Въпрос: Относно Некрономикон-а!

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Talic » 06 Дек 2007, 23:05

Така изчетох всики теми в форума свързани с ритуали и теми/спорове за Некрономика...

И основно хората се разделят на 2: едни си мислят, че е Художествена измислица... други твърдо вярват, че може да послужи за нещо...

Идеята и въпроса ми е само към хора занимаващи се с некромантия(в смисъл знят за какво иде на реч, а не просто прочели тук-таме некое инфо и вече имат мнение) дали наистина Съществуват някакви сили в тази книга или всичко е лъжа за пари и е просто мит... - Защотото съм се разделил на 2... Една част от мен вярва- другата ми казва, че е лъжа < това раздвоение дойде от прочетеното в форума тук и искам да го изчистя 1 път за винаги !

Значи търся Некрономикона да я прочета... всичко, което знам за нея от темите пуснати в форума идеята, че съм лювопитен и ми е интересна тази материя(не мисля да практикувам - искам да се запозная и в най-малки детайли с нея)... и ако има некъв български превод да го предоставите ще съм ви благодарен...

П.П. Ако има хора, които искат просто да постнат некое постче само за спама... ще помоля да се въздържат...

П.П.П. Дано не съм срешил раздела...

Благодаря предварително...
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Lunohod » 06 Дек 2007, 23:21

Мое мнение- трудно е да си представим, че нещо важно и с някакво голямо приложение и влияние, може да достигне до нас в тези дни, особено така лесно разпространено, като по интернет. Друго важно нещо е, че повечето стари книги са били преписвани, превеждани, модифицирани многократно и т.н. Всъщност не знаем каква част от тях изобщо е истинска. Една дума дори, преминала през няколко езика се изменя коренно смислово и ако човек не е навлязъл и проучвал дълго нещата, няма да схване за какво става въпрос. Въпрос на заложби, сетива, опит, достъп до информация и др. неща. Но с оригинали разполагат малцина в света и са малцина тези, които могат да ги разчитат наистина.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Abathor » 07 Дек 2007, 13:01

дали е истина или измислица- опитай нещо от книгата и ще видиш
ако толкова ти харесва шумеро-акадската магия действай
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот DarkAngel666 » 07 Дек 2007, 15:44

книга - Некрономикон; автор - Х. Лъвкрафт; магическо приложение - ???
Има ли "Властелинът на Пръстените" магическо приложение? А "Нарния"? Дори и Йовков може да има, не зависи от книгата, а от човека. В Нек са вметнати част от Шумеро- акадските митове, но Ктхулу е напълно измислен (и все пак имащ приложение). Повечето, като прочетеш книгата, има я в няколко варианта и е написана преди около 1 век (Лъвкрафт е автор на "ръкописа...", докато останалото е нео- атлантически, сатаниски, хаотистки модифицирано (зависи на кой вариант попаднеш). А за българския превод, няма го още, макар да е започнат.

Некромантия.... е работа с мъртъвци, с корен на думата некрос.

ПС: Ама научете се да преглеждате Ф. Хайн.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Talic » 07 Дек 2007, 17:12

Хм... отчаях се...
Щом го няма няма в Бг превод доста ме спира... защото английския ми е лош и няма да схвана общо-взето, за какво иде на реч...
Еми тогава DarkAngel666 и Abathor можели нещо линк... или от каде да я сваля... книгите(всички вариаций), в цели варианти, защото доколкото имам спомени намирах доста неща, но мисля, че не са в цялата си цялост!.....
Пък за превода ще видим кой ще го направи...
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот FireSun's Viking » 07 Дек 2007, 20:01

Некромантия и Некрономикон са две коренно различни неща !
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот alistar » 12 Дек 2007, 09:48

Опитай с 50-те на Мърдок и ще установиш,че не можеш да призовеш всички. Това е така,защото Некрономикон е една голяма измишльотина:) Точно: художествена измислица,която обаче действа! Факт е,че така наречените "древни" не са по-древни от хан Аспарух:) Обаче работят и единствената причина да ги има е,че много народ ги е призовавал и така,ги е създал на астрален план. Ако няколко човека медитират по определени показатаели,визия,нрав,и възможности на съществото,те ще го създадат на астрално ниво. Но, ако някой от описаните 50 на Мърдок не е бил призоваван никога- не го търси- единствения начин да разбереш кои са несъществуващите е опита...Така че,Talic- раздвоението ти не греши- прав си и в двата случая:) Открадни си божествени имена от някоя древна традиция,допълни ги-създай им незнайно потомство,обвий ги в малко мистика,напиши книга,после я скрий и представи,като препис на несъществуващо копие и някой ден ще има нов "НЕК"
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Lunohod » 12 Дек 2007, 13:30

Има неща, които са съществували преди хората и преди да се опитат да им дадат имена и да ги свържат в митове. Това което прави полуистините привлекателни е не броя на участниците и степента на вяра, а съдържанието на частици истинско в тях.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Shadow Mage » 14 Дек 2007, 23:01

Alistar, кои от 50-те си призовавал и твърдиш че не съествуват ??
И изобщо кои от тях си викал и са идвали ... ама да си сигурен че е имало резултат от викането им ;)

Още повече че те са малко повече от 50 ... само дето в книгата липсват някой от тях ;)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот tanarel » 15 Дек 2007, 09:37

alistar написа:Опитай с 50-те на Мърдок и ще установиш,че не можеш да призовеш всички. Това е така,защото Некрономикон е една голяма измишльотина:) Точно: художествена измислица,която обаче действа! Факт е,че така наречените "древни" не са по-древни от хан Аспарух:) Обаче работят и единствената причина да ги има е,че много народ ги е призовавал и така,ги е създал на астрален план. Ако няколко човека медитират по определени показатаели,визия,нрав,и възможности на съществото,те ще го създадат на астрално ниво. Но, ако някой от описаните 50 на Мърдок не е бил призоваван никога- не го търси- единствения начин да разбереш кои са несъществуващите е опита...Така че,Talic- раздвоението ти не греши- прав си и в двата случая:) Открадни си божествени имена от някоя древна традиция,допълни ги-създай им незнайно потомство,обвий ги в малко мистика,напиши книга,после я скрий и представи,като препис на несъществуващо копие и някой ден ще има нов "НЕК"



Ами първо искам да кажа , че теб те уважавам , чел съм твои работи
и си личи , че разбираш , но несъм съгласен с това мнение , според
мен е погрешно , архетипите и силите които деистват зад тази книга
са много могъщи и древни , това , че някои писател е решил да вземе
даден гримуар и да го превърне в роман , си мисля , че дори е
помогнало за това много хора да му обърнат внимание и да
посветят време да работят с него , не че книгата сама по себе
си изчерпва цялата шумерска парадигма !
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот EliKarim » 15 Дек 2007, 19:51

Talic, не подценявай тази книга, нито работата с нея.
Shadow Mage, :) очаквах да се намесиш... Знам си аз че си в час!
Трябва да допълня само, че в работата си с демоните доста проблеми съм си имала ... Предпазливостта и разумът са на първо място! Тук не важи поговорката"От опит глава не боли"!


Lunohod написа:Мое мнение- трудно е да си представим, че нещо важно и с някакво голямо приложение и влияние, може да достигне до нас в тези дни, особено така лесно разпространено, като по интернет. Друго важно нещо е, че повечето стари книги са били преписвани, превеждани, модифицирани многократно и т.н. Всъщност не знаем каква част от тях изобщо е истинска. Една дума дори, преминала през няколко езика се изменя коренно смислово и ако човек не е навлязъл и проучвал дълго нещата, няма да схване за какво става въпрос. Въпрос на заложби, сетива, опит, достъп до информация и др. неща. Но с оригинали разполагат малцина в света и са малцина тези, които могат да ги разчитат наистина.


Всъщност съгласна съм така си е.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Talic » 15 Дек 2007, 20:52

EliKarim написа:Talic, не подценявай тази книга, нито работата с нея.
Shadow Mage, :) очаквах да се намесиш... Знам си аз че си в час!
Трябва да допълня само, че в работата си с демоните доста проблеми съм си имала ... Предпазливостта и разумът са на първо място! Тук не важи поговорката"От опит глава не боли"!


Lunohod написа:Мое мнение- трудно е да си представим, че нещо важно и с някакво голямо приложение и влияние, може да достигне до нас в тези дни, особено така лесно разпространено, като по интернет. Друго важно нещо е, че повечето стари книги са били преписвани, превеждани, модифицирани многократно и т.н. Всъщност не знаем каква част от тях изобщо е истинска. Една дума дори, преминала през няколко езика се изменя коренно смислово и ако човек не е навлязъл и проучвал дълго нещата, няма да схване за какво става въпрос. Въпрос на заложби, сетива, опит, достъп до информация и др. неща. Но с оригинали разполагат малцина в света и са малцина тези, които могат да ги разчитат наистина.


Всъщност съгласна съм така си е.


О далече съм още от практиката.. има време за това всичко с времето си... сега чета разни неща, които ме въвеждат в магичния свят имам голям интерес и интусиазъм за понататъчно развитие.. но сега на това ниво съм просто субект, КОЙТО наблюдава и чете - попива като попивателна... и от всеки 1 пост търси ползата, като съвет и т.н.
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот ZAHRIM » 16 Дек 2007, 21:27

@ почни да практикуваш Нек и ще усетиш огромната му сила.
малко са хората занимаващи се с Нек, а още по малко в тоя форум

@DarkAngel666 Некрономикон е писан от Ал Азиф
Х. Лъвкрафт е просто един писател използващ стари документи и приписващ си неща които никога не е правил.

@alistar по големи глупости не съм чел искренно се забавлявам когато ги чета. голям си илитерат.
Аватар
ZAHRIM
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юли 2007, 07:09

Мнениеот malazan » 21 Дек 2007, 19:36

alistar написа:Опитай с 50-те на Мърдок и ще установиш,че не можеш да призовеш всички. Това е така,защото Некрономикон е една голяма измишльотина:) Точно: художествена измислица,която обаче действа! Факт е,че така наречените "древни" не са по-древни от хан Аспарух:) Обаче работят и единствената причина да ги има е,че много народ ги е призовавал и така,ги е създал на астрален план. Ако няколко човека медитират по определени показатаели,визия,нрав,и възможности на съществото,те ще го създадат на астрално ниво. Но, ако някой от описаните 50 на Мърдок не е бил призоваван никога- не го търси- единствения начин да разбереш кои са несъществуващите е опита...Така че,Talic- раздвоението ти не греши- прав си и в двата случая:) Открадни си божествени имена от някоя древна традиция,допълни ги-създай им незнайно потомство,обвий ги в малко мистика,напиши книга,после я скрий и представи,като препис на несъществуващо копие и някой ден ще има нов "НЕК"


Алистър, ти пък от кога започна да разбираш от Нек…. Ето защо, правя следното уточнение по твоя пост -
50-те са на Мърдук, не на Мърдок – първият е Елдер и Бог, а вторият - медиен магнат…
Та може и 50-те на МърдОк да са измислица, но тези на МърдУк със сигурност не са.
Magic is everywhere around you.
Аватар
malazan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 05:34

Мнениеот DarkAngel666 » 22 Дек 2007, 20:52

Може Мърдок да му е работодател idea1 . Пък и, произношението не е решаващо, ако не вярваш в него (thinking chaostasm).
--------------

Докажи, че е написана от Ал Азиф.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот FireSun's Viking » 22 Дек 2007, 21:39

DarkAngel666 написа:Може Мърдок да му е работодател idea1 . Пък и, произношението не е решаващо, ако не вярваш в него (thinking chaostasm).
--------------

Докажи, че е написана от Ал Азиф.


Попрочети малко ...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот DarkAngel666 » 23 Дек 2007, 01:06

O, прочел съм доста. И въпреки това четенето не е решаващ фактор. Още повече ако изграждаш собствена система и структура на вярване.

Попрочети малко...
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Abathor » 24 Дек 2007, 21:01

уфф пак почнахте дурвени философи такива.
има си го Некрономикона черно на бяло.
има я Шумерската митология там инвокации и обяснения..
стига сте приказвали глупости вземете да прочетете книгата ако не ви харесва не се занимавайте с това.
това е същото като да отречете Лемегетон
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот DarkAngel666 » 26 Дек 2007, 13:32

Историко, можеш ли да докажеш образованието си? Нито в Шумерската, нито в акадската се споменава думата Некрономикон (която е с латински корен). Вметнатото от шумеро-акадската култура в Нек е много малко (повечето от които е имена).
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот nick » 05 Яну 2008, 12:21

винаги ми е било забавно
хора никога не практикували Нек да изказват мнения относно Нек
какъв е и как се работи с него.

DarkAngel666 написа:Историко, можеш ли да докажеш образованието си? Нито в Шумерската, нито в акадската се споменава думата Некрономикон (която е с латински корен). Вметнатото от шумеро-акадската култура в Нек е много малко (повечето от които е имена).

4DarkAngel666 има една книга в книжарниците "Асирийска магия" от Шарл Фосе, вземи я прочети.
естественно че не се казва Некромикон, а Воят на нощните демони
името Некромикон няма нищо общо с латиницата, защото първи са превели книгата от шумерски гърците и те са и дали това име

-----------------------------------------------------
IA ZI DINGIR ENKI KANPA!
IA ZI DINGIR MARDUK KANPA!
IA ZI DINGIR INANNA KANPA!
IA ZI DINGIR ENLIL KANPA!
IA ZI DINGIR ANU KANPA!
IA ZI DINGIR NANNA KANPA!
IA ZI DINGIR NEBO KANPA!
IA ZI DINGIR SHAMMASH KANPA!
IA ZI DINGIR NERGAL KANPA!
IA ZI DINGIR NINIB KANPA!
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 40 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 40 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта