Призоваване на демон-помощник

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот KAT » 13 Юли 2007, 08:55

"Представата "Ние сме мравките" е на слагащо си ограничение същество."

Това нещо като сравнение. Истината е че те не ни позволяват да бъдем това което сме в действителност, става дума за умствени и мисловни способности, защото иначе няма как да им стане процеса на смучене на енергия или за да им става процеса трябва да ни ограничават постоянно.

"Инвокирал ли си? А евокирал ли си? Доколкото помня, НЕ"

доколкото си спомням никъде нищо не съм писал по този въпрос. Гледай аз съм неграмотник и я обясни каква е разликата между евокация и инвокация и как и в двата случая викаш през воала духовете да дойдат при теб.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот DarkAngel666 » 13 Юли 2007, 11:59

laughing9 laughing9 laughing9 Обяснил съм другаде, потърси. Ти не схвана ли, че в момента използвам парадигма много по- различна от твоята? laughing9 laughing9 laughing9 (О, не форумен вампиризъм.) laughing9 laughing9 laughing9 Сети се сам.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот DarkAngel666 » 13 Юли 2007, 16:04

А, КАТ и между другото, това не е заяждане, но може и да прозвучи като такова.
--------------------

КАТ написа:Гледай аз съм неграмотник и я обясни каква е разликата между евокация и инвокация и как и в двата случая викаш през воала духовете да дойдат при теб.



В духът на "Нищо ново, всичко изплагиатствано", искам да те похваля, че си научил нещо от темата "Хаос Магия или Хаос Манипулация", защото като гледам използваш схемата, по която те е*авах тогава :) Имаме напредък с тебе. Между другото, аз пък тоя метод го научих от други, които сигурно са го научили от трети, така че.... "Нищо ново, всичко изплагиатствано". :)
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот runner413 » 07 Авг 2007, 10:40

А айде сега някой да ми каже от къде мога да си намеря сяра!Тя продава ли се в аптеките??? :roll:
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот ilusia » 07 Авг 2007, 14:05

Има я в аптеките , но е медицинска сяра , с леко жълтеникъв отенък на прахчета я продават. В природата сярата е кристали.
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот runner413 » 07 Авг 2007, 16:58

Да това ми трябваше да знам!А нали става за този ритуал?!
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Child Of Nature » 09 Авг 2007, 14:18

Този рутиал /за призоваването на демона-помощник/ изглежда наистина простичък, даже се изененадвам че върши работа :) Все пак е призоваване и подчиняване на демон. А сигурно ли е че е демон а не нещо друго?
Исках да попитам за произношението на ABSHALLAH NEJAR SEPTIA, последното Н на ABSHALLAH произнася ли се и как се чете NEJAR ?
А някакъв превод да дадете? Интересен е ритуала, но си мисля че по-скоро е за призоваване на някакъв тъмен елементал или енергия, отколкото на демон. Вие как мислите?
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Belgarat » 09 Авг 2007, 16:34

Ne znam dali znaete no prizovavaneto na demoni e ZABRANENO.
Tova ne e igra. Kak izob6to moje da vi go rodqt glavite - demon pomo6tnik - gluposti. Demonite ne sa pomo6tnici. Ako iskae pomo6tici se obarnete kam va6eto jivotno na silata ili kam elementalite, ta dori kam Gospodarq i Gospodarkata. NE KAM DEMONITE.
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот Belgarat » 09 Авг 2007, 16:37

Не знам дали знаете но призоваването на демони е ЗАБРАНЕНО.
Това не е игра. Как изобщо може да ви го родят главите - демон помощник - глупости. Демоните не са помощници. Ако искае помощици се обърнете към вашето животно на силата или към елементалите, та дори към Господаря и Господарката. НЕ КЪМ ДЕМОНИТЕ.
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот rain » 09 Авг 2007, 19:00

Забранено от кой?
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот EvilOne » 09 Авг 2007, 19:31

Всъщност,какво определя демона като демон ?
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот Belgarat » 10 Авг 2007, 09:37

Ами в принципите на уика изрично е казано че магьосниците, вещиците и вещерите НЕ ПРИЗОВАВАТ демони.
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот nightwalker » 10 Авг 2007, 11:06

Не забравяй, че не всички тук са уиканци и се интересуват от забрани и позволения.
"Нищо вярно,всичко позволено!"...има и такова мото в магията.
Ave Caesar! Morituri te salutant!
Аватар
nightwalker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Юли 2007, 08:45
Местоположение: the shadows

Мнениеот EvilOne » 10 Авг 2007, 11:17

Пък и сега,като се позамисля,въпреки че демоните не са нещо с което Уика се занимава,не съм прочел никъде че не може да призовават демони
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот Belgarat » 10 Авг 2007, 11:41

Уиканците не призоваваме демони, защото не сме толкова глупави че да го правим. Ние призоваваме нашите животни на силата, елементалите както и Господаря и Господарката. Но всеки сам решава. Демоните не могат да сътворят НИЩО добро.
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот EvilOne » 10 Авг 2007, 12:40

Добре де,разбрах за Уиканците.И все пак,отново задавам въпроса-какво определя демона като такъв ?
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот Belgarat » 10 Авг 2007, 13:39

Ами по принцип ДЕМОН преведено от древно гръцки означава бог или всемогъщо, много силно същество. Но демоните са лоши създания. След като призовеш демон трябва да си много внимателен какво точно искаш, защото ако сгрешиш последствията могат да станат лоши. А когато често призоваваш демони започваш да губиш контрол над тях и става обратното те започват да те контролират.
Надявам се това да отговаря на въпроса ти
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот Child Of Nature » 10 Авг 2007, 14:16

Ох, моля ви, не споменавайте повече думата "уиканци", че нещо ме човърка отвътре като я прочета. Казва се уикани!
Колкото до демоните, те са нещо като противоположност на ангелите. Могат да бъдат прозовани и използвани, но за разлика от ангелите демоните искат нещо в замяна. Аз също съм против тяхното използване, но те са част от природата от Тъмнината, която е неизменна част от света, както и Светлината. Всичко е въпрос на избор и понасяне на последствията. :)
Белгарат, уважавам това, че се придържаш към принципите на Уика и си против употребата на нечисти сили и пристъпване на вселенските закони :)
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Lanukio » 10 Авг 2007, 14:30

Забелязала съм. че много прохождащи в окултизма започват с Wicca може би заради стриктните разяснения кое как е и защо е. Лошото в случая е, че това не се различава особено от всяка друга религия от гледна точка на тези 'това го правим', 'онова не го правим'. Четох някъде, че можеш да използваш демон за помощник, като във въпросната практика демона не се наричаше демон, а го наричаха пратеник. Мислите ли, че може да се нарече 'демон' същество, което е свързано с материалното и може да ти помага главно на материално ниво? И къде се явява названието демон, ако не вярваш в ангели и не ги приемаш за ангели въпросните същества?
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот EvilOne » 10 Авг 2007, 15:27

Два въпроса уловки:
1.Само над демоните ли можеш да изпуснеш контрол?Само към тяхното призоваване ли можеш да се пристрастиш?
2.Само те ли искат нещо в замяна ? Винаги ли искат нещо в замяна ?
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта