За природата на демоните

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Lord Voldemor » 07 Окт 2009, 14:44

Ще започна с едно уточняване.
Тук под демони,аз визирам истинските такива-,,дивите''първични същности.Абстрахирам се от всички телесматичеки образи и пр.
Демоните са абсолютно индивидуалистически същности-те рядко приемат заповеди,но ако имат уважение към този,който се обърнал към мъдростта им,са склонни да му разкрият уникална информация.
Демоните не са зли,и не служат на сатаната-това е погрешно разбиране,отнасящо се за Легионът на Слънчавият Демон Сорат.Той изпълнява функциите на злото,и легионът му е проводник на низшите страсти,на които слугуват заблудените личности.Сорат не дава наистина нищо,той само взема.
Демоните за които говоря не са обвързани със Сорат.Те имат собствен ,,сбор''на който вземат необходимите решения,които винаги са в контекста на цялостното,т.е тук се проявява стадният принцип.Това се случва много рядко,и по отношения на събития,касаещи Общият Еволюционен План.
Демоните абсолютно спазват йерархичното деление помежду им.
Когато обаче,даден демон напредне(т.е сдобие се с необходимата сила)той консумира енергийно най-близо стоящият над него в йерархията.В този акт на автофагия няма нищо лично,или жестоко-по-способният влива в себе си силата на неприспособилият се.Така се предава и колективният опит.
Най-главните демони нямат фиксирана форма,освен по време на контакт-например при мен беше една много странна глава,приличаща на камък.
Висш демон никога не се разкрива пред човек,неспособен да го разбере-абсурдно е всякакво призоваване и заповядване над същество,което е на милиони години еволюция,и опит натрупан чрез пребиваване в различни измерения или,,светове''.
Демоните имат пряко отношение към Планетарният Дух.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Honor and Blood » 08 Окт 2009, 16:50

Хубава тема :) Радвам се,че има хора заинтересовани от природата на демоните.Поздрави.Колкото до Инвокацията на Демон не вярвам да има хора дето да са виждали такъв.Аз се занимавам с тях от бая време.По време на инвокация не съм виждал нищо нито някои от тях да ми е говорил по телепатичен начин.Просто ако Демона иска нещо от мен санувам повтарящи се сънища за нещата които тои иска в замяна.Дали съм успял с Инвокацията разбирам само от резултатите на желаните от мен неща с които съм озадачил някои демон.Дори и наи низшия демон не ми се е явявал и не е говорил с мен пряко.Повечето хора чакат визуален контакт с Демон след изпълнен ритуал а това е нелепо.Съдете по резултата от ритуала а не очакваите да си бъбрите с някои демон които е научил БГ.Езика.И се отнасяите с уважение и изпитваите СТРАХОПОЧИТАНИЕ към Демоните без значение Низш или Визш.

П.П.С. При инвокация на Демон никога ама никога не ползваите защити те се дразнят от това и може само заради защитата да започнат да правят обратното на това което желаете.Помнете когато Инвокирате демона е с вас до тогава доката не го освободите,докато не си вземе своето или докато не изпълни заръката.Ако вие имате защита близки и приятели нямат.Ако демона иска да ви нарани може да го стори по един или друг начин.Защити се ползват за други цели и ритуали не срещу демони. :)
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Lord Voldemor » 08 Окт 2009, 17:06

Трудното обаче е да си наясно към кой вид демон се обръщаш-ако принадлежи към Легионът на Сорат-лошо.
Демоните за които говоря не биха наранили човек умишлено,дори биха те предпазили-причините за това вече съм описал.Дали си в контакт с Легионът или с Другите демони зависи от честотата на съзнанието-или най-общо казано от намеренията с които ги търсиш.
Както вече казах,Сорат само взема,той е може би най-могъщото зло в нашият Еволюционен План(и част от него),така че досегът с него,почиващ на низши страсти и материално облагодетелстване е цена,която при проява на съзнание не би била дори обмисляна.
Другите демони са един вид родственици на Планетарният Дух(много общо казано,това е огромна тема),и не бива да се възприемат като имащи нещо общо с Легионът.
Оеднаквяването на двата вида демони е умишлена-чрез влиянието на Сорат върху умовете на разни религиозни фанатици/учители се е стигнало до това неразбиране.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот The Shadow » 08 Окт 2009, 18:34

Сорат само взема,той е може би най-могъщото зло в нашият Еволюционен План(и част от него)


Ъ, този Сорат(да не е роднина на Сократ) искам да дойде да взема от мен. И броя до 3. Ако не го направи, да си, таквоз, могъщественото злобясване, айде да не казвам къде, че все пак и деца минават наоколо. Може и да отделя половин час псуване по адреса му до десета родствена линия (все пак съм от северозапад, а там сме специализирали в това отношение), за да е сигурно, че не съществува. Да го *** у най-могъщото зло, щом още мърдам след такива по негов адрес.

Или по-културно казано- аз поне няма да приема за вярно нищо, към което не се прилагат доказателства.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Lord Voldemor » 09 Окт 2009, 14:40

Шадоу,псувните и ,,лошят език''не само че НЕ пречат на Сорат-те са част от проявата му.Или все едно обратнопропорционално на християнската молитва.
За повече инфо хвърли едно око на Щайнер,Алис Бейли и др.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот The Shadow » 10 Окт 2009, 08:43

Ей така ми звучат разсъжденията ти:

"Имало едно време едно малко момиченце. То се казвало Червена шапка и е най-важното същество във Вселената, защото си има баба. Червена и шапка не само, че не и пречела, но и била част от проявата и, защото от там идва името на малката."

Пич, времето, когато бях на 7 годинки и подобни разсъждения ми изглеждаха логични е било отдавна. Освен това аз не искам информация от разни книги. Искам сериозни доказателства. Ако ги имаш- давай ги. Ако ги нямаш- уточнявай, че това дето пишеш е фентъзи.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Honor and Blood » 10 Окт 2009, 09:08

Lord Voldemor имам конкретен въпрос към теб.Нягога виждал ли си демон?Визоален контакт имал ли си?Аз не съм виждал никога но съм осещал много силно присъствие по време на ритуал.А по успешния резултат от ритуала разбирам че осетеното от мен присъствие е на демона които презовавам.
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Lord Voldemor » 10 Окт 2009, 14:45

Онър енд блъд,по-правилно е както сам казваш,да усетиш вътрешно дали това,което призоваваш е желаната същтност.
Дали съм виждал визуално демон-,,виждането''чрез вътрешното зрение е най-същественият елемент за достоверност.Този вътрешен поглед не е спекулация на въображението,за разлика от предварителните впечатления.Това не може да се опише,то е преживяване.
Шадоу,ако трябва да ти прилагам аргументи за съществуването на астрала-ако слепиат не е виждал слънцето,как можеш да му го обясниш?
Информацията,която споделям в постовете си е проверена на практика неколкократно,а когато споменах Щайнер и Бейли,имах впредвид инфо конкретно за Сорат.Ако искаш да си докажеш нещо,ако можеш,установи го сам.Вътрешният поглед разкрива истината,дълбоката реалност,и не оставя място за съмнения.Ако се опитваш да ставаш магьосник чрез нормалното си ниво на съзнание,не можеш да очакваш друго освен объркване или неясност.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот ultramarin » 10 Окт 2009, 19:24

Волдемор, да не си се присъединил към тез крейзита от Антропософскот Общество? Кви са тез дивотии за демони и чудесии... Щайнер пише почти изключително в преносен смисъл, и творбите му, посветени на "демонските йерархии" не са изключение... обаче някои "видни антропософи"(примерно господина Прокофиев) днес ги възприемат в напълно буквален... и докато двама човека не са едно мнение как следва да се възприемат творбите на Щайнер, то всяко тяхно обсъждане е безсмислено.

това едно... второто е дори още по-важно - от къде почерпи тази информация за демоните? това твое разбиране ли е, то някоя книга или си го учил някъде от някого? Щото ей сегинка ще изникне някой тука и ще каже нещо съвсем противоположно на твоето и ще ти заяви че говориш глупости... така че, дай да си уточним референтна база във основа на която ще върви дискусията... без нея моето мнение се покрива на 100% със теориите на Странника тук: http://www.strannik.de/daemon/
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Lord Voldemor » 15 Окт 2009, 12:18

Ултрамарин,инфото за демоните е от личен контакт-за мен не подлежи на никакво съмнение,заставам зад всяка една моя дума.
Иначе не,не съм антропософ,и по-точно,не членувам в никакво общество-откланял съм немалко ,,оферти'' на хора от обкръжението ми-от доста време инфото по всички въпроси сам си го набавям(щото мога :) )
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Njarlathotep » 15 Окт 2009, 14:38

Де́мон от гръцки: δαίμον daimon = божество
До V в. пр. Хр. в древногръцките митове и религиозни представи "даймон" е дума за "божество". След IV в. пр. Хр. с думата започват да се означават и по-низши божествени сили (това го каза чичко гугал при един прост сърч :roll: )

В последствие думата се христианизира... и почва да символизира "зли" създания... както и тризъбеца на Посейдон и сатира и Пан.. в последствие превърнати от църквата като в Дявола и други копитни и рогати добитъци ... сами си извадете изводите... каква всъщост е природата на демоните... след като махнете всички глупости нахвърляни от съвременното общество и догми... с не малко от тях одговорно киното и църквата... и погленете нещата през реалният им ъгъл... Eдинстевените който можеби се пречисляват към съвременното определение за демони... това са тези описани в Гоетия... и от Абрамелин... защото те отговарят на християнския архиетип за демони...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Abathor » 15 Окт 2009, 18:34

Волдемор, разбирам че искаш да извисиш хората със знания. Отделих известно време за да проверя корените на въпросния демон "Сорат" понеже не бях чувал за него. Нищо! Исторически го няма споменат никъде. А сега деца кажете как да се извисиш като ровиш за знание в блатната тиня.
Загубих си времето да търся информация от лъжливи источници. По лошото е когато подвеждаш съфорумниците към неистинни твърдения.
Да има слънчеви демони, но никъде не се говори за Сорат.
За да съм сигурен в твърдението си проверих египеткия, месопотамския(шумеро-акадски и вавилонски),юдейски и гръцки пантеони.
Дай ми конкретен исторически извор, религиозна секта или нещо което да доказва истинноста на твърдението ти.
Подбирай информацията по добре!

А относно демоните, понеже наскоро осъзнах своето невежество, въпреки теоретическия и практически опит.Мисля че е по добре да не коментирам много. Да демоните ги има, има различни теории за произхода и природата им според религиозното вярване на народите през епохите.Понеже всеки си има своя гледна точка и следваме различни традиции, едва ли ще се стигне до единодушие.
Иначе, да виждал съм демон, да може да се общува с него телепатично, предпазните мерки са препоръчителни. Смятам че демонологията не е за всеки.Тежка дисциплина е и аз лично от известно време насам предпочитам да я отбягвам - когато съм наистина готов за нея тогава.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Lord Njarlathotep » 15 Окт 2009, 19:47

Намерих това за въпросния пич... прегледайте го... за него... смятам да се въздаржа от мнение...




Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот ultramarin » 16 Окт 2009, 08:41

От личен опит викаш... значи следва че името Сорат си го научил в медитация примерно или интуитивно ти е просветнало или по някъкъкв друг пряк, личен начин си го научил БЕЗ ДА СИ ВИДЯЛ ДРУГАДЕ ПРЕДИ ТОВА, без да си чел п реди това за него нито при антропософите, нито при теософите, нито при дънов, нито другаде...

Въпрос: каква е целта на тази тема? Да изясним природата на демоните ли!?
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Lord Voldemor » 16 Окт 2009, 16:37

Лорде, не става много ясно какво точно искаш да обориш-прокарването на анти-теза без формулирането на конкретен проблем,освен едностранни умозаключения от типа на ,,няма да коментирам'' ,,сами си вадете заключения'' не ми изглежда като работещ логичен инструмент
...Рогатите добитъци'' за които говориш-защо христианизираш Първообраза на Бафомет?

Абатхор,говориш за ,,лъжливи източници'',е аз ще отговоря с цитат на друг един форумец,,,сами си правете закючение :)
Често пъти се озадачавам,когато поподам на толкова КНИЖНО, прието на доверие ,,знание''.Противоречията образуват странна гмеж от метафизически бъртвежи,често отвеждащи темата в съвсем различна посока
Изобщо воденето на партизанска война без цел и необходимост създава посредственост,преминаваща в откровена злоба...
Относно публикуваната статия на анг. език съдържа точно прогнози за настоящето=Световните войни,идеологически струпвания( като марксизма),свръх=меркантилността.Прогнози отправени от началото на века.На мен тов ми звучи като аргумент в полза изказаното от мен мнение.

ултрамарин,
ти си от редките почитатели на стремежа към автентично знание.Зная,че намираш идейно сходство.Прекарай през твоя ,,детектор''на истината даденото инфо,може да се окаже интересно.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Njarlathotep » 16 Окт 2009, 20:02

Защо христианизирам първообраза на Козльо ли... ами... защото мога... по скоро обратнот... в началото се е твърдяло от църквата че вщиците са го почитиали... с техните оргии.. и тнт... неговия първообраз и на всички съвременни рогати добитъци... може да се каже че е Пан... за по стари не смея да коментирам... защото не разполагам с точни данни... но може да се твърди за първообраз Черната коза с хилядното потомство... също... а и цитирах значението на думата демон... малко божество... или божество по принцип... тъй че.... не е задължително демоните да са зли...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Abathor » 16 Окт 2009, 20:28

Бихте ли ми дали резюме на въпросния Сорат? Искам да знам повече за природата му от предъвканите няколко реда в нета.
Кой е - Сорат и има ли съпоставка с други демони(конкрени имена,образи..) - сравнителен преглед на културите?
Други извори на информация освен Щайнер и бегло споменаване в статията на Арнаудов?
Има ли някой човек някога да е опознал това същество, да го е изучил, описал или поне направил успешни опити за контактьорство/евокация...?
Във връзка с горния въпрос Щайнер и другите които твърдят съществуването му , имали ли са срещи с този демон?

Преди да публикувам предното си мнение в тази тема прекарах няколко часа питайки "гугъл" и прочетох доста материали.
Интересуват ме конкретни данни, а не проповядване на праведност и идеали.Нека не разводняваме темата с излишни писания.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Lord Voldemor » 17 Окт 2009, 02:26

Ще се опитам отново да върна темата в нейното русло...същтността тук е относно природата на демоните-тези,които по обективна причина разграничавам от ,,сатанинските изчадия'',плод на христианска догматика и силен шум в семантичното пространство.
Името Сорат го приех на доверие от Щайнер-оказа се обаче,че едно име отведе нещата в дън гора.Няма значение дали се казва Сорат или не,важна е същтността,който се крие зад този ,,повелител на злото''.Ясно е,че такова животно има(дуалистична необходимост),ясно е,че неговите средства са отклонилите се от Еволюционният план азуристични,луцефиристични и ариманически сили(ако ви харесва,наречете ги според предпочитания начин).
Да не забравяме обаче,че темата тук са демоните,за които писах-именно тях визирам като истински,населяващи планетата далеч преди появата на човека.
Целта на тази информация е една гледна точка(естествено не интелектуална,а позиция на ,,виждане'')по-различна от стереотипното третиране на понятието ,,демон''.Чувствам това като необходимо,защото представата за тези същества -които са обект на изследване от не малко хора-е доста смесена,непрецизирана и горе долу се заключава в черен рогат грозник с лукави намерения и дъх на сяра.
Предложението ми е,ако ще пишете по темата,да се придържате към анализата,или да допълните с ваши впечатления относно природата на демоните.
Държа също да отбележа,че възприемам поднесената информация много сериозно и един вид като споделяне на нещо лично,което губи смисълът си ако се консумира просто като съждение.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Honor and Blood » 17 Окт 2009, 10:19

На мен лично темата на Voldemor ми харесва:)Просто с нея цели да ни накара да гледаме на Демоните под друг ъгъл.Ако гледаме на тях от Християнското им описание и описанието на други светли религии, първото нещо което изплува в съзнанието ни е СТРАХ от демоните.А един човек които изпитва страх от демоните не е добра идея да се занимава с тях.Без значение дали въпросния демон в темата на Voldemor съществува или не това не е от значение.В светлите религии не е описано нито едно положително качество в природата на демоните а Voldemor иска да покаже точно обратното.Темата ми харесва и съм твърдо зад Lord Voldemor.Въпреки,че с началните си мнения исках да обърна темата в друга насока(Личен опит от срещи с демони)Все пак темата е на Voldemor и тор си решава на каде да върви тя:)
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Mason » 17 Окт 2009, 11:08

Лично на мен не ми дреме как изглежда съответния демон или ангел и дали има крила, или няма крила, или има 5 очи и 10 езика, или раздвоена опашка.

За мен демоните са част от силата, която пречи на човешкото осъзнаване, а ангелите част от силата, която спомага човешкото осъзнавае.

Сами разбирате, че демоните са по-близо до човека от ангелите - все пак това е смисълът на така нареченото човешко "падение".

И ако някой ми говори, че някой демон му е помогнал в магическия път, то помогнал ли е на осъзнаването му, тоест на осъзнаването на божествнеите му характеристики?!

Май все пак идеята на темата е "дмеоните не са това, което са; и ангелите не са това, което са"

Волдемар сподели как според теб да различаваме демоните от ангелите. Толко заблуди скитят по белия....и тъмния свят.

П.С.

"Когато обаче,даден демон напредне(т.е сдобие се с необходимата сила)той консумира енергийно най-близо стоящият над него в йерархията.В този акт на автофагия няма нищо лично,или жестоко-по-способният влива в себе си силата на неприспособилият се.Така се предава и колективният опит."

Тук не съм съглсен. Все пак по-високо стоящият в йерархията демон използва новата енергия на "напредналия демон", за да му помогне, т.е. да се прояви чрез него в по-силна степен спрямо човека, т.е. да използва пробива, който по-нисшия демон е направил спрямо човека. Това изглежда наистина като поглъщане на по-нисшия от по-висшия в йерархията, но това и смисъла на по-нисшия в йерархия - да пробие път за по-висшия. Но моите изводи не са директни, така че може и да греша :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта