Демонът Ралгсрц

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот Lord Voldemor » 19 Май 2010, 20:37

Тук споделям един секрет,но умишлено може да допусна ЕДНА грешка,а може и да не.Ясно е защо.
Силата му е толкова голяма,че се прекланя единствено пред Създателите,и Зовът(който знае какво е Зовът,знае).
Не принадлежи към конкретна йерархия,съществува за да изгражда своята Същтност.Той е един от първичните демони от Втора Йерархия-изключително свиреп и интелигентен.Привличането му обаче е свързано с много тежко обвързване-веднъж Призован,той остава свързан с магьосника минимум за 10 години.Ако призовалият го успее да съхрани своята сила,то след това не е трудно той да бъде отзован-вниманието му ще бъде привлечено към ,,по-интересни'' дейности от неговото битие.
Призоваване: при пълнолуние заставате насред пуст планински връх-не трябва да има по-висок връх в близост.Трябва да сте облечени с черни панталони и обувки и червена връхна дреха.Обръщате се на запад,и вдигате ръцете си над главата така,че да образуват перпендикуляри.Призовавате го в кръг,като имате и ваш индивидуален такъв.В кръгът му се поставя прясно одран заек,черна пръст и триъгълно парче желязо.
Словата може да импровизирате,но да са в стил съответстващ на природата му.Заклеването изрично да постановява какви да бъдат функциите му,както и да не напуска по никакъв начин парчето желязо,в което именно се въплатява той.
Той оказва помощ от разностранно естество,от лечението на някой,до неговото разболване.Разкрива уникална информация.Не лъже,но ако бъде накърнена честта му,може да доведе неблагоразумния до лудост.
Когато ритуалът приключи,желязото се отнася в дома.Не задължително да носите желязото със себе си,когато ви е необходима намесата му,произнасяте името му 8 пъти и той се ,,включва''.
Когато го занесете у дома си,почувствайте до 7 дни кое място ще му хареса да бъде поставен.
При НИКАКЪВ случай не позволявайте на НИКОГО да види или докосне желязото.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот nick » 30 Май 2010, 20:16

този как съм го пропуснал :mrgreen:
горкия Соломон толкова труд е хвърлил, че да достигне до наши дни инфото, а пропуснал тоя заблуден демон. :mrgreen:

сега сериозно
незнам от къде си изровил тая глупост, но е уникална.
да линк или документа в които пише за него, за да се запознаем.
иначе е чиста проба лакардия.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот Lord Voldemor » 01 Юни 2010, 14:35

Що ли някои люде си мислят,че истинското познание се тиражира по сергиите,или че гугъл е магически извор.Ми дайте тогава да пенсионираме всички Учители,и да го караме ей-така,Аратронската.
Или може би,ти си абсолютният експерт,знаеш ВСИЧКО за демоните?Съмнявам се,че изобщо някой е способен на това.Светът е необятен,тайните му са необозрими.Може би трябва да ти напомня,че човек докато е жив се учи,и пак умира ненаучен...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Trismegist » 13 Юни 2010, 18:24

Наистина ми стана интересно, от къде си се сдобил с тази информация.Честно казано никой не е пророк в собствената си старна, но като прочетох ритуала ми се стори, че може и да е истински.
Не бих го използвал, но пък сега си давам сметка за различната ти природа Лорде!

А инъче съм сигурен, че нищо не знаем за заобикалящият ни свят, и че кой знае още какво има да се научи от него.

Но как така тоя демон хем не принадлежи към дадена йерархия, хем е от първичните във втората :) хахаха.Тука нещо си я огелпил май.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Lord Voldemor » 15 Юни 2010, 16:10

Trismegist написа:Наистина ми стана интересно, от къде си се сдобил с тази информация.Честно казано никой не е пророк в собствената си старна, но като прочетох ритуала ми се стори, че може и да е истински.
Не бих го използвал, но пък сега си давам сметка за различната ти природа Лорде!

А инъче съм сигурен, че нищо не знаем за заобикалящият ни свят, и че кой знае още какво има да се научи от него.

Но как така тоя демон хем не принадлежи към дадена йерархия, хем е от първичните във втората :) хахаха.Тука нещо си я огелпил май.

Да де,имах предвид друго,ама ако тръгна да обяснявам грешката ще разкрия нещо,което не желая да правя,затова го оставих така.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот LordKasaiel » 23 Юни 2010, 12:59

хмм... аз не претендирам да съм голям разбирач в нещата свързани с демоните, поради елементарната причина, че нямам особено голям опит, а в такива случаи аз си мълча. Не оспорвам нищо, съответно и не подкрепям нищо от казаните дотук неща, докато (по възможност) не отговориш на няколко въпроса:

1) Мисля, че знаеш факта, че никой здравомислещ няма да тръгне да прави не съвсем изяснен ритуал (поне за мен, ако искаш мога да изредя и защо смятам така)
2) Ами що се отнася до умишлените грешки-има ли смисъл... При отговор, че е много опасно и само запознатите ще намерят грешката те контрирам с факта, че те щом я знаят следователно могат и сами да си направят описаното от теб и то по правилния начин
3)Предвид втория въпрос идва трети: Защо изобщо пишеш тогава тема, която е неприложима за масата, а тези които могат да я проумеят докрай и съответно да използват не се нуждаят от нея?

И последно съм раздвоен, защото подкрепям напълно ник, но и междувременно съм съгласен с твоите доводи, защото знам за неща, които не могат да се намерят в интернет (гугъл) или книга, но въпреки всичко действат... и се съмнявам, че ник си мисли че знае всичко за демоните просто изказва едно напълно смислено изискване, което според мен трябва да се разбира като желание да обясниш естеството на тази практика.
Моите поустове може да не са били полезни на никой, но са така обяснени, че да могат да се постигат, ако някой реши да опита и да няма "бели" петна в информацията.

Ще чакам отговорите ти с интерес!
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Юни 2010, 19:29

Определено ми харесва подходът ти лорд Касаиел-последователен и логичен(вместо не рядко срещаното дребнавото заяждане).
Отговарям ти точка по точка:
1.Доколко един човек е здравомислещ е силно относителен въпрос-н-р аз контактувам сравнитело често с демони,но не искам НИЩО от тях-въпрос на добра воля-аз предоставям малко с п е ц и ф и ч н а енергия,а те информация от най-разнообразно естество.Ако трябва да съм точен,контакът ми с демони(забележи,аз съм разграничил в темата си ,,За природата на демоните" за кои всъщност демони говоря) произтича от работата ми с Планетният Дух.По този въпрос обаче запазвам мълчание.
2.Предавам ритуалът както на мен ми е бил педаден.
3.За мен понятието ,,маса'' не съществува в употребеният от теб контекст-за всеки влак си има пътници,тази тема може да е полезна за един единствен човек-това е достатъчно.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Юни 2010, 20:38

Всъщтност като си погледнах сега темата-ако някой се смущава от ,,съставката'' одран заек-нека се замисли колко пържоли е омахал.Това е хранене...ритуалността е методът това хранене да се осъществи в тънкоматериалните светове и от това да се осъществи обратна връзка.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот LordKasaiel » 24 Юни 2010, 06:29

Благодаря за отговорите. Ами аз мисля. че се изясниха основните необходими неща. Съвсем на бързо да вметна и аз малко плямпане-ми той Соломон, ако е успял да изреди всички демони, то те са на изчезване :) В най-различни култури присъстват различни създания с естество много наподобяващо това на демоните и дори на няколко места има и как да се призовават. Скромното ми мнение е, че не може Соломон и книгите му (ако са негови, защото ако някой си е правил труда да разгледа по-задълбочено май почти навсякъде се казва, че "ръкописът се ПРИПИСВА на библейския цар Соломон") да бъде единствен верен източник на знание, което е абсолютно и единствено. Тук може би ще бъда много наплют от повечето поддръжници на Ключовете на Соломон, но самия аз се сещам за демони ( а както вече споменах съм почти абсолютен аматъор що се касае до практическо ниво, с Демоните), които не се споменават в гореспоменатите ръкописи :mrgreen:
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Юни 2010, 17:19

Рационализъм в действие :)
Разбира се,ако някой има нещо конструктивно да добави,това би било само от полза.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта