Баел !?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Arhimikus_NA » 03 Фев 2005, 10:17

Ами аз имам и тази книга на Константинос :) И да, разликите в Гоетия и другата книга са доста големи, но по своето същество са еднакви. В смисъл, че техниките са почти еднакви, само оръжията, които се използват са малко по-различни, и тези в книгата на Константинос са много по-трудни за направа. Но все пак да не забравяяме, че там се говори за елементали и ангели, а в Гоетия, духовете там са от малко по-друго естество ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот EliKarim » 03 Фев 2005, 22:09

Всъщност Баел е на високо ниво в йерархията и въобще не е лесно да се призове. Нищо чудно да опиташ, да си мислиш, че всичко е наред и накрая нищо да не се получи. А ако бъде призован е адски трудно да бъде подчинен. Кое му е лесното? Въобще не е фасулска работа, както е обяснено из някои книги, в които уж добре е обяснено как си прави пентаграма, как се изписват думите в ъглите, как се изговарят стиховете...и останалите му там неща...
За да се работи с демони се иска доста практика. Ако някой невежа вземе да ги призовава от ритуали написани в книги издавани от който свари издател и преписвач, то всички ще са опитни демонолози, екзорцисти и така нататък.
Съгласна съм, няколко прости действия с достатъчно сила биха свършили работа. Само, че зависи кой призоваваш. Има демони, които предпочитат доста неща... предпочитат и кръв. Тогава пък е още по-сложно.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Марио » 03 Фев 2005, 22:25

Eli написа: Ако някой невежа вземе да ги призовава от ритуали написани в книги издавани от който свари издател и преписвач, то всички ще са опитни демонолози, екзорцисти и така нататък.

Щом човек веднъж е тръгнал по пътя на магията,той вече не е невеж.А истинските невежи никога не биха хвърлили око на окултна тематика.Стига той да иска да призове,което и да е същество той ще го призове,защото когато човек иска нещо,то той ще направи и невъзможното,за да го осъществи.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 03 Фев 2005, 22:42

[/quote]
Щом човек веднъж е тръгнал по пътя на магията,той вече не е невеж.А истинските невежи никога не биха хвърлили око на окултна тематика.Стига той да иска да призове,което и да е същество той ще го призове,защото когато човек иска нещо,то той ще направи и невъзможното,за да го осъществи.[/quote]

Ааа не е така. Или поне аз не мисля така. Тези от канал 2001 например са абсолютни невежи ама са хвърлили и двете си очи на окултната тематика. Ама едно е да си мислиш, че си научен, а да си невежа в даден ритуал за призоваване. Казваш, че стига да иска еди кой си да призове, което и да е същество, той ще го призове. Ами не е така. То всеки може да иска да призове ангел или архангел например, ама няма да стане, защото малцина са тези, които ще бъдат допуснати до такъв контакт. То някой екзорцист може да поиска да се срещне с дракон например. Пак няма да е лесно, а навярно и невъзможно. Прав си, че този, който иска да се научи ще се научи, въпреки че само желание не е достатъчно.
Представи си го като стълбичка, на която трябва да се изкачиш бавно и постепенно и на всяко стъпало научаваш нещо повече и придобиваш повече умения.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Arhimikus_NA » 04 Фев 2005, 10:17

Така е, права си в това отношение. Но все пак ако се научиш доста добре, практикуваш достатъчно много и не говориш ще се случват и "чудеса" :) А за Баел... наистина е на висок ранг, но не съм съгласен с тези, които поддържат тезата, че духовете, представени в Гоетия са демони. Както снощи стана дума в чата, демоните са си ги измислили хората, плод на тяхното въображение, един вид мисъл-форми (не че някои други не са де), но все пак ако преразгледаме историята за Падението, мисля че не всички ангели са станали демони...малко е объркващо, но от тези 72 духа има наистина някои много жестоки, но има и такива, които не са се "превърнали" още в демони. Така че не съм съгласен с тезата че са демони.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Vault » 04 Фев 2005, 10:40

Arhimikus прав си. HELLclan статията е от списание "Оракул" брой 9 септември 2004 стр. 15 ;) Съгласен съм с вас, че едва ли е толкова лесно да извикаш демон от ранга на Баел.
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот Arhimikus_NA » 04 Фев 2005, 10:55

Защо да не е "толкова лесно". Трудно ли е да извикаш някоя фантазия в главата си? Налага ли ти се да палиш свещи или да четеш молитви половин час преди да седнеш малко и да побленуваш? Да, зависи от подготовката ти, практиката ти, но мисля че могат да се постигнат добри резултати в ПРИЗОВАВАНЕТО, както е представен ритуала там. Но само в призоваването, от там нататък всичко е неопределено какво ще се случи, защото няма защитни символи, няма магически кръг, няма нищо.... но какво толкова пък може да ти направи една фантзаия ;) icon_badgrin
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Mixael » 04 Фев 2005, 11:32

Arhimikus написа:Ами да ти кажа зависи и от гледната точка. Вчера си купих "Гоетия", разгледах там за какво става дума и не мисля, че ритуала е толкова сложен. В смисал не само за Баел, а и за другите духове от тази книга. Но мисля че има малко разминаване от тази на български и английското издание, което сложих в друга тема. Но има и друга страна на въпроста :smile: Не е задължително ритуала ти да включва най-различни техники за изпълнение за да има добър резултат. Може да направиш и няколко прости действия, изпълнени със достатъчно сила, и да постигнеш същия резултат, които ще постигне този с двучасово призоваване и манипулиране ;)

В тази книга всички знаем какво пише,и че вобще не е достатачно за практика.Да призовеш дух вобще не е така лесно.Дългите маниполаций по ритуалите са умишлено направени така че,съзнанието да се настрои така да навлезе изцяло в ритуала за да има ефект.Знаем,ритуална баня,дрехи,инструменти,олтар,релаксация,подготвителни ритуали,прогонващи,евокативни,контакт,пак прогонващи.Думите с вибриране и така нататък...Трябва много да си напред с матеряла да си го правил хиляди пъти,за да ти е толкова лесно.Няколко думички,един печат и айде,и пак се самнявам.(говорим на физическо ниво)което е много трудно.Първо трябва да си успял на астрално,след това физическо. ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Марио » 04 Фев 2005, 11:34

Ели донякъде си права,но все пак си оставам на мнението,че ако човек иска нещо,то той ще го направи.А иначе това за стълбата е правилно,дори ми напомни за един разказ "Приказка за стълбата",изочавах го в 8ми клас.Там стълбата обаче не е за градацията,а за деградацията,но няма значение,незнам що се сетих за нея.Все пак прочетете я,супер е:)

Arhimikus иначе съгласен съм с тебе,че гоетичните духове на са демони,доколкото знам когато човек ги призове могат да го научат на много полезни неща.

Vault тва списание "Оракул",вчера си взех последния брой и не останах много с добро впечатление,всъщност мисля,че са написани пълни глупости вътре.Ко мислиш по въпроса,всички останали броеве са такива или аз бъркам нещо ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 04 Фев 2005, 13:27

Arhimikus написа:Защо да не е "толкова лесно". Трудно ли е да извикаш някоя фантазия в главата си? icon_badgrin


Да извикаш фантазия е лесно, но демонът не е фантазия.
Сега, тази думичка "демон" идва от старогръцки. Означава божество, добър или зъл дух. С това понятие е обозначавано невидимо същество, с което човек може да влезе в контакт. По-късно значението на понятието се изменя и започва да обозначава самозъл дух, враг или дявол. Гоетичните духове са точно демони.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Vault » 04 Фев 2005, 13:40

Не бъркаш никак HELLclan списанието не го бива и аз като теб си взех един брой от любопитство, но не останах очарован, по една случайност броят бе този за който ти казах по-горе :smile: ;)

А що се отнася до това демон или не е Баел, смятам (без да претендирам, че съм кой-знае колко навътре в нещата), че си има основателна причина да е описан като такъв; намерих печата му в интернет (на него и още демони), така че ако някой го интересува и иска да погледне това е адреса: http://satanorgbg.hit.bg/heart.htm icon_angry ;)!!!
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот Vault » 04 Фев 2005, 13:49

Съгласен съм с Eli, че думата демон обозначава свръхестествено същество, но това не означава, че то е непременно зло. ;)
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 01:09

Абе всяка жаба да си знае Гьола.
Ако това е Генерал на легионите на мрака Не мислите ли че не би се занимавал с Магове "решили да го подчиняват".Пък дори и да реши да "се преклони " пред магьосниците и техните ритуали способни да подчинят Баал той едва ли би го направил на вересия а доколкото разбирам Услугите му са скъпи (пет литра АВ или 0-ва) icon_color
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Arhimikus_NA » 06 Фев 2005, 12:35

Yu Ning Kai написа:Пък дори и да реши да "се преклони " пред магьосниците и техните ритуали способни да подчинят Баал той едва ли би го направил на вересия а доколкото разбирам Услугите му са скъпи (пет литра АВ или 0-ва) icon_color


Не съм съгласен че ще иска точно това ... звучи малко невежо...
И защо да не можеш да го подчиниш? Това ти е дадено по право. Ти можеш всичко! Баал е просто един дух, пък какво от това и че е цар? Все пак ти имаш душа, нали ?!
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 06 Фев 2005, 14:11

Yu Ning Kai ай кажи ми ако обичаш,къде си чувал,че духовете искат кръв?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 15:19

Еми Ай Кажи ти пък къде си чувал че не искат.
Това да не са програми с база данни.
И те имат вкусове и желания.
И ако за теб са нещо което трябва да слугува некому за други може да не е... :cool:
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 15:23

Arhimikus прав си но не мислиш ли че все пак трябва да има някаква граница. Или например аз да почна да Подчинявам Дракони и Демони от Легионите на мрака като единствения ми опит да е бил четене на постове във Форуми за магията...
:? :? :?
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Arhimikus_NA » 06 Фев 2005, 19:04

Значи до къде опира въпроса? До това че трябва да си практикуващ, да имаш опит и да си наистина "вещ". Ако имаш достатъчно от всичко това, което изброих следователно ще можеш да подчиниш ако щеш и ....Луцифер например. Но само с чете на постове във разните му там форуми няма да стане. Наистина, това адски много помага, но казвам ти от личен опит, това е като за начало. Четенето и събирането на информация е началния етап. След като започнеш и да практикуваш тогава ще разбереш, че не всички демони са "вампири" ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 06 Фев 2005, 21:42

Yu Ning Kai значи нека малко да помислиме,съществуват много духове и не всички са демони,има ангелски и т.н,тъйче не можеш да кажеш,че всеки дух иска кръв.По въпроса за Баел също може да се поспори дали е демон или не.Някои казват,че е, други не.Аз лично не съм го призовавал,но съм слушал и чел,че неиска никаква кръв,всъщност никога не съм чувал,че някой дух иска кръв.Ако не си съгласен докажи го.Докажи,че Баел иска кръв след като го призовеш.Ако ми кажеш,че си го викнал и ти е искал кръв е друго,е такали е?Незнам какво си слушал,но евокацията е популюрна магическа техника,тъйче не ми се вярва,че ако духовете искат някаква кръв,щеше толкова да се практикува.Според мене това е измислено,чисто и просто да уплаши непосветените и да ги откаже от всякакво желание за практикуване на евокация на духове.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nikoj » 07 Фев 2005, 09:11

Формално погледната ритуалът не е необходим да се призиве един демон, дори да става въпрос за архидемон като Баал. Колкото за литературен източник по темата, бих ви препоръчал един по-древен, но според мен по-достоверен текст по демонология. Става въпрос за Свщената магия на Абрамелин Мага. Там е дадена най-добре преставената йерархия на демони, която съм срещал.
Всеки демон и ангел (за драконите не съм сигурен, не съм си играл с тях :smile: ) представлява един природен принцип, който хората са облекли в определена обвивка. Принципът на заклинателството е човек да повярва в собствената си мощ. При него човек става живо пъплъщение на Бог на земята, като добива сила да командва останалите творения. Добил тази вяра демонът не би могъл да го нарани, независимо дали става въпрос за инвокация или евокация.
Единствения начин демонът да получи власт върху човек е тя да му бъде дадена. Това може да го направи самата жертва или недоброжелател.
Колкото до Баал, доста е опасничък и за начинаещи не е препоръчително да го закачат. Успех :smile:
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 18 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 18 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта