КНИГА ЧЁРНОГО ЗМЕЯ

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот ZefaS » 26 Окт 2006, 10:51

Това ще бъде много полезно на знаещте руски.А другте оставаме с пръст в уста. http://www.oto-bel.org/index.php?s=cont ... rpent_book Между другото на сайта има и книгата на закона.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 27 Окт 2006, 15:02

Ако не възразявате, може тези от вас, които знаят руски да се опитаме и да направим един общ превод. След това ще сглобим общия текст и така бихме го превели.
Не е лош като инфо, все пак ще си струва труда!


[align=center][shadow=red]Книга за Черната змия[/shadow][/align]



Този текст представлява едно есе, което е било публикувано през 1900 година за посветените от Ордена на Златната Зора Храма Изида-Урани. Оригинала на тази статия може да се намери в "Магът и неговия ученик" Р.А. Гилбърт и "Гоетическа евокация" Стив Саведов. Текстът следващ по долу - това е версия на превод направен в "Grimorium Verum" Тридент.



[align=center]Изображение[/align]



Метод на Работа

Операторът на това Велико Дело е длъжен да се въздържа от всякакви връзки с нечестиви хора в продъление на цялата работа, в това число - в продължение на три дни до началото на експеримента.
Това не означава въздържание, доколкото в края на работата всички трябва да бъдат удоволетворени, а пребиваване извън (сферата на влияние) желанията. Ще бъде достатъчно ако операторът се подготви вътрешно адекватно за съответната работа. Всички участници трябва да ликвидират всякакви трудности, които могат да попречат на завършването на работата. Това е много важно, защото ако вие не можете напълно да я завърште, желателно е въобще да не я започвате.

ИНСТРУМЕНТИ НА ИЗКУСТВОТО
Инструментите на това Изскуства са малобройни, но трябва да бъдат подготвени преди призоваването на духовете. Тези предмети могат да бъдат изработени собственоръчно от оператора или купени преди началото на опититец Във всеки случай инструментите трябва да бъдат осветени, така че те да действат по необходимия начин. Нужните инструменти ще бъдат описани по-нататък.

КОНФИГУРАЦИЯ НА ХРАМА
Този храм е с площ 15 квадратни фута и трябва да бъде конструиран от камък или дърво, според желанието. В него трябва да има прозорче, което да позволява на светлината да прониква в Храма. Покривът на Храма не е нужно да бъде повече от 6 фута височина. Храмът и покривът не следва да се украсяват с декорации, ако няма специална причина.

МАГИЧЕСКИ ТРИЪГЪЛНИК НА ИЗКУСТВОТО
Круг должен быть 9 футов в окружности. Он может быть сделан для постоянного или временного пользования. Круг должен содержать следующие Божественные Имена:
Кръгът трябва да бъде 9 футова окръжност. Може да бъде направен за постоянно или временно използване. Кръгът трябва да съдържа следните Божествени Имена:
EHIEH + YAH + YHVH ELOHIM + AL + ELOHIM GIBOR + YHVH ELOAH VA-DAATH + YHVH TZABAOTH + ELOHIM TZABAOTH + SHADDAI EL-CHAI + ADONAI MELEKH +
Триъгълникът трябва да бъде със страни 9 фута всяка и да съдържа кръг 9 фута по периметъра. Всяка страна съдържа следните Ангелски Имена:
ANAPHAXETON (ANAPHEXATON) + PRIMEUMATON + TETRAGRAMMATON


[align=center]Изображение[/align]


............
Последна промяна Wizard на 29 Окт 2006, 21:14, променена общо 2 пъти
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот nick » 28 Окт 2006, 13:26

Преди всичко друго трябва да се прочете това
http://www.oto-bel.org/index.php?s=content&p=goetia
http://www.oto-bel.org/index.php?s=content&p=orobas
и след това човека да реши дали има сили, за да го направи.
браво на братушките.
по обстоен анализ на викане не бях срещал.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот AryanSun » 28 Окт 2006, 17:00

Книгата на Черната Змия не ме грабна много,а и я имам на
пидиеф.Но има енохови ритуали,които не бях чувал и правил
досега,а ме заинтригуваха.Зефас,благодарско,че си постнал
сайта.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Lonely Ghost » 28 Окт 2006, 17:18

Ами аз да продължа нататък:
Wizard написа:Ако не възразявате, може тези от вас, които знаят руски да се опитаме и да направим един общ превод. След това ще сглобим общия текст и така бихме го превели.
Не е лош като инфо, все пак ще си струва труда!


[align=center][shadow=red]Книга за Черната змия[/shadow][/align]



Този текст представлява едно есе, което е било публикувано през 1900 година за посветените от Ордена на Златната Зора Храма Изида-Урани. Оригинала на тази статия може да се намери в "Магът и неговия ученик" Р.А. Гилбърт и "Гоетическа евокация" Стив Саведов. Текстът следващ по долу - това е версия на превод направен в "Grimorium Verum" Тридент.



[align=center]Изображение[/align]



Метод на Работа

Операторът на това Велико Дело е длъжен да се въздържа от всякакви връзки с нечестиви хора в продъление на цялата работа, в това число - в продължение на три дни до началото на експеримента.
Това не означава въздържание, доколкото в края на работата всеки трябва да бъде удовлетворен, ...


............


Това не означава въздържание, колкото в края на работата всички трябва да бъдат удоволетворени, а пребиваване извън (сферата на влияние) желанията. Ще бъде достатъчно ако операторът се подготви вътрешно адекватно за съответната работа. Всички участници трябва да ликвидират всякакви трудности, които могат да попречат на завършването на работата. Това е много важно, защото ако вие не можете напълно да я завърште, желателно е въобще да не я започвате.

ИНСТРУМЕНТИ НА ИЗКУСТВОТО
Инструментите на това Изскуства са малобройни, но трябва да бъдат подготвени преди призоваването на духовете. Тези предмети могат да бъдат изработени собственоръчно от оператора или купени преди началото на опититец Във всеки случай инструментите трябва да бъдат осветени, така че те да действат по необходимия начин. Нужните инструменти ще бъдат описани по-нататък.

КОНФИГУРАЦИЯ НА ХРАМА
Този храм е с площ 15 квадратни фута и трябва да бъде конструиран от камък или дърво, според желанието. В него трябва да има прозорче, което да позволява на светлината да прониква в Храма. Покривът на Храма не е нужно да бъде повече от 6 фута височина. Храмът и покривът не следва да се украсяват с декорации, ако няма специална причина.

МАГИЧЕСКИ ТРИЪГЪЛНИК НА ИЗКУСТВОТО
Круг должен быть 9 футов в окружности. Он может быть сделан для постоянного или временного пользования. Круг должен содержать следующие Божественные Имена:
Кръгът трябва да бъде 9 футова окръжност. Може да бъде направен за постоянно или временно използване. Кръгът трябва да съдържа следните Божествени Имена:
EHIEH + YAH + YHVH ELOHIM + AL + ELOHIM GIBOR + YHVH ELOAH VA-DAATH + YHVH TZABAOTH + ELOHIM TZABAOTH + SHADDAI EL-CHAI + ADONAI MELEKH +
Триъгълникът трябва да бъде със страни 9 фута всяка и да съдържа кръг 9 фута по периметъра. Всяка страна съдържа следните Ангелски Имена:
ANAPHAXETON (ANAPHEXATON) + PRIMEUMATON + TETRAGRAMMATON


Постарала съм се да бъда максимално точна. Ще се постарая през седмицата да продължа.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот EliKarim » 29 Окт 2006, 09:06

Lonely Ghost написа:Всяка страна съдържа следните Ангелски Имена:
ANAPHAXETON (ANAPHEXATON) + PRIMEUMATON + TETRAGRAMMATON
Постарала съм се да бъда максимално точна. Ще се постарая през седмицата да продължа.


Мисля че това не са Ангелски имена. Ти ли превеждаш текста и от коя глава на Гремуара е?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lonely Ghost » 29 Окт 2006, 15:22

Проверих в речника и "ангель" се превежда точно като "ангел", освен ако тук в общия контекст няма някакъв друг смисъл. :roll:
След този текст има и илюстрация и е хубаво ако може някой тук да я постне. Иначе може би текстът търпи и редакция.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот damnameneus » 30 Окт 2006, 07:31

Ами това че имената не са ангелски, а са така да се каже божествени и идват от гръцки се вижда!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lonely Ghost » 30 Окт 2006, 10:43

Аз несъм толкова компетентна, така че ако са нужни корекции направете ги.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот EliKarim » 31 Окт 2006, 09:51

damnameneus е прав. Погледнах текста. Всъщност от английски така е буквалния превод, но няма ангели с такива имена. Това са многото назовавания на Божествената сила...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lonely Ghost » 31 Окт 2006, 10:57

Няма спор по въпроса. Аз само уточних, че първо не разбирам особено добре материята и второ, постарала съм се да бъда близо до руския текст. Може би е добре ако ми остане време да допреведа страничката първо да пратя текста на някой от вас да я редактира и след това да я постне тук.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41


Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта