Здравейте!

Тези от Вас, които имат любовни терзания, биха могли да споделят тук своите притеснения. Надяваме се да намерят верния път към любовта...

Модератор: venus

Мнениеот biliska » 22 Окт 2012, 09:11

Така... това за което искам да попитам не се отнася за мен, но понеже не виждам решение на проблема на дадените хора и се замислям дали аз не бих могла по някакъв начин да им помогна. Става въпрос за едно семейство в което цари разбирателство, но проблема е че мъжа обича да прави по-често любов (имам предвид поне 2-3 пъти седмично, което смятам че е напълно нормално за едно нормално,здраво и младо семейство), а тя макар че го обича просто му казвала, че нямала голяма нужда от това. Вярно е че има и такива хора, но така ще разбият живота си.Не смятам че всичко се крепи на интимността в едно семейство, но все пак това си е от значение. Дори сега са разделени именно поради тази причина, а в същото време и двамата страдат от това. Той иска да е със семейството си и смята за напълно не честно заради този проблем, да тръгне да търси интимност навън и така да е до края на живота му. Не са проблем разговорите между тях, разговаря се надълго и на широко по тази тема.Той я пита, казвай винаги да му казва за нещо което и харесва или не, но винаги той е инициатора за интимност, и се чувства така все едно тя го прави насила, а ако спре да си иска тя изобщо забравя за това и стават и си лягат като роднини. Раздялата не е проблем. Тя е временна, но се опасявам, че ако се съберат в един момент пак ще се стигне до там. Кажете ми има ли някакъв съвсем добронамерен начин да им помогна? Само да добавя, че аз нямам реални контакти с тях, въпреки че зная за проблемите им. Единственото с което разполагам е тяхна обща снимка. Повярвайте ми намеренията ми са съвсем чисти и искрени, всичко което искам е едно семейство да е щастливо и да са заедно.
Аватар
biliska
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 07:04

Мнениеот jameila » 24 Окт 2012, 18:43

biliska написа:Така... това за което искам да попитам не се отнася за мен, но понеже не виждам решение на проблема на дадените хора и се замислям дали аз не бих могла по някакъв начин да им помогна....

първата стъпка преди всичко останало е да предложиш помощта си на тези хора и да не предприемаш действия на своя глава и без тяхното съгласие!
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот biliska » 25 Окт 2012, 05:14

Да и аз се замислих, че не е редно на своя глава да се намесвам, но в един момент изпитах едно огромно желание да им помогна. Все пак благодаря за отговора. :)
Аватар
biliska
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 07:04

Мнениеот sirenaangela » 26 Окт 2012, 20:16

Ако младото семейство има малко дете, това обяснява защо жената забравя за секса.Просто не й остава достатъчно енергия и за това.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот biliska » 27 Окт 2012, 05:33

Не, детето не е толкова малко. Просто тя не изпитва желание за това.
Аватар
biliska
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 07:04

Мнениеот degagement » 30 Окт 2012, 09:05

Или тези неща са станали навик?

Ако сте забелязали в една връзка, след като веднъж се премине на следващото ниво, изведнъж интимните контакти едва ли не трябва да ги има. Някак това се очаква и толкова. За известно време го правиш и ти е ок. Съвсем скоро обаче започваш да го правиш защото се очаква от теб. Когато не си на кеф, е чувстваш виновна едва ли не (женската гледна точка имам предвид).
И интимността става навик и задължение, а не тръпка и удоволствие по взаимно съгласие.

Ще се учудиш ако твои приятели започнат да споделят с теб. Ще откриеш, че почти всяка една двойка има този проблем.
После защо хората изневеряват - защото има тръпка, защото не знаеш дали ще "ти пуснат", защото се налага да положиш усилия, за да получиш желаното, трябва да се подготвяш, мислиш, има несигурност.

Да не говорим, че първите пъти всичко е ок, но после нещата са като гимнастика. Пропуска се ухажването, да подлъжеш другия, да го накараш да желае онова, което и ти желаеш. Някак понеже вече го правим заедно, муш-муш и край.
Дори мъжа и' да е много добър в тези неща, пак има изстиване и отдръпване от женска страна в някаква степен.

Не споменаваш единичен случай, а много разпространен проблем.

Да не говорим, че жените са възпитани да си мълчат като риби и едва ли не да стискат очи и да чакат да мине. Мъжа не знае какво иска собствената му жена, с която са от години.

Решения има на всичките такива проблеми и те не са чак толкова трудни за прилагане, но трябва да изпишем тук няколко романа. Тези хора, ако са разбрали, че има проблем, просто трябва да намерят психолог-сексолог, който да ги насочи, да ги накара да се открият малко повече един към друг, да им изясни тези проблеми, за да бъдат решени.

Няма да стане чрез форум за магия.
Някой който е изследвал сексуалната магия конкретно, ще ти посочи психологическите проблеми.
Те двамата трябва да си поговорят открито. Ако е необходимо дори да преустановят интимни отношения, да действат все едно не са двойка, която вече праив секс.
Не става проблема да се реши едностранно - т.е. жената или мъжа само да правят постъпки за подобряване на отношенията.
Необходимо е да са честни един с друг, но без да има осъзждане "аз това и това, пък ти еди-кво-си", защото нещата ще се блокират още повече. А това е много трудно в днешно време, тъй като всеки се сърди на околните си, че не отговваря на някакви си общо приети стандарти.
Ако съумеят да са открити, като са спокойни, че другия няма да се сърди, че не става на неговата и нещата не са като по поръчка, ще се оправи всичко.

Необходимо е тази сигурност "нали ми е жена, трябва да ми пуска" да изчезне.
Ако жената не се чувства задължена да го прави, нещата ще се разблокират.
Трябва и да се научи да си казва какво и как обича.
Не е трудно, но е необходимо много търпение и от двете страни.

Имах едни познати, които винаги имаха одеяло в колата. Тръгват някъде и ако им прищрака, спират в колата и се скриват зад храстите :) Бяха заедно вече от около 15 години.
Гледаха се като гълъбчета в очите и никой от тях не се заглеждаше по друг. Много ми бяха сладки и видях, че такова нещо е възможно - интимността да не изстине, а да остане тръпка за цял живот.
Абсолютно възможно е. НЕобходимо е да проявим търпение и да обмислим най-добрия подход и стратегия за справяне с проблема, както и точните думи за да не обидим другия.
------------------------------

П.П. Грижите около дете могат да изядат много енергия. Дори и порастнало. Иска дрехи, които се перат, простират и гладят, иска да му е сготвено, много внимание и търпение да го възпитаваш, да обясняваш всичко да го разбере, да му изслушаш детските проблеми, да подреждаш след него, да чистиш където е разляло нещо и го е домързяло да си оправи, да му ходиш като пъдар по задника да му повтаряш едно и също... В училище учителката иска някакви работи - трябва да се погрижиш и за тях. Да му обърнеш внимание за домашните. Сам човек не може да се справи, необходима е помощ, или просто забравяш, че ти си човек и си гледаш детето. Който не е гледал дете, не знае просто.
Явно авторката на темата деца няма :) Иначе ще знае, че и голямото дете си иска почти цялото ти свободно време и внимание.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот biliska » 30 Окт 2012, 11:20

Благодаря за изчерпателния отговор degagement .Започнах тази тема изпитвайки един силен подтик да помогна. Нормално е всеки да има своя гледна точка, както и всеки има какво да научи от гледната точка на някое друго изказване. Напълно разбирам, че с този проблем те трябва да се справят сами. А авторката на темата има дете и то на същите години като на даденото семейство.Дано не остана погрешно разбрана, никого не съм искала да наранявам. Всичко добро на всички от този сайт, а и не само. Обичайте се.
Аватар
biliska
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 07:04

Мнениеот eXPerience » 13 Ное 2012, 15:20

Пичът да събуди емоциите у жена си. Не я познаваме и няма как да дадем конкретна рецепта.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот degagement » 14 Ное 2012, 11:36

eXPerience ти не си женен явно :)
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот eXPerience » 24 Ное 2012, 19:24

Не съм женен. Да не ми гледа профила, че се досети...? :mrgreen:
В една връзка всеки трябва да дава, колкото получава. И не защото всички сме габровци или евреи, които си правят сметката до стотинка, а защото липсата на баланс пренасища получаващата повече страна или изтощава даващата повече. По този начин се губи интересът. Еднообразието също пречи. Затова мъжът трябва да изненада жена си по някакъв приятен начин, но и да измисли причина да се махне точно когато емоцията на жена му е най-висока - да я остави да иска още. Както казах - не може да се даде точна рецепта така от разстояние. А и ми изглежда неловко.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот degagement » 26 Ное 2012, 12:17

При съжителство ситуацията е много по-различна от тази когато се виждаш от време на време с някой. А когато се прескочат 2 години съжителство нещата се променят още повече.
Сексуалният живот се променя коренно.
Съветите ти може и да важат ако виждаш гаджето от време на време, но не и при женени с деца.

Дадения от теб отговор съответства на човек, който не живее с гаджето си.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Любовна магия. Психология на отношенията.

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта