Инвокация на Белиал

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот DragonFire » 15 Юни 2006, 21:48

Преди самия ритуал искам да вметна няколко предупреждения. Ритуалът е от Book of wamphyri and shadows. Принадлежи на Черния орден на дракона, по- точно на coven Nachttotter. Сатано- вампирски е, ако не сте запознати с вампирските ритуали и по- точно ритуалите на това течение във вампириката, по- добре не ползвайте символа Wamphyri - Varcolaci Pentagram, а някой който има значение за вас(личен сигил, или символ който е близък до вас, аз когато го правих за први път използвах хаос сфера ). Ако все пак решите да използвате именно съответната пентаграма, преди този ритуал е хубаво да сте направили ритуала на червения дракон. Другото ми предупреждение е свързано с нагласата, с която влизате в ритуала. Белиал се използва, имайки се предвид какво символизира за черния магьосник, това което символизира и в библията на Ла Вей. Белиал е демона, който не се подчинява на никого, освен на себе си. Затова може да се използва за освобождение- независимо дали за да предотврати опит за зомбиране, промиване на мозъци или за освобождаване от оковите на досаден навик. Ако влизате с нагласата на гоетичния магьосник, когато евокира Белиал и използвате проявлението му, което е описано в малкия ключ на Соломон, най- вероятно ще се опита да ви навреди.
Фокусирайте се върху свободата.
Ето го и ритуала:
Олтарът се поставя в северния край на ритуалното помещение. Над него се закачат т.нар. Wamphyri - Varcolaci Pentagram, както и символа на козела от Мендес(обърнатата пентаграма с вписаната в нея козя глава, сещате се), който може да се замени и с рисунка на Бафомет(поне при мен не е попречило на ритуала) на самия олтар е хубаво да се постави обърната пентаграма, както и малко човешки кости(вместо истински кости може да използвате макети, стига да са добре направени, като тези, които се ползват като помагала по анатоия) или ако е възможно човешки и/или животински череп, който да символизира силата и страстта на плътта. Аз използвах кози череп, много силно стана. Трябват ви също- черна или кървавочервена роба(или поне дрехи, които да са в този цвят), ритуална кама и чаша.

Ето я и самата инвокация:
С лице към олтара, насочете камата към Varcolaci/Wamphyri Pentagram-ата и визуализирайте какво сте в момента и в какво ще се превърнете. Насладете се на красотата на символите(въпросната пентаграма и бафомета), защото те са репрезентация на вашата същност.
Изречете:
"In nomine dei nostri Satanas Luciferi excelsi, призовавам тъмния господар на замята... Белиал, аз произлизам от твоето семе, демон на плътта, който да променя света както намери за добре. Това е законът на силните. Нека пребъде моята воля."
С лице на Юг кажете(добра идея е да начертаете обърната пентаграма, като я визуализирате как грее с червена светлина, начертайте по една обърната пентаграма за всяка от главните посоки):
"От Юг, аз инвокирам(призовавам) същността на Сатан... на крилете на мрака, ела при мен!!!"
Обърнете се на Изток и кажете:
"От изток, аз инвокирам(призовавам) същността на Луцифер, носителя на светлина и познание... ела при мен!"
С лице на Север, кажете:
"От Север аз инвокирам същността на Белиал, господаря на земята, ала при мен!"
С лице на Запад кажете:
"От Запад, аз инвокирам Левиатан... дракона от бездната... ела при мен!"

Обърнете се отново към олтара. Кажете:
"Чрез сигила на адския дракон(визира се Тиамат, символа е Wamphyri - Varcolaci Pentagram, ако ползвате друг опишете с две думи символа), червения дракон, който обхваща всичко, аз призовавам силите на природата и заставам редом с естествените сили на Земята! Аз ще взимам дейно участие в и ще греба с пълни шепи от удоволствията на плътта и ще позная в себе си бога на Земята. Никой не е преди мен, защото аз съм въплътения дявол!
Призовавам със сигилите духовете, които обитават вътре... влезте и растете отвътре, защото аз съм Вампир, с драконова кръв. От четирите кули на Сатан, моят закон е огласен, Кожата ми е желязо и върколакът е пробуден. Моят глас и желания ехтят и се проявяват като желание да се проявя напълно. My voice and desires enter as will to incarnate in FLESH! This is as PAN and the love of the Earth and Cosmos. LADLAH is witness and love unto me, all is a mirror of sight and vision. (този пасаж не го казвам обикновено, затова не съм го и превеждал)
Привет Сатана!
Вземете чашата, в която има червено вино и кажете:
"Тук е еликсира на живота и любовта, на силата и омразата, унищожението и градежа. Обновление и завършване. Осъзнавам, че няма бог преди самият мен и самосъхранението е най- висшия закон Това казвам аз и гласът ми ехти дълбоко в бездната и носи със себе си вечния неписан закон! Привет Тиамат! Аз пия и се прераждам, чрез силата и свободата на Белиал! Портите са подредени и разтворени!"
Сега медитирайте върху символите, обвързани с ритуала, както и върху това, което рецитирахте. Визуализирайте как силата ви изпълва и мълнии разбират оковите, с които ви оковава обществото, махнете тежестите, налагани ви от религия, общество и т.н. Изправете се гордо и се изстреляйте към рая и блаженството на екстаза.

Това е.
Този ритуал не съм го правил от доста време. Извинявам се за кьопавия превод, но именно защото отдавна не се бях сещал за този ритуал и изгубих по- хубавия превод.
Enjoy!
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 15 Юни 2006, 22:20

Когато правих за последен път този ритуал, трябваше да се оттърва възможно най- бързо от влиянието на личности, с които нямах силите да се справя. Реших вместо атака или проклятие да използвам Белиал, за "да ме измъкне от тинята", да ме откъсне от вредното влияние. Направих го на открито, може би затова го усетих толкова силно. Литаниите звучат безсмислено и несвързано, но по време на ритуала са доста мощни. Една от причините да не довършвам втората в този превод(не само защото загубих по- хубавия превод) е и тази, че дори когато я писах сега, започна да ми влияе. В този ред на мисли искам да кажа още едно предупреждение. НЕ ПРАВЕТЕ РИТУАЛА БЕЗ ЯСНО ФОРМУЛИРАНО НАМЕРЕНИЕ. Ако го правите само за да видите дали ще стане, резултатите може да са катастрофални. Също така, този и подобниоте нему ритуали могат да действат доста обсебващо. За да се подсигурите против бъдещи главоболия против бъдещо робуване на сатано- вампирската парадигма, поекспериментирайте с произволна вяра(има го като част от обучението в Liber NOX). Преди да сте постигнали дори и минимални успехи в тази насока не съветвам изобщо да захващате подобен тип ритуали.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот B-L-O-T » 18 Юни 2006, 13:09

От къде мога да го видя този символ ? Дай линк за да го видя
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот DragonFire » 20 Юни 2006, 14:41

Намери си Book of wamphyri and shadows. Има я из разните сайтчета за черните изкуства. Фигурата на първата страница е самия символ, макар и малко опростен(има трето изображение на демон под пентаграмата и най- често има още 2 символа вплетени в самата пентаграма). Дай някакъв мейл и ще ти пратя опростения вариант ако те мързи да ровиш в нет-а.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 22 Юни 2006, 09:11

Книгата "Book of wamphyri and shadows" вече може да я намерите и в Библиотеката на MagicGateBg!
Трърсете я в Раздел: Вампирска Магия.






Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Poison » 24 Юни 2006, 14:50

Еха тва е по моята част дето си изпатих ама доста яко. Висока цена платих тъй че внимавайте като се занимавате с белиал. Някъде другъде имаше пак по темата дето Ели и Шадоу бяха писали. работата е сериозно.
Драгон пробвал ли си този ритуал защото Белиал е един от висшите.
Що не написа темата в тази дето си е за Белиал и Асмодей. там и без това има доста.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот DragonFire » 24 Юни 2006, 19:38

Poison написа:Еха тва е по моята част дето си изпатих ама доста яко. Висока цена платих тъй че внимавайте като се занимавате с белиал. Някъде другъде имаше пак по темата дето Ели и Шадоу бяха писали. работата е сериозно.
Драгон пробвал ли си този ритуал защото Белиал е един от висшите.
Що не написа темата в тази дето си е за Белиал и Асмодей. там и без това има доста.


Както вече казах, да пробвал съм го. А в онази тема вече имаше много мнения, реших да направя отделна. Иначе да, Асмодей и Белиал са от висшите, но съм забелязъл, че понякога ако уцелиш подходящия подход определено не са толкова злонамерени спрямо теб, колкото ги описват.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 25 Юни 2006, 07:22

В древността те са били божества... защо сега ги смятате за демони?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот EliKarim » 26 Юни 2006, 16:41

Само да отбележа, че всички демони продължават да са като божества, но за демонолозите, за тези които наистина познават силата им. За тези, които не са си патили или си мислят че е фасулска работа - и Белиал и който и да е демон ще е просто духче, което може да се обуздае лесно. Желая ви успех, много се изписа по тези теми.
DragonFire този ритуал е добър, и призовава не само Белиал. Все пак те могат да са от полза и невероятна помощ ако успееш да направиш ритуала.
За Асмодей и Белиал вече съм писала.

Belial
Това наистина е звярът, крал на Ада, един от главните. Белиал управлява осемдесет легиона на демони. Демонът на лъжите. Всъщност 'beli ya'al,' означава “без стойност”. Може да бъде открит и като Beliar или Beriael . Незнам защо ти е, но това е един от най-трудно контролираните демони, един от най-силните. Изобразяван е като красив ангел седнал в кожена колесница теглена от бълващи огън дракони. Той е високо в йерархията, един от четиримата, които са затворени в месингов съд от Соломон( с много силна магия). Останалите трима съответно са BILETH, ASMODAY и GAAP.
Понякога белиял е призоваван за да помогне при други операции за призоваване на самия Дявол (ако мога така да се изразя,тъй като имам друга представа за силата на злото). Задължително обаче за да бъде призован са нужни жертвопринушения, множество предлагания на какво ли не… Той отговаря с изключително приятен глас, тон …това е много измамно и дори не трябва да се вслушвате в гласа му. Много е трудно да се контролира Белиал, той почти винаги успява да измами всеки дръзнал да го безспокои. Ако все пак той бъде заложен да се подчинява може да ви достави най-нужното обкръжение, услуги, предпочитания дори и близки…. За него е писал и Агрипа, доста подробно.


Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот AryanSun » 26 Юни 2006, 18:21

Известно е,че и ангелите биха могли да бъдат зли.Дори в Библията
има много примери за това.Има ангели,които са предназначени да
сеят смърт,разруха и болести всред хората и дори деца!

Добри или зли...зависи от призоваващия.Аз съм призовавал демони
дори и без кръг.И зло не съм видял от тях.Всъщност в началото беше
така,до момента,когато извърших някои промени в енергийната ми
матрица.

Сигурно ви се е случвало да срещнете хора,които не понасяте
енергийни или психологически.Просто попадайки в мандалата
на неговото съзнание вие реагирате агресивно и не осъзнавате
защо.Или обратно-с други хора се чувствате несравнимо хубаво.
С трети-нито едното нито другото и т.н.

Така е и със съществата-въобще.Зависи как ще ги предразполо
жите.Демоните изпитват ненавист към носители на Йехова съзна
ние.Мардук,Енки и компания не понасят Тиамат и последователи
те й.Примери много.Така е и със демоните.Все пак да не забравя
ме че думата демон идва от гръцкото даймон,което означава както
дух,така и гений.Сократ е имал такъв духовен водач.Говори се и
за Карл Юнг също.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот DragonFire » 26 Юни 2006, 21:05

EliKarim написа:DragonFire този ритуал е добър, и призовава не само Белиал. Все пак те могат да са от полза и невероятна помощ ако успееш да направиш ритуала.
За Асмодей и Белиал вече съм писала.

[


Знам, далеч не призовава само Белиал. Идеята е да се акцентира върху инвокацията му, за да се изкара на преден план собствената зверска(демонична, вампирска) същност на практикуващия, както и той да придобие свободата и непреклонността, характерни за Белиал. Ритуалът си е силен, но определено не е нито фасулска работа, а и можеш да си изпатиш доста покрай него. Все пак го постнах за тези, които биха желали да експериментират в такава насока.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 27 Юни 2006, 22:03

Не ми харесва идеята езически божества да са демони, нали се сещате... мина много време откакто и аз бях писал за това, как се призовава Белиал... докато не разбрах че ключут е другаде.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот SlavaSatan » 30 Яну 2008, 16:07

Разкажи повече за този ключ тогава :)
Аватар
SlavaSatan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2008, 15:23

Мнениеот Arhimikus » 30 Яну 2008, 16:28

Запознай се с Древните божества и ще отключиш портата :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Poison » 03 Фев 2008, 11:44

Arhimikus написа:Запознай се с Древните божества и ще отключиш портата :)


Ей ся вече ме хвърли в шах! Еми за християните всички демони са езически божества. Обаче демонът не е божество. Въобще не е обожествяван от някого а напротив кланяли са се на демоните от страх. За какъв ключ говориш. Не намерих нещо по темата.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Magic_Soul » 03 Фев 2008, 12:25

арианецо има такива ангели,да те сеят болести и разруха сред хората но,не всички можем да сме здрави като скала всчко нещо идва и си отива с цел явно и ангелите имат такава-да постигнат баланс
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот DemonicWolf » 18 Май 2009, 13:19

Всеки демон .. особено пък някой от вишите .. като Белиал е полу-божесво.
Has he lost his mind ! ..
Аватар
DemonicWolf
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Авг 2008, 07:19
Местоположение: Някъде

Мнениеот nikoj » 28 Юни 2009, 11:21

Смятах да се въздържа от коментар, ама някои хора въобще не са си направили труда да проучат въпроса за ангелите и демоните. Коментарът е по повод това, че предлагания ритуал е:
1. Безмислен - няма как да се постигне желания ефект чрез него;
2. Крайно опасен.
Демоничните същности не са божества /аспекти на Бога, които са олицетворени т.е. егрегорирани/, въпреки че на места имаме съвпадения на имена.
Призоваването на Белиал с инвокация, евентуално ама наистина евентуално, ако успеете да го овладеете, ще разкъса вътрешните ви окови, които сами сте си наложили. Имайте предвид, че може да не се задоволи само с оковите, а да разкъса и други части на личността ви.
Крайно е опасно да се инвокира който и да е било демон /евокацията е по-привмлива форма, при нея се вика олицетворения аспект/. Успешната инвокация на който и да е било от вишите демони ви гарантира в голяма степен сериозен и дълготраен вътрешен дисбаланс т.е. пригответе си жълтата книжка за Карлуково icon_compress
Всеки може да избира сам каква да е съдбата му - Бог ни е дал свободна воля да грешим и да се учим от грешките си сега, а ако нямаме възможност - в следващия кармичен цикъл.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот puntina » 29 Юни 2009, 01:03

Аз пък да се намеся. Преди време една моя приятелка си имаше разправия с въпросният Белиал... От което съм чувала само разкази от нейна и от чужда страна,че част от този демон била закллючена в златна клетка и била предадена на съвета.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот м Лъчезар » 29 Юни 2009, 11:18

Не е опасно за всеки демон . Определен човек може да се върже с определен демон без поражения ако са съвместими . Най-често се случва да не са и тогава могат да дойдат проблемите .
Съгласен съм че висшите демони са полубожества . На разбираем език те са между рая и ада . Малко са тези демони както повечето знаят .

Това за съдът , златна клетка и т.н. е нелепо изказване .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 39 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 39 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта