Necronomicon Workbook, Hidden keys of Necronomicon

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Enforcer » 01 Окт 2009, 20:43

Lord Njarlathotep написа:Абадон, Абрамелех, Азазел, Амон, Апопион, Асмодей, Астарот, Ахпул, Ахриман, Баалберит, Балаам, Пастет, Бафамет, Бехемот, Бехерит, Били, Велзевул, Горгона, Дагон, Дамбала, Демогоргон, Дяволос, Дракула, Емма-О, Еуронимус, Ищар, Прозерпина, Пука, Римон, Сабазий, Сайтан, Самаел, Самну, Седит, Сет, Сехмет, Супай, Тамуз, Т’ан-мо, Тецкатлипока, Тифон, Тот, Тунрида, Фенрир, Хаборим, Хеката, Хемош, Чорт, Шейтан, Шива, Яоцин, Йен-Ло-Уанг, Кали, Кимерис, Койот, Липит, Локи, Мамон, Мания, Мантус, Мардук, Мастема, Мелек-Таус, Мефистофелес, Мецтли, Митгард, Миктлан, Милком, Молох, Мормо, Наама, Нергал, Нижа, Нихаса, О-Яма, Пан, Плутон... така... това според библията на Ла Вей са Пъклените имена....

да погледнем примерно тези Имена.... Ищар.. Нергал... Мардук... знаеш ли каде присъстват ритуалите с тях... предполагам не... щом скачаш срещу Некрономикон... да... точно в Некрономикон присъстват... Предполагам си чувал и за онова велико сатанинско четиво Libera Azerate... там също присъстват много от нещатата в Некрономикон... щом стоиш зад Библята на Ла Вей... която ползва имена от Некрономикон... твърдейки че Некрономикон пък не работи... някои от сатанинските ритуали днешно време просто са крали от книгата... 50-те имена на Мардук (така наречения на някой места Легион на Мардук) предполагам ги знаеш... присъстват на много места днешно време като ритуали... мога да те светна че пак са от Некрономикон до колкото знам...


П.С. обърнете внимание на абсурдноста на някой от имената в Библииката на Ла Вей... какво прави там Шива... примерно незнам... а и в някои ритуали се споменава примерно... Тот... той какво общо има с сатанизма... незнам.... :roll:

П.П.С. ко да ги правиш... сатанисти...за тях Некрономикон е некромантия и призовават Ктхулу с таро... icon_eusa_dance

С тази разлика, че сатанистката библия е с доказан произход. Всеки знае кой и е автора, кога е издадена и пр. Освен това има само една версия. Не издания от 1980-та година, от 1975-та и кво ли не всяко от които различно.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот Honor and Blood » 02 Окт 2009, 11:09

Lord Njarlathotep във всички сатанински ритуали на Ла Вие се призовават само 4 демона:Луцифер,Левиатан,Белиел и Сатана.Съответно на исток,запад север и юг.А колкото до "пъклените имена" според теб защо са пъклени ИМЕНА а не пъклени ДЕМОНИ или ДУХОВЕ? Защото са само Имена :mrgreen: имена които съответстват на върховните демони Тоест:Така хората от различни религии,народи и традиции наричат Сатаната и "братята му".Както и да е....Сатаната, Луцифер,Белиел и Левиатан принадлежат на Сатанизма.А ти сигорен ли си че Ищар принадлежи на НЕК??? Ла Вие не е взимал нищо от Нек.А Фентази творците на Нек. са взимали демони и духове от други вярвания и традиции.Което доказва,че авторите на Нек. са имали развито въображение.
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Lord Njarlathotep » 02 Окт 2009, 11:58

A какво общо има Ищар и Мардук с Фентази библията на Ла Вей и с Луцифер, Левиатан, Белиел и Сатанатa... и не бяха ли други принцовете на Мрака а не тия четиримата... защото обикновено Луцифер и Сатана го използват като едно също нещо... и бтв... от кога Луцифер е от техният отбор... до колкото си спомням той беше дал познанието на хората и за това е бил прокуден на земята... (Прометей) а Сатанаил е подигнал бунта... а и от каде идва Сатаната... не е ли Божие творение... и не е ли под Негова власт... ?
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Nemezius » 02 Окт 2009, 13:06

Lord Njarlathotep написа:A какво общо има Ищар и Мардук с Фентази библията на Ла Вей и с Луцифер, Левиатан, Белиел и Сатанатa... и не бяха ли други принцовете на Мрака а не тия четиримата... защото обикновено Луцифер и Сатана го използват като едно също нещо... и бтв... от кога Луцифер е от техният отбор... до колкото си спомням той беше дал познанието на хората и за това е бил прокуден на земята... (Прометей) а Сатанаил е подигнал бунта... а и от каде идва Сатаната... не е ли Божие творение... и не е ли под Негова власт... ?



Неро, малко огелпваш конците в случая.
Саната и Сатан са едно и също-просто идват от различни езици: Сатан- от еврит, Шатан- тиберски еврит, Шаейтан- арабски, Сатана- арамейски, Сатанас- старогръцки и латински(различни ударения са разликата м/у двата езика).
Според всички постеврейски религии(юдаизъм, християнство, ислям и различните им разклонения) първоначално тази същност се представя като "ха-сатан"(вж. "Книга на Йов")- "ангел Господен", изпратен да бъде обвинител, прокурор в светия съд. Преглеждайки Исая 14:12 и 2 Енох 31:4 може да се заключи, че Сатан, Сатанаил(Satan'еl- вавилонски корени) и Луцифер(от латински- Носител на светлина) са имена на един и същи ангел- прогонения за непокорството си първороден ангел(Откровение 12:7-10). Прогонен с поддръжниците си, в Сатанинската библия на Ла Вей Лицифер е приет като един от 4-те короновани принца на Ада.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Honor and Blood » 02 Окт 2009, 13:34

Както винаги Истинни са словата на Nemezius icon_eusa_clap браво :) Последния човек с които бих спорил за нешто във форума.
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Enforcer » 03 Окт 2009, 14:18

Honor and Blood написа:Ритуалите на Нек са супер смешни. например:Спам Банкнотата. Това доказва неистинноста на Нек .Лесно може да се докаже 4е Нек е измислица....Виждам, че има хора дето се хвалят със своите способности и със своите постижения(инвокации) Ще направим така:Sadow mage i Nick са наи големи специалисти с нек до колкото чета из форума.Искам адресите ви а аз от своя страна ще си дам моя.За да може да си изпратим по пощата нужните неща.Говоря за малко дуелче за да тестваме Нек дали работи.Аз ще пратя необходимите мои вещи: предмети,коса и кръв от мен всичко от което се нуждаете за да насъскате някои от Смешните си духове(демони) срещу мен.Да видим дали ще ми се случи нещо.Единственото нещо което искам аз е Снимка(на която си сам може да е малка за лична карта).След това и двете страни ще направим своите ритуали за да навредим едни на други.И тук във форума всеки ден ще записваме какво ни се случва.Само така ще се разбере кои казва истината и кои лъже.При евентоално влошаване на нещата магиите ще бъдат прекратени :) това е само за тестване на истинноста на тези които казват, че Нек работи.Даите да го направим ще бъде забавно за нас а и за тези дето следят развитието и процеса на заклинанията.Само да вметна....Работя с ритуалите на Антон Шандор Ла Вие"Сатанинската библия"имам скромни постижение в ритуалите му за Сачувствие и Унищожение :)

Това с банкнотата работи в повечето случай (дали не е съвпадение това е друг въпрос). В крайна сметка на кой му пука дали е измислен или не - ако работят нещата. Ако не работят - нека пак си се занимават.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот Shadow Mage » 04 Окт 2009, 11:22

Lord Voldemor: Човека ни иска адресите, да не говорим за био-проби... Или поне снимки... Не че ще има гаранции дали са наши или не, само че ми е чудно за какво му е точно по такъв деструктивен начин да се доказва колко е можещ и знаещ ...

Honor and Blood: Извинявай, но това, което искаш е най-малкото нелепо, като опира въпроса до дуел ... Ама явно за теб самия дуел означава разрушението по възможност на противника, а не доказване кой какво може и доколко го може. Щом за теб Некрономикона е фалшив - ами имаш си Библията на Ла Вей - работи си по нея. За какво ти е някой да ти доказва колко е работещ Нек-а? И защо именно в Деструктивната си част? Това ли е твоята дефиниция за дуел? И как смяташ да следиш при такъв резултата? На мен ще ми е мн лесно да се правя на набит и т.н. или по-скоро да те карам да си мислиш така, а същевременно да си живея нормално и щастливо, ако опира въпроса до това да постваме кой какви нещастия са го застигнали. Как би се убедил на практика дали това е вярно или не? Не бих ползвал 50-те по тоя начин и особено за подобно доказване кой какво може. Но и не бих се поколебал да ги призова ако ме атакуваш. И тогава сам ще се убедиш доколко могат да са ефективни ... С две думи - от моя страна считай поканата си за подобен дуел за Отхвърлена.

Enforcer: Призовавал ли си отделно от ритуала за банкнотата Зику и ако да как си го усетил/видял?
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот The Shadow » 04 Окт 2009, 19:14

Honor and Blood написа:Ритуалите на Нек са супер смешни. например:Спам Банкнотата. Това доказва неистинноста на Нек .Лесно може да се докаже 4е Нек е измислица....Виждам, че има хора дето се хвалят със своите способности и със своите постижения(инвокации) Ще направим така:Sadow mage i Nick са наи големи специалисти с нек до колкото чета из форума.Искам адресите ви а аз от своя страна ще си дам моя.За да може да си изпратим по пощата нужните неща.Говоря за малко дуелче за да тестваме Нек дали работи.Аз ще пратя необходимите мои вещи: предмети,коса и кръв от мен всичко от което се нуждаете за да насъскате някои от Смешните си духове(демони) срещу мен.Да видим дали ще ми се случи нещо.Единственото нещо което искам аз е Снимка(на която си сам може да е малка за лична карта).След това и двете страни ще направим своите ритуали за да навредим едни на други.И тук във форума всеки ден ще записваме какво ни се случва.Само така ще се разбере кои казва истината и кои лъже.При евентоално влошаване на нещата магиите ще бъдат прекратени :) това е само за тестване на истинноста на тези които казват, че Нек работи.Даите да го направим ще бъде забавно за нас а и за тези дето следят развитието и процеса на заклинанията.Само да вметна....Работя с ритуалите на Антон Шандор Ла Вие"Сатанинската библия"имам скромни постижение в ритуалите му за Сачувствие и Унищожение :)


Идеята за експерименти направо ми тече в кръвта. така че ще ти драсна едно ЛС. Да се уточним.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Njarlathotep » 04 Окт 2009, 19:28

Борите се за загубена кауза... никой няма да тръгне да се занимава специално с ВАС... и да се опитва да ви обяснява нещо друго... оставанете си на сатанизъм... достатъчно елементарен е... какво печели някой... ако ви пречука с демон... или нещо подобно... и без това няма да разберете дали Некрономикон работи и в двата случея... в единия ще сте в Орландовци... Бояна... или някаде на подобни места... в другия... никой няма да ви е приел насериозно... за да реши да ви доказва каквото и да е било... Шадоу не се нави явно... Ник също се съмнявам да се навие...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот The Shadow » 04 Окт 2009, 19:46

Ти... Със сигурност... НЕ МОЖЕШ. Който не го е страх от експерименти и знае какво може... Действа, а не се обяснява...
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот The Shadow » 04 Окт 2009, 19:49

Honor and Blood даде интересни насоки, а аз го подкрепих. Нека привърженици и противници на НЕК да му пишат и да се стигне до уговаряне на експерименти. Аз вече му писах и дадох свое предложение.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Njarlathotep » 04 Окт 2009, 19:59

Moга или не мога... това... ти не го знаеш... а и каде съм твърдял в темата че ще се намеся... казвам ти защо те не биха се намесили... в жалкия спор има ли или няма... за твое щастие... но както и да е... продължавайте... нямам търпение да видя резултатите... дали това ще се превърне в случеят Алистър 2... дори вече почнаха наддаванията...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот The Shadow » 04 Окт 2009, 21:02

Щом го твърдя, значи го знам... Но това какво не можеш е друга тема... Която няма да обсъждаме...

А аз и не написах, че си твърдял, че ще се намесиш... Чети по-внимателно... Защо няма да се намесиш... Различни неща са... Все още...
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот The Shadow » 04 Окт 2009, 21:06

Залагания! И това е в кръвта ми! Залагам 5 оборота, че твърденията ми за НЕК са верни. Плюс качвам залога.

Аз, за разлика от Honor and Blood ще пропусна своята част от дуела. Няма да нападам никого нито по време, нито след експеримента. Но в замяна ще променя условията на желаещите да направят атаката чрез НЕК спрямо мен.

Желаещите да участват в експеримента и да разберат с какво качвам залога да ми пишат на ЛС. Ще се координират нещата в е-вариант- ще имам грижата за място с парола, защитено от външни погледи, което да улесни комуникацията.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот rain » 05 Окт 2009, 10:04

Ако ще правите нещо правете го... въздух под налягане.
Глупости не ми се четат, затова темата се заключва, ако
има възражения се трие директно!
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Предишна

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта