Призоваване на демон

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот MetalSky » 28 Юни 2007, 09:55

Кажетне ритуал за призоваване на истински демон.Какав точно е ефекта.
И за да не пускам нови теми кажете сайтове с информация за демините моля ви!
Аватар
MetalSky
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Юни 2007, 09:50

Мнениеот EliKarim » 18 Юли 2007, 19:58

Истински демон? незнам да има лъжовни или измислени, които могат да бъдат призовани... Звучиш несериозно! Чети повече и все ще попаднеш на това което търсиш. Демон не се призовава ей така за удоволствие! Ако имаш нужда от помощ, то тогава се търси съответния демон, който би бил най-подходящ и от помощ в случая!

А на теб за какво ти е?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот DarkMagicMaster » 19 Юли 2007, 04:55

MetalSky написа:Кажетне ритуал за призоваване на истински демон.Какав точно е ефекта.
И за да не пускам нови теми кажете сайтове с информация за демините моля ви!


Защо всеки се иска да се занимава с демони.Първо ако нямаш никъкъв няма да стане и второ те са леко гадове щото се заяждат и не изпълняват задачите се или ги изпълняват но не както си им наредил..
Земи се научи да евокираш първо други същества с демоните си немай зимане даване..
Аватар
DarkMagicMaster
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Юли 2007, 17:31

Мнениеот DarkAngel666 » 19 Юли 2007, 08:45

Не съм съгласен. Опитай се да промениш гледната си точка относно демони и ще се учудиш колко бързо започват да си вършат всичко както си му е редът. Азатот е "лудият бог". Ктхулу пък е патентован от писателя Лъвкрафт. От това следва, за какъв дявол някои от магьосниците се занимават с тях? Ами поради същия дявол, с който се занимават и с магия. Секс, пари и слава (това пък е патентовано от Ерис). Въобще С.П.С. (секс, пари, слава) е движещ мотив на 99.99% от човечеството. И какво от това? Но това няма значение, може да е първоначална причина, но не и движеща по- нататък. Ако някой каже, че е започнал да се занимава с окултизъм поради друга причина, а не С.П.С. с радост бих се изсмял. Фройд е бил на много прав път (Ерис го е измислила първа, но не го е патентовала, иначе голям бизнес щеше да е, бюрокрация му е майката). ОБАЧЕ.... след развитието на магически АЗ, от време на време магьосникът успява да преодолее С.П.С. (да бе да, в мечтите може би).
-----------------

Както и да е, споменах С.П.С., поради факта, че много от народа се юрка да се занимава с черна магия (спууки, гърррр). Та, черната магия уж включва в себе си използването на демони. Но тук има едно друго ОБАЧЕ (реплика на Гарелов).... на 10 места може да се намери описание на един и същ демон по 10 000 начина (чудна, нали?). Какво следва от това... или хората много си измислят, или просто имат различни тунели на реалност (ама може и да си измислят, да пишеш книги е голяма далавера, Фил Хайн как си мислите направи толкова пари). Работата е там, че отново се опира до фактора ВЯРА. Ако вярваш, че дадения демон е един тъп, изключително непохватен алкохолик, е със сигурност той няма да бъде нещо по- различно от това. Ако вярваш, че демона е красив, интелигентен и очарователен млад мъж (май говоря за себе си laughing9 ), е той ще да е такъв.
-----------------

И поуката за днес е.... нямам си представа laughing9 .
Е добре де, сега малко по- сериозно. Опитай се да смениш парадигмата. Ще се учудиш колко бързо ще се променят и качествата на демоните. По- голямо доказателство може да намериш и при работата с вътрешните демони. Малко ме е мързел напоследък, но ми остана малко да преведа Неономикон, което е перфектен наръчник за работата с тях (вътрешните демони).
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот galina_dim » 19 Юли 2007, 10:27

Ако някой каже, че е започнал да се занимава с окултизъм поради друга причина, а не С.П.С. с радост бих се изсмял


Аз. Започнах от любопитство. Ако имам проблеми със секса, то те са, че ми е в повече. Жена съм - ерго парите никога няма да ми стигат, времето го е доказало. Колкото до славата - постигала съм я и тове не е чрез окултизъм. Бау!
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот DarkAngel666 » 19 Юли 2007, 11:11

Мяу. Винаги има място за повече ;)
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот ZAHRIM » 24 Юли 2007, 10:35

много ми е интересно DarkAngel666
DarkAngel666 написа:Не съм съгласен. Опитай се да промениш гледната си точка относно демони и ще се учудиш колко бързо започват да си вършат всичко както си му е редът. Азатот е "лудият бог". Ктхулу пък е патентован от писателя Лъвкрафт. От това следва, за какъв дявол някои от магьосниците се занимават с тях? Ами поради същия дявол, с който се занимават и с магия. Секс, пари и слава (това пък е патентовано от Ерис). Въобще С.П.С. (секс, пари, слава) е движещ мотив на 99.99% от човечеството. И какво от това? Но това няма значение, може да е първоначална причина, но не и движеща по- нататък. Ако някой каже, че е започнал да се занимава с окултизъм поради друга причина, а не С.П.С. с радост бих се изсмял. Фройд е бил на много прав път (Ерис го е измислила първа, но не го е патентовала, иначе голям бизнес щеше да е, бюрокрация му е майката). ОБАЧЕ.... след развитието на магически АЗ, от време на време магьосникът успява да преодолее С.П.С. (да бе да, в мечтите може би).


как точно като се занимаваш с древни и най- вече с Ктхулу, Азатот и компания ще си покачиш нивото?
Аватар
ZAHRIM
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юли 2007, 07:09

Мнениеот DarkAngel666 » 24 Юли 2007, 12:24

Измислени или не, около тях много се говори, което ги превръща в мисъл- форми (така се създават всички богове). Не е важно с коя мисъл= форма точно се занимаваш, а самият процес по правене, от който се трупа опит. Тук магическият дневник помага много, защото чрез водене на записки получаваш по- обстойна информация за пропуските, напредъка и т.н. Добре, нека оставим Азатот на страна, в Меджик Сиркъла имаше проект "Окултна Утопия". Целта беше да се изфабрикува мисъл- форма (бог, фея, демон, ангел... ) без значение какво точно, единственото условие беше да бъде измислено. И други магьосници са пробвали това преди. Също така Фил Хайн има много добри книги в тази тема, погледни "Психономикон" и "Аспекти на Евокацията" (за последната не ми е известен превод, но може и да има. Все пак, някой ден ще я намериш преведена, и без това съм си поставил за цел да разнообразя българската окултна библиотека, но кога ще е... мързела ще си каже думата. Както и да е, "Психономикон" е преведен и предполагам знаеш къде да го намериш, за да не поставям пак линк (че много реклама правя, то не че има нещо лошо). Aspect of Evocation можеш да намериш на официалната страница на Фил Хайн под формата на .pdf документ.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот DarkAngel666 » 24 Юли 2007, 13:58

Ааа.. имам малка грешка в горния пост. Псевдономикон е книгата, Психономикон беше друга и от друг автор.

А Аспекти на Евокацията оттук или оттук
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот alekssi » 09 Окт 2008, 20:21

здравей те всички чета този сайт и гледам че има доста хора които разбират,но не дават никаква информациа, а само прочети тази книга онази книга,ако може давайте повече инфо тука,защото има хора които не могат да си намериат тези книги аимат желание да се научат.,то нали езатова сайта ане да си го мериме кой е по велик
Аватар
alekssi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2006, 22:39
Местоположение: sofia

Мнениеот galina_dim » 09 Окт 2008, 20:30

Алекси, като останеш повече време, ще намериш към кого за какво да се обръщаш :) Информация има, проблемите са два основни - хората не четат или пък първо действат, а после четат. Библиотеката не е малко :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот alekssi » 09 Окт 2008, 22:01

galina_dim имам предвит че много тук казват аз сам правил този ритоал но не описват нищо или пак това го има еди каде си.Да имаго но нали този сайт е за това да обясниават кое как става мисля че спокойно може да дават повече инфо.Аз например самправил ритоал за призоваване но нищо не получих ?
Аватар
alekssi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2006, 22:39
Местоположение: sofia

Мнениеот Nemezius » 10 Окт 2008, 05:54

alekssi написа:galina_dim имам предвит че много тук казват аз сам правил този ритоал но не описват нищо или пак това го има еди каде си.Да имаго но нали този сайт е за това да обясниават кое как става мисля че спокойно може да дават повече инфо.Аз например самправил ритоал за призоваване но нищо не получих ?


Ами като ти гледам писането- как да ти дам каквато и да било информация- та ти не можеш да пишеш, камоли да се настроиш правилно за нещо сериозно и то да се получи. А като не се настроиш- как очакваш да има резултат от призоваването? Уупс, момент- нали не си очаквал пълно материализиране?! А "ритоал за призоваване"-то какво беше- ин- или евокация?
Защо си мислиш, че сме длъжни да обясняваме? Не, не сме (ти) длъжни- това е въпрос на собствен избор от страна на всеки- какво и как да сподели с останалите на форума. Влизате и очаквате всичко да ви се изсипе с каруцата на готово- без да сте прочели и една книга, по която да практикувате, без да сте обмислили нещата- така просто "ни стаа"!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Марио » 10 Окт 2008, 07:21

alekssi написа:galina_dim имам предвит че много тук казват аз сам правил този ритоал но не описват нищо или пак това го има еди каде си.Да имаго но нали този сайт е за това да обясниават кое как става мисля че спокойно може да дават повече инфо.Аз например самправил ритоал за призоваване но нищо не получих ?


Нито казват, нито описват защото най-често ще останат неразбрани. :mrgreen:
Майсторлъка се крие в това не да прочетеш дадена книжка, нито да вземеш нещо наготово, а да стигнеш сам до изводите, представени от даден автор и съответно до техниките и практиките, представени от същия. Чак тогава ще можеш да направиш нещо успешно и с резултат.

Казват ти да прочетеш дадена книга, защото по този начин можеш да си помогнеш най-много. Не мисля, че е нито обидно, нито лошо, та даже е много състрадателно. icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface

Ами като ти гледам писането- как да ти дам каквато и да било информация- та ти не можеш да пишеш, камоли да се настроиш правилно за нещо сериозно и то да се получи. А като не се настроиш- как очакваш да има резултат от призоваването? Уупс, момент- нали не си очаквал пълно материализиране?! А "ритоал за призоваване"-то какво беше- ин- или евокация?
Защо си мислиш, че сме длъжни да обясняваме? Не, не сме (ти) длъжни- това е въпрос на собствен избор от страна на всеки- какво и как да сподели с останалите на форума. Влизате и очаквате всичко да ви се изсипе с каруцата на готово- без да сте прочели и една книга, по която да практикувате, без да сте обмислили нещата- така просто "ни стаа"!


Немезиус, why are you so serious boy? :mrgreen: Направи една инвокация на Жокера от Черния рицър и го карай малко по-весело. icon_eusa_dance
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот galina_dim » 10 Окт 2008, 08:03

Марио, спотявай се, че ще те пляскаме. Какъв е тоя рицЪр, а пет-пет? Няма да ти препоръча Немезиуса книжка! :mrgreen:
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Марио » 10 Окт 2008, 08:16

Пффф, това е най-новия филм за Батман - The Dark Knight - http://www.imdb.com/title/tt0468569/ , Жокера е чудесна същност за инвокация, помага за интегрирането на чистия смях и хумор. laughing9

Ти за книжки не ми говори докато не прочетеш Джордън. :P
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот sin angel » 10 Окт 2008, 10:07

хахах филмчето е яко :) абе Марио ти щом толкова говориш за тоя черен рицар да не би да си го инвокирал лично :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот alekssi » 10 Окт 2008, 12:25

Първо извинявайте за правописа,но в момента съм болен и затова п
иша така.Второ извинявайте всички не искам да се заяждам.Трето Nemezius името на темата е призоваване на демон,мислех че е сериозна тема а не перчене кой по велик.Четвърто никой не ми е длъжен просто поисках по подробна информациа,мисля че това е тема за обсъждане ане за изтъкване и заяждане.Още веднъж извинявайте ако сам обидил някой.НИКОЙ НЕ ПРЕНЕБРЕГВА ЗНАНИЕТО И ОПИТА НА ВЕЛИКИТЕ ТУК ПРОСТО ИСКА ПОВЕЧЕ ИНФО>
Аватар
alekssi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2006, 22:39
Местоположение: sofia

Мнениеот Марио » 10 Окт 2008, 12:40

sin angel написа:хахах филмчето е яко :) абе Марио ти щом толкова говориш за тоя черен рицар да не би да си го инвокирал лично :)


Ми то човек лесно прихваща, искам неискам няма начин гледайки този Жокер да не започна да се хиля като него. :wink:

Първо извинявайте за правописа,но в момента съм болен и затова п
иша така.Второ извинявайте всички не искам да се заяждам.Трето Nemezius името на темата е призоваване на демон,мислех че е сериозна тема а не перчене кой по велик.Четвърто никой не ми е длъжен просто поисках по подробна информациа,мисля че това е тема за обсъждане ане за изтъкване и заяждане.Още веднъж извинявайте ако сам обидил някой.НИКОЙ НЕ ПРЕНЕБРЕГВА ЗНАНИЕТО И ОПИТА НА ВЕЛИКИТЕ ТУК ПРОСТО ИСКА ПОВЕЧЕ ИНФО>


Тук велики няма, а и правата за величието да ги оставим на онези, които се самоопределят като такива. :mrgreen:

По подробна информация можеш да получиш от книгата на Константинос - "Призоваване на духове", можеш да си я поръчаш от всяка онлайн книжарница - knigibg.com и пр.

Но пак ще ти обясня, пътят към успеха е да откриеш СВОЯ начин. За това никой не дава конкретни отговори.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот sin angel » 10 Окт 2008, 20:12

По подробна информация можеш да получиш от книгата на Константинос - "Призоваване на духове", можеш да си я поръчаш от всяка онлайн книжарница - knigibg.com и пр.

Но пак ще ти обясня, пътят към успеха е да откриеш СВОЯ начин. За това никой не дава конкретни отговори.


Да Марио ти го е казал много правилно,трябва на първо място да откриеш себе си,а колкото до книгата наистина е добра,прочетия и ще ти станат по-ясни нещата.
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта