Евокация на Ghob

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот nick » 08 Май 2009, 19:18

Да раздвижа малко мойта любима секция :mrgreen:
1.Който не се е занимавал сериозно с призоваване и не е работил с Гоетия да не се захваща въобще с това.
2.Както знаете аз не превеждам, който има интерес да си го преведе.
Ако има нещо неясно ще помогна, спамаджиите .... те си знаят :mrgreen:
3. Ритуала и коментарите ги давам точно като ги имам от човека правил призоваването.
4.Ако пък някой се смили над мързеливите, да им го преведе. :mrgreen:



I used a streamlined solomon setup with a triangle of the art. I used an earthy incense and on either side of the triangle I placed smooth stones and a small cup full of salt. Before the triangle I placed the golden dawn elemental disk and placed Ghobs sigil on top of this. All facing north.

I banished my space with the pentagram and hexagram rituals and then sat for awhile in prayer for protection and success. I then called in earth energy using a form of the SIRP and connected this to my aura using the elemental attunment ritual. After this I sat facing north and took my time in silence contemplating the earth symbols before me and feeling the earth energy around/in me and then slowly repeated the Prayer of the Gnomes from Levi. Once this was all completed I then turned my attention upon the sigil of Ghob. After some time was spent concentrating upon this I spoke the call, making sure to call him in the name and power of Adoni HaAretz and Adoni Melekh, along with the apropiate archangel and Kerbum.

After a few minitues and repeating the call a few times Ghob showed up in the triangle. He was a short, squat little man with no beard but a wrinkly face. He wore a brown high collor shirt and a shapeless bag for a hat. I greeted him and checked his identity. He said very little but upon my request for a gnome familer he gestured and a small gnome appeared.

This is the part I am still wondering about. The gnome did not appear inside the triangle as Ghob had. Instead he appeared next to the stone I had put next to it.

The gnome gave me his name and sigil and agreed to help me. I thanked them both and gave liscense to depart. Then banished.

Finally a gnome has endless amounts of patience. Something we could all learn.

ето и нужния печат
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Wizard » 08 Май 2009, 23:45

nick, би ли казал нещо повече за този: "the golden dawn elemental disk "?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот nick » 10 Май 2009, 13:54

ето и инфо за тези, който не са запознат с елементала за, който съм дал евокацията.

The Order of Earth

Emperor: Thahaaothahe
Ruler: Kerub
King of Spirits: Ghob
Queen of Spirits: Gaia
Archangel: Uriel
Angels in accordance to Briah: Michael
Archangels in accordance to Assiah: Sandalphon
Angels in accordance to Assiah: Ashim
Demon King: Amaimon
Genii of the 12 Hours: Sisera, Torvatus, Nitibus, Hizarbin, Sachluph, Baglis, Laberzerin
Angel: Phorlakh
Choir: Aralim
Angelic Orders: Cherubim
Attributed Gods: Osiris, Isis, Nephthys, Lakshmi, Ceres, Persephone
Angel Ruling Zodiac: Toel
Archdemon: Mahazael
Lesser Assistant of the Zodiacal Sign: Araziel
Angel of the Triplicity by day: Rayel By Night: Totath
Goetic Demons by Day: Gamigina, Marbas, Valefor By Night: Raum, Focalor, Vepar
Geomantic Intelligence: Asmodel
Elemental Beings: Gnomes
Elemental Creatures: Brownies, elves, sylvetres, satyrs, pans, dryads, hamadryads, durdalis, goblins, dwarfs, leprechauns, and giants.

Единствено Алистер Кроули дава инфо от какво се прави и с какви пропории е този елементал диска на Златната зора.
Прави се от восък, злато или сребро. 8 инча е диаметъра и 1/2 инча дебелина.
Нещата не се рисуват, а се гравират.
Той изобразява Вселената.
Лично за мен ако си го разпечатате на цветен принтер, ще си е толкова силен.

ето какво преставлява самия Елементален диск
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот zaek » 26 Авг 2009, 06:33

Кажи ми чесно че това е истина....:)Ник мерси ти както са казали хората по добре късно отколкото никога. Преди време се натъкнах на един ритуал свързан с Ghob който ми трябваше много ма там пишеше да се направи евокация и след това ритуала...до тук супер ма не беше дадена такава в ритуала и тогава бях задала въпроса тук аджаба кво е туй нещо съществува ли( признавам си профан съм в тоя раздел на магията и адски ме е шубе от демони) въобще и т.н. щото не можах да открия нищо питайки чичко гугъл ма никой не можа да ми отговори...доста отдавна беше а те ти сега евокацията дето се чупих да я търся тогава.Верно е че вече нямам нужда да прибягвам до тоя ритуал ма съм си го запазила ии ще си добавя към него самата евокация
Thank you Nick
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта