Necromancer Guide

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот NecroAdept » 14 Юни 2008, 10:48

В много филми, игри и книги се споменава за така наречените некромасери. Там те са описани като магъосници,които съживяват мъртвите и правят проклятия. Но дали наистина е така? Тук смятам да представя на вече напредналия некромасер някои основи и философии, които са използвани още от древни времена (за повече инфо вижте книгите: Greek and Roman Necromancy, The Book of Ceremonial Magic, On Occult Philosophy, The Necromantic Ritual Booк).
Така, тук не смятам да ви дам какво да изпълните стъпка по стъпка, тъй като на мен ми отне огромно количество време да намеря тази информация и да постигна това ниво на познание на смърттаи аспектите, свързани с нея, а просто ще ви кажа основната философия на некромасерите, тъй като напоследък забелязвам огромен интерес към това изкуство.
Първо ще започна с митовете относно този вид магия:
1) Некромансерството е една от най-мрачните религии, известни на човека.
- ЛЪЖА. Първо- некромансерството не е религия. Втроро, то е просто инструмент- зависи от човека, който го използва, дали ще е за добри или лоши цели. Това е все едно убиец да обвинява оръжието си, че е виновно.

2) Некромансерите следят за баланса, между материялния и нематериялния свят.
- Наполовина вярно, наполовина грешно. Некромансерите изучават смърта, съществата от света на мъртвите (духове, а и самите обитатели на света на мъртвите), както и начините да доближат някого до смърта (проклятия и т.н.). Само от самите хора зависи дали ще вършат това за добро или за зло на другите.

3) Некромансерите се доближават до смърта все повече и повече със всяко заклинания и проклятие.
- Според мен това е вярно, но е само теория. Понеже за да общува човек със духове и др. той трябва да даде малко от своята жизнена сила на духа, за да може да контактуват на едно ниво. Душата, от своя страна, дава на човек това, което ние наричаме смърт и така го доближава до света на мъртвите. След много подобни размени човек започва да живее наполовина в света на мъртвите и наполовина в материалния свят. Това положение се нарича лич (lich) форма и е Светият Граал за всеки некромансер.

П.С. Тази информация е усвоена от много книги и сайтове, най-вече благодарение на този сайт :
http://www23.brinkster.com/falcis/
Искрено благодаря на създателя му, тъй като този сайт ми помогна много. Надявам се и на вас да помогне - там има по-обширна информация относно това, за което говоря аз. Аз, всъщност, правя превод на този сайт и добавям по нещо от мен - information corruption (за това ще спомена по- късно). После ще продължа темата, тъй като ме заболяха пръстите :)
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот NecroAdept » 14 Юни 2008, 11:09

Така тук ще обясня основният вид медитация, чрез който некромансерите правят илюзия на тялото, че е мъртво. Така те успяват да постигнат същия ефект като съня, но съзнанието им е отворено и не спират да обновяват сетивата си. Също , след много повторения, те се научават да усещат движенията на смърта и по-нататък да разделят душата от тялото си, чрез което се осъществява енергиен вампиризъм и за куп други неща.
Основният метод за медитация при некромансерите е да обездвижат напълно тялото си. Някои некромансери използват друг вид медитации като представяне на обект и др. , но аз предпочитам обездвижването.
То се осъществява най-вече чрез дишане (което ме научи спиритуалният сатанизъм, бях сатанист преди, но вече не съм). Вдишвате дълбоко, до 3-4-5 (ако можете и повече )секунди, задържате въздуха пак за толкова и го издишвате пак за толкова. Това е основният метод за обездвижване на тялото (ако знаете някакви други методи, моля напишете ги). След много повторения тялото на некромансера ще стане като това на мъртвеца - няма да го усеща въобще. Чрез почивка на тялото постигате и почивка на ума, което е всъщност медитацията. Медитацията при некромансерите не се постига чрез вдишването а главно чрез издишването
Ако искате да обездвижите по-бързо тялото си си представете че слизате по стълба (пак сатанински метод). Не го визуализирайте, а просто усетете стъпалата по ръцете и кратата си. Вдишвате дълбоко (до 5), като се държите за стълбата, а когато издишате (пак до 5) слизате 2-3 стъпала по-надолу. Повтаряте го, а след това се пускате назад - падате, ако загубите ориентация, просто се фокусирайте към предната част на тялото си. Ще осетите гъделичкане (вибрация) по тялото, най-вече при краката (при мен беше така).

Ето ви линк с по-подробно обяснение, което е дала devil driver http://www.magicgatebg.com/forum/viewto ... highlight=
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот NecroAdept » 14 Юни 2008, 12:06

Сега ще ви запозная със основите, който трябва да прилага всеки некромансер (тези неща не стават за един ден - на мен ми отне месеци и дори години за това, но най-важното, което един некромансер трябва да прави е да проявява търпение и да е стриктен към това, което прави) :

- Медитация- трябва да се научите да медитирате по начина, който споменах по-горе. Медитирайки, вие ще започнете да усещате движенията на смърта и на душите, които обикалят нашия свят. Трябва да сте сигурни в това, което усещате, а не да е просто реакция на тялото или голямо въображение. Научете това добре и ще ви е по-лесно да правите следващите неща.

- Танатоична чуствителност - Имате ли умението да усещате, когато смърта е наблизо? Болен човек излгежда ли ви по различен от здрав? Не просто развинтено въображение - трябва да усвоите това умение.

- Корупция на информация (information corruption) - Много важно умение, което трябва да прилага всеки некромансер. Трябва да се научите да използвате информацията от други религии, магии и т.н. като добавяте нещо от себе си, за да ви е по-полезна и лесно усвоима.

- Също вие трябва да се научите да усещате душите, които се движат в нашия свят. Не да ги виждате или чувате, а да ги усещате - нещо като шесто чуство. Трябва да сте тренирали достатъчно много вашате интуиция, за да правите това.

- Вампирска чуствителност - Научете се да осещате силна връзка между душата и тялото. Тренирайте усърдно - след време трябва да усещате незабавно промяната на състоянието на душата на хората около вас.

- Лич чуствителност - Можете ли да усетите какво става с тялото ви като използвате само душата - без физически знаци. Научете се да афектирате тялото си, използвайки душата.


Пак повтарям човек не може да научи тези неща за един ден, една седмица, един месец (ако е достатъчно напреднал може и да може). Проявете търпение - това е най-важната черта на некромансерите още отпреди новата ера.
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот tanarel » 14 Юни 2008, 12:57

Първо искам да кажа , че намирам постовете за изключително
интересни , поне за мен са такива , сигурно понеже засега
нищо неотбирам от тази материя , и имам някои въпроси ...

След много подобни размени човек започва да живее наполовина в света на мъртвите и наполовина в материалния свят. Това положение се нарича лич (lich) форма и е Светият Граал за всеки некромансер.
.

Поради защо се търси тоя ефект , ако може по - подробно да
обесниш . Също така вторият ми въпрос е свързан с това ...

Така тук ще обясня основният вид медитация, чрез който некромансерите правят илюзия на тялото, че е мъртво. Така те успяват да постигнат същия ефект като съня, но съзнанието им е отворено и не спират да обновяват сетивата си. Също , след много повторения, те се научават да усещат движенията на смърта и по-нататък да разделят душата от тялото си, чрез което се осъществява енергиен вампиризъм и за куп други неща.
.

Тая част със съзнанието и отваряне на сетивата ми е много
интересна , ако може да се спреш на нея по- подробно ,
защо се прави , каква му е целта както и на другите неща
от цитата .

И за накрая icon_occasion
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот NecroAdept » 14 Юни 2008, 13:33

Така некромансерите се стрямат към лич форма, защото с това идват много превилегии, но разбира се има и много минуси.
Превилегиите са (това е описано във много древни книги) някои умения като свободно разговаряне с душите в света на мъртвите (смята се , че при влизането си в света на мъртвите душите научават огромна информация от самите жители на света, но, уви, те не могат да я споделят, без да придобият малко от живота на хората), second sight (това не знам как да го преведа, но означава буквално да можеш да виждаш магиите, както стават, нещо като по книгите и филмите), командване на силите на двата свята (на материалния и на нематериалния), не като при некромансерите просто да "взимат назаем" силите, когато искат, а пълно командване. Също така се смята, че личовете могат да правят магии директно като използват душата си , а не разчитат на други духове и т.н. Могат също така да въздействат на живота на другите, без те да разберат, но за мен най-важното от всичко е познанието за душата - да мога когато си искам да я "изваждам" от тялото си и тя да обикаля и да се черпи сили от душите на другите (енергиен вампиризъм) докато тялото си почива.
НО, има и минуси, докато достигнеш пълна лич форма (наполовина в материалния, наполовина в света на мъртвите). Трябва да се извърви огромен път, изпълнен със жервти, болести, болки и т.н.
Казвам болести, защото със всеки ритуал и призоваване некромантът се доближава до смърта, от което той се държи буквално като "зомби"- безчуствен е, постоянно боледува. Но след като това свърши и човек стане лич той ще стане безсмъртен, душата не умира, а и може да живее като нормален човек в нашия свят. Смърта е просто края на подготовката за това, което следва след живота.

Но за съжаление все още няма документирани случаи за превръщане във лич.


Колкото до часта със сетивата- прави се, като човек изключи тялото си (медитацията) и душата му излезе извън тялото (нещо като астрална проекция или ОВЕ). Когато излезе извън тялото тя може да броди в нашия свят или в света на мъртвите (realm of Death).
Когато броди в нашия свят тя забелязва душите на умрелите и може да контактува с тях, без да дава на духа от енергията на тялото. Също така може да се осъществи енергиен вампиризъм (за това ще пиша по късно, имайте търпение).
Когато броди в света на мъртвите душата може да намери огромна информация относно някой дух, демон или просто някое смъртоносно проклятие, контактувайки със някоя от душите (както казах преди те имат огромно познание).
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Lord Njarlathotep » 21 Юни 2008, 08:27

Най-сетне нещо заинтригуващо особено това за Лича и безсмъртието, но имам няколко вапроси на които мисля че ще можеш да ми отговориш:
1. Някой ми бе споменал че трябва да извадиш душата от тялото си да я затвориш внякои предмет и да оцелееш така известно време и пак ставаш нещо като Лич. Вярно ли е или са ме заблодили както предполагам?
2. От време на време несъзнателно черпя енергия от одвъдното или така наречения от теб по-горе realm of Death имаш ли идея как да го овладея и да го правя съзнателно когато ми трябва?
3. Чух за един ритуал за раскъсване на душата в които отделяш част от душата си и я приковаваш в предмет и така губиш някои чуства примерно любов или омраза. Имаш ли идея как се прави?
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Lord Njarlathotep » 21 Юни 2008, 08:29

А и друг начин за постигане на Абсолютно Безсмъртие на каквато и да е цена знаеш лии били го споделил с мен че съм силно заинтересуван
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 23 Юни 2008, 16:23

отговори:
1. Това е възможно, след като станеш добър във вампирския подвид на некро магията. Тогава човек може да вади душата си и да я манипулира, т.е да я слага в чуждо тяло и да практикува енергиен вампиризъм, да общува с други души и т.н. Сигурно ще може и да я сложиш в предмет, за да се скриеш от опасност или нещо подобно, но не мисля че така се става лич.
По-късно ще пиша как се прави този подвид некромантия, тъй като смятам че първо трябва да се научите на основите.

2. Това че черпиш енергия означава само че ти е развито шестото чувство, т.е. усещането на смъртта. Но какво точно имаш предвид под "черпене"?
Ако беше несъзнателно нямаше да знаеш че го правиш, не мислиш ли? Дай още обяснения.
Ще разбереш как да го овладееш с времето. За начало прави медитацията, която посочих. Имай търпение със себе си.

3. За да губиш любов, омраза наред с други неща, трябва да поемеш трудния път към превръщане в лич като бавно игнорираш всяко едно от сетивата си (чувствата), за да можеш да черпиш информация само чрез шестото. К
Когато напреднеш във вампирския подвид ще можеш да отделяш колкото си искаш части от душата и да манипулираш предмети, черпейки сила от тях. Например ако част от душата ти влезе във феху (fehu, руна за добро здраве http://www.runemaker.com/futhark/fehu.shtml) тази част ще се върне с възобновена енергия.
Момче, с тези свои изказвания си правя изводи че имаш силна дарба и не би трябвало да изпускаш възможността да се занимаваш с този вид магия. Колкото до друг начин на безсмъртие в момента се сещам само при некромансерите лич формата и при сатанистите за така нареченото магнум опус. Аиде успех
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Lord Njarlathotep » 23 Юни 2008, 19:05

Ще ти опиша нещо кето съм преживял то беще следното веднъж по времето на един ритуал но бях много истощен и нещо от премора обърках и "ракцията" в ритуалния кръг излезе от контрол и за малко да ми се размине това интригуващо обшуване с хората в този форум и щях директно да мина под твоя юрисдикция или и по лошо но тогава усетих как всички чувства в мен изчезват и дори чувството за време нямаше дори онази есенция от коят по принцип се черпи енергия и осетих как ме изпълва студенина и накаква сила кито единственото им уписание би се изразило с една дума "смърт" или поскоро жиот в смърта и тогава се почувствах много по силен и си оправих бъркотиятя (все пак и аз съм се провалял не съм съваршен) и от тогава това почна да ми се случва все по често и сега не минава ден без да изпадна в такова състояние и наще почнаха да ми обясняват че линея, ставам все по блед и очите ми почват да развиват странна алергия към слънчева светлина. Мейду другото онези сайтове са интересни но не съм нати с англииския имаш ли нещо подобно на български плз ще съм ти благодарен за малко пояснения и повече информация
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот NecroAdept » 23 Юни 2008, 19:43

точно това се опитвам да направя аз да ги преведа сайтовете ще ти пиша лс за да ми обясниш още за това което става с тебе
Аватар
NecroAdept
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 75
Регистриран на: 13 Юни 2008, 18:50
Местоположение: Realm of Death

Мнениеот Talic » 22 Авг 2008, 11:28

NecroAdept Респект човече !!! Благодаря за информацията.. от дълго време издирвам подобна информация на БГ !!!
Благодаря
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 08 Окт 2008, 14:05

Защо не се направи темата важна ? Доста е полезна.
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Darknell » 12 Ное 2008, 21:55

Подкрепям Tribal~Pig!
И защо въобще темата е в раздел Демонология?
Просто питам.
Некро, съжалявам че ти оспамих темата.
Респект.
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот Gibon » 13 Ное 2008, 06:44

Добър ден на всички,
те се правя на вещ в тези работи, тъй като не съм -само ме интригуваха някой постове.
NecroAdept написа:Сега ще ви запозная със основите, който трябва да прилага всеки некромансер (тези неща не стават за един ден - на мен ми отне месеци и дори години за това, но най-важното, което един некромансер трябва да прави е да проявява търпение и да е стриктен към това, което прави) :
- Медитация- трябва да се научите да медитирате по начина, който споменах по-горе. Медитирайки, вие ще започнете да усещате движенията на смърта и на душите, които обикалят нашия свят. Трябва да сте сигурни в това, което усещате, а не да е просто реакция на тялото или голямо въображение. Научете това добре и ще ви е по-лесно да правите следващите неща.


При медитация целта е да се докараш до състояние от типа на клинична смърт ли е?

NecroAdept написа:Също вие трябва да се научите да усещате душите, които се движат в нашия свят. Не да ги виждате или чувате, а да ги усещате - нещо като шесто чуство. Трябва да сте тренирали достатъчно много вашате интуиция, за да правите това.


Ако може да дадеш по-подробна информация ще се радвам и предварително ти благодаря, като начини за развиване и т.н. Според мен всичко е енергия включително и душите и тази чувствителност е към всичко насочена.

Lord Njarlathotep написа:Ще ти опиша нещо кето съм преживял то беще следното веднъж по времето на един ритуал но бях много истощен и нещо от премора обърках и "ракцията" в ритуалния кръг излезе от контрол и за малко да ми се размине това интригуващо обшуване с хората в този форум и щях директно да мина под твоя юрисдикция или и по лошо но тогава усетих как всички чувства в мен изчезват и дори чувството за време нямаше дори онази есенция от коят по принцип се черпи енергия и осетих как ме изпълва студенина и накаква сила кито единственото им уписание би се изразило с една дума "смърт" или поскоро жиот в смърта и тогава се почувствах много по силен и си оправих бъркотиятя (все пак и аз съм се провалял не съм съваршен) и от тогава това почна да ми се случва все по често и сега не минава ден без да изпадна в такова състояние и наще почнаха да ми обясняват че линея, ставам все по блед и очите ми почват да развиват странна алергия към слънчева светлина.


Може ли да ми кажеш обаче в какво се изразавя тази твоя алегрия към светлината? На лунна светлина същото чувство ли имаш или различно е? Чувството за безвремие, съпъствано ли е че всичко около теб е някак си далечно и т.н. - дори и да си в тълпа от хора?
П. С. към теб: Не знам защо ама имам странно чувство гледайки аватара ти/за сега не мога да го определя с точност, което е странно/ ама не е позитивно, както и да е не от голямо значение.
Аватар
Gibon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 18:22
Местоположение: Мадагаскарски национален парк - третото дърво от четвъртата колона


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта