За природата на демоните

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Lord Voldemor » 17 Окт 2009, 15:14

Онър енд блъд,ще уточня,че описаните от мен демони съществуват,и това не е без значение,както и обосновката на логическото разчленяване така присъщо за западният ум,склонен да детерминира праксисът като върховна добродетел,възприемана като тъждествена на понятието ,,истина''.
Иначе имаш правилно усещане за темата.
Масон,докага ще пилееш таланта си в идеологически борби със самия себе си-сякаш през цялото време се стремиш публично да докажеш някаква важна истина,която си открил,но някак си недоизказваш?
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Abathor » 17 Окт 2009, 21:02

Знам че има опитни демонолози във форума и се надявам да се включат.
Предните ми въпроси останаха без отговор...
Понеже усещам че се получава легенди от казармата^ - бих искал да попитам хората с реален опит :
Смятате ли че "демоните" имат планетарна същност?
Как усещате себе си при контакта с тях?(ако умеете да се самоанализирате)
Как усещате самото същество срещу вас?
Какво мислите за популяризираното мнение че трябва да има "сделка" от типа аз ще ти дам това, а ти направи онова?
Моля ви говорете със собствени думи а не с препрочетеното в нета.

^ казармени легенди - истории за които войника е дочул, но разказва като свои пред други хора с известна доза художествена измислица.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Honor and Blood » 18 Окт 2009, 08:48

Ако имаше хора дето се интересуват истински от демоните и от тяхната същност щяха да предприемат нещо снощи 17-ти(виж Лунния календар) Черната Луна.Сиреч снощи имаше Черна Луна наи подходящото време за призоваване на Демони няма по подходяща дата.Шансовете да осъществите контакт с Демон по Черна Луна се увеличават неколкократно.Следващата толкова хубава Черна Луна като снощната може да се види чак Януари месец(сиреч другата година) успех на Практикуващите"Защо ми е да знам нещо което не мисля да използвам"
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Lord Voldemor » 18 Окт 2009, 19:37

Абатхор,бил съм в казарма...наистина доста легенди се разхождат наоколо,някои от тях даже черпейки енергия.
Опитът от среща с истински демон не може да се опише,защото се създават предварителни представи,които се ,,очакват'' от оператора-това е довело до поредица заблуди.
Призовеш ли обаче истински демон,няма как да се съмняваш,че е станало...
По въпроса за сделката-енергията,която потребяваш за контакта-демонът получава своето...ако иска още,трябва да предложи още нещо в замяна.
Онър енд блъд,другата Черна луна не е толкова далеч,тъй като демони не се призовават всеки ден...необходимо е време.За да се възстановиш-енергийно и емоциално,и да попълниш стратегията си чрез новопридобитият опит/информация.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Enforcer » 25 Окт 2009, 11:17

То много хубаво и интересно става. Ама дали не е нещо като астралните разходки в които виждаш, каквото искаш да видиш? Има един "велик маг", който така се е посветил на 5-6 бога. Става нещо като "аз ходя с нея ама тя не знае". :mrgreen: Има си хашиш за тази работа.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот wiesmann » 06 Яну 2010, 20:18

Т.н демони не са същества в традиционния смисъл, по-скоро универсални сили във вселената и човешкото тяло. Инвокацийте стимулират човешкият потенциал и потенциала на духа ,но това е много дълго за обяснение в тази тема. Някои хора бъркат демони с "духове" ,които са форми на живот един вид.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот nick » 20 Яну 2010, 17:39

[quote="Lord VoldemorПризовеш ли обаче истински демон,няма как да се съмняваш,че е станало...[/quote]
като не си призовавал, недей приказвай глупости.

Abathor
работил си с гоетия, така че ти е ясно.
имат си планети, и н.т., но планетарна същност никога.
по свободни същества, не съм срещал.
усещанията са различни, в зависимост от това кои си призовал.
сделки с тях няма как да има, ние не сме на тяхното ниво, че да можем.
просто трябва да им се даде дар за това което искаме, но то трябва да отговаря на техните потребности.

----------------------------------
IA ZI DINGIR ENKI KANPA!
IA ZI DINGIR MARDUK KANPA!
IA ZI DINGIR INANNA KANPA!
IA ZI DINGIR ENLIL KANPA!
IA ZI DINGIR ANU KANPA!
IA ZI DINGIR NANNA KANPA!
IA ZI DINGIR NEBO KANPA!
IA ZI DINGIR SHAMMASH KANPA!
IA ZI DINGIR NERGAL KANPA!
IA ZI DINGIR NINIB KANPA!
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Яну 2010, 20:15

Ник,мнението е стереотипно за форума-категоричният тон по някой аспект от магическото Дело трябва да се приема според мнението на някой,за окончателно.
Моят контакт с демоничните същтности е реален,и не подлежи на такъв тип детерминиране-опитът ми в случая е различен,и досега не съм срещнал ,,оборващ'' пост,който да не почива изцяло на думи,чиста книжна теория и пр.Аз не си хабя думите със събития,които не съм преминал пряко.Личният опит е най-общовалидната мяра за достоверност...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот SoFarAway » 27 Яну 2010, 14:56

Лорд Волдемор, би ли дал информация, как си установил, че този Сорат наистина съществува?
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Lord Voldemor » 28 Яну 2010, 14:34

Доказателство,че Сорат конкретно съществува,не мога да представя,нито съм имал контакт с такова същество.Инфото е от Щайнер,но тук важно е не толкова името,колкото същтността на въпросното същество-а дали такова зло съществува-за това става дума.
Като цяло,опитал съм се да отгранича природните демони/жители на Земята от Легионът изцяло негативни ПЕРСОНИФИЦИРАНИ същества,служещи на Сорат,или както му е името.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Njarlathotep » 28 Яну 2010, 22:21

Легионът... Легионът... правя си асоциации с Горящият Легион :mrgreen: като чуя за какъв легион говориш... ерго близард са казали истината в игирте си?! А сега да се замислим, както всчички зная, или поне повечето доброто и злото са просто въпрос на гледни точки... ако Сорат (аз покрай Легиона ще почна да го наричам Сарджарас) е толкова могъщ... в едни раце той би бил добро, а в други зло... а и сам по себе си Сорат (Сарджарас) не би трябвало да съществува до абсолютна степен а в някакво относително и конкретизирано ниво на съществуване, във световете на хората който вярват в персонофикация на всичките си неуспехи и беди (счупих си крака... той е виновен; Хванах рак на костите, той е виновен) и тнт... великто зло обикновенно е извинение за тези неприемащи свойте собствени недостатъци, неуспехи и недъзи и търсещи оправдание в някаква имагинерна и невидима сила... (ака Дявол, Сарджарас, Сорат, злата съседка) а това че не можеш да подкрепиш теорията си за съществуването на Сорат, а само си го прочел... подкрепя твърдението ми, че Сорат е просто... тясно свързана мисъл-форма с конкретен кръг хора който вярват в него.. и борейки се с него, го подхранват => това прави тази група невежи доста опасна защото те несъзнателно подхранват божество на злото чрез вярата си в него? Druido
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Lord Voldemor » 29 Яну 2010, 21:01

Аз повече няма да обяснявам обясненията си,смятам че,ако се четат внимателно постовете ,няма да се стига до откровен спам.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Предишна

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 28 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 28 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта