Съществуват ли?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Alucard » 20 Дек 2007, 19:57

Снимката е малко смешна. Незнам дали забелязвате но на снимката има няколко бих казал глупави неща. Първо ръцете нямат никакви мусколи почти като клечки са а ставата е изпъкнала много. На първата и третата снимка се вижда тазова кост което предплага че трябва да има бедрена кост някъде, а на снимката несе вижда това а ако има някъде вътре няма да позволява добро плуване а по вида на опашката предполагам че е делфиноподобно тоест нагоре надолу. Тревата наоколо е слегната предполагам че от продължителен прилив, но това което трудно прави впечетление е падналото дърво на третата снимка което пказва че тялото трудно ще бъде изхвърлено на брега по естествен път защото ще се оплете в клоните и ще бъде върнато в морето. Също на третата снимка това което е като ухо или нз какво се пада да бъде е вдигнато на горе докато другото е спъснато а това ще се получи само при вкученяване на тялото а тук не знам защо не вярвам че е вкученено, защото в водата тялото има плаваемост има и вълни значи е в постоянно движедие дори и ограничено но най-леките части при всички случай ще се движат. Това което също ми прави впечетление отново на третата снимка дясната ръка на съществото много е плоска а се вижда ципа между пръстите, означава че най малкото си пога да плува с тях.
Това са част от мойте заключения върху снимките. Ако имаш още други снимки ще се радвам да ги видя. icon_occasion
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Poison » 21 Дек 2007, 12:12

Абе тея снимики не са ли от някой филм или монтаж? колко. Съмнява ме да са истински. Ама целта май не е да правим анализ. Искам да науча повече. И на мен ми бяха казали за открито същество в Черно море.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Alucard » 21 Дек 2007, 21:03

Poison снимките не са колаж и неса от филм. Неказвам че са истински но него и отричам. А целта е да разберем дали всички митични същества съществуват в действителност или са породени от нещо друго а като нализираме отсяваме постъпващата от интернета информация защото в 90% е колажи и латекс. А да научиш повече попрочети малко или питай нещо конкретно, и не се хващаите в първата книга която ви попадне от знайния и незнайния войн. А в черно море ще е трудно защото под определена дълбочина немогат да съществуват аеробни животни по простата причина че ще умрът от недостиг на кислород.

Извинявам се ако някой сметне поста ми за остър или се обиди от казаното в него.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот BESS » 25 Дек 2007, 18:06

Това е некво менте.

"Мумифицирани" останки на динозаври, например.Не са човешко дело :)
Аватар
BESS
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Дек 2007, 19:07
Местоположение: Varna

Мнениеот Alucard » 25 Дек 2007, 21:22

Че динозаврите не са човешко дело не са но те са вкаменелости а не мумифицирани има разлика. Мумийте в египет са мумифицирани а кост която не се е разложила с течението на времето и е вкаменелост и това трудно става което е интересното. А това че вкаменелостите не са човешко дело не са те са просто процес но нищо не сеочи че им е помогнато. Ако искате ме наречете луд но смятам че когато са се разгождали динозаврите и се смята че с тях някакви маймунободобни са се разхождали и съвремени хора така да се каже, само че скупите ни учени нещат да го признаят и полвината от историята на света си е скрита иможе би ще остане така.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот avanabil » 21 Мар 2008, 08:04

Sennin написа:Мхм, да ме прощавате, че ще прекъсна оживената дискусия за русалките, но ще обърна темата в друга посока - вампири.

Аз искам да стана вампир и по този повд си търся място със вампири, където да буда ухапан :). До колкото разбирам, силата на евентуалния вампир, в които ще се превърна, се определя до голяма степен от силата на съществото което ме ухапе. Затова не искам да буда ухапан от някои незначителен звероподобен представител на расата, би било напълно неприемливо.

Също така не искам да буда брутално наръфан. Та ще се радвам ако някои може да сподели съвет.

Съвсем сериозен съм между другото. Упорито излизам след залес слънце и се мотая из сумотни места, особено по пълнолуние (мдам, вчера имаче пълнолуние, да?)


Не е необходимо да "вдигаш" теми от преди половин година и да ги обръщаш с подобни неуместни питания! Въпроса можеш да го зададеш в друг раздел.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот wiesmann » 21 Мар 2008, 14:58

Sennin написа:От преди 3 месеца е, но след нея имаше само няколко по-нови теми, така че не мисля, че съм се държал неприлично с постването тук. Разбриам ако съм се ровил 10 страници назад да бъда смъмрен, но не - аз съвсем невиноно си постнах в тема от първата страница, която ми се стори подходяща.

По-конкретно, развълнува ме това което някой каза за че вампирите, че са съществували преди 300-400 години, но вече са изчезнали няма. Та интересува ме, на какво се базира това твърдение. Защото според мен е казано наслуки.


Първо това не е форум с "научно-фантастична" насоченост,не вярвам,че някой ще вземе въпроса ти "Аз искам да стана вампир и по този повд си търся място със вампири, където да бъда ухапан" насериозно.Вампир е много абстрактно понятие,като тръгнеш от зоологията "прилеп вампир" до окултизма "същества ,които се хранят с чужда жизнена сила за да преживяват".В митовете по света можеш да намериш стотици примери за "вампироидни" създания.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот wiesmann » 21 Мар 2008, 18:55

Sennin ,както вече ти казах "вампир" е много абстрактно понятие и не се отнася до холивудските филми.Има вампири наистина в свръхестествен смисъл,но те не превръщат други хора във вампири чрез ухапване.Това са пълни глупости.Говоря ти за т.н немъртви "undead".Предлагам ти да разгледаш случея с вампира от Хайгейт в Англия" Highate vampire".
BTW Сериозност=достоверност
Окултизма ,по точно магията е наука,свързана с естествени науки като квантовата физика и математиката.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот avanabil » 21 Мар 2008, 20:22

Sennin написа:wiesmann, аз не искам да бъда приеман несериозно. Всъщност целият свят не бива да бъде приеман сериозно. Тъй като аз съм част от тори свят, не мога да се надявам дори да бъда възприет на сериозно възприемане от твоя страна.

Впрочем, вярвам, че въпросната "фантастичната насоченост" би била много по-достоверен източник на информация, отколкото може да бъде някой прашен гримоар пренаписван стотици пъти през вековете и изкривяван със всяка следваща интерпретация.

Сериозността по никакъв начин не е източник на достоверност.


Sennin, никой не те възприема несериозно. Просто въпроса ти поставен по този начин придобива такива нюанси. Не зная дали си наясно с всички вариации на вампиризма, но уверявам те, в нашето съвремие е застъпен малко по-различен вампиризъм от този, който се афишира в касовите холивудски продукции. Например съществува начин за прикачане към енерегтиката на някой, така че да бъде източвана всеки път, когато той се намира в състояние на сексуална възбуда. Получава се омагьосан кръг....в резултата жертвата изпитва все по-голяма сексуална и неконтрулируема страст, която с времето я погубва физически - максимум година или две...
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот mandragorko » 21 Мар 2008, 20:55

...искам само да ви предложа мое мнение по темата за вампири,във варианта й в тази пост-тема:
...момчето с аватарчето на ХАОС-а,ти каза,че бродиш по нощите,в търсене на заветната ухапка от бог знае,какво...ами брат,какво да ти кажа,освен някой заблуден тип реши,виждайки те да върлуваш местаната катакомба-каналите под улиците,страшни...да те базика и единствено и само да те убие/изнасили/обере/изяде в последствие...вампири в стереотипа,в който бъркаш,едва ли ще намериш,поне си мисля,че наистина не бива да се случва!!!

...avanabil,може би имаме ново червейче в систамата...!!!
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Sennin » 22 Мар 2008, 09:00

Аз ли съм червейчето? :oops:

mandragorko, така или иначе имам склонност да обикалям разни пусти места. Търсенето на вампир не променя много обичайното ми поведение, освен че се оглеждам малко повече.

Освен това, нямам намерение да давям на всеки ненормалник да ме хапе ;p. Съществуват някои.. тестове. Ако бъдат издържани те гарантират автентичността на вампира. Нека кажем, че е доста трудно резултата да бъде фалшифициран и същевременно фалшификаторът да остане жив.

avanabil, не ме интересуват психически вампири, сексуални вампири и всякакви други недоразвити форми на вампиризъм. Интересуват ме вампири които пият кръв. Интересуват ме вампири, които излизат само пощем, защото не могат да понасят жестокото слънце. Интересуват ме вапири, които имат цялото време на света пред себе си, защото веднъж вече са били мъртви и нямат желание пак да се връщат в това състояние.

Човек само трябва да потърси малко по-упорито. Може да ви се струва много буквално моето възприемане на нещата, но така или иначе всеки си избира някакво ниво на общовъзприета невероятност, в което е склонен да вярва - не е ли така? Явно това е моето ниво на общовъзприета невероятност.
Аватар
Sennin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2008, 08:32

Мнениеот avanabil » 22 Мар 2008, 09:12

Sennin написа:Аз ли съм червейчето? :oops:

mandragorko, така или иначе имам склонност да обикалям разни пусти места. Търсенето на вампир не променя много обичайното ми поведение, освен че се оглеждам малко повече.

Освен това, нямам намерение да давям на всеки ненормалник да ме хапе ;p. Съществуват някои.. тестове. Ако бъдат издържани те гарантират автентичността на вампира. Нека кажем, че е доста трудно резултата да бъде фалшифициран и същевременно фалшификаторът да остане жив.

avanabil, не ме интересуват психически вампири, сексуални вампири и всякакви други недоразвити форми на вампиризъм. Интересуват ме вампири които пият кръв. Интересуват ме вампири, които излизат само пощем, защото не могат да понасят жестокото слънце. Интересуват ме вапири, които имат цялото време на света пред себе си, защото веднъж вече са били мъртви и нямат желание пак да се връщат в това състояние.

Човек само трябва да потърси малко по-упорито. Може да ви се струва много буквално моето възприемане на нещата, но така или иначе всеки си избира някакво ниво на общовъзприета невероятност, в което е склонен да вярва - не е ли така? Явно това е моето ниво на общовъзприета невероятност.


Ако те интересуват тези вампири, щеше да знаеш, че в съвременното общество е много трудно да ходят из потайностите на нощта в търсене на някоя жертва. Да, наистина има хора, които изпитват необходимост да пият кръв, но.....това вече е форма на нелегален черен бизнес, тръгващ от кръводарителските банки.... Това е съвсем сериозна информация.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот mandragorko » 22 Мар 2008, 11:54

...относно образите на вампири,хората са доста недоинформирани и лъгани,къде нарочно,къде без опредлена цел...
...вампиризмът се смята за заболяване според много източници,дължащо се на проблеми на тялото и особено неспособността за съсирване на кръвта при нараняване,а от там и загуба на ценната течност,даряваща живот...
...поради неосведомеността на хората от миналото,предрасъдъците,страха и различните аспекти на манипулиране,вампиризмът е добил доста лоша слава,към което се добават и генетичните мутации,доразвиващи стращните образи...
...в днешния развит откъм информация и технологии свят става ясно,че нещата са толкова прости в същността си и определено има обяснение за проблема "вампир"...
...във всяка митология,религия,култ и преданията към тях съществуват образи на същества с функции на вампири,но се оказва,че се е получило смесване на образи или първоначално определение на нетипични за обикновения живот неща и случки...
...вампирите в модерните времена:потомци на дедите си от миналото или просто хора с генетичен дисбаланс...употребата на определени вещества,храни,изтичане на газове от недрата на земята,дори умишлената намеса на хора допринася са създаването на тези "чудовища" с незаслужена репутация...
...броденето по тъмно,обличането в черни дрехи,бледият вид-напълно нормално поведение,що се отнася до нуждата за съхранение на цялостта и здравето на тези "болни" хора...има хиляди познати и непознати нам болести,които също имат същите поведенчески прийоми...
...има доста интересни откъм информация филми,относно вампиризма и предлагам всеки да намери по един и да се опита да пречупи погрешните схващания и положи нещата на друга плоскост...някои са не точно по темата на която дадох мнение,но са приятни...

ето малко от мен:

The Wisdom of Crocodiles
Day/Night Watch
-има интересен момент,относно нуждата от пиене на кръв за спасяване на живота...
Gattaca-тук не става дума за вампири,но има интересно виждане,относно употребата на телесни течности за...

...почетете и малко литература,има доста психология в някои произведения!!!
...Ann Rice е интересна авторка,но макар нещата в литературата й да са във варианта,против който съм,има залегнал материал,на който малцина обръщат внимание,но всеки сам да си търси отговорите!!!


...успех в търсенето на вампири и истината за тях...тя е някъде там,по средата...когато мога,ще добавя повече информация...
...приятни ухапвания и си пиите чайовете!!! :mrgreen: :mrgreen:
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот wiesmann » 22 Мар 2008, 13:51

Sennin написа:Аз ли съм червейчето? :oops:

mandragorko, така или иначе имам склонност да обикалям разни пусти места. Търсенето на вампир не променя много обичайното ми поведение, освен че се оглеждам малко повече.

Освен това, нямам намерение да давям на всеки ненормалник да ме хапе ;p. Съществуват някои.. тестове. Ако бъдат издържани те гарантират автентичността на вампира. Нека кажем, че е доста трудно резултата да бъде фалшифициран и същевременно фалшификаторът да остане жив.

avanabil, не ме интересуват психически вампири, сексуални вампири и всякакви други недоразвити форми на вампиризъм. Интересуват ме вампири които пият кръв. Интересуват ме вампири, които излизат само пощем, защото не могат да понасят жестокото слънце. Интересуват ме вапири, които имат цялото време на света пред себе си, защото веднъж вече са били мъртви и нямат желание пак да се връщат в това състояние.

Човек само трябва да потърси малко по-упорито. Може да ви се струва много буквално моето възприемане на нещата, но така или иначе всеки си избира някакво ниво на общовъзприета невероятност, в което е склонен да вярва - не е ли така? Явно това е моето ниво на общовъзприета невероятност.


Този вид вампири за,които говориш са утвърдени в обществото от г-н Брам Стоукър,създателя на романа "Дракула".Никъде в историческите сведения и легендите за вампирите не ги описват както в филмите за тях.Немъртвите "undead" вампири са същества от астралния план,те са безплътни,но могат да се хранят с кръвта и жизнената сила от жертвата си.По този начин те придобиват един вид плазмена форма,нямат сянка и огледален образ.Човек ги вижда заради спектъра,който се асимилира от окото.Те могат да приемат всяка форма,която пожелаят.От окултна гледна точка,техните "физически функций" се изпълняват чрез телекинеза.Известни случеи в историята са внезапната смъртна поредица в Метвед,малко селце в бившата Австро-унгарска империя през 1726г.,тогава са подозирали наскоро починалия Арнолд Паоле са изваршителя.В този случей е бил намесен самият император,който е наредил да се изгорят останките на Паоле.
Малко по-късно е изникнал случея Петър Плоговитц пак в тази област.
През миналия век,много нашумя историята с вампирът от Хайгейтските гробища в Англия през 1970г.В гробището полицията е намерила много обезкървавени трупове на животни.Нападнати хора твърдят,че са видели мистериозна спектрална фигура,като полтъргайст.По-късно едно от момичетата е претърпяла кръвозагуба през ноща,за защита е бил нает специалиста по екзорцизъм Шон Манчестър,който е прогонил демона.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Alucard » 24 Мар 2008, 21:32

Темата за вампирите е много интересна. И този случай в англия го чувам за първи път, някой ще може ли да пусне линк с информация по случая?
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Alucard » 30 Юли 2008, 20:40

Ето тук искам да се извиня за писаниците ми върху снимките на русалката, тогава писах без да проуча въпроса. Попадна ха ми не само сники и видео клипове върхо въпросния материал. Оказа се че това е истинско същество починало от натравяне с водорасли, тялото е изнесено зад граница, но и не е далеч първото и ли последното такова същество за което са докладвали.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот puntina » 01 Авг 2008, 13:50

Изчетох всичкото това,което сте написали,описали и оспорили. Стана ми интересно за русалките,попринцип от дете се чувствам най-добре във водата,обожавам това място и се чудя не може ли и аз да мутирам така?! Както и да е,но ми стана интересно,познавам един човек,който е със адските сини очи,понякога са му толкова светли,че стават като бели. Той ми е разказвал,че като дете пиел по 100мл кръв на ден. Има алергия от сребро,става му лошо от тамян и припада ,когато му замирише на чесън. НЕ знам каква е тази работа,но се съмнявам в това какво всъщност е той.Другото нещо,което съм чувала за него е,че е ходил при някаква баячка дето му мятала брашно на стената и тя избягала,а на стената се появил един огромен вълк. Звучи ми много странно. Вашето мнение какво е по този въпрос?
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Alucard » 01 Авг 2008, 17:30

Русалка не можеш да станеш или така се раждаш или не. Като малък мойте очи също са си сменяли цвета от зелени към сини, а тези 100мл кръв по нужда ги е пиел или по друга причина? Алергийте са често срещани може да е към сребро и други метали, дори има и към някой видове строителни материали алергий. На мен също тамяна не ми харесва като миризма. Това за баячката като го видя ще го повярвам. И на този свят няма нищо странно!
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Alucard » 01 Авг 2008, 20:19

Не е вампир! Вампир не се става толкова лесно с пиенето само на кръв.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Alucard » 01 Авг 2008, 22:29

Само дето излъгах, преди доста отдавна трябваше да прочета едни неща ама ме мързеше, и ще пусна малко по подробно инфо.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Предишна

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта