Въпрос: Относно Некрономикон-а!

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот DarkAngel666 » 05 Яну 2008, 12:43

Винаги ни е било забавно
Хора приемащи света толкова сериозно
Да творят история с един замах
Което е чиста доза Ерисианство, само където не им е забавно и няма нищо общо с Ерис.

И все пак е вселяване на дезинформация (с което илюминатите се справиха много добре, damn, трябваше да основем сектата по- рано). .... и в крайна сметка FNORD.

И тук въпросът е: ако умножим fnord по fnord и получаваме отново fnord, то тогава fnord е единица, нали? Не, всъщност fnord са много.
Нима ти е нужна книга, която да ти каже какво е истина и какво не, след като истината е безследно изчезнала, а лъжата така и не се е появила никога. FNORD
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Lord Njarlathotep » 20 Юни 2008, 11:36

И в най-голямата лъжа има зрънце истина
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 20 Юни 2008, 12:59

абе не разбрахте ли бе хора некрономикон е пълна измислица нема такива магии за каквито пише там. Това е просто литературна творба... Некромансерството не се постига с прости заклинания и ритуали.. Мого мразя когато човек не разбира и започва да говори глупости. Трябва човек да опознае душата много добре и след това да се задълбочи в този занаят за тези които желаят и имат време да четат написал съм как става тук http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=3811

П.С това не е измислица това е нешо като превод на ars falcis (потърсете в гугъл за почече инфо) тези неща се използват още от некромансерите в древни времена
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот NecroAdept » 20 Юни 2008, 13:13

а и между другото някъде по темата бях видял, че някой употребява думата некромантия... Това е българския превод (незнам защо са го превели така) но в оригинал от гръцки думата е nekromanteia (nekros - труп, manteia - пророчество, предсказание), а на латински е nekro - mancya и тъй като в днешно време повече използваме латинския е по добре да се казва некромансия
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Lord Njarlathotep » 20 Юни 2008, 18:41

Виж повелителю на Смърта ако достатъчно хора са опитвали или са вярвали в нещо то накрая то става истинско пример ако ти вярваш достатъчно силно че утре ще умреш сигурен ли си че нямапо този вапрос мога да говоря много и дори да ти дакажа твърдениятя си но сега нямам време. Мейду другото единственото нешо единственото общо между Некрономикона и nekromanteia е думата nekros
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 20 Юни 2008, 18:46

ее най сетне нещо вярно от тебе, а иначе не стаа само с вярване трябва и някакви умения.
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Neter-Kua » 21 Юни 2008, 08:34

NecroAdept написа:абе не разбрахте ли бе хора некрономикон е пълна измислица нема такива магии за каквито пише там. Това е просто литературна творба... Некромансерството не се постига с прости заклинания и ритуали.. Мого мразя когато човек не разбира и започва да говори глупости. Трябва човек да опознае душата много добре и след това да се задълбочи в този занаят за тези които желаят и имат време да четат написал съм как става тук http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=3811

П.С това не е измислица това е нешо като превод на ars falcis (потърсете в гугъл за почече инфо) тези неща се използват още от некромансерите в древни времена


Здравей Некро Адепт.Странно защо, когато чета мненията ти булшитометъра ми отчита невероятно високи стойности.

"абе не разбрахте ли бе хора некрономикон е пълна измислица нема такива магии за каквито пише там"


А ти не разбра ли че преди да даваш мнения за които се предполага че са авторитетни във онлайн форум, който може да бъде видян от хиляди хора трябва да провериш поне основните източници на информация по разисквания въпрос.Сериозно, има ли нещо по-досадно от хора които интерпретират собствената си неинформираност като пръв и последен показател дали нещо е вярно или не.Колко сложно е да отвориш www.amazon.com да напишеш Necronomicon в търсачката и да прочетеш хилядите мнения на хора чели и работили с книгата.Не става въпрос само за Некрономикон, а за всичко казано от някой, което трябва да изглежда сериозно в очите на събеседника му.Неща от рода на "Не разбрахте ли най-накрая, че еди си какво не е вярно" не звучат особено убедително.
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот Neter-Kua » 21 Юни 2008, 11:11

Lord Njarlathotep написа:иначе ти пробвал ли си нещо от него че го плюеш така или си пробвал и е единственото в коет си се провалил и за това го мразиш


По всичко личи че пробва "Некромансерство" с помощта на Некрономикон, нещо също толкова обречено на неуспех колкото и опита да се съживи плюшена играчка с електрожен.
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот ludvig » 22 Юни 2008, 00:04

dase пробва с плущено мече е също толкова добре колкото и да се пробва с Нек моята виждане за Нек е това което е описано в книгите на Фил Хаин и Пиит Карол ако в началото се е говорило за духове и призраци сега те го обесняват по един доста съвременен начин като една част от едно алтернативно съзнание което се постига по начини подобни на иогииските методи тоест ако приемем че може да се призове които и да е от Нек то би могло да се призове и всеки друг образ било то Тангра Червената шапчица и еди кои си друг стига образа които призоваваме да е свързан с някаква област на поведение било то мъдрост прозрение и това да отклучи съзнанието на мага за споменатите области което автоматично ни води до друг извод на Пиит Карол че всяко едно магическо деиствие идва от психическата сила на мага тоест че силата е вътре внас а ние просто и помагаме да се отклучи чрез едно залъгване на нащето собствено его друга версия която си мисля че е вероятно да се помисли по нея е че както Нек така и всички образи кото могат да се призоват или са измислени от нечие съзнание с определена област на деиност излъчват определен тип енергетични сили които за момента са недоловими за нас но чрез определен тип алтернативно съзнание а може би и определени фрази вибриращи в пространството започват да се проявяват в призоваващият оператор и по точно в неговото съзнание което разбира се ни хвърля в началото че всичко е в нащето съзнание и желание
разбира се тези неща са просто размишление и ако вършат работа независимо по какъв начин те трябва да се изпозлзват в реалната сфера с практика сега се сещам че човека които е писал nekronomikon вероятно доста е разсъждавала мислил или анализирал творбата акое бил окултист едва ли се е интересувал от почит признание и власт искам да подчертая че нещата които е открил и описал а може би изживял са имали едно много силно въздеиствие върху него и в една евентуална магическа работа биха имали доста добра практическа насоченост за самия него все едно аз да си създам един куп помощници за различни сфери и които самоаз мога да използвам но вс лучая с нек тъи като книгата се разпространява тя може да послужи всекиму занимаващ се с окултизъм и така ако мнението ми се стори глупаво или безпочвено или просто спам нека бъде изтрито от модераторите на форума
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 26 Юли 2008, 22:01

Някъде бях чел в интервюта на БИФШ масон, който по-късно мисля че го убиваха (незнайно защо), че истинският Некрономиком съществува в 2 екземпляра и се пази. Даже до колкото си спомням човекът каза къде точно се крият, но уви, тогава не се интересувах от тези работи.

Някой да ме поправи ако съм преразказал нещо погрешно.
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Darknell » 23 Сеп 2008, 10:12

DarkAngel666 написа:Може Мърдок да му е работодател idea1 . Пък и, произношението не е решаващо, ако не вярваш в него (thinking chaostasm).
--------------

Докажи, че е написана от Ал Азиф.


Без лоши чувства, но последното ти изречение чисто и ясно показва компетентноста ти по темата.
Ал Азиф е арабското заглавие на книгата, и означава Воят на нощтните демони (тук някъде го пишеше даже).
А книгата е написана от Абдул Алхазред.

А като се замисли човек, едва ли някой може да докаже със 100% сигурност, че той я е написал. Не мисля някой да е бил край него и да си е водил записки :)
Не ти остава нищо друго, освен да повярваш.
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот cant_smile » 02 Дек 2008, 16:03

ZAHRIM написа:малко са хората занимаващи се с Нек, а още по малко в тоя форум

Не са толкова малко... :wink:
А по темата,да,в книгата има достатъчно сила,но тя трябва да бъде подсилена от способностите на призоваващия,а и да бъде насочена правилно. :wink:
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Предишна

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 19 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 19 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта