Баел !?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Arhimikus_NA » 21 Яну 2005, 10:29

Някой да знае нещо относно дух на име Баел? :?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот arcopal » 21 Яну 2005, 14:51

Да, според мен за същия става дума!
значи пробвах едно кибер-ритуалче: "gogle-it!"
и ето няко от нещата появили се в магическия ми кръг:

http://demons.monstrous.com/demons_ii.htm
http://ummo.cc/webpage300.html
http://www.deliriumsrealm.com/delirium/mythology/bael.asp
http://demons.monstrous.com/demons_ii.htm
http://www.lexikon-definition.de/Baal.html

http://www.sacred-texts.com/grim/lks/index.htm
http://evild.satanicwebsites.com/occult/lists%20of%20demons.htm

ето тази рисунка ми допада най-много:
http://perdurabo10.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/bael.gif

и символът му:
http://www.meta-religion.com/images/bael.gif

------------
Baal
------------
Познат като : Bael, ...

Вид : появява се с формата на котка, човек, крастава жаба, или и трети смесени в едно - триглаво чудовище с паяшки крака
http://geocities.yahoo.com.br/ursotubsy/baal.jpg(за жалост не можах да намеря скриншот от Диабло2, там е направо великолепно пресъздаден от дизайнерите!)

Ранг: Първи монарх на ада, генерал командир на адските армии; Владетел на Изтока; Водач на 66-те Легиона

Произход: Ханаански, но много народи са му се молели, включая семити и израелити. Изначално е бил добър Богно в последствие еволюира в ужасяващо божество, комуто са принасяли в жертва деца, изгаряни в огъня. Постепенно дегенерира и се прелива в други божества: Молох, Мардук, ...

Способности : Един от 72-та Соломонови Духа, дарява невидимост и коварство(хитрина)
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот Arhimikus_NA » 21 Яну 2005, 23:29

Лелееее !!!
В едно списание подробно е описан ритуал как може да се призове този "дух". Там се казва, че ръководи легиони, но ...
Значи той ръководи СЕГА легиони на Ада, така ли?
Това е ужасно!!! В статията се споменава само, че ще изпълни всяко желание (но не се казва какво иска в замяна) и още, че се призовава с Божията благословия crybaby2
Може ли да се призове със сравнително прост ритуал ?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Arhimikus_NA » 22 Яну 2005, 08:31

:) Мерси за предложенито, но не искам да се занимавам с този вид енергия. И не мисля да отдавам част от светлината си icon_bduh тоя луд ли е :smile: както и да е.
Мерси за поясниенито по въпроса и пак се убеждавам в поговорката : Нямай вяра никому ... особено на свободния печат!!!
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот fly^spirit » 22 Яну 2005, 16:10

Както и останалите споменаха Баел или Баал е един от първите основни духове, крал оправляващ изтока. Той властва на 66 Легиони на адските духове (демони) Както acropal вече спомена той се появява под формата на котка или крастава жаба. Той говори дрезгаво. Баел или Баал преподава изкуството за невидимост.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Arhimikus_NA » 23 Яну 2005, 12:16

Много сериозно умение преподава този ...демон.
Може да е полезно :smile:
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 23 Яну 2005, 19:42

Баел е гоетичен дух. Той е първият главен дух,цар,управляващ на изток. Притежава способността да направи магьосника невидим. Властва над 66 легиона адски духове. Може да се появява в различни форми, понякога като котка, понякога като жаба и понякога като човек, а понякога едновременно във всички тези форми. Говори с дрезкав език.

За повече информация и за останилите 71 духа прочетете "Гоетия":)
Тука е излязло едно издание, наречено "Илюстрована Гоетия на Алистър Кроули" на издателство "Екслибрис". Според мене книгата не е добра, но все пак си заслужава само заради главата с описаните 72та гоетични духове с техните знаци и описания.

Някои казват, че Гоетичните духове са демони,но според мене не е така. Това може би е поредната заблуда, пък и познавам хора, които са ги викали и според тях не са толкова "лоши",колкото ги изкарват.Все пак ще се уверя сам като го викна например то Баел:)

В статията се споменава само, че ще изпълни всяко желание (но не се казва какво иска в замяна)

Това е поредната заблуда, духът не иска нищо. Когато ти го призоваваш, ставаш проводник на божествената енергия, ти го викаш с божествения авторитет. Духът няма друг избор освен да се почини. Магическата евокация няма нищо общо с включване на някакви си довогови с дяволи, кръв, жертвоприношения и т.н. Това всичко е измислено да заблуди непосветения и да маниполира обикновените хора, че викането на духове е някакво зло.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Arhimikus_NA » 24 Яну 2005, 13:04

Това хвърля нова светлина върху въпроса.
А за "Гоетия", която е включена в "Малкия ключ на Соломон" ? Там описват ли се гоетични духове?
Както и да е. Следователно излиза че това все пак не е демон... интересно. icon_blob1 Значи все пак мога да го призова :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 24 Яну 2005, 15:16

А за "Гоетия", която е включена в "Малкия ключ на Соломон" ? Там описват ли се гоетични духове?

Нали от одеве точно това повтарям icon_color
я ето,виж я книжката;)
http://helikon.bg/book.php?book_id=24239#
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 24 Яну 2005, 18:34

А, не съм съгласна с това, че демоните не може да поискат нищо. Не само, чемогат да поискат, а могат и да си вземат. Веднъж призовани и отзовали се е отворен този енергиен поток, който им позволява достъп до теб. Могат да бъдат много изкусителни и убедителни. Трудно е да бъдат накарани да се подчинят, да изпълнят желание особено ако са на малко по-високо ниво в йерархията (както Баел).
това за дрезгавия глас също е относително. Той може да бъде чут от оператора (този който извършва ритуала, призоваването...)дори без да издава звук, без да говори.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот SomoN » 24 Яну 2005, 19:17

Eli написа:А, не съм съгласна с това, че демоните не може да поискат нищо. Не само, чемогат да поискат, а могат и да си вземат. Веднъж призовани и отзовали се е отворен този енергиен поток, който им позволява достъп до теб. Могат да бъдат много изкусителни и убедителни. Трудно е да бъдат накарани да се подчинят, да изпълнят желание особено ако са на малко по-високо ниво в йерархията (както Баел).
това за дрезгавия глас също е относително. Той може да бъде чут от оператора (този който извършва ритуала, призоваването...)дори без да издава звук, без да говори.

Тук съм напълно съгласен!!! icon_eusa_clap
Демоните не ти се подчиняват дори и ако използваш Меча на огъня (особено по висшите)!
Аз на ваше място няма да се обърна към Баал!!!Не само той владее искуството (невидимоста)!!
Те са склонни даже да те нападнат ,и да си вземат каквото им трябва.
Ако искаш да ти се подчинят ти трябват години практика!!!
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот SomoN » 26 Яну 2005, 23:11

Твърдиш ,че не разбирам от евокация?!?
:lol: Морт. никога не говори в множествено число ,и от чуждо име!!!
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот fly^spirit » 30 Яну 2005, 11:38

Относно темата,бих се съгласила донякаде с Mortimus.Според мен е важно дали го призоваваш на астрално или физическо ниво.Демонът трябва да се подчинява,а това зависи от волята на практикуващия.Те са извикане за да се подчинят.Но както казвам всяко правило си има изключения.Освен това е важно дали е инвокиран или евокиран?Риска при инвокацията както знаете е много по голяма ,е тогава не само че може да ти навреди,но може и да не си отиде::))))))))Зависи от мага.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот kleopatra_89 » 31 Яну 2005, 16:04

Печата на Баел-много мощен талисман

Този печат предпазва от негативни влияния,уроки,лошо настроение,неприятен сабеседник,енергиен вампиризъм.приготвя се по следния начин:изображението се начертава върху оризова хартия.Предварително приготвено малко платно от зелена коприна се намазва с горещ восък,върху който барзо се залепя печатът.Може да се сгане на три, на шест или на девет.Може да се навие на малко руло.
С копринен конец в цвета на плата се завързва и се носи на шията.
Ако искаш да не те безпокоят с нежелани разговори,поставяш го така че да се вижда от събеседника ти.
Ако искаш да извикаш с него духа на Баел (опасно е и не се препоръчва на хора със слаби нерви),поставяш го в златна чаша(може и бронзова чаша или поне да е с жълт цвят),покрива се черно платно,запалват се около чашата девет свещи.След като свещите погорят достатъчно се концентрираш можеш да извикаш духа със следните думи:
"Извиквам те и те заклинам, о дух на Баел!Изпълнен със силате на всевишния, ти заповядвам не теб, на вас Баралалензис,Балдахиендис,Паумахией и Аположи Оедес-великите принцове,гении и управители на Тартарин,великия принц на деветия легион.Извиквам те и те заклинам!"
След това заклинание ако имаш смелост,погледни в огледалото.Ще се яви духът на Баел ,от когото можеш да поискаш всичко.

Забележка: който иска мога да му изпратя нарисуван печат на Баел,макар и малко грубо! [/url][/code][/quote][/u][/i][/b]
Обожавам окултните науки и френския език.Благодарение на този сайт имам повече знания:)
Аватар
kleopatra_89
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 136
Регистриран на: 27 Окт 2004, 16:23

Мнениеот Марио » 31 Яну 2005, 21:16

Ако искаш да извикаш с него духа на Баел (опасно е и не се препоръчва на хора със слаби нерви),поставяш го в златна чаша(може и бронзова чаша или поне да е с жълт цвят),покрива се черно платно,запалват се около чашата девет свещи.След като свещите погорят достатъчно се концентрираш можеш да извикаш духа със следните думи:
"Извиквам те и те заклинам, о дух на Баел!Изпълнен със силате на всевишния, ти заповядвам не теб, на вас Баралалензис,Балдахиендис,Паумахией и Аположи Оедес-великите принцове,гении и управители на Тартарин,великия принц на деветия легион.Извиквам те и те заклинам!"
След това заклинание ако имаш смелост,погледни в огледалото.Ще се яви духът на Баел ,от когото можеш да поискаш всичко.


kleopatra_89 не че искам да те обидя,но това гореизложеното е пълна глупост.Да не мислиш,че така лесно се вика един дух.Като вземеш няква стара книга,начертаваш някво кръгче,палиш свещи и произнасяш някакви слова.Не!Е естествено можеш да ме обориш,ако ми кажеш,че си го викнала Баел по този начин с успех.Е силно се съмнявам в това.Все пак би ли казала от къде взе материала за да напишеш това?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Arhimikus_NA » 01 Фев 2005, 14:50

Мисля че това е статията от списание "Оракул", нали ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот EliKarim » 01 Фев 2005, 20:19

Напълно съм съгласна...нямя начин един дух, особено от нивото на този, да бъде извикан толкова лесно. За това "кръгче" мога да кажа че е печатът на Баел или Баал. Всеки демон има свой символ.
Ритуалът за призоваването е бавен, сложен (поне за мен) и много зависим от страничните влияния...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Arhimikus_NA » 02 Фев 2005, 20:28

Ами да ти кажа зависи и от гледната точка. Вчера си купих "Гоетия", разгледах там за какво става дума и не мисля, че ритуала е толкова сложен. В смисал не само за Баел, а и за другите духове от тази книга. Но мисля че има малко разминаване от тази на български и английското издание, което сложих в друга тема. Но има и друга страна на въпроста :smile: Не е задължително ритуала ти да включва най-различни техники за изпълнение за да има добър резултат. Може да направиш и няколко прости действия, изпълнени със достатъчно сила, и да постигнеш същия резултат, които ще постигне този с двучасово призоваване и манипулиране ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 02 Фев 2005, 20:47

Кое издание на Гоетия си купил Arhimikus,защото ако е онази "Илюстрована Гоетия..." ритуалите вътре според мене нестаат за нищо:)Там само е написано да направиш Малкия прогонващ на пентаграмата и то как е даден icon_badgrin и след тва е написано само да извикаш духа и той ще се появи пред тебе на физическо ниво.Чиста заблуда,ритуала за викане не е чак толкова лесен.Имаше едно книжле "Призоваване на духове" на Константинос на изд.Аратрон,което мисля че има написано всичко необходимо за осъществяването на евокациите. ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот fly^spirit » 03 Фев 2005, 09:55

Тук съм съгласна с HELLclan,че призоваването не е така как да кажа....опростено,с това не казвам че ритуалът трябва да е сложен за да се появи Баел,но съм по склонна да приема например практиката ,която Константинос използва.Но съм съгласна с това ,което каза Arhimikus,че ритуалът би бил успешен с "прости действия,с достатъчно сила".Но определено се придържам към практиката на Константинос.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 25 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 25 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта