Вижте това

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Shadow Mage » 14 Фев 2006, 09:59

Едно малко въпросче към всички ;)
Някой знае ли какво в действителност представлява Пентаграмата :)?
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Melina » 14 Фев 2006, 12:24

Не знам много. Пентаграмата е свещен знак в окултната наука. Тя символизира петте елемента - земя, вода, въздух, огън и дух. Всеки връх на пентаграмата отговаря за един елемент. Обикновено духа стои най - отгоре, когато е поставена така, показва, че поставилият я така трябва да зачита божественото начало у човека и света, и най - вече човека, защото пентаграмта е знак за него. Още показва превъзходството на духа над материята. А когато пентаграмата е обърната, естествено духа сочи надолу и показва превъзходството на материалните елементи над духа.
Пентаграмата е динамичен символ, променящ, за разлика от хексаграмата, която е статичен (тя се приема като символ на стабилността и вселенската, а не човешката справедливост).
Пентаграмта се използва като амулет и символ за защита.

На друго място съм чела, че петте лъча представляват земята и човешкото тяло. А в комбинация с кръга от вън символизира човека, обкръжен от силата на Бога-Богиня.

Чувала съм, че пентаграмата обхваща/символизира всеобщата човешката мъдрост.
Аватар
Melina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Окт 2005, 18:08

Мнениеот Vendetta » 14 Фев 2006, 12:57

Аз съм чувал че пентаграмата всъщност е символ за съединяването на човешкото и божественото. Па може и да са ме излъгали... бали го..

Иначе не виждам кво толкова странно има в случая... пича си е харесал нещо... дал си му е живот... па после .. :Д имаше няква мисъл: помисли преди да си помислиш.
Тихо !!
Аватар
Vendetta
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 17 Яну 2006, 07:18

Мнениеот Kotentseto » 14 Фев 2006, 13:11

Пентаграмата е символът на хармонията.
Тя е симетрична и следователно божествена. Елемент е на множество религии, устойчив архетип в съзнанието на човека.
В християнството - демоничен символ.
за Уика - баланса на Вселената.
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот sanguinary » 14 Фев 2006, 22:42

А има версия,която отъждествява обърнатата пентаграма със сатанизма,злото и демоничното господство... и преклонението на човек пред тях.
Според някои от последователите на подобни сатан дружинки ,обърнатата пентаграма символизира образа на Луцифер,Лукавия,Сатаната или както там го знаете.Точно глава на козел ,отдолу брадата,отсрани двата лъча са ушите и отгоре рогата му...
Познавах на времето разни представители на подобни движения и след обърнатия кръст,на почит най-много беше пентаграмата...
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Shadow Mage » 15 Фев 2006, 08:59

Ами това, което са написали всички си е така. Само че никой не спомена, че Пентаграмата се явява първо символ на Човешката раса, и след това следват тези обяснения.

Пентаграмта се използва като амулет и символ за защита.


Така е Мелина, но май на малко хора е известно, че освен общоприетото значение като символ за защита, Пентаграмата може да бъде използвана и като доста силно оръжие за нападение ако се налага :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Melina » 15 Фев 2006, 10:29

Е, да та нали казват за нападението, че е най - добрата защита :wink:
Аватар
Melina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Окт 2005, 18:08

Предишна

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта