Спиритуален сатанизъм?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот BAAL » 12 Ное 2004, 18:46

http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/HOME.html

Какво мислите за тази сатанинска традиция?
А какво мислите за някои от похватите им?

http://www.angelfire.com/empire/serpent ... PT666.html
Аватар
BAAL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Ное 2004, 18:41
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Гост » 12 Ное 2004, 23:58

BAAL... Несъм прочел сайтовете които даде, прегледах отук отам, и виждам сатанизма както аз го виждах преди години... някаде около 3. Тогава бях на тази вълна и ще ти кажа как го виждам сега, след като сам я преминал. Няма да се осланям на сайтовете, така че може да несъм по темата ти, но и не ме интересува как ще го приемеш все пак :)

Сатанизма е виша форма на егото според мен. Целта е да се издигнеш като личност в "култ". Ти си най-важния, около теб се върти света, твойта дума е закон, няма бог освен теб, ти си бог, ти не вярваш в детиснки измишлцотини за Исус Христос и тем подобни самозванци. Вярваш единствено на себе си, подлагаш всичко на критика и така нататак и т.н........ Общо взето се преобразяваш в едно малко зло, изглеждаш страшно (с което се опитваш да привличаш вниманието на околните - което подсилва егото) абе смешна картинка общо взето...

Така гледах на сатанизма общо взето преди години - всеки самопровъзгласил се сатанист който ревностно отрича тези качества по-горе според мен лъже себе си и търси вниманието на другите ;)

Сатанизма като цяло не е зле като идея - подкрепям я пред христианството, но като всяка религия си има своите отрицания, но не искам да задълбавам. За мен сатанизма беше много добра отправна точка за отричане на всичко , и за поглеждане на света от един друг ъгъл .. които ми даде нещо като старт за по-нататък, но да не забравяме че сатанзима може да ти даде само този ъгъл нищо повече, това може да го направят и доста други традиции и религии, давам сатанизма като моя точка - от личен опит говоря...

имам доста неща които искам да кажа по темата ... ама ще ги кажа ако има интерес , иначе остават само празни приказки :)
Гост
 

Мнениеот BAAL » 13 Ное 2004, 14:55

10х Мортимус.

За сатанизма си имам мнение.
И не сатанизма беше целта ми да обсаждам.
Въпросът ми обаче касаеше ТОЗИ сайт и ТАЗИ традиция конкретно.
Защото той е интересен и същевременно подозрителен.
Има нещо съмнително, сектантско и гнусно.
Исках да зная дали и другите го усещат.
Това те зарибява,тегли,обсебва.А какви са резултатите накрая?
Аватар
BAAL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Ное 2004, 18:41
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Гост » 13 Ное 2004, 16:32

BAAL написа:10x Mortimus.

За сатанизма си имам мнение.
И не сатанизма беше целта....
Това те зарибява,тегли,обсебва.А какви са резултатите накрая?


Ами мога да ти говоря само за сатанизъм в чист вид. Тези сайтове нямам намерение да ги чета, не ми се занимава пък и не ме влече да ги чета ;)

Сатанизма те зарибява защото е чисто човешко-животински. Подбужда ти тези първични инстинкти, най-вече животинските. За това сатанизма е толкова близо до съвремения човек, по простата причина че тои е едно животно с малко по-голяма степен осъзнаване.

Какви са резултатите от теб зависи, и зависи колко и какво искаш -това е много относително. Според мен всичко е в твои ръце
Гост
 

Мнениеот Nikolai » 09 Апр 2005, 21:29

BAAL написа:http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/HOME.html

Какво мислите за тази сатанинска традиция?
А какво мислите за някои от похватите им?

http://www.angelfire.com/empire/serpent ... PT666.html


Може ли повече информация за Спиритуалния Сатанизъм? icon_blob1
труден е пътя към съвършенството...
Аватар
Nikolai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Апр 2005, 12:28

Мнениеот Vrania Volosia » 11 Апр 2005, 20:22

Абе я да си затваряте керливите усти всички, дето от елементарен сатанизъм не вдявате! И само някой да е казал нещо лошо по адрес на за Joy of Satan! Не ги знаете кои са, не е ваша работа да коментирате! icon_angry

Страх ви е от Мрака, защото не го разбирате...Плашите се от собствените си сенки и си мислите,че сте видели Истината...

BTW.Трябва да отбележа, че Ситемата на Father Satan не е изцяло тъй наречения "Мрак". Както обичам да казвам...Само в Дълбокия Мрак има Истинска Вечна Светлина... icon_badgrin
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот fly^spirit » 12 Апр 2005, 07:57

Galigastia,тъй като ние не вдяваме ей ти място в форума да ни обясниш ти какво си вдянал/а.Освен това всеки има право на мнение тъй ,че както разбираш "керливите усти" са много не на място във форума.Дали ни е страх от мрака не можеш да знаеш,за мен е част от светлината.Делението идва от теб,защото както виждам теб те е страх от светлината.Не се пали много а по добре говори по темата щом знаеш повече по нея. ;)
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Vrania Volosia » 12 Апр 2005, 10:18

Драги ми Fly^Spirit...Погрешно сте ме разбрали...Аз не деля светлината от Тъмнината, а дори и не става дума да се страхувам от каквото и да е било... и се опитвах точно това да кажа...Но се тая...Колкото до "керливите усти"...Тази реплика бе предназначена към един познат Баал...който ми е приятел и говори понякога глупости :? Интересното е ,че той сам ми показа Joy of Satan...Kakto i da e....

Искате аз да говоря по темата .ами какво да кажа:) Ще ви напиша следното, а ако някои се интересува от повече нека си каже:)Това е личен превод от сайта..Явно,че хората като видят Английски и ги домарзява да четат....

"Сатанизмът е истинската религия на човечеството."
Сатан

Дългът на членовете на Joy of Satan е да възвърнат истинският Сатанизъм.Ние вярваме в Луцифер-истинският създател на религията, наречена сега Сатанизъм.Преди много години врагове и външни лица свободно плюеха Сатан и Сатанизма, за да потдържат собствената си погрешна вяра.Сатан имал рядко възможността да говори за себе си и да разбули истината кой всъщност е...Той наистина съществува и си е кореспондирал с много хора през всичките тези хиляди години, като е оставил в наследство доктрините, записани в Ал-Джилаах Свещената книга На Иезидите, написана от пророкът Шеик Ади през 12 век.Луцифер е истинският Рогат Бог.

Сатан в никакъв случай не съотведства с лъжливите описания, които са били създадени от Юдео/Християнскиата религия и от Мюсулманите, нито има нещо общо с характеристиките, преписани му от Антон Шандор Лавей в книгата "Сатнинска Библия".Ако някой иска да узнае кой всъщност е Сатан, трябва сам да отиде при него, без предрасъдъци или някаво фалшиво очакване и ще открие, че Той никога не се е числял към това или онова схващане за "злобата" му към целия свят.

Последователите на Joy of Satan (JoY) никога не спорят с враговете на Луцифер какъв е той и какво всъшност представлява.Това е излишен разход на енергия.Всеки един от нас,който е отворен, склонен и почтителен може да има лична духовна връзка с Луцифер и ще разбере, че Той е много открит и не се забулва в таинство като останалите фалшиви богове.Много пъти Луцифер лично се е появявал на хора и е разговарял с тях.Неговата поява,както и неговото държание ,не ужасяват дори хората, които имат предрасъдъци,относно визията му.

Ние сме взели философията си от Ал-Джилаах - Свещената книга на Ордена на Иезидите, както и от други ръкописи, директно диктувания от самия Луцифер.Тази доктрина формира нашата вяра и начина ни на живот.

Последователите на Joy of Satan не признават Юдаизма, Християнството и Исляма като основни религии. В сравнение с религиите отпреди хиляди години, тези са савсем нови и изродени.Най-младата от тях е ислямът, сътворен само преди близо 1000 години.Ние сме на мнение, че тези погрешни религии са взаимствали и откраднали своята основа от старите религии, изменили са ученията и практиките им, нагаждайки ги към собствените си лъжи.Заемаме и същото становище, когато стане дума и за Нео-Паганизма и Уиканството.И двете са новосъздадени през 20 век и са изопачени версии на оргиналната Стара вяра.Вярванията и практиките им са изцяло неуместни и без всякакъв смисъл. Ние сме хора, които са просветлени за някои истини и разкриваме всяка една лъжа в тези религии, която има за цел да опетни честта на Луцифер, Сатанизма и Сатанистите.

Ние не признаваме и не подкрепяме хора, които характеризират Луцифер или Сатанизма с Юдео/Християнската концепция или Църквата на Антон Шандор Лавей, която дори не може да признае пред всички за съществуването си.

Информацята в този сайт е резултат от осърдната работа на членовете на Joy of Satan, напътствани лично от Луцифер и неговите Демони, за да открият истината за Сатанизма.
Ние насърчаваме да четеш и да изучаваш осърдно сотворено съзнание.Само човек с изцяло отворено съзнание, без поквара и предубеждения, може наистина да получи просвещение.



Надявам се не бъда обвинена в пропаганда...Сами пожелахте да говоря и го правя.
icon_color
Последна промяна Vrania Volosia на 30 Мар 2006, 20:30, променена общо 2 пъти
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот fly^spirit » 12 Апр 2005, 11:13

Galigastia,доста изчерпателен отговор.Не мисля,че ще бъдеш обвинена в пропаганда след като инфото може да бъде полезно за интересуващите ги.Прочетох всичко,но не ми стана ясно основата на сатанизма.Казвате ,че Луцифер се показва и е открит.Но не ми стана ясно /след като не съотвества на представите на хората/кой тогава е истинския Луцифер и какво проповядва религията му?
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Vrania Volosia » 12 Апр 2005, 13:19

icon_color Радвам се,че все пак някой малко или мнго се интересува от това което говоря...поне са обща култура:)
Така,че с удоволствие ще споделя някои основни неща за
Joy of Satan, които аз лично съм разсудила за верни.По принцип никога не приемам нещата за чиста монета ...ето защо ще разкажа само това, в което съм се убедила icon_color


И така...Кой е Луцифер...

Според тази система, Сатан е сътворителят на Човешката раса...Можеби звучи като някакъв вид Дяволопоклоничество, ала не е, както бях обяснила в горното си изказване по въпроса.
Някога на земята, когато най-висшата форма на живот били само маймуните, дочли Нефилимите ( Историята я има подробно в Некрономикон ), за да добиват някакъв ценен минерал, който го имало само тук.С помощта на Генно инженерство, те кръстосали техните гени с гените на маймуните, за да сътворят идеалните роби за тяхните цели.Главният генен инженер бил Луцифер.Той искал да сътвори хората безсмъртни, ала Нефилимския владетел не му позволил.След като мисията на Земята била завършена, те искали да унищожат всички следи, заедно с нас..Ала Луцифер не им позволил...Той бил този, който ни спасил от потопа, причинен да ни убие...Така той се отрекъл от Нефилимите( той самият е Нефилим- "демон") и сабрал други, които не искали да бъдем унищожени ( най-вероятно останалите генни инженери, а те били много...) Така Нефилимския Владетел( според нас - Йехова на евреите...не Йод Хе Вав Хе) го нарекъл Сатан - Врагът..., защото той се е превърнал в потенциален техен враг.Имало голяма битка и Луцифер заедно със останалите били оставени на земята( изхвърлени) да живеят тук, с обещанието, че Нефилимите все пак ще унищожат човечеството...И те го правят...Те са причината за войните, за глада, за страданията. Те подшушнаха на хората формулата за разбиване на атома и дадоха идеята за сътворяването на атомната бомба...Внедряват се в правителството ( многобройните слухове, че Америка има връзка с Извънземни Цивилизации е вярна...) и целта им е една- тотално унищожение...Ала останалите светове вече разбраха за тяхното злодеание и скоро ще има нова воина мейду Луцифер и Йехова и този пут на помощ ще дойдат още ( предполагам Сириус...Татко Луцифер ми каза, че Орион и Сириус не са врагове, противно на нечии мнения...) Орион е тъй наречения ад..и там отиват душите на децата на Луцифер (тоест ние)..Иначе всеки може да стане дете на Луцифер, стига да го поиска :).Останалото са формалности.


Някои Доказателства за твърденията ми: icon_color

1)Змията за която се разправя в библията на евреите е всъщност Кундалини. Това е жизнената сила, която Сатан дарил на хората и те станали наистина подобия на боговете ( Нефилимите). Ние работим изклучително мнго с тази Енергия...Медитациите при нас са задалжителни за добро здраве и силна аура...Имаме си и собствена Мер-Ка-Ба, която е изклучително мощна по мое мнение...На мен лично ми помага :) Освен това самото ДНК на хората прилича на змия...Змията всъщност е символ на живота, а не на злото...Символ е на Луцифер - да...както и дракона ( в много книги Кундалини е наречена Силата на Дракона )
2) Някои говорят за Шамбала...Мнго теории за това има..., но аз ще споделя моята. Може да не съм права...
В местноста Кайлас - центъра на Земята се разправя легенда, как тази планина- пирамида изпървом била обитавана от злите богове (Нефилимите), но после дошъл добрият Бог Ахура- Мазда и се провела битка между тях...Сега тези зли богове не са там...а на тяхно място обитава Добрия Бог ( Луцифер ). Следователно, всички машинарии и пирамиди, описани от Мулдашев, всъщност защитават планетата от Нефилимите, ограничавайки злите мисли, които те ни внушават...( за повече информация прочететте книгите на Мулдашев за Шамбала и Тайния Код 6666) Там се разказва, как "хората" под Кайлас са в сомати състояние ( астрална проекция) и кръстосват земята .В Откровение на Йоан пише , че при Пришествието ,"мъртвите ще се надигнат"...В Тибет наричат Кайлас- Планината на Мъртвите...
И още една моя теория...Верно сега християнските църкви са покварени от Нефилимите, но аз съм сигурна, че духа ръководил Йисус е всъщност Луцифер ( става въпрос за гностичния Йисус, не за църковния Егрегор ). И Йисус е лекувал, чрез контролирано издигане на Кундалини в болните хора, както лекуват тибетците. При това кръщението в Светия Дух ми прилича крайно мнго на издигане на кундалини. Пламък в седма чакра, говорене на езици, видения и така нататък. Тоест гностичния Йисус = Татко Луцифер...Повтарям това е лична теория..може да не съм права, това не го пише в сайта на Joy of Satan.


Ако се интересувате и от друго...ще се радвам да напиша каквото мога...Засега не се сещам нещо важно...Като цяло в сайта пише най-подробно...

http://www.JoyofSatan.com

icon_color
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Arhimikus_NA » 12 Апр 2005, 17:32

Мисля че има една книга - "моят живот с духовете" или нещо такова, не мога да си спомня точно, там се описват по същият начин духовете на мрака. Авторът твърди че доста години е живял с тях... не знам, но има голям сходство с това, което пишеш ти, и това което четох в книгата.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Vrania Volosia » 12 Апр 2005, 20:51

Arhimikus icon_color Няма лошо да е така...Все се канех да я прочета , но съм чела от тази книга само оная част в която магьосника се оплаква от Исус:) Така,че сега след твоите думи, ще взема да я прочета...Ако наистина пише това, то не бива да се самняваш, че явно е така...Ето на...И човек на ОТО го пише...А ОТО са си ОТО :)...А колкото до това , че теориите си приличат..незнам... icon_color Не аз съм създала JOS...Аз съм само техен член и даи Луцифер някога да съм нещо повече......Хората са мнгого интелигентни и начетени...Разбират си от занаята...и са изпитали тези неща на свои гръб:) Прекрасно е, че и други като този член на ОТО също мислят така...Нали знаеш...Няма 2 истини....Винаги Истината е Една...Ала пътищата са различни...В края винаги е Висшия Разум icon_color
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот fly^spirit » 13 Апр 2005, 08:40

Драга Galigastia,вярвам че всички вярваме в една идея за Бог,за висшия разум ,единството и хармонията.Бог с различни имена.
Относно доказателствата за твърденията ти/според мен предположения/не са пълни.С това не искам да се засягаш по никакъв начин.Казваш,че Луцифер е искал да дари хората с вечен живот.Много учени са търсили "рецептата".Тук идва въпроса как вие сатанистите приемате смъртта.Защото според мен смъртта е портал към ниво на духовно израстване и символ на промяната.Според мен вечният живот би ни спънал в духовното ни евлюиране и би ни изморил тотално.Както и да е.Казваш ,че Луцифер/главен генен инжинер/и Нефилимите са смесили гените с тези на маймуните за да ги превърнат в идеалните роби.Самият израз"идеалните роби за техните цели"говори сам по себе си.Всеки има право на свободна воля.Ако правилно съм разбрала главният владетел е Бог/нека го наричам с така/ и Луцифер е бил негов подчинен.Разбери не искам да засегна теб и вярата ти,но историята ми звучи като от филм на бъдещето:)След като Бог е оставил на земята Луцифер и останалите и е обещал унищожението на човешката раса защо е чакал толкова време а не е предизвикал още един подобен потоп или нещо подобно?Като владел той е имал силата.
За мен Бог и Сатаната са нашия микрокосмос,добрата и лошата страна.Нашият микрокосмос поражда последствията в макрокосмосът.Борбата е в нас самите.Лесно е да обвиняваме всевишните сили за войните и бедствията по трудно е да поемем отговорност за действията си.Никой не може да ти направи това което сам можеш да си нпарвиш.Ефекта на доминото.Доброто и злото са неразривно свързани ,това ни е ясно на всички,две части от едно цяло,две съставки на една субстанция/така да кажем/Всичко опира до баланса и хармонията,мирът.Ако постигнем тази вътрешна хармония,светът пред теб и в теб ще се промени.Тук виждам и Пътя и Истината И Живота/независимо от религията/
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот BAAL » 13 Апр 2005, 10:56

Привет Калигастия,привет на всички:))

Да,трябва да изясня нещо.Открих сайта много отдавна.
И като всяко нещо,с което се занимавам,първо го
посрещнах на нож.Такъв съм си,искам да разбера напълно
с какво се захващам.Да го проуча из дъно.Уика,с която се
занимавам от много години,също така подхождах към нея.
Така подхождах и със системата на Кроули и кабалата...


Системата "Радостта в Сатан" трябваше да си мине по реда.
Затова го и постнах тук-исках да видя мнения.И това беше
отдавна-сега виждам нещата по друг начин.

Да,ще добавя,че този път е интересен.Повечето хора свър
зват Сатан/Сатанизмът със Мрака.Но "Радостта в Сатан"(или
съкратено РОС) смятат Сатан като Първоизточника,Създателя
на Света и Всичко,той е едновременно И Светлина и Мрак.Той е
и Висшето и Нисшето.

В това се състои грешката на традиционния(ЛаВей-не го отричам
в никакъв случай!)сатанизъм.Той залага само на едната крайност-
Мрака.А ние не можем без нито едната от двете.

Де факто,Сатан,за който става дума тук(онзи рус млад мъж,
в бели криле,облечен в бяла роба),според мен не е кой/какво
да е,а Висшия Аз.Доста преди да открия тая система,моя Висш
Аз ми се явяваше по този начин.Когато изпълних ритуалът на
Кроули Congressus Cum Daimone...видях същия този рус млад
мъж.Той беше воин,изследовател и адепт.Усещах силна връзка
с Атлантида.Попитах го:"Кой си ти".Той ми отговори "Ра-Хоор-Хюит".
А малко по-късно чух още едно име :"Луцифер".Той беше изклю
чително добронамерен,излъчваше топлота,прияелство и ..все пак
разбирах,че ми е Батко така да се каже.

Нормално,нали е Висш Аз.

Е,после открих и РОС-беше във американските Occultforums.
Доста се изненадах.Единственото,което ме смути тогава и зара
ди което ги отхвърлих,беше това,че използват една техника,
срещу която много ми беше говорено,много ме предупреждаваха
че е кофти работа-а именно Мер-ка-ба.Тъй като бях практикувал
Мер-ка-ба на Друнвало Мелхизедек(наскоро имах честта да се
запозная с още един човек,който си беше поизпатил от това)
мислих,че всички подобни техники са боклук,но си направих
прибързани заключения.

Проблемът на Мер-ка-ба на Друнвало Мелхизедек е такъв,че
тя "насажда" съзнание,което лично на мен ми е чуждо.Някои
смятат,че триизмерната хексаграмна структура не е съвместима
с човешките енергиийни матрици.Възможно е да е добра за
определен тип съзнания/личностнови и духовни структури,но
не малко хора са си изпатили от тази.

Е,един приятел направи тая техника,Калигастия може да сподели
опит ако иска.Аз планирам да я направя също.Но какво аз лично
видях от втората.Е,това беше друга работа.Полето му нарастна
десетократно.Зареди се с адски много енергия.Сподели,че
доста хора са се въртяли около него-някак инстинкивно.Няма
начин,като бълваш толкова енергия,все ще те намерят хора
с понижен енергиен потенциал и да,психоенергийни вампири.
Но колкото и да те смучат,няма и да забележиш:)).

Другото,което ме впечатли,беше енергийната картинка.
Видях го на черен бекграунд.Космическо черно/примесено
с тъмносиньо.А самия той беше облян в светлина-златнобяло,
розовочервено и синьо.Кристални цветове.

Той каза,че тази Меркаба(практикувал е и другата и не се
очарова никак)е на по-висше ниво на съзнание от тази на
Друнвал Мелхизедек.Самия той се почувствал по-уверен в
своя магически път.

Интересното е,че тая система,РОС,не е одобрявана от
сатанисти.Повечето-май с изключение на ЛаВей-я смятат
за не-сатанистка.Било странно,че Сатан бил настроен
така топло,така сърдечно и любящо към човешката раса.
И как така демониите ще бъдат добронамерени към хората.

Ами няма как да е иначе.Все пак демоните-както ги смята
неопаганизмът и РОС-са старите богове на нашите прароди
тели.РОС за мен е по-скоро разновидност на неоезичеството.
Определено е насочена,обаче срещу християнството,исляма,
юдаизма.

Енергията,според мои приятели и мен самия,която стои зад
РОС идва от Сириус и Орион,но главно от Сириус.Те смятат,
че Дуат(египетското царство на мъртвите,управлявано от
Озирис) е адът.Това го има в другия сайт на РОС,известен
като "Силата на Сатан".

Ех,много може да се пише,но тоя сайт ще бъде преведен и
ще можете да се запознаете по-добре с тая материя.
Аватар
BAAL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Ное 2004, 18:41
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Vrania Volosia » 13 Апр 2005, 11:06

..Някой тук постави тази тема...Духовен сатанизъм, за да проучи туй онуй...Аз дадох информацията от която Баал се нуждаеше и не мога да разбера къде ви е проблема ?:)
но нека да го кажа така...Аз не приемам смърта като естествен факт за човека...И що за антихуманно изявление е да речеше, че можеш да се умориш от живота...???нима когато умира тялото ти...Не живее духа ти? Няма такова понятие като Смърт...Има само физическа смърт, която е безсмислена по мое мнение...човек се развива докато е жив, не когато е в отвъдното.Чела съм разкази на очевидци. че там в астрала да го наречем, е трудно да учиш каквото и да е било...Нима не си почиваме когато седим сред природата- истинското ни място? Как може човек да си почива мъртъв...Мой приятел некромант ми е разказвал, че когато умреш е трудно даже пътя "на горе" да намериш.
..Много души остават на границата на нашия свят и отвъдния...Нима това е почивка и духовно развитие..И защо тогава се учим тук..за да умрем ли? Не не мисля ,че смъртта е естествена..Питай биоинженерите.
Ще ти кажат, че те самите не могат да разберат, как така тялото остарява...Нашето тяло е идеалнофункционираща система, която е пригодена за вечно ползване...И изведнъж сичко рухва..Това си е четене на литература по въпроса...ако се е интересуваш де...
Колкото до фимла на бъдещето..нека е филм на бъдещето..ако на някой му послужи този "сценарии" преспокойно може да го филмира...Не претендирам за права над реалността...:)
Аз обичам живота е не мисля, че да умреш е символ на научаване на нещо си...преход...Спокойно можем и без прераждания да се развиваме..сега или в следващия живот..няма значение според мен...:)
А това, че трябва да търсиш грешката в себе си...Прав/а си ! Това е основното правило на сатанизма:) Но нима можем да изклучим , че и по висши същества са правили грешки? Не е ли възможно да страдаме заради тяхна грешка? Моляте обясни ми fly^spirit защо деца по света умират? защо хора са нещастни и не намират любовта например, която да им дари "живот" ? нима те не я търсят? заради понятието "карма"?
А откъде идва злото в душите на хората, за които биват така наказвани? Ако Бог бе вселюбящ, защо е допуснал да има зло...? Нима страданието учи??? Не не мисля...някои полудяват от страдание.Ако страданието бе естествено, нямаше да страдаме от него...Аз съм изсрадала много..и не съм научила някакъв ценен урок, освен само разочарования..и разочарования...Най-близките ми хора ме предадоха...Кой е умника дето е заложил в сърцата им злото??Нима е наша грешка? Как сме я допуснали? Кой е първия който я е внедрил? От къде е дошла?Фактите , които дадох тук ми обясняват това...Ако ти можеш по- добре да ми обясниш всичко което попитах...Ще ти бъда много благодарна..Наистина! Не го казвам с ирония...
icon_color icon_color icon_color
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Vrania Volosia » 13 Апр 2005, 11:15

Любими приятелю Баал:)) Радвам се, че вече си си променил мнението относно моята религия и философия:) Говориш за мер-ка-ба на JOY .?Дам..потвърждавам напълно , че това което усетих и начина по който тя въстанови аурата и психиката ми е поразително красив:) Да наистина Татко Сатан работи пряко със Висшия Аз :))
Dark Blessing! icon_color
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот fly^spirit » 13 Апр 2005, 12:32

Привет,Caligastia!Никога не бих се осмелила да насаждам друга вяра.Уважам избора на хората.Изказах мнение.Когато казах,че смъртта е преход,нямах предвид умората от самия живот..Да духа остава,само тялото умира.Но при новото раждане човек губи/или по точно съзнанието му скрива/спомените си и започва наново.При новия живот имаш шанс да поправиш грешките от миналия.А именно кармата говори за това,че всеки носи отговорност за действията си.Чрез прераждането ти е даден шанс и избор да разбереш и да се учиш.Смъртта е необходима.И друг път съм го казвала тя е като инициацията/раждане,смърт,прераждане/Това е цикъл и определено символизира промяната и новото начало.Съгласна съм че в живота се учим и как иначе,аз също обичам живота няма съмнениеНо смъртта е част от живота.Мъжкото и женското начало.Казваш ,че инжинерите не могат да разберат как тялото ни остарява,ами както каза един от потребителите тялото е временна обвивка и аз напълно съгласна с него.ю
В света има много болка,съгласна съм .Както ти каза някои полудяват,други стават по силни,трети се учат.Не казвам че страданието е приятно,но то е част от живота.Или си мислиш ,че с вечният живот ,който Луцифер е искал да дари на човешката раса е нямало да има страдание?Едва ли.Питаш защо има зло и кой е първоизточникът му?Ами пак ще кажа според мен злото и доброто са едно цяло,не могат едно без друг,като светлината и мрака.Поне аз така го разбирам.
Защо децата по света умират?Нямам отговор за това .Ти обвиняваш намесата на висшите сили?Правилно ли съм разбрала?Може би обвиняваш Бог,а ние християните Сатаната,незнам/въпреки че моята вяра не опира до това,както казах за мен Бог е хармония,единство и любов/Нито ти нито аз или който и да било не може да ни отговори.Искам само да кажа че вярвам в Бог,защото никога не ме е предавал и винаги е чувал молитвите ми.Вярата идва от сърцето,не от убежденията.Вярвам,че и ти чустваш това.Дори искам да споделя нещо с вас.Случвало ми се е когато мисля за Бог да се разплача от любов,такава любов и щастие, че чуствтото те изпълва до степен на нирвана.Тогава усещам близостта му.
Е казах достатъчно мила ми Caligastia няма да се оправдавам за вярата си,нито искам от теб или който и да било да прави същото.
Желая ти успех и безмерна любов! ;)
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Vrania Volosia » 13 Апр 2005, 19:13

Мила fly^spirit...благодаря, за искреността ти .Предположих, че си християнка:), но има ли значение това...аз не съм религиозен расист...но имам някои неприятни случки със един вид "християни" евангелистите...заради които ми се отрови представата за вас...Скоро се запознах с един православен свещеник:)Човека беше прекрасен...между другото , ти не чете ли по горе какво рекох за Исус:), че всъщност аз го уважавам и то много, смея да твърдя, че успях веднуж да го призова и да говоря лично с него..беше прекрасно...предлагам ти да го направиш и ти...аз го призовах с една проста песничка, коята сама изобретих...песничка от 1 куплет..нещо като мантра:)Та...обикновено се получава, че сатанистите не ме харесват, защото обичам Исус, а християните ми мрънкат защото обичам Луцифер:) аз съм проосто на мнения, че това е една личност..един архетип...Исус=Луцифер( бога на светлината)=Енки( шумерски бог, владетел на земята ..слънчево създание)=Хор. Това си е мой възглед, който можеби не съвпада с мнението на JOS, но това е което аз сама съм разсъдила..Ако не вярваш, че сама съм достигнала до тоя извод...питай Баал...Той знае, че аз нямам лични средства с които да си копувам книги с философии и не обичам да чета много много от нета..аз просто оставам сама със себе си..и медитирам над съзнанието си..Всичко е там!:)
Права си!:) Аз възроптавам срещо висшите сили, владетели на вселената...Но това съм си аз...-вечния Бунтар и Хуманист...един приятел Питонец ме нарече "Раздавачката на Кифли"...Ако имах средства щях да раздавам на нуждаещите се да...Християнтвото не учили всъщност на солидарност?...Нима ти би оставил гладно дете или дори възрастен човек, защото видите ли то изплаща карма?...Не ,надявам се...Виждам, че си добър човек с искрена вяра, не фанатична като на евангелистите, дето се опитаха да ми сторят добро, ама ми ***мамата...с извинение...Ако те интересува какво е станало...можем да проведем личен разговор в ISQ ili в MIRC (#Necthrone )вечер най-често съм там...
В крайна сметка да го кажем така...И двете защитаваме една кауза, тази на доброто...Не мисли ,че като казвам, че обичам мрака , значи искам само зло да върша...Не, аз не свързвам Мрака със Злото, а със мъдроста...Мъдроста винаги е била мрачна...Я ми посочи лигав мъдрец:)Затова и казвам...Само в дълбокия Мрак (Мъдрост) има Светлина...Но проблема е мой, че не умея да се изразявам като хората...и оставам неразбрана...гадно ми е,че трябва да ми се вадят с чингел думите от устата, но...:)
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Vrania Volosia » 13 Апр 2005, 19:19

И още нещо...Какво мислиш за Некрономикон? Ужасна реалност или писател с луд ум? Защото аз съм на мнение, че едва ли нечии мозък може да съчини това....За съжаление - ги има, а повярвай ми не бих желала да са тук...но си имат причина -умиращия им свят, не че ги защитавам, напротив...допуснали са грешка, трябва да си я оправят, но не по този начин...
А според теб?
icon_color icon_color icon_color
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот fly^spirit » 14 Апр 2005, 08:50

Привет,скъпа Caligastia.Права си относно борбата за една кауза:)А за фанатиците ,това че ходят на църква и палят свещи и т.н. не ги прави истински вярващи.Аз на пример не ходя често на църква,не се моля по три пъти на ден ,но това не ми пречи да обичам Бог или той да обича мен.Църквата е в съцето.
Няма значение каде намираш светлината,важното е че я търсиш.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта