Necronomicon Workbook, Hidden keys of Necronomicon

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот 4udomir » 23 Юни 2009, 10:49

Здравейте,реших да пусна тази тема и да раздвижа обмена на информация относно Некрономикон-а.Така докато се ровех из чуждите форуми,попаднах на дискусий относно 3-и книги,който са помощно средство за работа с Нек :("Necronomicon Workbook,Hidden keys of Necronomicon,Necronomicon Revelation book").Според мен има доста неясноти в широко разпространените версий... :roll: .За това,ако някой има отношение по темата и допълнителна информация е добре дошъл,да изкаже мнение и предположения.
Аватар
4udomir
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2007, 14:31

Мнениеот Wizard » 24 Юни 2009, 01:40

4udomir написа:Според мен има доста неясноти в широко разпространените версий... :roll: .За това,ако някой има отношение по темата и допълнителна информация е добре дошъл,да изкаже мнение и предположения.


Какви са според теб тези неясноти, които си забелязал?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот The Shadow » 24 Юни 2009, 07:59

3-и книги,който са помощно средство за работа с Нек


НЕК- Национална Електрическа Компания. Та и книги за работа разпространяват, казваш, значи таквоз, страшна стана тя... Знаех си аз, че има причина, дето ми е толкова голяма сметката за тока напоследък! И не само... Протестирам! Долу монополизма на НЕК, Топлофикация и Софийска вода, свобода за данъкоплатците! brave
--------------------

да раздвижа обмена на информация относно Некрономикон-а.


"Некрономикон"- изцяло измислен от Лъвкрафт за нуждите на писателската му кариера, който хиляда пъти сам е повторил, че това не е книга за магия, нито е вписана в някакви си там каталози на музеи и библиотеки. В последствие Некрономикон е пренаписвана от още доста от онези шарлатани, търсещи наивници.

-------------------

Освен това каква е тази дискриминация към "Синовете на Великата Мечка" ? Защо никой не иска да работи с индианския вожд МаТоТаЛупа, а всички са се устремили към електроенергото? Гадни енергийни вампири такива!
--------------------

The Shadow-иронизатор


-------------------
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Юни 2009, 09:49

Това колко пъти го повтаряш дали Некрономикон е фалшив или не... е от абсолютно без значение... нямаш доказателства... за неистиността му...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот The Shadow » 24 Юни 2009, 10:15

Това колко пъти го повтаряш дали вожда МаТоТеЛупа е фалшив или не... е от абсолютно без значение... нямаш доказателства... за неистиността му...

The Shadow - иронизатор
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот The Shadow » 24 Юни 2009, 11:39

До тук с иронизацията.

За желаещите да четат, а не да се правят на разбирачи:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BE%D0%BD

А който иска още доказателства за правотата на отразеното в уикипедията, че Некрономикон е измислена книга, за нуждите на писателската дейност на Лъвкрафт, а не за правене на магии- да търчи в някоя по-голяма библиотека и да чете сериозна литература, вместо драскачествания на мошенници и на писания на измамени от мошенници хора в нета и не само. Вярването в нереални литературни персонажи и бъркането на фантазиите с реалност може да докара единствено до психиатър, а не до магия. Магията и фантазните преживелици и небивалици не са едно и също.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Юни 2009, 20:35

Останах с впечатлението от уикипедия че... абсолютно всеки може да пише каквото си иска... стига да има желание... уикипедиа... пак не е доказателство за несъществуването на книгата... и аз мога да напиша там че Агрипа е римски папа... и някои като теб които се ровят в уикипедия да почнат да го вярват и това...но това е без значение в какво вярваш ти... темата не е за същствуването на Некрономикон а за помощни книги който се препоръчват от автора на темата... идеята е там... книгата работ... дали е фалшива или не... е все тая на практика... щом върши работа... а ако ще продължип да бучиш относно неистиността на книгата... реви в тази тема... май хората я направиха специално за това... viewtopic.php?f=28&t=4197
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот The Shadow » 24 Юни 2009, 22:38

уикипедиа... пак не е доказателство за несъществуването на книгата...


Ей тук ме хвърли в дълбок размисъл четеш ли изобщо какво ти пиша или просто ми отговаряш наизуст... Май е второто. icon_eusa_clap

Знаеш ли, добре е, преди да се заемеш да отговаряш, да знаеш на какво точно отговаряш. Никъде не написах, че книгата не съществува. Няма такова нещо. Написах, че е измислена книга, а това не е като да е "несъществуваща", т.е. да я няма.

Повтарям 2 път, че и с номерация, за да те улесня в асимилирането на информацията:

1. Има книга "Некрономикон". Има много книги "Некрономикон". Първата е измислена от Лъвкрафт и тя е за нуждите на писателството му. Похватът, който ползва не е нов в литературата и мога да ти посоча още автори, измислящи си древни магически книги. Поради известността на Лъвкрафт, още книги, именувани "Некрономикон" са писани след неговата "Некрономикон" от шарлатани, плагиатстващи идеята му и невежеството на някои хора.

2. В по-големите библиотеки има нагледни доказателства за написаното в уикипедията по отношение на Некрономикон - чети повече стойностна литература.

3. Нищо в една измислица не може да отведе другаде, освен във фантазни преживелици. Ако един човек е убеден, че една измислица "работи"... Как да го кажа по-меко? Не може безнаказано да се замества реалността с измислица. Цената за това е висока- губи се здравият разум.
--------------------------

Относно това:

дали е фалшива или не... е все тая на практика... щом върши работа...


Аз предлагам следващият път, когато с такава увереност ми напишеш, че върши работа... Да те помоля- ти пред няколко независими свидетели да "вършиш работа" веднага с Некрономикон... Нали си се похвалил тук в МГ, че си инвокирал "Нйарлатхотеп", та затова ще искам от теб евокация на "Нйарлатхотеп". И всички тези няколко човека, които ще са свидетели, веднага да видят резултат- ама на минутата да го видят едновременно под формата на пълна материализация. Сред присъстващите независими свидетели ще ти уредя и психиатър, със съответните последици за след "свършената работа".

Не ми отговаряй наизуст, че работи, защото много лесно се доказва противното. Просто за в бъдеще се пази от измислици и бъди по-критичен. Не всичко, което блести е злато.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Njarlathotep » 25 Юни 2009, 07:04

Хората около мен... вече са видели достатъчно доказателства... това че ти нямаш честа... е твой личен проблем...а въобще погледна ли темата която ти линкнах... или беше прекалено разбиваща възгедите ти... за да я коментираш... изглежда се налага да коирам цитата тук... за да му обърнеш някакво внимание... относно психиатри... пращай колкото испкаш.... но ти гарантирам... по психически стабилне съм от колкото можеш да си представиш... смятам това да ми е най-вероятно последния пост тук... защото няма какво да кажа на човек който говори едно и също... и въобще не се вслушва в другите... бай... отивам да си уча по немски icon_angel П.С. бтв... работил ли си с Некрономикон въобще за да даваш такива твърдения... или си пробвал... но поради нисък капацитет.... не си направил нищо? Все пак книгата е за нареднали... око да види рака да пипне... език да вкуси...

ekaya написа:Тази тема няма за цел да отговори на някои ширещи в този форум нападки и откровени обиди относно Некрономикон и хората, които практикуват по тази традиция и система.
Тази тема е за тези, които проявяват интерес към Некрономикон, занимават се с него или просто се интересуват от чисто любопитсво. Но независимо от това тя държи сметка за основонто - има Некрономикон и той не е измислен от Ловкрафт.
Ето какви впроси, мисля, ще е добере да обхване темата като за начало: Защо Ловкрафт твърди, че е измислил Некрономикон; Кой е Натан от Газа; Алистър Кроули, О.Т.О. и Некрономикон; Кратко обобщение за Некрономикон; Отговори на някои от най-често задаваните въпроси за Некрономикон; Некрономикон на Джон Дии; Връзките на Некрономикон с Нордическата традиция и т.н.


Pro Necronomicon
1. Кратки бележки


Според мен всички онези хора, които твърдят и се опитват да ни убедят в това, че Некрономикон е измислица на Ловкрафт, просто не могат да оценят и приемат развитието и силата на съвременната окултна наука. Много е жалко когато хора прочели по една книга или статия по въпроса (например „Атака”, бр. 56 от 16.12.2005 г.) приемат за даденост трактовките в нея, без да са в състояние или да са направили дори елементарен рисърч по въпроса.
Публикациите за неистинността Некрономикон обикновено съдържат прости твърдения, които не са съпроводени дори от елементарни анализи, камо ли с каквито и да било доказателства и обсъждане на доказателства. Подчертава се единствено, че Ловкрафт сам е признал за това „измисляне” и го е направил обществено достояние. Само дето съществуват доста други източници, в които Ловкрафт е бил първо себе си, човекът-творец, приятел и съизследовател, а не имидж и Пи Ар, в които казва неща, напълно различни от тези, които е направил публично достояние. Това, че едно мнение е придобило сравнително широка гражданственост не го прави вярно, а още по-малко ноторно известен факт.

Основната публикацията, набедена като „признание” и определяна като „доказателство”, че Ловкрафт е измислил Некрономикон, съдържаща и историята на книгата е публикувана за пръв път през 1937, а след това в1938 г.под заглавието „History of the Necronomicon”, издадена след "Limited Memorial Edition" през 1937 г в памет на Ловкрафт, който умила същата година.

Ранната и първоначална версия обаче на „историята” на Некрономикон се съдържа в писмото на Ловкрафт до Кларк Аштън Смит от 1927 г. и видно от множеството други писма на Ловкрафт до същия (през същата тази 1927 г.), Некрономикон е тема на обсъждане, но не като нещо създадено от Ловкпафт, а напротив. Писмата съдържат множество препратки относно проучванията за книгата и останалите от нея преписи:

Из писмо до Кларк Аштън Смит от 27 ноември 1927 г.: „I have had no chance to produce new material this autumn, but have been classifying notes and synopses in preparation for some monstrous tales later on. In particular I have drawn up some data on the celebrated and unmentionable Necronomicon of the mad Arab Abdul Alhazred!”. Именно събраната информация и бележки за Некрономикон Ловкрафт изпраща като текст на Смит, версията който с малки 10 години по-късно е публикувана като „Историята на Некрономикон” след смъртта му ("History of the Necronomicon", by H.P. Lovecraft, written in 1937).

В друго свое писмо от 1936 г. до Джеймс Блиш и Уилям Милър, пише: „You are fortunate in securing copies of the hellish and abhorred Necronomicon. Are they the Latin texts printed in Germany in the fifteenth century, or the Greek version printed in Italy in 1567, or the Spanish translation of 1623? Or do these copies represent different texts?”

Прието е, че вината за това Некрономикон да бъде обявен за „произведение на Ловкрафт” основно носи самият той с двусмислените си изказвания относно произхода на книгата и не до там недвусмисленото загатване на неговата роля в създаването й. Защо му е било всичко това?. Ловкрафт не е смятал творчеството си за особено стойностно и съществено, за него то е било блед опит на подражание на творци като Едгар Алън По, които е имал за пример. Тази му неувереност се разпростира до там, че първоначално той приел за добра идея възможността да присвои и асоциира един древен такст с хорарите си. В действителност Ловкрафт е успял да използва само някои извадки от превода на Джон Дии на Некрономикон, като се е базирал и на заприски на практикуващи в областта на окултното, разкрасявайки бележките им по свое усмотрение. В последствие със засилването на психичните му проблеми и неспирния поток от фенове търсещи и искащи книгата параноята му се развила до там, че да обяви книгата за негова измислица. Ловкрафт смятал книгата за крайно опасна и че използването й можело да доведе до невиждан апокалипсис, обявявайки я за плод на своето въображине той вялвал, че ще педпази света. (Lovecraft at Last, Conover). По-късно ще разгледаме обстойно причините за това приписване на авторството на Некрономикон и някои от основните мнения, застъпени по въпроса.

Нека погледнем още една интересна подробност около името на автора на Некрономикон - Алхазред, което Ловкрафт твръди, че е измислил. За да стигне до това име Ловкрафт казва, че е използвал моминското име на майка си Хазред и му придал арабско звучене. Майката на Ловкрафт обаче никога не е имала и носила такава име. Запитан за това Ловкрафт отговаря, че всъщност името било на негов пра пра пра пра пра родител, но самият той не е в състояние да приведе доказателства за това. Това е само един от примерите доколко собствените твърднения на Ловкрафт биха могли да бъдат кредитирани.
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот The Shadow » 25 Юни 2009, 10:36

Споменах, че ще уредя независими наблюдатели и психиатър сред тях, пред които ти ще да правиш евокация на "Нйарлатхотеп" до пълна материализация, за доказателство, че Нек-а ти се преработва от колко що работи.

Един грам практика тежи повече от тонове теория. А ти практика нямаш, защото ако имаше реална практика, нямаше да искаш да коментирам приказки тогава, когато от теб се иска да действаш и то не като си изфантазираш какво правиш, а да се вижда от непознати какво правиш. Съжалявам- няма да коментирам приказки. Не си заслужил посредством твои действия такова нещо от моя страна.

-------------------
Относно:

и въобще не се вслушва в другите


По моя край се задава този въпрос: "Ако хиляда човека тръгнат да се давят у Дунава, защото чули, че било хубаво, ти ще тръгнеш ли с тях?".

Съжалявам, че ти пречи дето не се "вслушвам в другите", а ти искам доказателства, каквито не можеш да ми дадеш, защото ги нямаш, о, висококапацитетни ми Lord Njarlathotep, практикуващ измислица за напреднали във фантазирането.

The Shadow - иронизатор
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Shadow Mage » 25 Юни 2009, 11:03

The Shadow: Ами ти като искаш доказателства, за какво ти е тогава други да присъстват за да ти кажат дали е станало или не? О, извинявай, ти искаше ПЪЛНА материализация ... Затова ми е ясно защо са ти и другите ;). Колкото до демонстрация на сили и съществуването на Духовете, описани в Некрономикона, няма ли да ти е по-лесно да извикаш ТИ Огнения (Гибил/Гирра) и да го помолиш да ти демонстрира силата си на видимо ниво? Какво по-убедително ЗА ТЕБ доказателство от това :)? А и пак е от Некрономикона. Само внимавай с него - да не свършиш след демонстрацията му в болница с изгаряния 2-ра/3-та степен ... Но поне ще си си получил доказателствата :).

П.С. Още от сега ми е жал за тея, които се навият да присъстват на подобни опити. Особено с подобна цел ... т.е. безцелно, само за да се убедите дали ги има или не ... :roll:
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот The Shadow » 25 Юни 2009, 11:25

Затова ми е ясно защо са ти и другите ;).


Не ти е ясно, но мога да си направя труда да ти обясня. Защото ще да присъства и психиатър. А това знаеш какво означава, нали?

-----------

Относно:

няма ли да ти е по-лесно да извикаш ТИ Огнения (Гибил/Гирра) и да го помолиш да ти демонстрира силата си на видимо ниво? Какво по-убедително ЗА ТЕБ доказателство от това


И каква полза от предложението ти за такива като теб, като Lord Njarlathotep? Никаква, нали? Защото ти също не пишеш примерно: "Аз мога, затова събирай екипа", а ме занимаваш с празни приказки. Причината е, че ти също нямаш практика. Не можеш.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Shadow Mage » 25 Юни 2009, 12:44

Знам какво означава да присъства и психиатър, явно ще е някой от мн вещите в освидетелстването за лудницата icon_eusa_clap
Само че не знам ти доколко си наясно с това, което искаш да видиш, да не говорим за количеството енергия, необходимо за Пълната материализация...
И понеже явно нямаш идея от къде ще дойде тая енергия ... затова съчувствам на участниците в експеримента ти ....
Почти съм приспивал над 10 човека със защитно заклинание ... при това без да ъм държал да се появяват на материално ниво защитниците .... така че не говори кой какъв опит има след като не си наясно с някой неща и практики ...
Колкото до Огнения - за подобни демонстрации НЯМА АЗ да го викам ... казах ти как вероятно ще свършат ... Ако толкова ти трябват доказателства - повикай си го сам. Защото ако го викате в група с ПОДОБНО намерение, най-вероятно цялата група да пострада.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот The Shadow » 25 Юни 2009, 15:37

така че не говори кой какъв опит има след като не си наясно с някой неща и практики ...


О, ама разбира се, че не съм наясно! Ти представяш ли си аз да бях наясно с някоИ (това "й", дето си го написал, не е част от правописа на думичката) неща и практики... Толкова съм зле, че и правописа не владея и видиш ли, ей на, абе лъжа те, ама така нарочно, че в дадения случай думата се пише с "и", а не с "й" и само те чакам да сбъркаш... А ти представяш ли си- цели някакви неща, че и практики, пък и да съм наясно с тях... Не, това не може да го бъде. Няма как аз да съм наясно. Аз? На фона на толкова велики и можещи особи, дето се надпреварват, таквоз, един през друг значи, да се преработи от работа Нек, вместо да пишат и да се фукат? icon_eusa_clap

--------------

За това:

да не говорим за количеството енергия, необходимо за Пълната материализация...



Не се притеснявай, аз вярвам, че вие там от Националната Електрическа Компания си разбирате от електрото и знаете количеството енергия, необходимо за Пълната материализация. Ма само ще помоля, така, ако може, накрая сметката за тока да е, ъм, сещаш се... Ако може да не е надписана... :oops:
---------------

Относно това:

Ако толкова ти трябват доказателства - повикай си го сам. Защото ако го викате в група с ПОДОБНО намерение, най-вероятно цялата група да пострада.


Добре, че ме предупреди. Ще си взема кубинките, та когато се размишлиш и вместо да говориш започнеш да действаш... Та, ще си взема кубинките- да не би случайно да се окажа с настъпен по случайност в паниката пръст на крака, когато цялата груба се избие да се прережда, за да пострада. :mrgreen:

The Shadow- иронизатор
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Shadow Mage » 25 Юни 2009, 16:13

The Shadow: Внимавай как представяш нещата, че започвам да се дразня ...
Аз за разлика от теб никъде не съм споменал че съм супер можещ и опитен ... Но това в което имам опит и то практически го казвам - яжно не искаш да чуеш или има нещо повече ... И без това имам малко работа с Огнения, мове да му предам ОГРОМНОТО ти желание да ти демонстрира силата си - оттам ти си поемаш последствията ...
Просто си личи колко си наясно - може и да си наясно с други практики в магията, но явно никак не си наясно в призоваванията ... Остава да кажеш, че и Ангелите и Демоните са измислица - според горните ти думи точно така май трябва да се разбира icon_compress

Като искаш да си трошиш главата с Нек-а - никой няма да те спира. само не набутвай и други в това. И се задоволи с енергията от постовете - за твое добро го казвам ...
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот The Shadow » 25 Юни 2009, 17:48

И без това имам малко работа с Огнения, мове да му предам ОГРОМНОТО ти желание да ти демонстрира силата си - оттам ти си поемаш последствията ...


Вреден навик ми е да приемам подобни предложения и опитвам да го откажа. Не го предлагай, защото изкушението ми да приема е огромно.

Ако имаш желание да демонстрираш нещо мирно и кротко - давай. На твое разположение съм.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот puntina » 29 Юни 2009, 01:19

Направих си труда да изчета цялата тема и доста се посмях на спора ,който сте развихрили тук. С риск да бъда оплюта ще си дам и аз моето мнение. Дали "Некрономикон" е реалност или не, това могат да кажат хора, които единствено и само се занимават с него. The Shadow, споко и аз в началото не вярвах в него, но то с времето си идва и акъла (ако е решил да дойде),но това са еденични и не много чести случаи,така че не пречи да се опариш от огъня "без да искаш" . Не знам много за "Некрономикон" ,но знам достатъчно и съм "видяла" достатъчно ,за да се убедя ,че книгата съществува и действа безотказно. Не всеки ден сънуваш обърнати пирамиди с око в тях или подобни неща, нали. Единственото, което мога да те посъветвам е да пообиколиш из астрала и да поразгледаш , дали случайно не грешиш?! Може би-да, може би -не. И тъй като съм мирно и добро същество ще ти кажа ,че много неща са и истина, и реалност. Имаш правото да си твърдиш ,че Лъфкрафт е създател на Некрономикон колкото си искаш, заблудата изцяло си остава за теб. Всеки "човек" избира в какво да вярва или не (наблягам на думата човек ,тъй като точно хората избират в какво да вярват) ,всеки магьосник знае в какво да вярва, знае кое е истина и кое не.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Nemezius » 29 Юни 2009, 07:42

Съществувал бил, не бил съществувал... така ли никой от изказалите се май не се е замислил, че дори и да е бил някаква си измислица в началото, то след толкова години и хора, работещи по него, в една или друга степен Некрономикон вече съществува, като зареден от множеството работещи по него и де факто към днешна дата със съществата описани там се работи както с егрегори!?
Многократно повторената лъжа се превръща в истина на един етап :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот The Shadow » 29 Юни 2009, 08:45

така ли никой от изказалите се май не се е замислил, че дори и да е бил някаква си измислица в началото, то след толкова години и хора, работещи по него, в една или друга степен Некрономикон вече съществува, като зареден от множеството работещи по него и де факто към днешна дата със съществата описани там се работи както с егрегори!?


Немезиус... Ако наречем един щраус няколко хиляди пъти крава, дали след това ще имаме мляко? Та така и с Некрономикон. Не хиляда. Милиони работете по него. Няма да спре да е измислица. Егрегори също няма, но това е друга тема.
---------------

Относно това:

Всеки "човек" избира в какво да вярва или не (наблягам на думата човек ,тъй като точно хората избират в какво да вярват) ,всеки магьосник знае в какво да вярва, знае кое е истина и кое не.


Какво значи това "знае в какво да вярва"? Предлагам вярването да го оставим на онези, които не умеят да боравят с доказателства. Те вярват в много работи. И никое от тях не могат да докажат, когато им се поиска стабилно доказателство, което да не подлежи на изманипулирване. Най-тежките случаи на този тип вЕрващи си пият кафето в компания на извънземни и не намират нищо нелепо в това да го заявят на всеослушание, а други пак така вЕрващи им вЕрват, защото и те ходят в същото кафене.

И в тази връзка. Аз не знам да вярвам, че Некрономикон е измислица. Аз имам доказателства за това, че е измислица. Но тъй като даденото на готово знание в никакъв случай не е същото, като знанието, до което се достига с цената на положен личен труд, сам виждаш- искам да ми се доказва работата на Некрономикон с конкретни действия, неподлежащи на изманипулирване (таковата на приказки понеже и баба може всичко). Но такива действия, каквито поисках няма.

И това, че посочвам, че действия няма, то не е заяждане. Който може да си намери доказателства, ще си ги намери. А който не може да си намери- няма да си ги намери.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот The Shadow » 29 Юни 2009, 09:03

Отговарям на двама човека в един пост, тъй като имам да кажа едно и също нещо. Малко късно видях, че не е много коректно оформено, но времето за редакция е изтекло. Извинявам се.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 55 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 55 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта