Некрономикон - заклинания и ритуали

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Shadow Mage » 02 Май 2005, 22:37

За да възстановим потентност

Завържи три възела на връв омотавайки и лявата и дясната ръка и кажи седем пъти заклинанието, потентността ще се върне.

LILLIK IM LINU USH KIRI
LISHTAKSSIR ERPETUMMA TIKU LITTUK
NI YISH LIBBI IA LU AMESH ID GINMESH
ISHARI LU SAYAN SAYAMMI YE
LA URRADA ULTU MUXXISHA!

В никакъв случай не променяйте заклинанието, дори и да не разбирате нищо от него, защото иначе може и да не Ви хареса това което ще се получи
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Vrania Volosia » 03 Май 2005, 05:18

Ооо, Колега:) Мерси!. ама за мен не става:( я дай нещо и за жени icon_blob1
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Cult_of_Azrael » 03 Май 2005, 15:51

Ако тва е от Некрономикон аз отивам да се потурча да стана християнини сатанист или там квото кажете пффффф Намериха се Некроманти със главно "Н" че да разправят че в Некрономикон-а имало магия за потентност.

Пич един съвет намери си по свесно занимание явно не си чел която книжка треа

П.П ако ти кажа какво означава това което е написано ..... Зарежи другото ама не е и за мъже notworthy pottytrain5 icon_censored
Azrael My Path My Life
Аватар
Cult_of_Azrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Май 2005, 19:16

Мнениеот Shadow Mage » 03 Май 2005, 17:34

Ами като толкова знаеш какво означава, кажи, че и ние непросветените да научим ;)
Щом си толкова навътре с некрономикона пусни нещо да видим, то така е много лесно само с приказки.

btw. в колко други видове магии се ползва това с възлите, че да не е приложимо и тука icon_angry
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот damnameneus » 03 Май 2005, 23:51

Ами незнам дали това е от Некрономикон, но поне в моята версия е също от там. Е не съм я писал аз, няма да споря. А само не разбрах каква е връзката между некромант и некрономикон. Явно и някой друг не е разбрал - между призоваването на забравени божества - некро номос - мъртви /забравени/ имена, и призоваването на мъртъвци с цел гадаене - некро мантос - има голяма разлика, абе като се замисля няма и прилика.

А относно превода сме заинтригувани всички, та молим сведущите да ни го разяснят. :-(
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Cult_of_Azrael » 04 Май 2005, 15:36

да кажем че Necro е мъртав мъртвец ама Nomic има повече от едно значение

Пък и мъртавците не се използват само за гадаене прочел си нещо но май не си чел това което трябва :grin: :grin:

А относно превода преведете си го сами
Azrael My Path My Life
Аватар
Cult_of_Azrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Май 2005, 19:16

Мнениеот AZA » 04 Май 2005, 19:27

Cult_of_Azrael смяташ ли , че някой би те помолил да направиш нещо , ако можеше да го напражи сам. т.е. ако можех(ме) да си преведем заклинанието бихме ли те помолили тебе ?!
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Shadow Mage » 05 Май 2005, 17:55

Съмнявам се че Cult_of_Azrael би могъл да го преведе заклинанието - поне последния му пост силно клони натам. Наистина е по лесно да се хванеш за латинските наименования, отколкото за език, с повече от 4000г история ;)
Ако пък наистина можеш да ги преведеш, как не си издал досега Некрономикон-а в превод на български icon_badgrin
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот necrolight » 26 Май 2006, 12:07

ABE MANQCI NQKOI VSE PAK SHTE MI KAJE LI NESHTO ZA NECRONOMION-A
Аватар
necrolight
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2006, 11:46

Мнениеот Mad_Mike » 26 Май 2006, 13:03

Кат четох тука постовете гледам че има хора които не са чели книгата ама пак спорят.Shadow mage да те питам коя версия на Нек имаш?
necrolight в книгата пише за ритуалите които са били изпълнявани от Самаряните.По-конкретно преминаването през седемте порти.Всяка символизираща бог от самарянската религия.Некрономикон означава буквално книга на мъртвите имена.В нея има доста евокации главно концентрирани върху 50-те имена на MARDUK.Най-добрия начин да разбереш нещо за Нек е да го прочетеш. :)
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот nick » 26 Май 2006, 17:00

Shadow Mage не се нерви на хора които си нямат понятие от Нек.
Знам доста заклинания за различни неща и магии в които се използват демони от Нек.
Cult_of_Azrael изказваш се неподготвен.помисли първо преди да постнеш нещо, за което има хора които се занимават и разбират.
Mad_Mike с Нек не се викат само древните 50-те на Мърдук.
Нек е разделен на няколко части от нас за хората преди 4000 г. Нек е означавало всичко свързано с викането на Древните.
50-те, Ловкрафт и Goetia. Всички те са древни.
Вземи да почетеш повече по въпроса.

Не желая да влизам в безмислени спорове, просто няма смисъл.

Shadow Mage
кога ще правим онова нещо, че събирам енергия яко.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Авг 2008, 07:38

Мад, не съгласен съм с теб........ Дори да прочетеш Некрономикон........ пак има голям шанс да не видиш нищо в него......... Той е код........ в него има повече от колкото всеки от вас предполага......... дори и ти Ник.......... не подценявам ничии знания........ но видях в тази книга доста повече........ в нея има несъответствия....... объркани неща който на пръв поглед не им е там мястото......
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Abathor » 10 Авг 2008, 21:34

Понеже преди се интересувах от шумерската култура повечко...
реших сега на момента да направя един бърз превод въз основа на записките си - в заклинанието има думи които са ми непонятни но ето какъв е смисъла му "... нуждая се/искам силна аура... и да не вдигат покровитеслтвото си над теб" за втората част не съм 100% сигурен правилно ли съм превел все пак има думи които не разбирам.

живи и здрави!!!
не се вкарвайте излишно във филми.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Авг 2008, 21:39

Бтв Абаторе я прати некакъв речник по това ако ти се намира......
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Abathor » 10 Авг 2008, 21:49

Следващия път като се видим ще черпиш една бира обаче.
А аз няма да се лигавя много(не обещавам)

Послепис: стандарта за бира е 2 литра, които като щедър човек ще споделя с теб.мезето от мен...
ако не друго ще направя от теб адепт алкохолик.
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Dagon » 13 Авг 2008, 08:36

Lord Njarlathotep написа:Мад, не съгласен съм с теб........ Дори да прочетеш Некрономикон........ пак има голям шанс да не видиш нищо в него......... Той е код........ в него има повече от колкото всеки от вас предполага......... дори и ти Ник.......... не подценявам ничии знания........ но видях в тази книга доста повече........ в нея има несъответствия....... объркани неща който на пръв поглед не им е там мястото......


Съгласен съм, докато четох това четиво, откривах неща които наистина на пръв поглед нямат логика, тъй че доста по-скрит е смисъла на Некрономикон.
Last exit for the lost...
Аватар
Dagon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 07 Юли 2008, 18:08
Местоположение: dark land city R'lyeh

Мнениеот Shadow Mage » 13 Авг 2008, 21:01

Праши сте има и код в книгата, но има и доста опасни подвеждащи капани, често в наглед съвсем "обикновенни" обяснения. Например при Уотчера ... ;)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Lord Njarlathotep » 13 Авг 2008, 21:04

Има капани който всъщност не са точно капани......... а малко подвеждащи изказвания........ който те насочат към неправилни мисли........ но ако разгадаеш кода ще се изправиш пред много по зловеща картина в която или ще се впишеш или не..........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Abathor » 13 Авг 2008, 21:53

Или може би са те - от "досиетата Х "
Не се вкарвате в филма повече от колкото трябва.
не всичко е очевидно но не е и толкова дълбоко замскирано че да търсиш под вола теле.
до почти същата картинка се стига и по други пътища.има труден начин да го достигнеш има и още по труден.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта