ЛУНЕН вампиризъм

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Wanda » 19 Юли 2006, 17:25

Такам... преди време се натъкнах на извесна статия за лунния вампиризъм... Не помня точно къде беше... И в описанието на един лунен вампир, познайте кой видях... Себе си! Дори и от части... Беше голям шок, но като се замисля, хм... Има голяма прилика... Е, кажете още нещо за вампирите...

Малко инфо:

Енергиен вампиризъм

С този термин обозначаваме всеки нерегламентиран и несъобразен с личната воля енергообмен, при който единия индивид е в доминантна позиция, спрямо другия.
Съществуват няколко разновидности на енергиен вампиризъм, като най- разпространената е несъзнателната форма. Той може да има израз както на сексуална основа, така и на емоционална.
Един енергиен вампир, обикновено е конфликтна личност, или е човек който обича да бъде съжаляван. И в двата случая той стимулира определени емоции у жертвата, като по този начин я кара спонтанно да освободи големи количества енергия, които той усвоява. Именно силната емоция сваля енергийните защити и това благоприятства процеса на освобождаване на енергия.
Често в действителността енергиен вампиризъм се наблюдава в семейства, където има възрастен или болнав човек, който съжителстват с малко дете. В случая детето става донор на жизнена енергия, но не може да се твърди, че то съзнателно е атакувано, а по скоро става въпрос за нещо подобно, на изравняване на ‘осмотичното’ налягане. В резултат на този процес, енергията която е в по- голямо количество при малкото дете, се усвоява от полето на възрастния и по този начин той става жизнен и енергичен, а детето обратно- може да придобие болнав вид.
Този механизъм на енергообмен е бил познат още на древните гърци, които са го прилагали като лечебна терапия.
Другия, много рядко срещан вид енергиен вампиризъм, е осъзнатия такъв. Той е присъщ за онези персонажи, на които им стига да задоволяват низките си страсти по този начин. Те съвсем целенасочено подбират ‘жертвите’ си с оглед на количеството енергия, което могат да усвоят от тях.
При неосъзнатия вампиризъм, жертвата се чувства отпаднала, губи жизнеността си; по- редки са случаите когато пада кръвното налягане. При по- продължителен контакт човек става болнав, апатичен, нерядко се стига до сериозни анемични състояния и др.
Обекта на съзнателно вмешателство чувства неразположение в областта на стомаха и слънчевия сплит, главоболие, рязко спадане на жизнеността. В режим ясновидство енергийния вампиризъм се вижда, като ясно изразена патологична връзка на ниво 3та чакра. В самата чакра, могат да присъстват тъмнооцветени, мътни вихри.
При проверка със свещ винаги се открива аномалия (пращене, неспокойно горене и издължаване на пламъка) на ниво 3та чакра (областта слънчев сплит- пъп).

Точно за лунния не успях да открия някаква съществена информация.. ако някой има може да пусне... Мамка му, защо не я копнах веднага когато я видях...
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот AMON RA » 19 Юли 2006, 21:07

МНОГО ДОБРО ОПИСАНИЕ направила си само една малка грешка. Не винаги вамповете са конфликтни личности
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Wanda » 20 Юли 2006, 10:00

Не съм жена... И да, не са...
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот AMON RA » 22 Юли 2006, 09:37

опа сори, не е умишлено, а и всичко покрай профила ти е доста подвеждащо
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Wanda » 23 Юли 2006, 15:24

Хах... стилни профили... харесват ми. Няма проблем...
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот weballergy » 23 Юли 2006, 20:07

Това с лунния вампиризъм може да бъде много дразнещо понякога. Аз доста често се натъквам на такива хора. Разправят ти за проблемите си, не те оставят на мира, докато не съпреживееш всичко с тях, а после те се чувстват добре, докато ти рухваш. Ужасно е. Смятам, че който се усети, че действа по този начин трябва да се опита да го подтисне, в противен случай рискува да бъде избягван
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere

Мнениеот AMON RA » 23 Юли 2006, 21:14

weballegy,не всеки който реши да сподели проблем с теб трябва да го квалифицираш като "вампир" може просто да има нужда да сподели с някого за да му/и олекне.
Но като цяло правилно описа начина на деиствие на вампа, е има и други методи но не смятам да ги казвам.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Nox » 23 Юли 2006, 21:39

Всичкитв ви свободни съчинения за вампиризма, както и повечето неща, които чета са много хубави... някой ще кажели какво е постигнал?!?!?!
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот AMON RA » 23 Юли 2006, 21:49

NOX,жалко че не се познаваме, щях да ти покажа какво съм постигнал (само малко колкото да разбереш),радвай се на живота и не предизвиквай съдбата, че току виж ти пратила точно това, което смяташ че неможе да ти се случи никога.:)
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Nox » 24 Юли 2006, 21:30

не си ме разбрал... исках да кажа, че всичките тези свободни съчинения са малко или много безплодни... вампиризма може да бъде поднесен много по конкретно и исках да кажа някой да напише нещо, което е правил... както и да е... ако си толко голям мъж, за какъвто се имаш - ми давай, да си премерим волите, ще чакам :)...
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот EliKarim » 25 Юли 2006, 20:08

Nox, тук доста могат да напишат нещо, което са правили но друг е въпросът как би го разбрал и възприел като цяло...
Значи не съм вампир. Нито лунен, нито какъвто и да е, но...да си призная имало е случаи, в които съм вампирствала енергия. След някои ритуали организма се изтощава, изнемощява, приспива ти се, ожадняваш...и т.н. Имало е случаи когато колкото и неудобно да ми е съм теглила енергия от различни хора. Целта ми е била точно за да акумулирам в себе си повече, било то за ритуал, било за друго...
Усещането не е кой знае какво,описанието също. Просто е нужно съсредоточаване и непрекъснат контакт с "жертвата".
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот WandaBlenda » 26 Юли 2006, 15:11

Добре ето ви един пример.Преди около месец отидох на един хип хоп фестивал.Фестивала беше на един огромен площад и имаше поне 10000 4овека.Пове4ето бяха пияни или надрусани,музиката гърмеше и вси4ки се поклащаха в екстаз.Толкова много неконтролируема енергия бликаше от вси4ки и концентрирана на едно място.Така 4е никой не ми обърна внимание когато спретнах на средата на площада ритуал и засмуках колкото можах.Имах 4увството 4е ще се взривя а и ми се наложи да филтрирам отрицателната шлака която бях поела покрай вси4ко останало.После се прибрах бързо в хотела и вложих вси4ката енергия в ле4ебен ритуал за мой много близък 4овек.И ефекта беше поразителен само след една седмица.Абсолютно из4истване на болеста.Даже и аз се втрещих от резултата.Така.Зна4и не мисля 4е съм направила нещо лошо,макар 4е използвах умишлено вампирски ритуал.Вси4ките тия хора и без това я изхвърляха тая енергия.Защо да не я вземеш и да я използваш за нещо полезно?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот yavou » 29 Юли 2006, 17:36

'щото не е твоя може би? :mrgreen:
а използването на неща които не ни се полагат води до... пристрастяване
Аватар
yavou
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Юли 2006, 11:01
Местоположение: Варна

Мнениеот Nox » 03 Авг 2006, 21:56

yavou написа:'щото не е твоя може би? :mrgreen:
а използването на неща които не ни се полагат води до... пристрастяване

никой не може да ти каже какво ти се полага. можеш, искаш - вземаш!
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот AZA » 12 Авг 2006, 03:09

А енергията която черпим от природата - или и тя е забранена ..
Нокс го каза - можеш , искаш , взимаш ... Употребяваш ;)
Нищо нередно - всичко разрешено :Р
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта