Гоетична евокация

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Leviathan » 12 Май 2006, 16:57

Тъй като ще извършвам първата си евокация, а в своя живот няма кой да ми обясни тези неща питам вас.
Каква е нужната подготовка за извършването на гоетична евокация? Обяснете всичко подробно на лична бележка или направо тук в темата.
Аватар
Leviathan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Май 2006, 16:42

Мнениеот Lord Seth » 12 Май 2006, 23:50

Купи си "Илюстрована Гоетия на Алистър Кроули" на Дюкет,Хаият,Уилсън ,изд.Екслибрис,и я прочети,там е обяснено кратко,точно и ясно.тук би от отнело много място да пиша.
А,само не ползвай "Congressus Cum Daemone" от там - раздела за водата е изтърван при превода :D
Мисля че някаде тука го имаше целия из форума,виж там на Кроули...
Изборът е илюзия
Аватар
Lord Seth
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 28 Мар 2006, 20:16

Мнениеот Leviathan » 13 Май 2006, 11:30

Благодаря ти!
Аватар
Leviathan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Май 2006, 16:42

Мнениеот Leviathan » 21 Май 2006, 09:40

Вчера направих евокацията. В 13:00. Подготвях се цяла седмица- червена роба с нарисувана на нея с фулмастер хекзаграмата на Соломон, картонен равностранен триъгълник, вътре закрепено кръгло стъкло, боядисано от мен в черно само от едната страна. Магически жезъл от леска, пентаграмата на Соломон нарисувана на картон а от обратната страна нарисуван и печатът на духа. Закрепих магическият знак на духа с тиксо върху черното огледало. Пентаграмата я сложих с безопасна игла на врата на червената си роба.

Как протече всичко:
Начертах за мене и моят помощник по един кръг. За себе си добавих и свещените имена от телемитския пантеон. Сложих триъгълника на изток и до него написах свещените имена с фулмастер(така и бях начертал кръговета). После пристъпих към изпълнението на малък пречистващ ритуал на пентаграмата(нямах време да науча ритуалите на изуст, затова използвах книгата и тетрадката, където бях преписал "Предварителното призоваване на Гоетия" от форума). Изпълнението на "Предварително призоваване на Гоетия" ми създаде малко проблеми. Някои движения не можех да ги правя докато съм с книгата в ръце, но не можех и по друг начин, тъй като трябваше да чета заклинанията. Както и да е направих ритуала(изпълнен доста с грешки) и започнах да призовавам Оробас. Няколко пъти повторих "Чуй ме Оробас". забелязах само нещо като замъгляване по повърхността на огледалото, но то изчезваше. Накрая се ядосах и започнах да го псувам. Нарекох го "Копеленце" и така продължих. Видях подобното, но по-силно замъгляване, но и то изчезна. Разбрах, че нищо няма да стане, затова направих призив за отпращане и развалих кръга.
После след половин час се сетих, че съм забравил в целия ритуал на евокацията да използвам магическия си жезъл от леска.
Провала ми в първата ми евокация само на това ли се дължи - некадърното изпълнение на ритуалите и липсата на магическия жезъл- или има и нещо друго?
Моля да подходите сериозно и да получа ясни отговори.
Аватар
Leviathan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Май 2006, 16:42

Мнениеот Dido » 21 Май 2006, 10:24

Физическата субстанцея е важна дотолкова, доколкото тя помага на съзнанието ти да канализира енергията и да възпламенява въображението ти. Маг. инструменти са важни на даден етап от развитието на магьосника, но не са на - важни. Практикувам усилено от три години и чак наскоро усещам нужда от изработване на оръжия. Но това е индивидуално.
И сигурно си прочел в книгата, че дългите и отегчителни призовавания отблъскват 99 % от желаещите да се занимават с Гоетия. Именно тове е и целта им.
Препоръчвам ти "Призоваване на духове" от Констонтинос. Там ще намериш всичко необходимо за призоваване. Порови из форума - мисля, че е обсъждана тук.
Аватар
Dido
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Яну 2006, 14:37
Местоположение: Авалон

Мнениеот till_it_sleeps » 21 Май 2006, 15:05

подкрепям те за Константинос, книгата си я бива, пък и в окултфорумс е една от най-препоръчвните по тематиката. но пък гоетия си е точно и специфично, може пък това да го влече момчето.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот B-L-O-T » 23 Май 2006, 03:00

Ти какво си мислиш бе !? Че само с нужните предмети ще направип ритуал ? А чакай - забравих - ти си знаел и думите . . . Момче най-важно е медитацията преди всеки ритуал.
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 23 Май 2006, 10:23

Ритуалните предмети служат за най вече за насочване на енергията. Ако имаш само един жезал и неможеш да си управляваш енергията въобще няма да ти трябва защото ако не проведеш своята енергия през него то е само една пръчка.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот DragonFire » 01 Юни 2006, 22:51

Замъгляването може да е било знак за присъствието на духа. Левиатан, поупражнявай се да се взираш в огледалото, докато не започнеш да виждаш картини отвреме навреме(например в отговор на твой въпрос), иначе никога няма да виждаш повече от леко замъгляване. Също така не се насилвай непременно да видиш демона. Понякога може само да го чуваш или само да усещаш присъствието му. Това, че не го виждаш не трябва да те спира да му кажеш желанието си и да го помолиш за помощта му. Също така, след като работиш с друг човек, добър вариант е да участвате и двамата. Единия прави заклинанието, докато другия се взира в огледалото. Когато духът се появи първият оператор трябва да даде сигнал на заклинателя. Също така този, който се взира трябва да предава отговорите на демона на заклинателя. Доста удобен е този метод, от личен опит ти го казвам.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Kalessin » 23 Сеп 2006, 09:14

BLOT_heretic,казваш,че медитацията преди ритуал е най-важна.Е,аз не мисля,че е така.Един ритуал може да се направи по хиляди начини,зависи от човека,който го изпълнява и от личния му подход към работата.Медитациятаможе да служи за средство за хм..вдъхновение,навлизане в алтернативно състояние на съзнанието и тн.,но определено не е най-важна,особено в гоетичните ритуали.Колкото до самата евокация,съгласна съм с мнението на DragonFire,все пак опрат ли нещата до гоетия действаме заедно и наистина,когато работят двама души резултатите са много по-явни,пък и самия ритуал протича по-леко и не толкова изтощително.
Desire equals power
Аватар
Kalessin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 08:22

Мнениеот EliKarim » 24 Сеп 2006, 12:51

Kalessin написа:BLOT_heretic,казваш,че медитацията преди ритуал е най-важна.Е,аз не мисля,че е така.Един ритуал може да се направи по хиляди начини,зависи от човека,който го изпълнява и от личния му подход към работата.Медитациятаможе да служи за средство за хм..вдъхновение,навлизане в алтернативно състояние на съзнанието и тн.,но определено не е най-важна,особено в гоетичните ритуали.Колкото до самата евокация,съгласна съм с мнението на DragonFire,все пак опрат ли нещата до гоетия действаме заедно и наистина,когато работят двама души резултатите са много по-явни,пък и самия ритуал протича по-леко и не толкова изтощително.


На практика е така, но виж за гоетичните ритуали е задължително да успяваш да постигаш съсредоточаване и самоконтрол независимо дали си медитирал, тичал в парка или си разсеян от гледане на ТВ например. Медитацията в случая би подобрила психическото състояние и настройката преди магическата операция. Аз лично смятам че ако правя ритуал с друг човек, то обезателно той ще ме разсее и ефектът няма да е очаквания.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот B-L-O-T » 24 Сеп 2006, 12:57

за това говоря и мисля че общите ритуали от начинаещи или не достатъчно напреднали отиват към безполезни
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Kalessin » 24 Сеп 2006, 13:46

зависи от подхода към работата и от човека с който работиш.Колкото до концентрацията-не я отричам,просто казвам,че в такъв ритуал не може да се набляга на едно повече за сметка на друго.Още повече,че ако концентрацията е прекалено засилена мозъка започва да играе игрички на подсъзнанието.Иначе казано, призоваващия сам се навива,че наистина е извикал нещо заради прекалената концентрация и прекалено много изтикани мисли в тази посока.
BLOT_heretic,как разбираш,че някой е начинаещ или не достатъчно напреднал и още повече как преценяваш какво е безполезно и какво не?
Desire equals power
Аватар
Kalessin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 08:22

Мнениеот B-L-O-T » 24 Сеп 2006, 15:04

безполезно определям когато няма ефект а това кои е начинаещ и кой не определям по опита и годините работа . Не мога да кажа от пръв поглед но се осеща . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Kalessin » 24 Сеп 2006, 20:20

добре де, как можеш да кажеш дали някоя техника няма ефект ако не си я пробвал?Същото е и с хората.Не можеш да говориш на изуст за някой без да си имал пряк контакт или по-лошо...сблъсък с него,за да знаеш какво в него е безполезно или не.
Desire equals power
Аватар
Kalessin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 08:22

Мнениеот B-L-O-T » 25 Сеп 2006, 17:03

Пробвал съм и съм се разсейвал, но това беше преди за сега скоро не съм пробвал, а за второто си права.
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта