Nosferatu

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот wiesmann » 23 Май 2008, 14:25

Тук искам да запозная по-подробно с някои факти за "nosferatu",истинският безсмъртен вампир.Много хора не вярват в съществуването на свръхестествените сили,поради липса на доказателства и обяснение на свръхестественото.В тази тема няма да се спирам много върху теорията,а фактите.
През средновековието "18век" е известна мистериозната епидемия в източна европа,която предизвиква голяма паника сред населението.
Един от официално потвърдените случаи с Арнолд Паоле "1726г." е документиран във виенската библиотека и се съхранява в архивите.
Аутопсията не е могла да обясни мистериозната кръвозагуба на жертвите и така се е направило заключението,че си имат работа със свръхестественото.
В Англия действат от векове наред организаций за борба с нечистите сили,един пример е "the Vampire Research Society " с най-известния и член сър Devendra P. Varma,който е бил рицар в ордена(Caballero Grand Cruz de la Orden de Nuestra Se-ora de Guadalupe).Този човек е модернизирал древните разбирания за вампир.
Напрвих една малка справка за престъпленията в района на Лондон.Например знаете ли,че всяка година средно изчезват 30 000души и 1/3 от тях сякаш потъват в земята и никога не се чува за тях повече.Това ще рече,че 10 000 изчезват всяка година,колкото населението на един малък град.Правителството е един от главните виновници,които прикриват тези случаи и се опитват да заблуждават хората на всяка цена чрез медийте.Пример?Вампирът от Хайгейт през 70те години на миналия век,тогава толкова е станало очевадно,че полицията не е имала никакви обяснения и са били принудени да ангажират професионален екзорцист да оправи проблема.
Има нещо друго интересно,след дълги години кооперативна работа на окултисти и учени,се установява,че външната "сила",която обладава тялото не може да бъде премахната чрез унищожаването му.
От древни времена хората са използвали екзорцизъм,но прилагането на 12тесла плътност на магнитното поле,върши същата работа.
Това са нещата,които характеризират Nosferatu:
1)Вампирът не може да бъда убит единствено чрез физически атаки
2)Вампиризма не е вирус,хората не се превръщат така във вампири
3)Вампирите притежават свръхчовешки способности,както е документирано с Хайгейтския вампир:способност да преминават през твърди обекти,смяна на формата,телекинеза,телепатия...
4)Вампирът може да се движи по дневна светлина
5)Вампирът е на по-развито интелектуално ниво от човек и също така умее да създава илюзий към другите хора за да прекрива същността си.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот ~Talyn~ » 23 Май 2008, 14:57

wiesmann написа:2)Вампиризма не е вирус,хората не се превръщат така във вампири

Не,че съм напред с "вампирите кръвопиици",ама щом неможеш да станеш такъв,те от каде са произлезли...?От поста ти го разбирам така,че тези "вампири кръвопиици" са нещо като отделна раса на нашета планета...(защото хем неможе да се превръщат хората във вампири,хем не се разпространява като "вирус" т.е не се раждат такива...От там ми идва логиката,че са "нещо като" отделен вид...)? Я ми разясни защото малко несхванах.
П.П Неискам на въпроса ми "От къде са произлезли?" да ми отговориш "Ми незнам,има ги." :)
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот wiesmann » 23 Май 2008, 15:46

~Talyn~ написа:
wiesmann написа:2)Вампиризма не е вирус,хората не се превръщат така във вампири

Не,че съм напред с "вампирите кръвопиици",ама щом неможеш да станеш такъв,те от каде са произлезли...?От поста ти го разбирам така,че тези "вампири кръвопиици" са нещо като отделна раса на нашета планета...(защото хем неможе да се превръщат хората във вампири,хем не се разпространява като "вирус" т.е не се раждат такива...От там ми идва логиката,че са "нещо като" отделен вид...)? Я ми разясни защото малко несхванах.
П.П Неискам на въпроса ми "От къде са произлезли?" да ми отговориш "Ми незнам,има ги." :)


Прав си донякъде,същността на вампира се крие в "демона" или както искаш го наричай,който обладава тялото.Христяните ги наричат паднали ангели,но е сигурно,че не са същества от нашето измерение,но за да съществуват им трябва постянно да се хранят за да подържат физическа форма.Според друга теория пренареждането на планетите играе важна роля в преплитането на измеренията,поради ,което се получава паралел между тях.Искам да добавя,че това не са "демоните" описани в Ключовете на Соломон и нямат конкретни имена.Бях чел един коментар към трудовете на Кроули,където се казва,че демоните,боговете и т.н.,които се инвокират и евокират обикновенно чрез ритуалите отговарят на определени универсални сили,те не са нито добри,нито зли,също така имат еквивалент в човешкото съзнание,т.е. порций от мозъка.Тези сили пазят баланса във вселената,хората в древноста просто са намерили начин,как да заобикалят природните заони и да ги използват по отделно.
Да се върна към демоните-вампири,те също са форма на живот като нас,с разликата,че съществуват на различно измерение,но намиат начин да живеят като паразити чрез хората.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот ~Talyn~ » 23 Май 2008, 16:42

Аха,схванах.Благодаря.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот serafin » 23 Май 2008, 20:11

Добре изчепателна информация ,но тогава можем ли да кажем ,че Граф Дракула наистина е живял или още живее.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот wiesmann » 23 Май 2008, 20:47

serafin написа:Добре изчепателна информация ,но тогава можем ли да кажем ,че Граф Дракула наистина е живял или още живее.


Влад не е бил никакъв граф,а владетел на тогавашна Влахия,който се сдобил с прозивщето впоследствие на кръвожадните си действия.Името му е Влад 3ти,а "Dracula" е свързано с баща му Влад "Dracul",който е бил член в Ордена на дракона,dracul означава дракон на латински,а Dracula се превежда като син на дракона.
Погрешно е да се смята,че вампирите в действиелност са с аристократичен вид "фешън".Не трябва да се забравя,че вампирите спадат повече към спектралните същества,като полтъргайстовете отколкото към познати биологични видове.Главната причина поради,която се "ловуват" вампирите е,защото се смята,че не принадлежат към нашия свят и тяхното присъствие предизвиква дисбаланс,което нарушава естествения кръговрат.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Moerin_Elf » 24 Май 2008, 07:23

А това така ли е-че се нарушава естествения кръговрат? :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот wiesmann » 24 Май 2008, 10:25

Moerin_Elf написа:А това така ли е-че се нарушава естествения кръговрат? :)


Да,представи си ако поставиш различен биологичен вид в една затворена екосистема,който измества предищните хищници от върха на хранителнта верига.Доказателствата за вампирите има не само чрез оевидци,но и чрез многобройните жертви,които са претърпяли анемия.
Може да звучи на някои смешно,но вампирите са се нагодили на хората и използват техните страхове и начин на мислене.
Да кажем,ако ти си вампир и се разхождаш по гробища в отдалечени места рискуваш много бързо да бъдеш открит.В малките градове и селца,обикновенно всеки се познава и ако някой изчезне безследно без следа,ще е по-лесно на криминолозите да разследват случея.
В големете градове всеки ден се разминават хиляди хора,когато стане някакво престъпление,хората винаги изключват възможноста да е от свръхестествен характер и намират някакви други причини.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Alucard » 02 Юни 2008, 18:37

Привет!
Имам въпрос от къде древните са намирали 12 тесла плътност на магнитното поле? Ако вампирът е повече "енергия" от колкото физическо същество за какво му е физическо тяло? А това за селата не съм съгласен ако човек от селото почине или изчезне случаят не се разрешава, пример на мойто село при доста странни обстоятелства лятото почина един човек алтопся не му бе направена в деня в който го откриха го погребаха и случаят е приключен. В големите градове никой не се досеща за свръхестествен фактор положението веднага се замазва.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот wiesmann » 02 Юни 2008, 18:58

Alucard написа:Привет!
Имам въпрос от къде древните са намирали 12 тесла плътност на магнитното поле? Ако вампирът е повече "енергия" от колкото физическо същество за какво му е физическо тяло? А това за селата не съм съгласен ако човек от селото почине или изчезне случаят не се разрешава, пример на мойто село при доста странни обстоятелства лятото почина един човек алтопся не му бе направена в деня в който го откриха го погребаха и случаят е приключен. В големите градове никой не се досеща за свръхестествен фактор положението веднага се замазва.


Първо,това е модерно откритие,преди това,демоните са били прогонвани с екзорцизъм.
Вампирът не е същество от нашето измерение,за да съществува му трябва еквивалент жизнена енергия от развити живи организми за да подържа форма.Не просто етерната субстанция,но и материалната "кръв".
Със селата точно това казах,че се наблюдава тенденция на изместване на атаките в големите градове,вземи Лондон например,който гъмжи от нападения.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Alucard » 02 Юни 2008, 19:07

И не само Лондон. Е добре ако убием физическото тяло къде отива нека кажем душата му или всъщност ме поправи не знам как му се казва? Вярно е че има свидетелства в някой могили телата са заковани с железни пирони към скалата в която се помещава могилата.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот wiesmann » 02 Юни 2008, 19:11

Не е ясно точно как,но вампирите от типа на Хайгейтския са шейпшифтъри и могат да преминават през твърди обекти,както и да приемат образи на животни.Тялото може да бъде унищожено,но това няма да реши проблема,в Лондон този случай се е повтарял цяло столетие наред,и всеки път са си мислили,че са се отървали завинаги.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Alucard » 02 Юни 2008, 19:20

Мда за този случей научих на скоро ами англичани можеш ли ги разбра? :roll: Ако приемем че така наречената душа на вампира е енергия тя може да бъде задържана на едно място посредством съвременни технологий тоест консервирана :) .
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот galina_dim » 02 Юни 2008, 19:26

Всяка душа е енергия и всяка душа може да бъде задържана на едно място, само че не са ползвали технологии, а прости неща, като например огледала.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот wiesmann » 02 Юни 2008, 19:27

Да така е,съществуват спекулаций от хора членове на английската асоциация за борба с вампирите,че са правени опити за клониране на Nosferatu,но безуспешни,защото,каквото и да дава свръхестествените сили на тялото,то е външна сила,без нея тялото си остава еднакво.
Това е нещо подобно,на човек,който си играе с огъня да призовава "инвокира" демони в себе си,които не може да контролира.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Alucard » 02 Юни 2008, 19:28

Като се замисля да но межеш ли да обясниш как става номера това наистина е интересно или да ме насочиш къде има информация. Благодаря предварително.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот wiesmann » 02 Юни 2008, 19:31

До преди време имаше един сайт,специално за тази органзация в Англия "Vampire research society",но го затвориха ;[ Там имаше хора,които даваха съвети на хора,които твърдят,че действително си имат работа с вампири,даже и адрес бяха дали.
Ето този сайт,но вече не работи:

http://highgatevampire.proboards22.com/index.html
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот galina_dim » 02 Юни 2008, 19:37

Мога да ти кажа това, което знам, и да, мога да те насоча накъде да търсиш информация.
Зная, че във вещерството (Вуду, Японски вярвания, български, много такива има...) се приема, че при определени обстоятелства дешата не може да поеме по пътя си.

Вуду и худу (за мен са до известна степен сходни) имат специфични ритуали за целта.
В японската митология се счита, че когато човек изпитва силна емоция, когато умира, (гняв, любов, болка), неговата душа не напуска мястото - темата се интерпретира широко в почти всички японски хоръри, както и в много анимета.
По нашите земи има много вярвания по отношение на това как душата не напуска нашия свят. Духовете в резултат от това са много и са на групи - на удавници, на самоубийци, на караконджоли, вампири - за това може да прочетеш много в тази книга - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=19100. Едно от вярванията е, че душата на мъртвеца остава, ако успее да се огледа в огледало или във вода - за това наскоро имаше и тема. Също така остава, ако котка или куче прескочат трупа, ако се заровят определени предмети в гроба и други подобни предания. Порови се.

Все пак нека не забравяме, че родината на вампирите ни е прекалено близка.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Alucard » 02 Юни 2008, 19:39

Греда! Наистина е закрит жалко. Пък си мислех че разбирам от демонология :mrgreen: нищо човек се учи докато е жив.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот wiesmann » 02 Юни 2008, 19:48

galina_dim написа:Мога да ти кажа това, което знам, и да, мога да те насоча накъде да търсиш информация.
Зная, че във вещерството (Вуду, Японски вярвания, български, много такива има...) се приема, че при определени обстоятелства дешата не може да поеме по пътя си.

Вуду и худу (за мен са до известна степен сходни) имат специфични ритуали за целта.
В японската митология се счита, че когато човек изпитва силна емоция, когато умира, (гняв, любов, болка), неговата душа не напуска мястото - темата се интерпретира широко в почти всички японски хоръри, както и в много анимета.
По нашите земи има много вярвания по отношение на това как душата не напуска нашия свят. Духовете в резултат от това са много и са на групи - на удавници, на самоубийци, на караконджоли, вампири - за това може да прочетеш много в тази книга - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=19100. Едно от вярванията е, че душата на мъртвеца остава, ако успее да се огледа в огледало или във вода - за това наскоро имаше и тема. Също така остава, ако котка или куче прескочат трупа, ако се заровят определени предмети в гроба и други подобни предания. Порови се.

Все пак нека не забравяме, че родината на вампирите ни е прекалено близка.


Права си донякъде,но вампирите,не са душите,които не са намерили мир "просветление" и затова,трябва да останат на земята.Да ,душата на човек може да се "зарази" под чуждо влияние и самият човек да стане вампир.В много масонски окултни практики са включени,призоваването на най-различни демони от най-ниската до най-високата йерархия за дарявнето на свръхестествени сили на господарите си.Не е тайна,че в нацистка Германия,високопоставените офицери като Хейнрих Химлер, са правели такива ритуали и най-различни жертви в името на техните "истински богове".Свастиката обърната наобратно е символ за "черното слънце",смята се,че то е символ на тъмните окултни изкуства.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 40 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 40 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта