Обсебване

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Necromancer » 04 Фев 2006, 17:09

Знаете ли случай на обсебване. Дайте методи за пречистване не само на тялото а и на душата.
Аватар
Necromancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Яну 2006, 21:40
Местоположение: Deep in the shadows of your mind

Мнениеот Cath » 16 Фев 2006, 01:45

случаи на обсебване колкото си искаш. една ти инвокация, в зависимост от гледната точка, може да се възприеме като обсебване...малко по-доброволно, но все пак обсебване. има дори теория, според която лудите са всъщност обсебени от духове хора. метод за пречистване на душата - какво ще кажеш за молитвата например... само бегла идея...
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот sesil » 16 Фев 2006, 21:41

Когато преди време бях потъпевша един приятел от тогавашната ни петорка ми връчи книжката
Прасета в хола
практическо ръководство по освобождение
на Франк и Ида Хамънд
Ако се абтрахираш от религиозните празни приказки и имаш търпението да извадиш главното, което се събира на една страница, ама нали трябва д аима пълнеж, то се намира определен ритуал, който лично на мен ми помогна да се освобода от онова гадно нещо заради което изхабявах почти цялата си енергия да се спирам да кажа или направя определни неща.
Естествено малко го перефразирах, но резултата се почувства веднага.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот weballergy » 08 Сеп 2006, 12:47

sesil написа:Когато преди време бях потъпевша един приятел от тогавашната ни петорка ми връчи книжката
Прасета в хола
практическо ръководство по освобождение
на Франк и Ида Хамънд
Ако се абтрахираш от религиозните празни приказки и имаш търпението да извадиш главното, което се събира на една страница, ама нали трябва д аима пълнеж, то се намира определен ритуал, който лично на мен ми помогна да се освобода от онова гадно нещо заради което изхабявах почти цялата си енергия да се спирам да кажа или направя определни неща.
Естествено малко го перефразирах, но резултата се почувства веднага.

Ами би ли постнал ритуала? Аз лично няма откъде да си я намеря тая книга... Пък и ще ни спестиш усиялието. Освен ако не би преспочел да ни оставиш да се мъчим сами де:)
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere

Мнениеот sanguinary » 10 Сеп 2006, 05:31

Всеки знае случаи на обсебване, най-малко от примери по самия себе си. Всеки допуска или е допускал над себе си какви ли не влияния, повечето от които напълно съзнателно. Това са си сами по себеси обсебвания, както и да го гледа човек. А вече за такива... от духове или демони и т.н. нямам представа, не съм присъствал.
А да не говорим ,че някои хора смятат напиването за вид обсебване от алкохола... и според мен напълно основателно.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Nemezius » 10 Сеп 2006, 14:31

Християнски метод(един от няколкото, но само този съм превел на български, а е важно изпълняващия го да разбира езика все пак) тук

Ритуала е превод от Roman Rituals: Christian exorsism rituals and selectial burials
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот B-L-O-T » 23 Сеп 2006, 17:43

Предлагам - изкарай го за момент от себе си и го затвори в нещо . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Kalessin » 23 Сеп 2006, 20:10

ако обсебването е наистина качествено няма как да го изкара,защото чувства това същество като част от себе си и то добра-с всяко обсебване е така.Аз лично предлагам т.нар. екзорсизъм.Прилагали сами го и знам,че помага,но не съм наясно със самия метод.
Desire equals power
Аватар
Kalessin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 08:22

Мнениеот ZefaS » 24 Сеп 2006, 07:42

Аз съм чел в друг форум(май беше религиозен)за нещо подобно.Та героите са 12 клас- 1 арменец и 2 сатаниста.Та те се сарват и му казват ,че имат негова снимка и знаят истинското му име(не кръщелното а някакво друго)Та на арменеца почнало да му се привиждат всякакви грозни изроди ,не реални ,но изглеждали като истински.Та той се обърнал към леля си ,която познава екзорцисти в някакъв манастир.Арменеца сяда на столче иняколко екзорциста обикалят в кръг около него и говорят в ритъм всички 1 и също нещо.А през това време друуг екзорцист чете на глас от някаква книга.По време на ритуала арменеца не чувства нищо необичайно.Ритуалът свършва и той все още се чувства нормално-но резултатът е на лица.Халюцинациите са изчезнали. Предполагам ,че на сатанистите кармата им е разказала играта :)
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 26 Сеп 2006, 11:53

За обсебването от демони или подобни същности си имам теория, която беше потвърдена и от едно демонче, което по едно време настояваше да общува с мен по време на сън. За повечето ми познати това са брътвежите на един луд. Идеята е следната. В стремежа да се въплътят, демоните отговарят на подсъзнателните призиви на слаб или ненатрупал достатъчно опит човек. В началото се радват на даровете на живота и на плътта. Но в последствие дотолкова се свързват с човека, че не могат да се отделят от него. Тогава осъзнават друго. Когато са обвързани с физическа обвивка, губят основната си сила и основните си плюсова, които имат когато са без плът. Опитват се да се измъкнат, но не става. Обсебеният вече ги е приел като част от себе си, а и те не могат да покажат, че искат да си ходят, поради природата си(по- скоро природата,която им е наложена от вярата на милиони хора по света). От там идва и основния проблем. Тогава почват самоунищожителните действия на обсебения. Демоните желаят да унищожат физическата обвивка и да бъдат свободни. Но поради ред причини не могат да кажат защо всъщниост го искат. Те искат да излезнат от затвора, но не мразят човека по принцип а изпитват омразата на затворника към килията. Единствения път когато ми се е налагало да правя екзорсизъм беше преди известно време. Наложи се да приема съществата(до последно не разбрах какво всъщност са) и да ги освободя, да ги върна там където принадлежат. С часове съм се борил с порива да ги оставя в себе си и да се възползвам от възможностите, до които ще ми помогнат да се добера. Най- накрая ги освободих. Най- странното е че еух нещо наподобяващо "благодаря" когато се връщаха там, където принадлежат.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот sesil » 27 Сеп 2006, 13:44

weballergy написа: Ами би ли постнал ритуала? Аз лично няма откъде да си я намеря тая книга... Пък и ще ни спестиш усиялието. Освен ако не би преспочел да ни оставиш да се мъчим сами де:)

Ритуала бе изключително прост. Отваряш прозореца, мисля в книгата бяха писали, че трябва откъде да има възможност да излети, което ми е малко странно, но като начинаеща го направих, взимаш 1 църковна свещ, малко тамян и 1 кибрит. Естествено и нещо, в което да запалиш тамяна /казват че той не можел да гори, но лично аз имам точно обратните наблюдения/. Сядаш по турски пред купата /да издържа на огън/ или както ти е удобно и запалваш последователно 2 клечки кибрит, които ги слагаш в купичката с тамяна на кръст да изгорят, а със свещта постоянно над тамяна правиш кръст. Ако почувстваш че е необходимо слагаш още тамян и още кибритени клечки да горят и през цялото време непрекъснато повтаряш заклинанието - при мен се получи направо напевно. И още нещо - желателно е купичката или трябва да е голяма, или ако е малка /като тази, която аз използвах/ да е поставена върху нещо, което да предотврати евентуален пожар, защото при мен се получи едно хвърляне на искри - не е за разправяне, добре че гаджето ми ми бе дал някаква плоча /изолационен материал някакъв, който се ползвал в електротехниката/, че иначе пожара ми бе в кърпа вързан.

В името на Христовата кръв
тялото ми завинаги напусни
на душата ми го ти върни.

Понеже в книгата пишеше, че можеш да си съставиш сам заклинание, а не е моя /върнах я на собственика/ за да видя тези, които са там описани, но в заклинанието трябва да включиш или молитва към бога или христовата кръв, тъй като демоните били твърде респектирани от нея, аз си го направих в този вид. Кога да спреш разбираш сам - усеща се едно облекчение и се вижда просто една сянка, която все едно се изнизва, не с физическото зрение естествено.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот EliKarim » 21 Дек 2006, 16:26

Реших отново да пиша в тази тема, която макар и стара,носи съдържание за обсебването.... Та така. Този път имам нужда от помощ. Потърсиха ме да помогна на дете, което според родителите е обсебено... Всъщност това е момиче, на не повече от 13г възраст. По описание на поведението на мен ми се струва, ченещата са свързани с обсебване... Тепърва ще разбера от какво... Момичето е чевало други гласове, писъци, самата тя е проговорила с различен от нейния глас и интонация и...чула е глас, който я подтиква да скочи от един мост. Та това и направила, скочила, и едва е спасена... Жива е, но...все така.
Та молбата ми към всички вас е за предложения за ексорцизъм, за предпазване на момичето. Не на последна място е итова, че тя е дете. Струва ми се че това не е демон, а моите формули и похвати са за такива... Предполагам обаче че тук става въпрос за низкостоящ дух, да не кажа "долен" и "слаб", но...все пак ще трябва да опитам да се справя...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот nick » 22 Дек 2006, 09:56

Eли,
ритуала не трябва да е земен, задължително.
не мисля че духа е слаб, мое мнение.
В Нек има един силен екзорсизъм, ритула е много силен и се ползва само в краен случай, явно твоя е такъв. има го и на шумерски.
лично мое мнение е да го направиш на шумерски.
аз бих го направил така. пречисти стаята така като го правиш преди работа с Нек, направи кръг за Нек и сложи детето вътре, след това това прогонващия на шумерски.
ако е духа е слаб ще изчезне при първото изричане.
ако ли не, .........

желая ти успех и ако може да помогнем с нещо кажи.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41


Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 15 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 15 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта