Съществува ли Сатаната?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот puntina » 28 Дек 2007, 12:40

Tato написа:А спред вас Сатаната не е ли противопложният на Бог? Може ли да се разглежда по този начин. Защото щом съществува Бог трябва да го има и Сатаната. А Сатан и Сатана са едно и също нещо. А Месфистофел, Луцифер, Белиал, Бехемот и още много са негови поданици както ангелите са подчинени на Бог:)
В Библията пише,че Луцифер бил падналият ангел,който се обърнал с/у Бога..и него всъщност наричат сатана,поради простата причина ,че бил силен,колкото Бог....
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот FireSun's Viking » 28 Дек 2007, 14:53

В Библията пише много неща. Бил е изгонен според този "източник", заради възгордяването му. Бил е по - силен от всички "ангели". Той е искал да стане като християнският Бог. Затова е бил и изгонен. Казва се, че името му било Сатанаил, затова се нарича сега Сатана ...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Acidum » 28 Дек 2007, 16:36

Намерих малко информация за това кой е Сатана.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%BD%D0%B0

Надявам се да не настъпят по-големи обърквания защото чесно да си кажа от всичките неща,които прочетох едва ли не останах с впечатлението, че съм "домат".
Повечето говорят от където и каквото са дочули...неразбрали и "уж" да са компетентни по темата.Както и да е в момента си мисля че и аз нищо незнам,така се обърках.
Хареса ми това,което е написал СлънчевиятАриец и наистина ме накара да се замисля по много неща и да се поровя тук-там.
Незнам дали имам правото да казвам такива неща,но все пак моля ви тея от вас които незнаят,а се чуставт длъжни да споделят...просто да се въздържат, защото мисля, че не само при мен настъпи тотално объркване.
Относно Луцифер...мисля че трябва да потърся повече информация защото тази, която имам мисля че се застъпва с тази за Сатана,възможно е да са свързани, но все пак неискам да ви обърквам още.
Търся информация която да е близо и до тази гледна точка,която сподели и СлънчевиятАриец защото ми стана наистина много интересно.
icon_thanks
Аватар
Acidum
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Дек 2007, 12:57
Местоположение: Underworld

Мнениеот Acidum » 28 Дек 2007, 16:41

Намерих малко информация за това кой е Сатана.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%BD%D0%B0

Надявам се да не настъпят по-големи обърквания защото чесно да си кажа от всичките неща,които прочетох едва ли не останах с впечатлението, че съм "домат".
Повечето говорят от където и каквото са дочули...неразбрали и "уж" да са компетентни по темата.Както и да е в момента си мисля че и аз нищо незнам,така се обърках.
Хареса ми това,което е написал СлънчевиятАриец и наистина ме накара да се замисля по много неща и да се поровя тук-там.
Незнам дали имам правото да казвам такива неща,но все пак моля ви тея от вас които незнаят,а се чуставт длъжни да споделят...просто да се въздържат, защото мисля, че не само при мен настъпи тотално объркване.
Относно Луцифер...мисля че трябва да потърся повече информация защото тази, която имам мисля че се застъпва с тази за Сатана,възможно е да са свързани, но все пак неискам да ви обърквам още.
Търся информация която да е близо и до тази гледна точка,която сподели и СлънчевиятАриец защото ми стана наистина много интересно.
icon_thanks
Аватар
Acidum
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Дек 2007, 12:57
Местоположение: Underworld

Предишна

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 45 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 45 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта