Вавилонският Мардук

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот petroslav » 18 Авг 2010, 13:49

Добър ден. В моменте чета общи характеристики за геотичните демони. И попаднах на едно противоречие при демона Амон което аз немога да си го обясня.
На кратко ще преведа какво пишеше:
"АМОН" е Египетския слънчев бог известен още като Меродач (Merodach) и Вавилонското "Мардук" (Marduk).
Първо си помислих че става вапрос за Лорд Мардук от Нек, но след като прочетох че властва над легиони с 40 духа и се обърках.
И Въпросът ми е за двама различни адаши ли става въпрос ? icon_flowerface
Аватар
petroslav
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2009, 14:23

Мнениеот petroslav » 24 Авг 2010, 13:39

petroslav написа:Добър ден. В моменте чета общи характеристики за гоетичните демони. И попаднах на едно противоречие при демона Амон което аз немога да си го обясня.
На кратко ще преведа какво пишеше:
"АМОН" е Египетския слънчев бог известен още като Меродач (Merodach) и Вавилонското "Мардук" (Marduk).
Първо си помислих че става вапрос за Лорд Мардук от Нек, но след като прочетох че властва над легиони с 40 духа и се обърках.
И Въпросът ми е за двама различни адаши ли става въпрос ? icon_flowerface


-----------------------------
Е, Вече се убедих, че са едни и същи.
Но това противоречие за сега остава в главата ми.
Аватар
petroslav
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2009, 14:23


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта