Първи стъпки в Нек

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот wallter » 12 Апр 2012, 07:53

ZI KIA KANPA /Зиии-Киии-Йааа-Каан-Пааа/
ZI ANNA KANPA /Зиии-Ааан-Нааа-Каан-Пааа/
ZI DINGIR KIA KANPA /Зиии-Диин-Гиир-Киии-Йааа-Каан-Пааа/
ZI DINGIR ANNA KANPA /Зиии-Диин-Гиир-Ааан-Нааа-Каан-Пааа/

Чуй ме, о дух ........./името на духа/
Ела при мен, чрез силата на думата......../думата на духа/
И отговори на моя зов!

ZI KIA KANPA /Зиии-Киии-Йааа-Каан-Пааа/
ZI ANNA KANPA /Зиии-Ааан-Нааа-Каан-Пааа/

сведете поглед към сигила пред вас и отново почнете да се взирате в него, като си представяте за резултата на това което искате
и неговата менталната картина.
Ако сте си пригвотвили преди това заклинание/ аз така правя/
гоповтаряйте до тогава, докато видите единственно сигила и е възможно да ви се появи духа.
ако някойе развил менталните си способности много добре съм убеден че ще види духа.
Важно е да не губите концентрация.




Снощи за пръв път направих първата си инвокация. Призовах един от 50-те "Ziku". Много свещи допреди това съм палил ,за пръв път пламъкът се увеличи толкова много докато се взирах в сигила , ако не ме лъжеха очите около 20 см. се разгоря пламъкът ,но само на едната от 2-те свещи ,която беше застъпила леко сигила, ръцете и краката ми изтръпнаха започнаха да се чуват някви шумове ,не обърнах особено внимание опитах да се съсредоточа максимално ,почувствах се все едно съм в безтегловност.Преди това бях инвокирал Inanna и имах защитен кръг. Незнам дали съм се справил добре ,но ВЪЗМОЖНО ЛИ Е??? и КАК ,ПО-ТОЧНО ДА ПРОВЕДА ДИАЛОГ СЪС САМИЯ ДУХ (ОЩЕ НЕ СЪМ ДОСТИГНАЛ ДО ТОВА НИВО И ИМАМ ОЩЕ МНОГО ХЛЯБ ДА ИЗЯМ,КАКТО СЕ КАЗВА) ,НО ИЗОБЩО ТЕЗИ СЪЩЕСТВА ГОВОРЯТ ЛИ И КАК -С ГЛАС????? или не.
(Ако сте си пригвотвили преди това заклинание/ аз така правя/
гоповтаряйте до тогава, докато видите единственно сигила и е възможно да ви се появи духа.
ако някойе развил менталните си способности много добре съм убеден че ще види духа.
Важно е да не губите концентрация. ) ТОВА ЗАКИЛНАНИЕ ЛИ Е ИМАЛ ПРЕДВИД Nick ИЛИ СЪМ ПРОПУСНАЛ НЕЩО (Чуй ме, о дух ........./името на духа/
Ела при мен, чрез силата на думата......../думата на духа/
И отговори на моя зов!

ZI KIA KANPA /Зиии-Киии-Йааа-Каан-Пааа/
ZI ANNA KANPA /Зиии-Ааан-Нааа-Каан-Пааа/)
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот Ninlil » 17 Юни 2012, 13:16

^ "Чувам" и "приказвам си с" не са в буквален смисъл.
Единствения, който съм "чула" в буквалния смисъл на "чувам" е Asarualim, но там нямаше нищо общо с "глас".
Сещаш ли се за онези инстинктивни моменти, когато просто знаеш нещо, или когато ти хрумне някаква страхотна идея ? Нещо подобно е. Само че научи се да го различаваш от диалозите с подсъзнанието, в които си мислиш, че нещо става, а всъщност сам си "говориш" в мисли. :mrgreen:
За мен най-лесния начин за работа с 50-те (но не 100% от случаите)- ти си просто оператор, проводник или каквото искаш, и нищо повече. Просто правиш каквото правиш, за да постигнеш цел, но в самия момент си безразличен към целта.
Недей да имаш някакви очаквания към това какъв ще е духа, ако не си работил с него, или какъв точно ще е резултатът- най-много да си създадеш мисъл форми, които да си заработят и да си прецакаш ритуала.
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот wallter » 07 Юли 2012, 12:25

Много правилно.Благодаря ти.Но как мога да осъществя дадена цел ,постигайки я на 100% така ,че да стане реалност.Така,че това което искам да видя от духа да бъде осъществено.Отнема ли много време.А 72 демона от "Ключът на цар Соломон" вършат ли работа??
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот jameila » 08 Юли 2012, 18:46

wallter написа:
Снощи за пръв път направих първата си инвокация.Inanna и имах защитен кръг. Незнам дали съм се справил добре ,но ВЪЗМОЖНО ЛИ Е??? и КАК ,ПО-ТОЧНО ДА ПРОВЕДА ДИАЛОГ СЪС САМИЯ ДУХ (ОЩЕ НЕ СЪМ ДОСТИГНАЛ ДО ТОВА НИВО И ИМАМ ОЩЕ МНОГО ХЛЯБ ДА ИЗЯМ,КАКТО СЕ КАЗВА) ,НО ИЗОБЩО ТЕЗИ СЪЩЕСТВА ГОВОРЯТ ЛИ И КАК -С ГЛАС????? или не.


Без конкретна цел, аз лично не те съветвам да инвокираш каквото и да било,тъй като обикновено инвокацията се осъществява, за да се реши дадена специфична ситуация при която за кратко време ще изживяваш индивидуалността на призованият дух и ще разглеждаш проблема през неговите очи. Затова и провеждането на диалог в случая е просто невъзможно. Не забравяй все пак,че това не е Евокация! Ако дейсвително на твоя призив се отзове Дух, повярвай ми, че ти ще разбереш и ще усетиш неговото присъствие, по начин за който предварително трябва да си много добре подготвен. Присъствието на Духа в първия момент се визуализира като плащ от светлина над главата ти "със или без " развити ментални способности! След което ще усетиш промяна в атмосверното налягане, ще преживееш един вид физическа трансформация при която за момент ще забравиш,че си човешко същество.В този момент е много важно да запазиш силна воля и да не допускаш Духа изцяло да вземе контрол над тялото ти, поне недей при първата инвокация, защото рискуваш много, не само да си увредиш здравето, но и с живота си.
Това което ти описваш с пламъка на свещта е знак,че евентуално призивите ти биха могли да бъдат увенчани с успех, но не сега а когато Божеството реши че си струва контакта ,важно е да не спираш да повтаряш ритуала и още по-важно е да продължаваш да му оказваш на нужното внимание. Също така Преди да се осъществи реален контакт между теб и Духа, ти ще получиш нещо като предизвестие в сънищата, затова е хубаво да ги наблюдаваш.
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот wallter » 23 Юли 2012, 20:14

A в зависимост от дадения проблем заради ,който го инвокирам ,той би ли помогнал за неговото решаване или само ще го разглеждам в неговите очи.Предполагам след като не напразно го инвокирам с цел ще има и резултати естествено. Колкото до демоните от Готеа - иска ми се да пробвам, защото мисля ,че тези резултати ще са още по - удовлетворяващи ,но нещо като, че ли ме спира.Някой от вас призовавал ли е демон и какво са последствията от него,постоянно слушам ,че е възможно да станат доста лоши неща:) ,което не ми се вярва.Ето тук http://www.angelfire.com/empire/serpent ... LATRY.html има инфо относно призоваването..
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот jameila » 26 Юли 2012, 20:11

wallter написа:A в зависимост от дадения проблем заради ,който го инвокирам ,той би ли помогнал за неговото решаване или само ще го разглеждам в неговите очи


Дa ако зададеш конкретен въпрос , ще получиш съответно и отговор. Разглеждането на ситуацията през очите на духа, ще ти покаже какви действия да предприемеш, за да разрешиш проблема, само толкова.

wallter написа:Предполагам след като не напразно го инвокирам с цел ще има и резултати естествено


това, че имаш някаква цел съвсем не означава, че ще имаш успех. Въпросите ти ме навеждат на мисълта, че изобщо не ти е ясно с какво си се захванал. Моят съвет е първо да поизучиш техниките за постигане на транс, защото това ще ти е необходимо, ако някога сериозно решиш да инвокираш Дух.
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот degagement » 10 Авг 2012, 10:56

jameila, чета ти постовете и виждам човек, който фантазира на база няколко опита... явно си прекалила с четенето, без да имаш необходимата практика
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот jameila » 18 Авг 2012, 18:36

Опит и Практика са две различни неща Дегагемент! А и тук не става въпрос кой колко и каква практика има, нито ти можеш да прецениш на кой клко му е необходима такава! Не съм дошла в форума за да се съревновавам, нито да си търся практика или пък да се доказвам пред някого. Единственото ми желание е да помагам, като споделям именно своя личен опит с останалите, без значение един ли е, два ли са или няколко! Ако имаш по същество да отбележиш нещо, нямам против да чуя твоята гледна точка.
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот Lord Voldemor » 19 Авг 2012, 08:55

Аз лично мога да гарантирам за Качествата,които притежава Джамейла-в областта на операция с духове.Тя от малка танцува с духовете...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 19 Авг 2012, 09:24

Уолтър,Гоетия определено не е добър избор за н а ч а л о изкуството на инвокирането.Особено ако няма съвършено владеене на емоциите-в необходимият момент.Тази област в никакъв случай не трябва да бъде третирана от позицията на любопитството,защото тогава поражения ще има.
Сега ясно е,че без да допусне грешки,човек няма как наистина да се поучи-и после седи и пише как трябвало да се внимава :wink:
Като подготовка за евокация препоръчвам следните по-безопасни практики:
Инвокация на Качество-примерно Святост или Мъдрост.Може да ,,облечете'' идеята/представата с образът на някой прилежащ смислово бог или богиня-примерно индийската система е изпълнена с именно такива Бог-Форми-Качества.
Тук обаче отново поставям предупреждения.
Свързването примерно с Буда не е толкова невинно,колкото си мислят 95% от ,,будистите''-това е нищо друго,освен мощтна егрегор,който активно консумира енергията на своите ,,вярващи''.Без тях,той няма да съществува(Тери Пратчет в Малко богове чудесно илюстрира идеята).Затова и всеки един от тези високи егрегори(Рейки,Кунг-фу,Йога,Църквата)изисква своят ДАН.Така че,призовавам към пълна съзнателност при всяка такава магична операция-грешките,допуснати докато сме навлезнали ритуално в Магията,имат много по-тежки последствия.
Човек много се развива преди всичко,като сам не си пречи.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот wallter » 27 Авг 2012, 18:45

Благодаря за отговорите ,които сте ми дали и Да! Аз не съм особено опитен ,прочетох доста неща и продължавам да чета.Те първа се опитвам да постигна нещо.Няма да крия,че любопитството ми е малко в повече,но се старая да правя всичко с дадена цел.Нямам особено успехи за сега...искам да разбера отговорите на някои важни за мен въпроси както и да пожъна някакви успехи на по - високо ниво от обикновено-мислещите хора ,които отричат и не вярват в това и като ,че ли са твърди материални реалисти..:) Именно затова се захванах с нещо по-сериозно и изпитах силно желание към Нек и Гоетия. Относно риска ,който поемам ,може би имате предвид риск на психическо и физическо ниво...сигурно могат да станат сериозно увреждания ,ако човек прекали както с всяко нещо.
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот Ninlil » 11 Сеп 2012, 11:29

Не твърдя, че разбирам.
Всъщност много неща не разбирам.

Обаче темата е за некрономикон, за духовете от некрономикон, а за какви инвокации говорите?
интересно ми е кой тук е инвокирал някой от педесетте или особено тези от Гоетиа :mrgreen:
Инвокацията е за божество преди евокацията на някой от 50те.
От практиката си с некрономикон изхождам до заключението, че тези духове его нямат!
не знам jamelia какъв опит има с духове, но като чуя за 50-те неща от сорта на "да реши, че си струва контакта" или че "се е ядосал духът" или че "не му скимнало това и онова да направи", нещо ми намирисва. Как един от 50-те ще "реши", че си струва контакта? За кого да си струва контакта?
Според мен е грешно да се придават човешки качества специално на тези духове, като това, че може да се ядосат или да решат да не изпълнят каквото искаш или нещо подобно. Също така, не е казано, че те трябва да имат облага от това, което правят. Това, че ние сме егоистични, не означава, че всички други същества във вселената също са такива, и трябва да имат облага от това какви са или какво правят.
На първо място, за да може да се осъществи контакт с духовете от Нек, трябва лична енергия. И самото достигане до това състояние, както и хабенето на енергия е "достатъчна жертва" (ако решим да ползваме такива понятия).
На други места бях чела неща като това, че Namru не бил от най-"послушните" и точел много, а Suhrim можел да убие лесно. Каквото правят, не го правят с умисъл и намерение. За мен това е като да се сърдиш на водата, че е течна.
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот nick » 03 Авг 2013, 17:39

незнам как, но нещо ме накара да вляза пак хиххииии
сега по същество
jameila
от 40-те на Мардук конкретен отговор не чакай, те показват ако разбереш ОК. иначе кофти за теб... и добре че си го разбрал/а.
иначе купона е за твоя сметка
Ninlil
нищо лично, но вземи прочети Нек поне още 5-ти. по мъдри хора от мен са казли, че е добре да четеш между редовете.
винаги плащаш, независиму дали си ги призовал ей така "за проба".
При Нек - Елдер или Древни богове, както и при Гоетичните 100% плащаш ти, безплатен обяд няма. а и незнам някои да не си е платил.
и пич не се занимавай с убийцинте 19,20, 21 и 22. пробвано. с тях ебавките невървят, плющят яко и си плащаш яко. хехехееее
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот wallter » 05 Авг 2013, 18:22

Я Nick ти влезна..:) Ще те помоля да ми драснеш едно на лично, ако може. Искам да поговоря с теб специално за някои неща...пусни ми един фейсбук или скайп ,ако нямаш нищо против...:)
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Предишна

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта