Призоваване на Велзевул

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Mayhem_666 » 10 Фев 2008, 12:06

Здравейте. Някой знае ли ритуала за призоваването на Господаря на мухите - Велзевул (Баелзебуб). Имаше го в един форум, но изстриха темата. Благодаря предварително :)
Аватар
Mayhem_666
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2007, 17:26

Мнениеот Nemezius » 10 Фев 2008, 13:42

Ти за гугъл не си ли чувал?!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Mayhem_666 » 10 Фев 2008, 14:28

Търсил съм доста, ама не намирам каквото ми е необходимо.
Аватар
Mayhem_666
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2007, 17:26

Мнениеот EliKarim » 12 Фев 2008, 18:19

Аз лично него не съм призовавала, той е един от най-трудно управляваните. Един от висшите. Защо ти е точно той?

Велзевул и Белзебуб е един и същ. Това, което знам за него е че стои много високо в йерархията на демоните. Името му идва отдревноеврейски, бил е обожествяван. Носи титлата княз. Името му присъства в християнки книги, в юдаизмът, в гримуарите. В Средновековието са му пририсвали огромна сила, екзорцистите са се тревожели много, когато е трябвало да се справят с него. Много от тези дръзнали да го призовават и да работят с него са умирали от задушаване или апоплексия (мозъчен удар). Когато е извикан е много трудно да бъде накаран да направи нещо или да бъде изгонен. Появява се под формата на рояк грозни мухи. Има записки, че се явява и като огромна муха разнасяща зловоние или дори скарабей. Някои от ритуалите за призоваване са били по време на танцуване и опиянени оргии. Тоест, ритуалът се е танцувал. Това е един от най-гордите, надменни, честолюбиви и хитри демони. Наричан е „повелител на мухите”, „принц на мухите” и „принц на мрака”. Из някои предания чрез облака мухи е изпратил чума в Ханаан.
Ако бъде овладян чрез него могат да се печелят пари, разцвет, умения, и добър бизнес. На него е пририсван един от седемте смъртни гряха – чревеугодничеството. Според едно апокрифно издяание от 5-ти век е писано за него. Става въпрос за това, че след разпването на Христос, Везевул се съветва с ада и силите на злото относно начина по който да завлече Христос към тъмното царство....
Та така, от познати знам че призоваването му става с танци, със някакви напявания, и при него кръгът не действа и не е достатъчен да бъде защита. Мисля че не бих го викала при тези условия.
Незнам дали има из форума такива, които са работили с него... Съмнявам се.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Cagliostro » 13 Фев 2008, 01:15

Ритуал за призоваване на Баалзевув(Баалзебел) няма.Разбира се трябва де се каже че няма защото ритуалът като техника за компенсация на дефицити(главно енергийни)и средство за осъразмеряване е доста тромава работа и е нещо за начинаещи на които им трябва още солидна формална структура за ориентация.
За да има все пак успех в комуникацията с външни сили или същества от неорганичен вид Магът трябва да се съобрази точно с тези дефицити и дисхармоний в себе си.Дали ще използва ритуали за да ги компенсира и да се уравновеси или някаква друга по-директна методика е до голяма степен въпрос на темперамент и личен характер.Чрез ритуали човек може да увъншни свой вътрешни аспекти и качества които не може да усети директно за да ги разбере и култивира или да се успореди спрямо някаква среда(елементи,посоки на света и др.)или да се отъждестви с идея било то универсална(Богове и Богини) или не(роля в пиеса).
Разбира се ритуали се използват за евокация и много Магъосници си мислят(поне докато нямат Виждане) че ритуалът е тва което прави нещата възможни не допускайки че взаимодействието между нас и съществата от друг жизнен порядък е нещо постоянно и естествено.Трябва да се отбележи че "абрамитските култове"(юдаизъм,християнство и ислям) поне навън проповядват парадигма и работят с модел на йерархийте които са видимо човеконенавистни и опасни както историята на Човечеството от 2000 години насам доказва,така че да се разглежда Баалзебуб,Баалзевев и др. по техния начин може да доведе някои до лудата идея да го евокира.Ако приемем че Велзевул е втория по сила след Шаитан в йерархията на "ЗЛОТО" това прави работата доста дебела.Каквато и нужда да мъчи някого той или тя трябва да има дотатъчно "средства" та да плати личната "поява" на Демон от подобен ранг.Това би било като да сравним йерархийте на "злото"в "отвъдното" с тези при нас и приемем че ако ни трябват да речем 2000$ най-правилния начин да си ги набавиме е като намериме начин да принудиме Дик Чейни да дойде веднага и да ни ги донесе.Ако приемем че Велзевул е просто някаква огромна несъзнателна сила от универсален порядък стояща почти на върха на класацията за "Баш Беля"то ще е като да се опита някой да си запали цигара с водородна бомба.
На Кратко казано е важно Магът да има пълен контрол над Емоцийте си и да има правилно Мислене което значи че ще е и физически Здрав(Адепт или Майстор) за да може да понесе контакти със Същества от жизнен порядък който е толкова различен по вид и същност от нашия че да се нарекат "зли"(макар и тъпо) ще е меко казано.
Ако проследиме "Еволюцията"на Баалзебуб от Баал и пазгледаме иконографията(странно напомня Египетския Озирис) ще видиме че става въпрос за политическо изопачаване от страна на йерусалимските влъхви подобно на това с "ужасните Демони" Аммон и Ащорет.
Ако има нужда да се предизвика промята чрез използването на Демон или някакъв друг вид независимо съшество трябва да се има впредвид че никой не работи(върху подобни проекти)безплатно и че един такъв Пакт може да излезе през носа(а може и от някъде по-долу).При подобни търговий стават сакатлъци зашото ако Магъосникът не е Виждач или е малоумен и неуравновесен може да му се случи някой нисш паразит(астрален труп например) да му се представи не за Велзевул ами за когото си поиска,например има хиляди простаци контактъори които лично познават Исус,Буда и кого ли оше не и всички тея познанства са от "духовния свяят".Та например сакатлък би било ако някой такъв паразит се залепи към Магъосника и буквално му пийне здравето(това става редовно и без Магия).Затова най-добре според мен е да се култивират лични (свръх)качества така че да не трябват външни сили и ако все пак се наложи то това да стане на базата на положителен резонанс между Истинската ВОЛЯ на Магъосника и тази каквато и да е тя на Съшеството,сиреч на любовна основа а не на търгашеска при която всеки губи особено Магъосника или някои които има лошия късмет да му е в обкръжението.
In Gods We Trust
Аватар
Cagliostro
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 11 Фев 2008, 14:35
Местоположение: Германия

Мнениеот mandragorko » 13 Фев 2008, 01:31

...копи-пейст (ли му казвате) или с твои думи? .....по колко процента са...
..относно демонизираните влъхви утре ще добавя и аз малко информация...много ми се...пие вода!
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Arhimikus » 14 Фев 2008, 08:43

BESS, полека с езика. Ако имаш нещо за казване по темата- кажи го, ако не- мълчи. Личните нападки другаде.
Моля модераторът на секцията да изтрие мнението на BESS.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот nick » 02 Мар 2008, 09:39

Mayhem_666 написа:Здравейте. Някой знае ли ритуала за призоваването на Господаря на мухите - Велзевул (Баелзебуб). Имаше го в един форум, но изстриха темата. Благодаря предварително :)

ритуала е един, разликата е кого призоваваш.
това е призоваване на №26, даде ми го човека, който е правил призоваването. това са записките му.
дано да разбираш руски.
http://rapidshare.com/files/96386171/__8470_26.doc
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Abathor » 02 Мар 2008, 13:41

Гоетично призоваване....
Действат и дават резултати.Случвало ми се е да викам някой от демоните там.
Само че незнам защо ти е Белзебуб.
Прочети "житие на свети Илия" там се говори за Баал/Белзебуб... една част от евреите са го почитали като бог и са му правили статуи пред които са се кланяли... Макар че има някой неща историята ми се вижда леко изопъчена.
Дори в Гоетия се казва че той е много труден за контролиране дух и за да се съгласи да помогне(ако изобщо го направи) трябва да му се дадът дарове и доста да го молиш.

А иначе nick тоя твой познат гледам използва елементи от свещенната магия на Абрамелин.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта