Първи стъпки в Нек

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот sneip » 26 Мар 2008, 07:05

а и може ли да се призовават двама различни от 50-те.В смисъл може ли даден демон да ти се разсърди че вчера си призовал друг.
Аватар
sneip
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2008, 11:15

Мнениеот mandragorko » 26 Мар 2008, 19:28

sneip написа:а и може ли да се призовават двама различни от 50-те.В смисъл може ли даден демон да ти се разсърди че вчера си призовал друг.


...първо овладей демоните в себе си и тогава се занимавай с останалите...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Moerin_Elf » 18 Май 2008, 09:22

mandragorko написа:
...първо овладей демоните в себе си и тогава се занимавай с останалите...



Определено :) За какво ти е да призоваваш демони,като имаш в себе си достатъчно ;)
Понякога не е и нужно от ритуали,за да ги привикаш около теб.Достатъчно е да пожелаеш :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот ultramarin » 24 Май 2008, 09:14

а и може ли да се призовават двама различни от 50-те.В смисъл може ли даден демон да ти се разсърди че вчера си призовал друг.
- не всичко което може, има смисъл...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Lord Njarlathotep » 19 Юни 2008, 16:42

Инвокирах Нйарлатхотеп един от боговете в Нкронмикона не търсете ритуала там няма го някои благоразумен човек го е махнал но нещо се прецака и не си тръгна никога повече. И сега дотолкова свикнах с неговото присъствие че все едно винаги е бил част от мен. Получих много нови знания и споделих част от неговите спомени и това не му го пожелавам на никого. Стандартни магически защити за одържането им не работят нито геотични кръгове нито геотични триъгалници и подобни на тях а ако използвате зашити от уика просто си прережете гърлото и се хвърлете от балкона или се засрелаите побързо е и по- безболезнено. Относно защитите в книжлето са дадени няколко много силни
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот ludvig » 19 Юни 2008, 18:17

някои няма ли да каже тази книга няма ли я в БГ и ако я има как се казва става дума само за преведена на български щот съм зле с езиците ако някои може да посочи и линк български още по добре гледам в саита за хаос магия има призоваване на Иог-Сотот на разбираем език дори с бележки и указания и тъи като богът мисля бе за просветление и усилване на магически способности мога да го пробвам някои може ли да допълни нещо или да предупреди за нещо
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот Lord Njarlathotep » 20 Юни 2008, 06:09

в интернет има нйколко куци превода които за нищо не стават лично аз я имам на руски
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 23 Юни 2008, 16:31

аз този некрономикон дори не съм си и правил труда да го чета, може би това е пропуск, признавам си така че моля ви не казвайте неща от типа "като не знаеш не говори" просто нямам много доверие на други автори, тъй като те преиначават нещата - както знаете книгата има всякакви версии сатанинска и т.н. Аз предпочитам направо да общувам с въпросните същества (духове, демони), от тях е най-голям шанса да намериш важна и ИСТИНСКА информация.
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Lord Njarlathotep » 23 Юни 2008, 18:35

Ето и ти най сетме компетентно мнение да дадеш, и като никога до сега съм съгласен с теб, информацията е най-сигурна от първоизтичника.
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 23 Юни 2008, 18:58

ее сега и други компетентни мнения съм давал :)
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот nick » 29 Авг 2008, 21:22

NecroAdept написа:аз този некрономикон дори не съм си и правил труда да го чета, може би това е пропуск, признавам си така че моля ви не казвайте неща от типа "като не знаеш не говори" просто нямам много доверие на други автори, тъй като те преиначават нещата - както знаете книгата има всякакви версии сатанинска и т.н. Аз предпочитам направо да общувам с въпросните същества (духове, демони), от тях е най-голям шанса да намериш важна и ИСТИНСКА информация.


много ми е странно и интересно като не си чел Нек и незнаеш ритуала за призоваване.
как ше ги призвеш?
не се обиждай но няма логика в това което говориш.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Njarlathotep » 30 Авг 2008, 06:43

Той няма предвид тези описани в Некрономикон.......... а обикновени.....и моля проявявайте малко оважение към книгата като изписвате цялото и име........... а и Ник я кажи какво занеш за Нярлатхотеп от Некрономикон.....
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот topsladura » 30 Авг 2008, 08:11

Някой може ли да даде всичките имена от Мардук? Гледам имаше само 10 постнати. А някакво инфо nick постнал ли е клипчето си? Искам да го видя. Проявих голям интерес, а от всичко, което пише по форума, се уверих, че разбира какво прави. Имам голямо уважение към него.
Аватар
topsladura
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:10
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nick » 30 Авг 2008, 12:16

Lord Njarlathotep написа: а и Ник я кажи какво занеш за Нярлатхотеп от Некрономикон.....

Пише се Nyarlathotep, това можеше поне да провериш.
1. Nyarlathotep го няма въобще във Воя на нощните демони.
2.Това е литературна измислица на Лъв Крафт, също така ползвана и от Зелазни .
и да не бъда голословен :
Предполага се, че голяма част от имената със египетско звучене използвани от авторите във "вселената на Лъвкрафт" The Cthulu Mythos
могат и да имат някакъв реален египетски корен пренесен чрез гностичните, коптски и гръко-египетски заклинателни формули,
изопачени и включени впоследствие в множество арабски магически системи.
Специално се споменава Робърт Блох, който за разлика от Лъвкрафт вероятно има по-сериозни интереси свързани с Египет . Лъвкрафт ползва египетско звучащи имена просто като референция за "древност" и не се задълбочава много в смисъл и история, доколкото от древността Рим за него е по-интересен.
Изброени са няколко книги на Блох по "египетската тема" и е зададена накратко "сцената": египетските богове са гротескни полухора-полузверове, почитани тайно от жречество, което дърпа конците на фараона скрито в сянката на трона. Пръв сред боговете е Нярлатхотеп, Скитника сред Звездите, Господарят на Пустинята (Nyarlathotep, Stalker among the Stars and Lord of the Desert).
Последният епитет - Господарят на Пустинята - е каноничен за любимия на Зелазни Сет.
това е линка
http://www.geocities.com/Area51/Zone/1958/fiction.htm

смятам че това е напълно достатъчно
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Njarlathotep » 30 Авг 2008, 12:30

БТв благоедеря за линка напоследак с интересувам от египтология я препоръчай някаква книга в която се опсват магическите им учения и практики.......... но може ли да цитирам нещо от Некрономикон което се среща в почти всеки екземпляр........... примено при мен е на руски

О НЬЯРЛАТХОТЕПЕ
Я слышу Крадущийся Хаос, взывающий из-за звезд.
Они сотворили Ньярлатхотепа и сделали Его Своим посланцем. Они облачили Его в Хаос, дабы облик Его был вечно скрыт между звезд.
Кому дано познать тайну Ньярлатхотепа? ибо Он - лишь маска и воля Тех, кто существовал до начала времен. Он - жрец Эфира, Обитатель Воздуха. У него много личин, но никто не сможет вспомнить хотя бы одну из них.
Волны застывают перед Ним; Боги трепещут от Его зова. Шепот его звучит в сновидениях людских, но кто узнает его облик?

И да те питам какво смяташ за ритуала от Некрономикон ДХО-ХНА? (не е заяждане а росто вапрос и искам мнение)
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот nick » 30 Авг 2008, 13:07

да уточним за тези които не са запознати с това за което питаш.
става въпрос за книгата "Некромикон на Колин Уилсон".
Колин Уилсон Джордж Хей, Роберт Тернер и Девид Ленгфорд, които са изследвали и
опитали да разшифрират ръкописа на Джон Дии "Liber Logaeth".
Също така са взели неща от Некромикон на Лъв Крафт, този трактат е пълна глупост, и всички неща са измислица на самия него.
Пак ще се повторя
Nyarlathotep е измислица на Лъв Крафт,
няма какво да се коментират измлици които самият автор признава че са такива.
Следващия път когато цитираш пиши от кой Некромикон си го взел,
защото заблуждаваш хората.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Njarlathotep » 30 Авг 2008, 13:18

Взел съм го от Некрономикона който ми го даде Зефас. А Некрономикона на Симон, и най-добре препоръчай версия на Некрономикон който е на руски..... какво мислиш за ритуала ДХО-ХНА ? така и не рзбрах..... а да и изписвам правилно името Njarlathotep...... защото го пиша на немски :Р
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот FRONTLINER » 18 Апр 2011, 18:50

До всички, които прочитат нещо за Нек и после си викат "аз ще го направя, понеже много ме кефи"
Това нещо е изключително опасно и залагате на карта много неща. Бъдете сериозни като правите нещо
Лорде, ние Уважаваме Нек, а ти Уважавай езика си
Ник, бих искал да те попитам процедурата с Телал дали е същата или има известни разлики. Въпроса ми е доста сериозен 8) Бих те помоил също така, ако имаш ДОСТОВЕРЕН източник, да го споделиш със мен, понеже из форума не намерих, а ти ми се струваш най- добрия вариянт за достоверна информация
Поздрави
Живейте с чест!
ЖИВЕЙТЕ С ЧЕСТ
Аватар
FRONTLINER
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Апр 2011, 17:06

Мнениеот nick » 19 Май 2011, 19:00

FRONTLINER написа:До всички, които прочитат нещо за Нек и после си викат "аз ще го направя, понеже много ме кефи"
Това нещо е изключително опасно и залагате на карта много неща. Бъдете сериозни като правите нещо
Лорде, ние Уважаваме Нек, а ти Уважавай езика си
Ник, бих искал да те попитам процедурата с Телал дали е същата или има известни разлики. Въпроса ми е доста сериозен 8) Бих те помоил също така, ако имаш ДОСТОВЕРЕН източник, да го споделиш със мен, понеже из форума не намерих, а ти ми се струваш най- добрия вариянт за достоверна информация
Поздрави
Живейте с чест!

дали е опасен или не, всеки да си сърба попарата която е надробил... лично на мен ми е писнало да го обяснявам...
ок това е към твоя въпрос , това е пътя да получиш доста знания и да видиш неща за които нямам думи.
това е много специален ритуал и трябва да си сигурен в това. защото се подписваш с кръвта си.
после отваряш портата на АНУ и просто си нямаш на представа какво ще видиш и ще разбереш хахахааааа
вече не ми е интересна смърта на тялото, просто си нямате напредстава какво ще става в бъдеще време.
когато дойде ANUNAKI със седемте ще ви се изясни хахаххаааааа
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот PureMorning » 19 Окт 2011, 18:00

Тъй като темата е за "първите стъпки"... бих се зарадвала, ако някой от хората, които се занимават от повече време с Некрономикон, сподели своите "първи стъпки": как са се чувствали преди/след първия си ритуал; каква им е била "подготовката" - т.е. с какво са се занимавали преди това; имали ли са някой, който да ги напътства, от интернет ли са черпили информация, или от друг източник, каква е разликата от когато са започнали до сега(предполагам, че има такава). Мисля, че споделеният опит също ще е от полза за тези, които са решили да се занимават по - сериозно (както и за тези, които са решили, че може "да се пробват"...). :roll:
Аватар
PureMorning
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 07 Май 2011, 19:49

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта