за "Некрономикон"

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот ilusia » 23 Окт 2006, 16:15

Хм... това ми се стори доста интересно. Не съм го писала аз , но ми е интересно мнението ви...
Ако има подобна тема - съжалявам.


Илюзията "Некрономикон"

Оригиналът на "Некрономикон" е написан под името "Ал Азиф" (превод приблизително - "Книга на арабите") и описва историята на арабите (и по специално на маврите). "Ал Азиф" по-късно е наречен "Некрономикон" (от гръцки Necro "мъртви" и Nomos – "закон").

Некрономикон всъщност НЕ Е и НИКОГА НЕ Е БИЛ книга за черна магия. "Ал Азиф" съдържа информация за арабската история, които инквизицията изгорила, заедно с преводача им- личният секретар на небезизвестния инквизитор Торквемада.

Но тъмната слава на книгата, преследвана и изгаряна заради това, че описва историята на неверниците - маври, привлича вниманието на шарлатани и любители на страшни истории. Те решили, че могат да я пренапишат и доукрасят, за да я направят по-интересна и съответно да печелят пари от това. Поради тази причина понастоящем има над 10 различни "Некрономикон"-а, като всички те се надпреварват да обрисуват странни демони и ритуали, дето да ги призовават. Заниманието да се пренапише и след това да се продава така префасонизираният Некрономикон е доходоносно.

"Ал Азиф" е преведен на латински през 1487 г. от доминиканския монах Вормиус, който бил секретар на небезизвестния испански инквизитор Томас де Торквемада. Оригиналният ръкопис попаднал у Вормиус по време на преследване на маврите, които упорито не искали да стават католици. Вормиус доста неразумно превел "Ал Азиф" и това го изпратило на кладата, заедно с оригинала на ръкописа, по обвинение в ерес. Но препис на "Ал Азиф" оцелял благодарение на Йохан Тритейм, абат.

Понастоящем "Ал Азиф" може да се проче в библиотеката на Ватикана. Всичко друго, което може да се срещне под името Некрономикон не притежава никаква стойност. Визирам най-вече:

-Necronomicon by Simon

-Necronomicon Spellbook - издадена пак от Simon

-Necronomicon by Wilson & Co. Това е вторият по разпространеност вариант на Некрономикона.

-DeCamp Necronomicon - Чисто сувенирна изработка. Работа на Лион Де Камп.

-Некрономикон на Лавкрафт.

-Некрономикон на Блаватска.
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот ZefaS » 23 Окт 2006, 16:51

Оригиналът на "Некрономикон" е написан под името "Ал Азиф" (превод приблизително - "Книга на арабите")

Оригиналното арабско име на “Некрономикон” е “Ал Азиф” (“Воят на нощните демони”).

През Х век “Ал Азиф” била преведена на гръцки и наречена “Некрономикон”, (от “некро”- мъртъв, и “номос” - опит, обичаи
Всичко друго, което може да се срещне под името Некрономикон не притежава никаква стойност


Днес екземпляри от “Некрономикон” притежават Британския музей, библиотеката на Харвардския университет и Националната библиотека на Париж. Предполага се, че в света постоянно съществуват 96 ръкописни копия, но само седем от тях имат силата да отворят врати към други измерения - 3 на арабски, една на гръцки, две на латински език и английския превод на Джон Дий. и правила).
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 23 Окт 2006, 17:33

Al Azif- означава както каза Зефас означава воят на нощните демони.
Некрономикон- книга на мъртвите имена(некро- мъртъв, номос- име)
И още нещо. Некрономикон на Лъвкрафт НЯМА. Така е озаглавено издание на некрономикон-а на Хей и Търнър(Al Azif- the cypher script known as the necronomicon). Наречен е Lovecraft некрономикон, защото духовете, описани там се срещат из разказите на Х. Ф. Лъвкрафт.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Mad_Mike » 23 Окт 2006, 19:49

Zefas наи-точния англииски превод е на Саимън.ilusia къде си го чела това?
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот ilusia » 23 Окт 2006, 19:59

МИ тази история е доста.... дълга :)
Да кажем , че го е писал някой който има себе си за "сатанист"
на когото нямам особена вяра и ми стаан интересно вие какво ще кажете
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот alistar » 23 Окт 2006, 20:02

Превода на Саймън не е точен,а работещ!:)
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Mad_Mike » 23 Окт 2006, 20:20

Добре работещ.Това написаното само OOTN: DOE дан го видят.
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот Lonely Ghost » 24 Окт 2006, 17:00

Напълно се доверявам на това, което казваш, nick, защото си човек, който е достатъчно наясно с материята. Но доколкото аз разбрах поста на ilusia, тя се интересува от мнението на другите, които знаят и разбират повече, като специално споменава, че това не е нейно мнение т.е. никъде не твърди, че написаното от нея е абсолютната истина. Така че, не бъди рязък. Човек така се научава, като има кой да му помогне да отсее зърното от плявата.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот Shadow Mage » 24 Окт 2006, 18:10

Lonely Ghost: Без да се засягаш, но за ръкописа на Ал Азиф аз съм казал какво представлява в друга тема и то преди доста време ...
Така, че Илюзия мошежеяе да се поразрови малко повече из форума и да намери информацията, която тогава е пропуснала ...
Общо взето Ал Азиф е по-скоро Ловекрафт, отколкото Некрономикон.
Ако мн иска да го ползва на собствена отговорност ...
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот ekaya » 25 Окт 2006, 09:39

Напълно съм съгласна със Шадоу Мейдж, че човек трябва първо максимално да де информира, после добре и ясно да си формулира въпроса и чак след това да го задава.

И за да не ме обвините, че злобея и съм куча, а още по-малко, че постът ми не е по темата... ще добавя следното, мнение на един френд от друг форум при това немагичен, но приказката за краставите магарете я знаете, нали...

„...о "Никрономикуме" слышали? знаете какая его ценность для сатанистов?
А я знаю. нулевая. Ибо некромоникон относится к сатанизму так же, как сказки Братьев Гримм к христианству”
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта