Асмодей и Белиал?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот EXARP » 16 Фев 2006, 12:44

Cath, всичко това го казваш някак си подигравателно...
Все пак човешкото люботитство понякога ни управлява.
А пък до това колко години практика трябва да имаш за да призоваваш демони мисля че е доста относително, казвам ти го от личен опит. Поизън е направила пропуск, но от незнание, но и тя ще се научи. Ще се опари...но поне ще стане по добра. Хората са казали - "Това, което не те убива те прави по слен."
Не съди хората за постъпките им.
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот WandaBlenda » 17 Фев 2006, 01:26

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Cath няма по надута от тебе.Признах те. :roll:
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Cath » 17 Фев 2006, 13:31

е, има и по-надути от мене. просто не мога да разбера защо се толерират подобни експерименти, като този на Poison. нямам нищо против експериментите, всеки е експериментирал в началото, но ако ще се почва с призоваване, защо да не се почне с ангели например. а що се отнася до демоните, Poison явно е крайно привлечена от тях, но моя съвет е първо да научава какво призовава, и едва след това да го призовава. как изобщо е възможно да призоваваш нещо, което не познаваш? това е абсурдно! казах го горе, и пак ще го кажа - глупаво е.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот till_it_sleeps » 17 Фев 2006, 13:49

а, то дали ще призовеш ангел или демон за джоб парасъ според мен е все тая. в смисъл целта като цяло накуцва.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Druida » 17 Фев 2006, 15:20

Не мислите ли, че безцелните призовавания просто са за гъделичкане на егото и са доста опасна игра със сили неизмеримо по-могъщи от нас?:)
Аватар
Druida
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 70
Регистриран на: 26 Мар 2005, 20:19

Мнениеот EXARP » 17 Фев 2006, 16:15

Друиде, щом са по-могъщи защо ни се подчиняват?!
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот EliKarim » 17 Фев 2006, 16:33

Джованни, мисля че и призоваванията с цел също може да е гъделичкане на егото, игра или грешка за определени хора. Това не е за всеки. Мисля още че дори и опитът не е достатъчен понякога. Незнам защо много от форума си мислят че това е фасулска работа.

EXARP, въпросът ти е логичен. Не съм Друида, но бих ти отговорила че всъщност не би успял да подчиниш всеки демон и по всяко време. Опитай и сам ще разбереш.

Cath, едва ли някой толерира опасен ексеримент на някой начинаещ или пък да не говорим за някой невежа...
Ти призовавала ли си ангел? А и когато призоваваш за пръв път (понякога дори и повече пъти) няма начин да познаваш това, което призоваваш дори да знаеш ритуала наизуст с всичките му особености.
Нима когато призоваваш Левиатан или пък Бабаел например, дори да си прочела малко теория и познаваш демона?

Poison, така и не разбрах дали си повторила ритуала? Дали нещата са се оправили? и Какво точно си направила със самия ритуал?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот EXARP » 17 Фев 2006, 17:08

Ели, с това съм съгласен че, за всеки демон си има време. Не напразно за доста от познатите ни(говоря за гоетичните и част от некрономиконските) си има определено време в което трябва да се призовават, въпреки това ако желанието ти е достатъчно голямо могат да се призоват по всяко време, само че ще ти коства повече усилия.
А бе ти си го знаеш тва...
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Druida » 17 Фев 2006, 19:14

Exarp, по-силни ли сме от водата като имаме ВЕЦ-ове?:)

Познаването на определени закони ни позволява да им заповядваме, да ги призоваваме и т.н., но сбъркаш ли не биха ти простили. Изхода може и да е с трагичен край.

Спомням си за една случка с Елифас Леви - призовал духа на мъдроста и като му се явил, той паднал по очи и нямал сили да го погледне.

Един посветен, който наистина се е сблъсквал с Демон ми разказа неща, от които би настръхнала косата.

Сигурен ли си кой наистина ти се явява, когато евокираш?:)

Имал съм среща с Демонично същество преди години - въобще не беше весело:)))

Ели, благодаря ти за подкрепата - четеш ми мислите:)))
Аватар
Druida
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 70
Регистриран на: 26 Мар 2005, 20:19

Мнениеот EXARP » 17 Фев 2006, 20:06

хммм...няма смисъл да споря за неща, в които все още съм в начален стадий. Не съм правил толкова много евокации, че да давам съвети кое как и кога трябва да се прави.
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот EliKarim » 18 Фев 2006, 10:58

Просто всичко трябва да е с цел, не за да проверим какво ще стане или да задоволим егото си.
Ако целта е вероятно каквато е била на Пойзън,...хм...тогава също няма гаранция за успешна операция(гаранция трудно може да се даде). Аз самата съм си патила.

И все пак ще ми се съветите от форума да послужат като "обица" на такива като Пойзън! Дано нещата са се пооправили!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 22 Фев 2006, 14:43

А ся ми кажете кви са левитиан и бабаел? тез какво правят и толкова ли са опасни като Асмодей и Белиял защото вече се напарих яко?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот till_it_sleeps » 22 Фев 2006, 15:03

като гледам май се каниш и втори път да се опариш :)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот EXARP » 22 Фев 2006, 18:09

Левиатан владее силата за връщането на мъртвите души от Ада. Неговите слуги са Канобитите, като следват постоянно господаря си.

А Бабаел се води пазител на гробищата

Поизън моят личен съвет към теб е да не се занимаваш с тия двамата :mrgreen: , не мисля ще има нужда да повтаряш същата грешка, а пък ако е само за инфо добре.
А как междо другото си избираш демоните че се попадаш на най-висшестоящите в йерархията... :?
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Shadow Mage » 22 Фев 2006, 23:48

Май в "колекцията" и на Отровната липсва Паимон от Висшите демони ;)

Poison Аедин съввет към теб :). Ако си решила да се занимаваш с Гоетически демони призови първо ОРОБАС. Той ще то осигури защита при следващите ти призовавания ;)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот EliKarim » 23 Фев 2006, 01:18

Сега вероятно ще последва и въпрос "кой е Оробас"?!
:mrgreen: Пойзън, трябва ти време за да се занимаваш с демони и това би трябвало вече да си разбрала от горчивия опит до момента. Все пак успех!
Разгледай сайтовете, чийто адреси бях пусналапо-горе в темата!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 25 Фев 2006, 13:30

Ми да. Намерих му името из тея сайтове на Оробас ма нищо повече незнам. Шадоу кажи защо него? По елементарен ли е?
И тез Левиатан и Бабаел отново ли се призовават толкова трудно. Все пак съм убедена че ако подчиня демон той ще ми служи безпроблемно доста. Замислям се дали не опитам пак.
Ама Шадоу не мога да ги дръпна в зала тея линкове дето си дал. Пък исках да отворя и да видя за кво става въпрос. icon_censored
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот EXARP » 25 Фев 2006, 15:12

ОРОБАС е 55-тия гоетичен дух. Той е велик и могъщ принц. Появява се като кон, но по команда на заклинателя приема човешка форма. Има способноста да разкрива всички минали, сегашни и бъдещи неща, да дава достойнства и духовни санове(незнам кфо ще значи тва), както и благоразположението на приятели и врагове. Дава верни отговори за божественото и за сътворението на света. Той е много предан на заклинателя и нама да позволи на никой друг дух да го изкуши. Управлява 20 легиона духове.
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот AZA » 27 Фев 2006, 01:32

Poison написа:Все пак съм убедена че ако подчиня демон той ще ми служи безпроблемно доста. Замислям се дали не опитам пак.

УФФФФФФФФФФФФФФ ( както обича да казва една приятелка ;) ) ... Пойзъм .. ко търсиш, за да може някой по-запознат да ти даде правилния дух/демон/ангел и да мирясаш и да не пострадаш доволно.
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот baba » 11 Юли 2008, 11:00

гледах реклама за някакъв филм свързан с Белиял някой можели да ми каже как се казва филма :roll: :roll:
Аватар
baba
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2008, 21:20

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 43 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 43 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта