succubus?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Deathbloom » 16 Сеп 2008, 18:01

намерих някъде в нета тази картинка. пише *succubus inceus*.на мен ми прилича на някакъв амулет или печат. някой да знае какво може да е това?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Deathbloom
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Юли 2008, 21:28

Мнениеот galina_dim » 17 Сеп 2008, 05:20

Не съм го срещала, но силно подозирам, че е свързано с групата, която се казва така. Потърси я в музикален план. Обикновено под вола няма теле, но може и да се изказвам неподготвена...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Kotentseto » 17 Сеп 2008, 08:00

Галинко,
силно ме съмнява да е свързано с групата.

Цвете,

пусни си гугъл за "сукубус" и "инкубус" (може и инкубЪс, макар че на мен ми е безумно). Силно не те съветвам да се занимаваш с този род... хм, създания обаче. Злобчо може да се включи с наставления, ако види темата...

icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот galina_dim » 17 Сеп 2008, 08:26

Айде сега една кратка лекция на тема манията да се търси под вола теле.
Великата супер окултна картинка е произведение на изкуството на Франц Бергман, който е невероятен ювелир, наистина, но не бих казала, че е повече от това. З, 2, 1 - Гугъл старт.

http://www.inkubussukkubus.com/biography.htm e е хоум пейдж на групата, която споменах. Каква мистика, какъв окултизъм, направо кеф! И там има много картинки и страшни надписи, освен това съм напълно убедена, че някои техни текстове със сигурност съдържат заклинания! Лично ви съветвам да не се занимавате с тези създания, нищо, че не съм Злобчо.

Deathbloom - прилича, да, има елементи, да, но реално погледнато това е просто порцеланова чинийка, наистина, очарователно.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 17 Сеп 2008, 10:40

Не само според теб, рейн- това е просто чиния с 2 надписа и знаци, които са събирани от кол до въже.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Mandragora~Scream » 01 Дек 2008, 16:46

Някой знае ли начин за прогонване или предпазване от Succubus или Incubus?

Питам, защото четох за легендите, свързани с тах и ми стана интересно.
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 17:55

Ако не се лъжа сексът тук играеше роля. По-скоро за овладяане, не за предпазване. Бях попаднала на четиво... Стана ми интересно и ще се разровя да потърся...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ~Talyn~ » 01 Дек 2008, 18:29

"Сукубус - демон, който приема женска форма за да прави секс с мъже докато са заспали;
Инкубус - зъл дух, който лежи върху хора докато са заспали, особено за да прави секс с жени, които спят.
Често жертвата е изцеждана до край - смърт.Тези демони се хранят от сексуалната енергия повреме на акта."
Защо да е опасно...изглежда забавно 8) icon_toothy icon_toothy :mrgreen:
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот ~Talyn~ » 01 Дек 2008, 18:29

"Сукубус - демон, който приема женска форма за да прави секс с мъже докато са заспали;
Инкубус - зъл дух, който лежи върху хора докато са заспали, особено за да прави секс с жени, които спят.
Често жертвата е изцеждана до край - смърт.Тези демони се хранят от сексуалната енергия повреме на акта."
Защо да е опасно...изглежда забавно 8) icon_toothy icon_toothy :mrgreen:
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Deathbloom » 01 Дек 2008, 19:53

инкубусът е както казах по-горе мъжката разновидност на сукубуссаи бих казал, че те по-точно изнасилват жертвите си

а не знам доколко ще е интересно да бъдеш изнасилен до смърт от
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Deathbloom
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Юли 2008, 21:28

Мнениеот Mandragora~Scream » 01 Дек 2008, 20:02

Сукубусите са съблазнително-изкусителни, похотливо-очарователни и необикновено настойчиви в натрапването на най-фантастичните сексуални илюзии на своята жертва.

Според едно от преданията, когато св. Иполит, умрял през 236 г., към него се приближила съвсем гола жена, той веднага хвърлил върху нея своята риза, след което тя моментално се превърнала в хладен труп (в това, което тя е била преди черномагически инволтирания сукуб да влезе в нейното тяло, заставяйки го отново да изобразява външността на жив човек).


/Това го прочетох в един блог. Ето линк http://www.sibir.bg/blog/Selenita/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=163031

В средновековните вярвания суку̀б или суку̀бус (мн.ч. сукуби, но не и сукубуси) е женски демон, който се съвкупява с мъже. Думата произилза от латинското succumbere — „лежащ отдолу“ или „който лежи отдолу“. Сукубът е антиподът на инкуба.

Сукубите са женски демони, залегнали в юдейската и християнската митология. Според тези традиции, сукубите се хранят с жизнената енергия на спящите мъже, с които се съвкупляват. Легендите гласят, че когато сукуб преспи с мъж, мъжът няма спомени за това и може да приеме събитието най-много като сън.

В християнството нощните „грешни“ сънища често са приписвани на посещението на сукуб.

Един от разпространените митове е, че инкубът е безполов демон. Той приема първо формата на сукуб, преспива с мъж, поема семето му в себе си, превръща се в инкуб и накрая опложда с това семе жената.

През Средновековието често след хетеросексуални контакти мъжете бивали обвинени в умишлено извършване на полов акт с дявола (т.е. сукуб) и в подчинение на дявола.


/Това е според Уикипедия/

Може би единственият начин да му се противовъздейства, е да не се отвръща на "сексуалните атаки". Но както каза ~Talyn~ , демонът въздейства на мъжете докато спят, тогава как човек може да се контролира в съня си...доста е интересно :)
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот galina_dim » 01 Дек 2008, 20:15

Току що ми спечели две големи червени точки, затова веднага ти отговарям, че човек наистина може да се контролира в съня си, техники за това има неизброимо много. Първата, по която аз лично се заплених, беше на Карлос Кастанеда. Може да се научиш и не е толкова ужасно сложно. Интересно е за сметка на това.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Mandragora~Scream » 01 Дек 2008, 20:22

Да, известно ми е, че има такива техники, но няма ли да е малко изтощително, ако човек всеки път се опитва да контролира сънищата си...

Аз си мислех за нещо като талисман или...и аз не знам, просто това за Сукубуса ми се видя интересно...
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот Deathbloom » 01 Дек 2008, 20:24

според мен дори в този случаи добрата стара пентаграма ще помогне
Аватар
Deathbloom
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Юли 2008, 21:28

Мнениеот Raya » 01 Дек 2008, 20:42

Не, няма да е изтощително човек да контролира сънищата си, напротив ще е особено забавно. Методи за защита по време на сън има, но да осъзнаваш, че сънуваш все още си остава най-ползотворния метод, защото свободно можеш да контролираш действията си.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 20:59

Стана ми интерено. Все още незнам по какъв повод четох, май търсех нещо за кундалини, но..да...за това ставаше въпрос. Мисля че имаше някаква класификацията за хората които биха били възможна мишена...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57


Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 27 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 27 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта