:03

За Жасмина се уверих... адски скъпо и не само скъпо и трудно за намиране:)

До колкото се сещам в книгата "The Book of Power" нямаше друг ритуал за Любов между двама души.

Ако имаш нещо конкретно в предвид, Благодаря предварително:)
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот xrays » 10 Фев 2012, 11:42

И аз искам да попитам за с какво може да заместим жасмина. Мисля си за розово масло - муска или нещо подобно (но да не екстракт) или да се направи разтрвор от карамфил и канела.
Аватар
xrays
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:28


Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта