ДОКОСВАНЕТО НА ЛУЦИФЕР

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот zaek » 28 Сеп 2006, 10:36

Всяко едно чуство може да е силно когато човек пожелае то да е такова.Ти определяш каква сила можеш да дадеш на даденото чуство.Друг е въпроса какво можеш да постигнеш давайки сила на едно или друго чуство.Но всичко се контролира от теб.Няма малко силно и много силно чуство.Силата я дава самия човек.
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот TANQ » 28 Сеп 2006, 18:12

Марио написа:Значи, че много глупости говориш. Гняв, злоба, агресия - гордееш ли се с тези си качества ?
Мислиш ли, че ще те доведат до някъде???
Виш сега .Не се гордея с тях.Но поняга трябва да дъдеш агресивен за да не ти се качват на голавата
Аватар
TANQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 20:14
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Mell » 28 Сеп 2006, 20:15

Таня, никоя агресия не е довела до добро,
оправдано според мен е само, когато се защитаваш
и то когато си изпаднал в неизбежност.
А ти мила, щом можеш да пишеш "виж" с "Ш"
значи всичко ти се отдава :)
Mell
 

Мнениеот TANQ » 29 Сеп 2006, 05:32

Mell написа:Таня, никоя агресия не е довела до добро,
оправдано според мен е само, когато се защитаваш
и то когато си изпаднал в неизбежност.
А ти мила, щом можеш да пишеш "виж" с "Ш"
значи всичко ти се отдава :)
някойнеща не ми се отдават.А колкото до агресията и аз това имах предвид
Аватар
TANQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 20:14
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Марио » 29 Сеп 2006, 05:40

ZefaS написа:Гневът е могъщо чувство.Дава ти сила за разлика от другите лигави чувства.Те просто те правят слаб.Или поне така е при мен.Между другото Марио как е във вакуума? :wink:


Гневът е най-покваряващата сила, замъгляваща погледа. Както се казваше и в Star Wars - води до падение :wink:
Бих казал, че любовта е най-могъщото чувство, даващо ти сила. За сравнение просто и дума неможе да става.

Във Вакуума ли ? Между нищо и нищо?? Между всичко и всичко? Там дето се раждаме и умираме?? О, боже - вечно блаженство е. Все едно съм вечно надрусан :mrgreen:
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Марио » 29 Сеп 2006, 05:51

TANQ написа:
Марио написа:Значи, че много глупости говориш. Гняв, злоба, агресия - гордееш ли се с тези си качества ?
Мислиш ли, че ще те доведат до някъде???
Виш сега .Не се гордея с тях.Но поняга трябва да дъдеш агресивен за да не ти се качват на голавата


Трябва да си умен, че да накараш другите да те уважават и харесват, тогава няма да ти се качват на главата. Следващият път вместо с агресия пробвай с добро. Даваш ли добро, ще получаваш добро, даваш ли уважение, ще получаваш уважение.
Лесно и просто.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот ZefaS » 29 Сеп 2006, 07:46

Та като заговори, че в Star Wars гневът води до падение нека ти напомня невидима заплаха.Помниш ли битката между Клай Гон Джин, Оби Уан моя любимец Дарт Мол.Ситът закла Клай Гон, а Оби 1 Не можеше да помогне.Оби 1 изпадна в ярост и именно това му помогна да убие тъмния сит.Ако и Оби 1 беше умрял нямаше Люк да стане джедай, а тогава Дарт Вейдар щеше без проблеми да превземе света.Да обобщим-гневът спаси света.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот AryanSun » 29 Сеп 2006, 09:36

Всяко чувство,импулс,порив,стремеж,идеяако не е осъзнат и контро
лиран,води до падение.Гневът може да спаси света,а виждал
съм толкова пъти как любовта превръща човека в магаре.Колко
пъти съм виждал наркомани,стигнали до дъното благодарение на
приятелите-защото много ги обичкали и не можели да им откажат.
Колко пъти сме виждали и чували за хора,замаяни от любов какви
ги вършеят.А помните ли на Фреди Меркюри песента "Твърде много
любов ще те убие".Мога още да пиша за вредните последствия от
многото любов.Или което и да е друго чувство-когато се прекали
с него или пък е в недостиг се стига до нещо не много приятно...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Марио » 29 Сеп 2006, 11:02

В крайна сметка какво излезна - май наистина няма абсолютна истина :)

В случая обаче говорех, че несмятам човек който не може да се контролира и изпада в сляп гняв и при най-малката провокация, да може да се нарече магьосник. В този случай гневът не води до нищо ползотворно.
Но например, когато се гневя от злобата и простащината на хората около мен и направя така, че да се променят, в този случай гневът вече е положителен.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот AryanSun » 29 Сеп 2006, 11:49

Може и да има абсолютна истина,но тя да е индивидуална-за
всеки различно.А може би единствената истина е че няма истина?
Или пък че всичко е Едно?

А за магьосникът,който не се контролира,си много прав.Емоциите,
чувствата могат да доведат до увеличаване на личната сила,но
могат и да доведат до нейния пълен колабс.Ключът е в самокон-трола и осъзнаването.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот vasago__ » 29 Сеп 2006, 15:53

Ех ариецо... винаги все си влагал отрицателни емоции в коментарите си.истинският магиосник знае правилата и ги пази.на мнение съм своеволието убива. ако някои иска да се самоубие да го подразня малко 4е да си пробва гнева на луцифер върху ми.
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот Kingamo » 16 Апр 2011, 07:27

Здравейте :) не съм много навътре в нещата но този ритуал преди време беше исползван срещу мен..иии осещането не е никак приятно..ако някой се интересува от подробности може да пише лс.
Аватар
Kingamo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2011, 18:52

Мнениеот elena » 14 Май 2011, 18:59

Само да попитам какъв цвят трябва да са свещите или няма значение ?!
Аватар
elena
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Мар 2009, 13:35

Мнениеот Wizard » 17 Май 2011, 18:33

elena написа:Само да попитам какъв цвят трябва да са свещите или няма значение ?!


Ако използваш свещи с Черен цвят, няма да сбъркаш.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот elena » 18 Май 2011, 19:05

а може ли да боядисам бели свещи в черно ?
Аватар
elena
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Мар 2009, 13:35

Мнениеот Wizard » 19 Май 2011, 08:20

Не може да боядисаш бели свещи в черно! Все едно "вълка да си смени кожата и да го наречеш след това куче или овца"...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Cath » 19 Май 2011, 13:34

Счита се за важно цялата свещ да е черна, а не само външната й част. Черни свещи се продават в повечето магазини за подаръци, както и в специализираните магазини за свещи. Ако не можеш да намериш, можеш да си направиш, струва ми се във форума има вече тема за това.

Въпреки, че в повечето версии на заклинанието пише изрично свещите да са черни (както и ритуала да се прави в полунощ), аз смятам, че въпреки всичко могат да се ползват и обикновени бели свещи, тъй като са си универсални.

Ето го и заклинанието в оригинал:

''I call to the mighty bringer of light, Lucifer...
Spirits of the abyss, hear my call
all most powerful, one and all
Lucifer my thoughts do sing
through the universe they now ring
take thine enemy, take him smite
break him, scorn him in the night
from the mighty depths of hell
cast your darkness on his shell
oh Lucifer, oh shining star
touch him, burn him from afar
revenge now will have its day
for thine enemy starts to fray''


Няма как да пропусна да спомена, че доста силни заклинания си избирате. Надявам се добре осмислен и премислен избор.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот kemal86 » 16 Юни 2012, 09:32

Аз искам да попитам Рейн kакво ще стане с човека кам който е насочено заклинанието ? Няма да умре нали ? А ще има ли някакво въздействие върху този който направи заклинанието ?
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Ninlil » 17 Юни 2012, 12:45

Какво ще стане с човека- зависи от това кой прави заклинанието и върху кого.
Всяко действие има резултат/реакция. Дори да си измиеш зъбите или да метнеш на някого води до резултат :mrgreen: , а всеки следващ резултат и действие- до друг резултат и действие. Какви точно, не можеш да знаеш със сигурност.
В по-ограничен/ малък период от време не мисля, че ще е особено "положителен"- за да прибегнеш до такова заклинание на първо място, е почти сигурно, че го правиш заради наранено его, а това че си твърде вглъбен в егото си е признак за малка лична сила.
Общо взето е омагьосан кръг->нямаш достатъчно енергия и не можеш да се контролираш->вглъбяваш се в незначителни неща->губиш още енергия->...
Няма как да навредиш на някого без да навредиш на себе си. Но не в смисъл, че него ще го споходи "лош късмет", а на теб ще ти се "върне".
Все пак сме хора и много неща от ежедневието ни откъсват от същността ни и ни карат да правим от мухата слон. Каквото и да е направил човекът, не си заслужава ти да бъдеш този, които да "раздава правосъдието",дори да е доста изкушаващо. Всеки сам си вреди достатъчно, че и някой друг да му се меси. :mrgreen:
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот kemal86 » 18 Юни 2012, 16:45

Нинлил не зе засягаи, но не ме познаваш за да ми правиш характеристика ! Искам да питам автoра на заклинанието може ли да cи представиш визуално какво да се случи на този на който го правиш ? Тия работи за смърт не ми харесват ! Аз съм набожен човек,а Бог забавя, но не забравя !
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта