ЕНОХОВИЯТ ЕЗИК И ЕНОХОВИТЕ КЛЮЧОВЕ 2

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Honor and Blood » 22 Окт 2009, 11:16

ЕДИНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Единадесесгият Енохов Ключ се използва, за да възвести настъпването на смъртта и осигурява поддържка отвъд гроба. Привърза към земята. Погребален зов.



(Енохов език)



Oxiayala holado, od zodirome O coraxo das zodiladare raasyo. Od vabezodire cameUaxa od bahala: NIISO! sala-manu telocahe! Casaremanu hoel-qo, od ti ta zod cahisa soba coremefa i ga. NIISA! bagile aberameji nontifape. Zodacare eca od Zodameranu! odo cicale Qaa! Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



Могъщият трон проехтя и пет гръмотевици проехтяха на Изток. И орелът проговори и викна силно: излезте от дома на смъртта! И те се събраха и станаха тези, от които Той е измерен и те са безсмъртните, които яздят вихрушките. Елате! Защото съм приготвил място за вас. Затова задействайте се и се появете! Разкрийте тайнствата на вашето сътворение. Бъдете приятелски настроени към мен, защото аз съм вашият Бог, истинският почитател на плътта, която живее вечно!

ДВАНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Дванадесетият Енохов Ключ се използва, за да даде израз на негодуванието срещу човешката нужда от мизерия и предизвиква болка и конфликт на тези, които причиняват неприятности.



(Енохов език)



Nonuci dasonuf Babaje od cahisa ob hubaio tibibipe: alalare ataraahe od ef! Darix fafenu mianu as Enayo ovof! Soba dooainu aai i VONUPEHE. Zodacare, gohusa, od Zoda-meranu. Odo cicale Qaa! Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О вий, които се строявате на юг и сте фенерите на скръбта, пристегнете доспехите си и елате при нас! Доведете легионите от армията на ада, за да бъде Господарят на Бездната възвели-чен, чието име сред вас е Гняв! Затова задействайте се и се появете, разкрийте тайнствата на вашето сътворение! Бъдете приятелски настроени към мен, защото аз съм същият! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада!

ТРИНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Тринадесестияг Енохов Ключ се използва да направи похотливи фригидните и да обезпокои тези, които отричат удоволствията на секса.



(Енохов език)



Napeai Babajehe das berinu vox ooaona larinuji vonupehe doaiime: conisa olalogi oresaha das cahisa afefa. Micama isaro Mada od Lonu-sahi-toxa, das ivaumeda aai Jirosabe. Zodacare od Zodameranu. Odo cicale Qaa! Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О вий, мечове на юга, които имате очи да предизвиквате гнева на греха, опиянявайки хората, които са празни; Ето! обещанието на Сатаната и неговата сила, която е сред вас наричана отровно жило! Задействайте се и се появете! Разкрийте тайнството на вашето сътворение, защото аз съм служител на същия, вашия Бог, истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада!



ЧЕТИРИНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Четиринадесестият Енохов Ключ е зов за отмъщение и проявлението на справедливостта!



(Енохов език)



Noroni bajihie pasahasa Oiada! das tarinuta mireca o/tahila dodasa tolahame caosago Aomida.: das berinu orocahe quare: Micama! Bial! Oiad; aisaro toxa das ivame aai Balatima. Zodacare od Zodameranu! Od cicale Qaa! Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О вий, синове и дъщери на плесенясали умове, които осъждате неправдите извършени върху мен — Ето! гласът на Сатаната; обещанието на Този, който е сред вас наречен обвинителя и върховния съдник! Затова задействайте се и се появете! Разкрийте тайнствата на вашето сътворение! Бъдете приятелски настроени към мен, защото аз съм същият! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада!

ПЕТНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Петнадесетият Енохов Ключ е решение за приемане и разбиране на учителите, чийто дълг е да ръководят тези, които се стремят към духовни богове.



(Енохов език)



Ilasa! tabaanu li-El pereta, casaremanu upaahi cahisa dareji; das oado caosaji oresacore: das omaxa monasafi Baeouibe od emetajisa Iaiadix. Zodacare od Zodameranu! Odo cicale Qaa. Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О ти, който управляваш първия пламък, под чиито крила са предачите на паяжини, които оплитат земята със сухота; който знаеш великото име „праведност“ и печата на лъжовната честност. Затова задействай се и се появи! Разкрий тайнството на твоето сътворение! Бъди приятелски към мен настроен, защото същият съм аз! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада.

ШЕСТНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Шестнадесестият Енохов Ключ разпознава чудните контрасти на земята и поддържа тези разграничения.



(Енохов език)



Ilasa viviala pereta! Salamanu balata, das acaro odazodi busada, od belioraxa balita: das inusi caosaji lusadanu emoda: das ome od taliobe: dariiapa iehe ilasa Mada Zodilodarepe. Zodacare od Zodameranu. Odo cicale Qaa: zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О ти, който си вторият пламък, домът на справедливостта, чиито начала са блестящи и си утеха за правдивия, който ходи по земята с крака от огън, който разбира и разделя създанията! Велик си ти в силата на Бога разпростиращ се и завладяващ. Затова задействай се и се появи! Разкрий тайнството на товето сътворение! Бъди приятелски към мен настроен, защото същият съм аз! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада.

СЕДЕМНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Седемнадесетият Енохов Ключ се използва за просветление на оглупелите и унищожава чрез откровение.



(Енохов език)



Ibsa dial pereta! soba vaupaahe cahisa nanuba zodixalayo dodasihe od berinuta fadsa hubaro tasataxa yolasa: soba lad / Vonupehe o Uonupebe: aladonu dax ila od toatare! Zodacare od Zodameranu! Odo cicale Qaa! Zodoreje, tape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О ти, който си третият пламък! Чиито крила са тръни, предизвикващи дразнение и който има хиляди живи светилници вървящи пред теб; чийто Бог е гняв в ярост — препаши слабините си и чуй! Затова задействай се и се появи! Разкрий тайнството на твоето сътворение! Бъди приятелски към мен настроен, защото същият съм аз! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада.

ОСЕМНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Осемнадесетият Енохов ключ отваря вратите на Ада и предизвиква появата на Луцифер и неговата благословия.



(Енохов език)





Ilasa micalazoda olapireta ialpereji beliore: das odo Busadire Oiad ouoaresa caosago: casaremeji Laiada eranu berinutasa cafafame das ivemeda aqoso adoho Moz, od maoffasa. Bolape como belioreta pamebeta. Zodacare od Zodameranu! Odo cicale Qaa. Zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!



(Превод)



О ти, мощна светлина и горящ пламък на охолството! Която разкриваш величието на Сатаната за центъра на земята; в която великите тайни на истината обитават; която се нарича в Царството ти: „сила чрез радост“ и е неизмерима. Бъди прозорец на охолството за мен. Затова задействайте се и се появете! Разкрийте тайнството на вашето сътворение! Бъдете приятелски настроени към мен, защото същият съм аз! Истински почитател на най-върховния и неизразим Цар на Ада!

ДЕВЕТНАДЕСЕТИЯТ КЛЮЧ

Деветнадесетият Енохов Ключ е великият подръжник на естествения баланс на земята, законът на икономията и на джунглата. Той разобличава всяко лицемерие и превзетата набожност пада като роб пред него. Той предизвиква най-голямото изливане на гняв върху мизерника и полага основата на успеха за този, който обича живота.



(Енохов език)



Madariatza das perifa LIL cahisa micaolazoda saanire caosa-go od fifisa balzodizodarasa Iaida. Nonuca gohulime: Micama adoianu MAD A faoda beliorebe, soba ooaona cahisa luciftias peripesol, das aberaasasa nonucafe netaaibe caosaji od tilabe adapehaheta damepelozoda, tooata nonucafe jimi-calazodoma larasada tofejilo tnarebe yareyo IDOIGO, od torezodulape yaodafe gohola, Caosaga, tabaoreda saanire, od caharisateosa yorepoila tiobela busadire, tilabe noalanu paida oresaba, od dodaremeni zodayolana. Elazodape tilaba paremeji peripesatza, od ta qurelesata booapisa. Lanibame oucaho sayomepe, od caharisateosa ajitoltorenu, mireca qo tiobela lela. Tonu paomebeda dizodalamo asa pianu, od caharisateosa aji-la-tore-torenu paracahe a sayomepe. Coredazodizoda dodapala od fifalazoda, I’asa manada, od faregita bamesa omaosa. Conisabera od auauotza tonuji oresa; catabela noasami tabejesa leuitahemonuji. Vanucahi omepetilabe oresa! Bagile? Moooabe OL coredazodizoda. El capimao itzomatzipe, od cacocasabe gosaa. Bajilenu pii tianu-ta a babalanuda, od faoregita teloca uo uime.

Madariatza, torezodu!!! Oadanatza orocaha aboaperi! Tabaori periazoda aretabasa! Adarepanu coresata dobitza! Yolacame periazodi arecoazodiore, od quasabe qotinuji! Ripire paaotzata sagacore! Umela od peredazodare cacareji Aoiveae coremepeta! Torezodu! Zodacare od Zodameranu, asapeta sibesi butamona das surezodasa Tia balatanu. Odo cicale Qaa, od Ozodazodama pelapeli IADANAMAOA!



(Превод)



О вий, наслаждения, които обитавате първия ефир, които сте могъщи в краищата на Земята и които изпълнявате присъдата на могъщите. На вас е казано: съзрете лицето на Сатаната, началото на облекчението, чиито очи са блясъкът на звездите, който ви назначи да управлявате Земята и нейното неизмеримо многообразие, давайки ви силата на разбирането, за да се разпореждате с всички неща съгласно провидението на Този, който седи на Адския Престол и който се надига в началото, казвайки: нека земята бъде управлявана от своите части и нека има разделение в нея, така че величието й само по себе си да е винаги опияняващо и възбуждащо. Нека нейният ход следва задоволяването на страстите и като прислужница нека да им служи. Нека един сезон се обърка с друг и нека няма нито едно създание, което да е еднакво с друго. Разумните създания на земята и хората — нека се дразнят и прочистват едни с други, а ме-стообиталищата им — нека забравят имената им. Делата на човека и неговия разкош — нека бъдат обезличени. Неговите градежи — нека станат пещери за зверовете от полето! Объркайте разбираненто й с тъмнина! Защо ли? Защото съжалявам, че съм създал човека. Нека един път да е позната, а друг път непозната, защото тя е леглото на блудница и обиталище на Луцифер Царя.

Разтворете широко вратите на Ада! Низсшите небеса под вас — нека ви слугуват! Управлявайте тези, които управляват! Събаряйте такива дето падат. Раждайте тези, които израстват и унищожавайте гнилите. Нито едно място — нека не остане в едно число. Прибавяйте и намалявайте докато звездите не бъдат преброени. Надигнете се! задействайте се! и се явете пред завета на неговата уста, в който Той ни се е заклел пред своята справедливост. Разкрийте тайнствата на вашето сътворение и ни направете съучастници в Неосквернената Мъдрост.

Прочетете и внокнете в съдържанието на ЕНОХОВИТЕ КЛЮЧОВЕ.Все ще откриете КЛЮЧЪТ който ви е нужен за определеният от вас ритуал.Може да се комбинират и няколко от КЛЮЧОВЕ в зависимост от целта която искате да постигнете.
Успех..... :)
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот The Shadow » 23 Окт 2009, 16:02

Здравей.

Ако не възразяваш, ще ти предоставя малко информация. Не за друго, но Ла Вей я е спестил, а това, което си постнал по-горе, го прихващам като писано от Ла Вей. :)

Енох е онзи, дето богът на християните го взима при себе си още приживе, заради добродетелността му.

“Шемхамфораш” според Еноховия език на Едуард Кели е таблица на 72-мата ревностни последователи на Исус, измежду които избрани 12 стават ученици на Исус, а според иврит- правилното произношение е шем ха мефора (х) или по- скоро мевора(х)...буквално " името което не се произнася" (т.е. това на еврейския бог, като става въпрос за личното му име Яхве (Яхво). А до “Шемхамфораш” в Ла-Веевата “Сатанинска библия” е написано “Привет Сатана”, което достатъчно ясно показва колко Ла Вей е сатанист всъщност.

А магът Джон Дий изпъжда Едуард Кели, обявявайки го за мошеник и еноховият му език - за измислица. Кели е осъден за това си мошенничество. Ушите му са отрязани за наказание. След това разкритие на Дий, за Кели повече няма работа и той умира в мизерия.

Разгледай снимката и виж как са натаманени последователите на Ла Вей по негово нареждане. Все още ли си сигурен, че Ла Вей си заслужава да си губиш времето с измислиците му?

Изображение
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Honor and Blood » 24 Окт 2009, 14:18

The Shadow MagicGateBG e е форум за МАГИЯ а не за РЕЛИГИЯ.Мисля,че не тук трябва да се обсъжда РЕЛИГИЯТА на Ла Веи.Та колкото до истинноста на Сатанизма на Шандор Ла Веи.........Не ме интересува дали религията му е истинска :) Интересуват ме Ритуалите му....Имам въпросче към теб The Shadow.Аз не вярвам в скандинавската религия,не вярвам в богове като ОДИН и ТОР и за мен мен скандинавската религия е пълна измишлиотина........А как тогава има хора дето получават резултати от ползването на Руни?Как една фалшива религия има толкова силни и работещи ритуали с Руните?Искам да кажа,че Сатанизма на Ла Веи може и да е измислица но РИТУАЛИТЕ МУ РАБОТЯТ и ако си направиш Труда да тестваш ритуал на Ла Веи ще останеш доволен от резултата на Ритуалите му.
Проблема ти The Sadow е следния.....четеш много(което не е лошо) но се съгласяваш с мненията на други хора без значение колко са изврстни и интелигентни тия хора ти трябва да пробваш лично дали нещата на Ла Веи работят.И чак тогава да говориш.Не може да кажеш,че нещо е Измишлиотина без да си го пробвал лично.
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Nemezius » 24 Окт 2009, 22:11

Хонър, засягаш една доста обхватна тема- работещи или не ритуали, призхождащи от дадено вярване. На 99,9% мога да ти гарантирам, че предложението ти дори и да сеприеме- ще докаже само тезата на шадоу. Не, не бързай с "я па тоя тука какви ги бръщолеви- нали при мен си работят ритуалите" :) Да, при теб скандинавските нма да сработят поради липса на подходяща настройка- просто не можеш да активираш спусъците; също както и да речем сатанинските ритуали за ла Веи надали ще сработят при Дъ Шадоу. Да, звучи точно като плацебо ефект, само че тук не е ефект, а предпоставка за такъв.

А до колко МГ е поле за магия, но не и за религия- тук поне моето мнение не съвпада с твоето. Защо да е и за религия? А защо да не е? Нима религиите в повечето случаи не се остановават на магически традиции или да носят такива в себе си? Нима Вещерството не е религия? Нима Уика не е религия(доста съвременна, но все пак)? Нима руническата магия не е част от нордическата религиозна система? ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот valko » 25 Окт 2009, 00:11

Nemezius
остави теоретик да блее. той е в еуфория за някакви имагинерни резултати които за сега са банални съвпадения които той мисли за знак от горе или долу, че има шанс. до сега не е правил нещо сериозно и няма Сила да направи подобно въздействие, но има шанс да пострада от таково.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Honor and Blood » 26 Окт 2009, 12:57

valko написа:Nemezius
остави теоретик да блее. той е в еуфория за някакви имагинерни резултати които за сега са банални съвпадения които той мисли за знак от горе или долу, че има шанс. до сега не е правил нещо сериозно и няма Сила да направи подобно въздействие, но има шанс да пострада от таково.


icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_eusa_clap
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот The Shadow » 27 Окт 2009, 12:51

Има една маааалка подробност- светът е пълен с хора, които само си въобразяват, че правят нещо. И това го заявявам като практик с дългогодишна практика.

Не може да ти работа практика с грешна теория. И не защото аз го казвам. А защото ако си нарочиш, примерно, че компютъра е кафеварка, може и да имаш чаша кафе от него, но само в представите си.

Емблематичен пример за това до какво води прекомерното желание грешна теория да е основа на практика, която действа ми е случаят как един "ПРАКТИК" /нарочно го пиша с големи букви и кавички/ се биеше с дракон, който освен астрално, се появил и физически. Само дето дракона се оказа един найлонов плик окачен на дърво. Дори след като ВИДЯ плика, "ПРАКТИКЪТ" отказа да асимилира, че се е вкарал във филм.

Искаш да следваш гнили теории за заблуда, че имаш практика- давай. Не те спирам.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Honor and Blood » 27 Окт 2009, 22:27

Добре The Shadow наистина ме" СПРЯ".Добре де аз не мога да правя нищо и не съм постигал никакви резултати.Наи вероятно това което за мен е "Успех" в даден ритуал се дължи на това че съм се вкарал във филм :wink: или имам някакви психически отклонения.Добре прав си аз няма да споря с ВЕЛИКИТЕ МАГОВЕ :) Ако искате да махна темата която е ПЪЛНА ИЗМИСЛИЦА според The Shadow(God of Magic) само ми пишете и още утре ще помоля Wizard да махне темата.

Тhe Shadow да не ми се сърдиш за нещо?
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот ludvig » 28 Окт 2009, 09:03

Шадоу може и прав да си Но коя е работещата магическа практика ?? хаос магия, демонология , уика или иога а може би просто твоят метод Тъи като се изказваш като многогодишен практик би трябвало да посочиш каква е твоята практика и да се тества и види дали наистина е работеща, защото току виж излезнало, че само си мислиш че е работещо и се вкарваш сам във филм!
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот The Shadow » 28 Окт 2009, 10:39

Точно това направих. Подложих уменията си на тест и то по задоволителен начин. И получих оправдание от valko вместо действия, чрез които да тества уменията ми. От това мнението ми за него стана много ниско. Не харесвам хора, които много и арогантно говорят, а като се опре до действия и почват да се чудят с какво оправдание да изклинчат.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот SoFarAway » 27 Яну 2010, 16:01

"Шемхамфораш” според Еноховия език на Едуард Кели е таблица на 72-мата ревностни последователи на Исус, измежду които избрани 12 стават ученици на Исус, а според иврит- правилното произношение е шем ха мефора (х) или по- скоро мевора(х)...буквално " името което не се произнася" (т.е. това на еврейския бог, като става въпрос за личното му име Яхве (Яхво). А до “Шемхамфораш” в Ла-Веевата “Сатанинска библия” е написано “Привет Сатана”, което достатъчно ясно показва колко Ла Вей е сатанист всъщност.

А магът Джон Дий изпъжда Едуард Кели, обявявайки го за мошеник и еноховият му език - за измислица. Кели е осъден за това си мошенничество. Ушите му са отрязани за наказание. След това разкритие на Дий, за Кели повече няма работа и той умира в мизерия
.

Привет, искам само да спомена за това, което по горе "The Shadow" e написал, че е цитат от уикито, явно той е забравил да спомене, но името което не се произнася не е Яхве или Йехова. Това име се състои от Тетраграматона- Иуд Хе Вав Хе, това са четири съгласни букви, които просто няма как да се произнасят Яхве, Йехова, Йахова и т.н. Да не говорим, че в Иврит няма гласни букви, та Йехова е погрешно наименование, което е започнало да се използва през 18-19в. доколкото си спомням.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот The Shadow » 08 Фев 2010, 18:41

The Shadow знае и човекът, който го е качил този материал в уикито, просто защото материалът принадлежи на The Shadow. Имайки предвид обаче количеството на тийновете в уикито, не искам да зная на какво прилича вече... Но това е друга тема.
В иврит има гласни. Отбелязват се със специални знаци. Справка- тук: http://www.scribd.com/doc/25267554/%D0% ... 0%B8%D1%82
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот SoFarAway » 08 Фев 2010, 21:31

Привет, The Shadow, относно второто знам за Никуд, тя не е широко използвана, освен това точкуването е един вид разширяване на "основните" букви за да се изобразяват гласните, то това си го пише и в инфото дадено от теб .Тетрадата се състои от четири съгласни букви, това беше основното, което исках да кажа в горния пост, виж тетрадата и се замисли как може да се произнася, не ми се влиза в дълги и широки размишления и спорове . А относно първото не мога да се наемам, кой какво е драскал в уикито и до колко е вярно написаното.
Поздрави.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 12 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 12 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта