Договор с Дявола

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот Stalik » 19 Окт 2005, 11:19

heress написа:абе пич точно благодарение на... как го каза "религиозно четиво, като философско четиво, като исторически паметник, като културен паметник и т.н." се е ляло най-много кръв в историята на човечеството. Че и до днес даже се пролива кръв поради тая книжка :) (визирам корана който е препис на библията и разнита там екстремни араби :) )

Ако свмяташ че Корана е препис на Библията, значи нямаш каквото и да било понятие от двете книги (или поне от една от двете). Недейте да говорите наизуст, често се получават глупости.

heress написа:Иначе относно философското четиво. мисля ти доадохме достатъчно примери за противоречия.

Което ми говори две неща:
Първо - нямаш елементарно понятие за конструкцията на Библията (тя е сборник от книги на различни автори събирани в продължение на близо две хилядолетия! Забележи за какъв исторически период говорим! Как да няма противоречия тогава!? Това звучи смешно и наивно).
Второ - не си чел внимателно постовете ми където споменавам именно това - че Библейския текст е комплексен.

heress написа:Като религьозно четиво - дразата (цитирам по памет) "Нямай друг бог осевнд мене" е отрязала най-много глави в историята (покръстването).

А нима писанията на Ницше не са? И въпреки това е уважаван философ и до днес. А "фразата" е първата Божия заповед, регламентираща монотеистичността на еврейската религия.

heress написа:Като изторически паметник.?! толкова исторически колкото и (Властелинат на пръстените)

Ами мисля че са привеждани нееднократно до днес стотици доказателства за това. И като всеки исторически паметник с древен произход, нормално е да има неточности. Летописанието не е била основна цел на авторите на книгите. Иначе текста щеше да е изпъстрен с редица дати, нали? Та дори много по-късни исторически источници са предавали информацията с големи недомлъвки и неточности. Какво очакваме тогава от един такъв текст, още повече дело на "авторски колектив"!?

heress написа:Културен паметник ? -на кой?? на Еврейте ли -?! ПХА че теа мамуни имат ли култура изобщо??


Това беше доста необмислено и рязко изказване. Същото се говори и по адрес на Българите в някои страни, нали!? Няма народ без културно наследство, независимо колко голямо по обем е то. И най-простото австралийско племе пази в себе си безценен материал за антропологично и културологично изследване. Мисля че това е достатъчно интелигентен форум, че да не се допускат подобни изказвания.
Аватар
Stalik
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 16 Окт 2005, 09:59
Местоположение: София

Мнениеот vasago__ » 19 Окт 2005, 12:24

Здравейте както обещах седнах да пиша пост но явно се губи смисъла на това тъй като темата се изменя.Само да кажа на heress че ако беше чел поне веднъж цялата библия много ама много внимателно нямаше да говори точно това... разбирам те че не харесваш Господ и искаш да го обориш:))) но пак запознаи се първо и тогава .... прочети внимателно първите 10 глави на книгата битие... и тогава говори за каин... успех:)
до тамния... :))) тамния това че не вярваш не означава че го няма:)
.... МИР
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот EliKarim » 19 Окт 2005, 16:55

heress написа:Културен паметник ? -на кой?? на Еврейте ли -?! ПХА че теа мамуни имат ли култура изобщо??


Хм...в този сайт пишат и евреи. Не мисля, че трябва да засягаме националности, етноси и т.н....
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот till_it_sleeps » 19 Окт 2005, 17:55

абе пич точно благодарение на... как го каза "религиозно четиво, като философско четиво, като исторически паметник, като културен паметник и т.н." се е ляло най-много кръв в историята на човечеството


-на кой?? на Еврейте ли -?! ПХА че теа мамуни имат ли култура изобщо??


не книжките са виновни за кръвта, а тези които си ги тълкуват както им изнася. ти не си християнин, нито мюсюлманин, но като те гледам така с малко повече власт в ръцете ще си сложиш както инквизицията, така и талибаните в малкия джоб. :wink: кой ще е виновен тогава? :)
и искам най-любезно да ви помоля да спрете да налагате мненията си на останалите-никой не ви кара да вярвате или пък да не вярвате в каквото и да е било. това е ЛИЧЕН избор, с който по-широко скроените хора се съобразяват.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот dendi » 17 Фев 2006, 17:23

Останала съм с впечатлението че само разади този договор хората мислят че вещиците са на страната на дявола и някак си не са "зачитани" и са смятани за "врагове"...
Без светлина и мрак
Всичко е едно
Аватар
dendi
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 11 Фев 2006, 10:14
Местоположение: Бургас

Мнениеот hekata_ehnaton » 03 Апр 2006, 16:09

Малко история - Библята се появява в сегашният й вид, когато Мойсей извежда евреите от Египет. А какво има в Египет - Александрийската Библиотека - която е пазила тайните и мистериите на Древният свят, изгорена от римляните при нападението на Александрия по времето на Клеопатра.
Мойсей, както всики (надявам се) знаят е бил готвен за първосвещенник на Египет. Когато той се "осъзнава" като евреин и повежда народа си вън от страната, той взима със себе си цялата мъдрост на Александрийската Библиотека, под формата на закодирано с метафори и оксиморони книжле, което по-късно се раздели на 3: Битие, Изход и Левид. По-късно е допълнено с историята на еврейският народ и се е превърнало в Библията.
Така че - както виждате, дори от историческагледна точка - Библията представява просто кодираното познание на древните за света, и то - в най-чистата му форма. В първите 3 книги на Библията се вижда колко велико е било нивото на образование на Мойсей, следвателно на другите жреци в Египед, за да може да създадат подобни ръкописи...
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот AMON RA » 01 Юли 2006, 06:18

МММММ ДАААААА, Прословутата Александрийска библиотека. По разказаните легенди изгорена от римляните.
Много пъти съм си задавал въпроса : изгорена е зградата (това е което са видяли хората) но дали са изгорели папирусите,или са изнесени преди това и в момента се намират скрити от очите на хората?????????
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот nick » 11 Авг 2006, 11:10

Незнам дали е автентичен този пакт или не.
Пакт от 1676г. на Дявола и блгорородник от Pignerole

1. Lucifer, you are bound to deliver to me immediately 100,000 pounds of money in gold!

2. You will deliver me the first Tuesday of every month 1,000 pounds.

3. You will bring me this gold in current money, of such kind that no only I, but also all those to whom I may wish to give some, may use it.

4. The foresaid gold must be not false, must not disappear in oneґs hand, or turn to stone or coals. It should be metal stamped by the hands of men, legal and valid in all lands.

5. If I need a considerable sum of money, no matter when or for what purpose, you are duty bound to deliver to me secret or buried treasure. Nor need I fetch it myself from wherever it may be hidden or burried, but you must deliver it into my hands, without any trouble to me, to wherever I happen to be at one time, to dispose of according to my own wishes and pleasure.

6. You are bound to cause no injury to my body and limbs, and do nothing to weaken my health, but preseve me from human illnesses and injury for 50 years.

7. If, contrary to our expectations, I should happen to become ill, you are bound to procure for me profed remedies to help me regain my previous good health as soon as possible.

8. Our agreement is to begin on this date.. in the year 1676, and to end on the same day in 1727. You are not to tamper with this period or encroach on my rights, or make a false reckoning (as you have often formerly accustomed to do).

9. When my time has finally run out, you are to let me die like all other men, without any shame or disgrace, and be honorably buried.

10. You are bound to make me loves and accepted by the King and all the aristocrats, by high and low, men and women, so that I may always be assured of good will and affection, and that everybody will grant without question what I may desire of them.

11. You are bound to transport me (and any other) without injury to the ends of the world, wherever I desire, no matter how far distant. You are to make me immediately so expert in the language of that place that I shall be able to speak it fluently. When I have satisfied my curiosity sufficiently, you will bring me back again, uninjured, to my home.

12. You are bound to protect me from all harm from bombs, firearms, and other weapons, so that nothing may strike me and injure my body or limbs.

13. Your are bound to assist me in my dealings with the King and help me prevail over my special enemies.

14. You are bound to provide me with a magic ring so that whenever I put it on my finger I shall become invisible and invulnerable.

15. You are bound to give me true and thorough information, without distortion or ambiguity, about any question I ask of you.

16. You are bound to give me advance warning of any secret plot against me, and to give me ways and means to thwart those plots and to bring them to naught.

17. You are bound to teach me whatever languages I may desire to learn so that I can read, converse, and express opinions as perfectly as if I had known them thoroughly from childhood.

18. You are bound to endow me with good sense, understanding, and intelligence, so that I can discuss all problems logically and can give an informed opinion about them.

19. You are bound to protect and look after me in all courts of justice and council chambers of King, Bishop or Pope, before whom I might be summoned.

20. You are bound to protect me and my household from injury, whether domestic or foreign, from theft, and from harm.

21. I am to be permitted to lead my life in outward appearance like a good Christian, and to attend divine service without your interfering.

22. You are bound to teach me how to prepare medical prescriptions and the correct use and administering of them in dosage and weight.

23. If one any occasion, skirmish or fight, I should be attacked or set upon, you are to take up the challenge for me and produce help and assistance against all enemies.

24. You are bound to prevent anyone, no matter whom, for konwing about your accord and compact.

25. As often as I desire your presence, you are to appear to me in a loving and ageeable form, never in a frightening or horrible shape.

26. You are to see that each and every person shall do my bidding.

27. You are to promise me and bind yourself to kepp unbroken these clauses, individually and collectively, and to comply assiduously wiht all of them. If you fal me in the slightest degee or display any negligence, then this pact and accord is null and void and of no force whatever.

28. In return for the foregoing promises, I swear and vow to deliver into your power several men and women. Furthermore, I renounce God, the most Holy Trinity; I wholly renounce the vows made for me at baptism. I step forward with you in a new alliance and submit myself to you both in body and soul, forever into eternity.

Сори, но ме домързя да го преведа.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот thewitch_from_bulgaria » 18 Авг 2006, 12:42

мане наистина има чувството че говорите на патагонски без да се смее те но аз разбрах едва преди 2-3 седмици може и повече че луцифер изобщо съществува icon_angel мислих че е накаква фантасмагория (с извинение към тези които са сатанисти и към него макарче ми е трудно да повярвам) не знам какъв но чува ли ли сте за Емили Роус горкото момиче как може да иам такива жестоки същества само защото момичето било светица
thewitch_from_bulgaria
 

Мнениеот thewitch_from_bulgaria » 18 Авг 2006, 12:47

dendi написа:Останала съм с впечатлението че само разади този договор хората мислят че вещиците са на страната на дявола и някак си не са "зачитани" и са смятани за "врагове"...

вещерите и вещиците не са толкова различни от останалите хора единствено вярата ама ко толкоз даже са много весели хора
thewitch_from_bulgaria
 

Мнениеот Nemezius » 18 Авг 2006, 21:49

DarthSidious, не виждам с какво да те убедя, освен с това, че самия ти си противоречиш- подписваш се с "Ave Satanas", а отричаш източниците, където е посочен Сатаната... нужда да се коментира това?!

Говориш за Прошката, за Християнстака Любов- да, но ако си запознат, прошка се дава, когато е поискана.

Hekata, добри познания за историята имаш, но бих искал да допълня с още нещо- с отричане на Билбията като "писана от недостоверни хора" и прочие, по същата логика ще отречеш и Корана, и Кабала и т.н. Ако, ДартСидиъс, признаваш поне Кабала, то нека каза ти каза, че в Библията има 5 кабалистични книги- прочети ги и ще разбереш
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот virtual_panacea » 19 Авг 2006, 05:01

thewitch_from_bulgaria написа:мане наистина има чувството че говорите на патагонски без да се смее те но аз разбрах едва преди 2-3 седмици може и повече че луцифер изобщо съществува icon_angel мислих че е накаква фантасмагория (с извинение към тези които са сатанисти и към него макарче ми е трудно да повярвам) не знам какъв но чува ли ли сте за Емили Роус горкото момиче как може да иам такива жестоки същества само защото момичето било светица. вещерите и вещиците не са толкова различни от останалите хора единствено вярата ама ко толкоз даже са много весели хора


Познаваш толкова вещери и вещици ,а луцифер смяташ за фантасмагория?
И как точно разбра ,че съществува? снимка във вестника ли видя? Значи както си го смяташ за фантасмагория и изведнъж хоп, четеш форума в мгейт и просъществува? Повечето самоопределящи се като сатанисти ,които съм срещала ,са решили ,че ще стават такива, по сходен начин. Нещо от сорта на - забравила е мама да им остави кинти за деня и те решават, че няма добро на тази планета и ще станат като еееей онези батковци ,дето се събират на пейката по тъмно и гледат лошо минувачите. Емили Роус:) Психо-трилър. Рядка форма на прогресивна шизофрения, от която изхода е смърт.
Това, че онези свещеници са искали да се преборят с медицината ,според мен е просто гротесктно. Много пъти чрез вярата си в бога и молитви са се опитвали да лекуват болести и да изкарват от тежки състояния пациенти, отписани от медиците и до сега,поне аз за успехи не знам. :roll:
Аватар
virtual_panacea
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Фев 2006, 03:12

Мнениеот Trismegist » 21 Авг 2006, 17:43

Прочетох ви мненията или поне 80% от тях.
Много ме радва,че Stalik е дал толкова изчерпателен отговор,който изисква изчерпателно четене и писане.

Добре е всеки да попрочете толкова и тоагва да изказва толкова категорични мнения.

Инъче за съжаление битки винаги е имало и дали са били под религиозен предлог или не,то са бил факт.
Така че нека не обвиняваме Христовото учение за последствията от неговото неправилно исползане от властта.

Ако Христос не беше Дошъл тези битки пак щяха да се състот-само че под друг предлог.

Аз не виждам,как може някой да каже,че ако те ударят трябва да си подложиш и другата буза и друг да исползва учението му,като повод за война.

Това,че има една група хора или сили(ще ги нарека-на черната ложа),
които винаги позлват ученията за свои цели и ги изопачават с времето,тълкувайки думите на някого,който вече не може да се защити си е съвсем друг въпрос.
Но наистина иди накарай тълпата да прочете всичко това-нали това е пак сега целта,да бъдем в заблуда отностно историята :( .
Отделно,че наистина Библията е преправяна и,когато се чете от човек посветен в гностичното знание или някой с повечко обща култура,може да открие доста намеси в словото-въпреки заплахата затова намираща се в самата Библия.

Радвам се на Nemezius и Stalik.
Където има дим има и Огън,така че не може така лесно да отхеърлиш някакво писание,дори без да си го чел.Противоречи,на един мислещ човек.
И нека добавя,че точно липсата на разбиране и култура,води до войни и противоречия.Липсата на знания и достатъчно информация.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Nemezius » 21 Авг 2006, 19:00

Trismegist, единствено мога да допълня мнението ти относно изкривяването на почти всяка една вяра, когато тя се превръща в религия(а с това и свещените за нея книги). Ще започна с някои "тъмни" петна в християнската история- Кристоносните походи и Светата инквизиция. Изкривяването на Корана- да, там има "свещена война"(джихад), но това няма нищо общо с приложението му днес- според корана самоубийството и убийството също са грехове. И така за всяка една религия, за която се сетите, достатъчно е само да се поразтърсите и ще намерите изкривяванията.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Предишна

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта