Асмодей и Белиал?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот EliKarim » 31 Окт 2005, 16:22

Stalik написа:Абра-Мелин Мага е мистична фигура, автор на книгата "Книга за свещената магия на Абра-Мелин магьосника, както е предадена от Авраам Евреина на неговия син Ламех". Казват че бил аписана през 15 век, но други твърдят, че е от 18 в. По същество тя е гримоар, преведен от Макгрегър Мадърс от френски. Но това бил превод от оригиналния староеврейски на Авраам (или поне така се твърди). Знаеш надявам се поне гримоар какво е...

И аз ще те посъветвам да не се занимаваш на този етап с евокации, още повеч с инвокации. Очевидно не си запозната и последствията могат да бъдат фатални. Мисля че достатъчно много хора те предупредиха вече. А начинаещ да призовава Асмодей и Белиал си е живо безумие!


Точно! Ама много точно казано!

Враня, не мислиш ли че е много по-различно и по-лесно призоваването на демони?! С ангелите нещата стоят по-друг начин. Права си за взаимната изгода, но да това да бъдеш "дружка" с демон...вече говорим за почти невъзможни неща!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот heress » 01 Ное 2005, 09:01

Eli написа:Враня, не мислиш ли че е много по-различно и по-лесно призоваването на демони?! С ангелите нещата стоят по-друг начин. Права си за взаимната изгода, но да това да бъдеш "дружка" с демон...вече говорим за почти невъзможни неща!

--.>И защо да е невъзможно скъпа ?!?
:mrgreen:
Последна промяна heress на 01 Ное 2005, 12:41, променена общо 2 пъти
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Vrania Volosia » 01 Ное 2005, 11:21

Абе Херес:) Тука го ударихме на честитка пак бе:))) {{{}}}На да ти е сладко и да ти приседне от вируси :mrgreen:

---> Ама Ели защо да е невъзможно:) В крайна сметка всеки сам определя какво е демонът за него...За мен са духове, както и ангелите, но духове с по-земно начало, докато ангелите са с по-космическо. Демоните са с по-тежки енергии, а ангелите с по-ефирни.Само там намирам разлика между тях. В крайна сметка няма добро и зло! А за мен въпсросните духове имат своя идентичност също както аз и ти. Не виждам нищо странно в това да имаш някой близък демон,с когото да се познавате и да си "другарувате" . Ето на и Уизард май беше написал за Белиал: "това ми е любимеца. Шеф е на моята орда". Е това би трябвало да значи, че има някакви приятелски чуства между тях...Или поне така си мисля:) Въпрос на избор, а на сичкото отгоре си е много права репликата, че всички ограничения са си в главите ни и никъде другаде :)
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот heress » 01 Ное 2005, 12:22

Vrania Volosia написа:Абе Херес:) Тука го ударихме на честитка пак бе:))) {{{}}}На да ти е сладко и да ти приседне от вируси :mrgreen:

Да знам съкровище и аз те обичам {}:wink: но ай да не флудим толко, че ша ни банат :)

Та по темата вече Аз за разлика от (кат гледам всички останали) щи кажа "Давай Смело напред Позишън!!!" Ако не опиташ няма как да се научиш. А и няма дух/демон/андел- (*как искаш му кажи) който да може да ти навреди ако ти не му позволиш. Така че няма нищо страшно, а нещата треа се пробват за да се разберат. Нищо не учи по-добре от практиката.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Nac » 01 Ное 2005, 14:09

Heress където ти пратих Goetia там е описано за въпросните демони,между другото си прав за действието....общо взето от опит глава не боли,а много от занимаващите се в тази област се разграничават от използването на демони или зли сили....тъй като природата на подобни същества е неутрална.
Животът е гаден и после умираш!
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот nikoj » 01 Ное 2005, 17:13

Да речем, че има риск от нараняване, но можеш да бъдеш наранем единствено ако се страхуваш. Малко повече его и увереност в себе си са пътят, по който поазон ще успее да ги призове. Друг е въпросът дали ще успее да ги използва за своя полза (най-лесен е успехът ако ги ползваш за чужда вреда :) ).

Vrania Volosia написа:В крайна сметка всеки сам определя какво е демонът за него...За мен са духове, както и ангелите, но духове с по-земно начало, докато ангелите са с по-космическо. Демоните са с по-тежки енергии, а ангелите с по-ефирни.Само там намирам разлика между тях. В крайна сметка няма добро и зло! А за мен въпсросните духове имат своя идентичност също както аз и ти. Не виждам нищо странно в това да имаш някой близък демон,с когото да се познавате и да си "другарувате" .

Това не е съвсем така. Ангели и демони са сили, които обективно или субективно съществуват. Те нямат идентичност освен ако ние не им дадем от нашата собствена. Същността на ангелите и демоните е различа, тъй като произходът им е различен - легендата за падението не трябва да се разглежда буквално. Всеки обаче има право да си изгради сервитор и да го нарече ангел или демон :) .
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот vasago__ » 01 Ное 2005, 20:33

zdraveite sorry 4e na latinecata no ako moje nqkoi da sloji kirilica.....
Iskah samo da dopalnq 4e ideqta s prizovavaneto na koito i da bilo ne e da ti sluji a ti da mu sluji6.Taka 4e gospoda i dami tiq koito iskate da prizovavate kakvoto i da bilo prigotvete se da se prevarnete v slugi a ne v gospodari kakto si mislite 4e mojete da go napravite...

Uspeh.
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот nikoj » 01 Ное 2005, 21:20

vasago__ написа:zdraveite sorry 4e na latinecata no ako moje nqkoi da sloji kirilica.....
Iskah samo da dopalnq 4e ideqta s prizovavaneto na koito i da bilo ne e da ti sluji a ti da mu sluji6.Taka 4e gospoda i dami tiq koito iskate da prizovavate kakvoto i da bilo prigotvete se da se prevarnete v slugi a ne v gospodari kakto si mislite 4e mojete da go napravite...

Uspeh.


Човек не може да разкъса веригите, в които доброволно се е оковал :mrgreen:
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот heress » 02 Ное 2005, 15:37

Хей vasago__ стига само си плашил хората с глупости :)
--.> НЯМА дух/демон/ангел..... и т.н. който да има власта, да те превърне в свой слуга. Но това не значи, че Ти ("доброволно")неможеш да станеш в негов слуга. :mrgreen:
...Капиш :wink:
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот vasago__ » 02 Ное 2005, 16:16

Смел си Херес смел си даже повече от смел.Интересно защо никои препатил не казва нищо по темата..... повече няма да ти пиша ако си умен ще разбереш защо и няма да задаваш и въпроси даже.
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот nikoj » 02 Ное 2005, 16:23

heress написа:--.> НЯМА дух/демон/ангел..... и т.н. който да има власта, да те превърне в свой слуга. Но това не значи, че Ти ("доброволно")неможеш да станеш в негов слуга. :mrgreen:
...Капиш :wink:

Това е така. Трябва да се има предвид обаче, че чужда (човешка) воля може да нарани човек чрез подобни същества.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот heress » 02 Ное 2005, 16:25

vasago__ написа:Смел си Херес смел си даже повече от смел.Интересно защо никои препатил не казва нищо по темата..... повече няма да ти пиша ако си умен ще разбереш защо и няма да задаваш и въпроси даже.


Добре де разбрах те. Само ще те помоля за един последен пост. Теб и всички които мислят като теб... кажи ми само кое е това... духче/ангелче/демонче което ще ме превърне в негов слуга. Кажи ми, ще си го призова, за да ти покажа че съм прав. Ако искаш можеш да гледаш докато го правя.
Всичко е до сила и до волята драги ми vasago__......

иначе съм наптълно съгласен с никой.
но незнам за вас но според мен атаката чрез дух е слаба атака.тъй като духа може да бъде сравнително по-лесно подчинен на волята на целта.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот EXARP » 02 Ное 2005, 17:38

И аз съм напълно съгласен с Хересс...духа няма власт над теб докато сам не му я осигуриш.
А за атаката не мога да кажа нищо щото просто не сам ги исползвал за това.... :wink:
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Nac » 02 Ное 2005, 18:37

Никой дух или демон не може да причини на хората по-голямо зло от това което те сами си правят.
А това е горчивата истина.
Животът е гаден и после умираш!
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот till_it_sleeps » 02 Ное 2005, 19:16

nac, и аз съм на същото мнение- каквото сам си го направиш и цяло село не може да ти го направи.
просто всичко опира до това колко си лабилен и податлив психически. човек с подобна психика може да си създаде проблеми дори и без демони или ангели, пък какво да говорим ако се юрне да ги призовава :wink: ей това ми беше идеята, когато споменах за подготовката в началото-преди да се доизкусурят всичките там ритуали и тн, трябва да се поработи въху съзнанието, но понеже тази част е доста по-безинтересна от 'практическата', доста хора, струва ми се, я прескачат.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот EXARP » 02 Ное 2005, 19:27

Именно за това са всички защитни ритуали...просто стълбичка към промяна на съзнанието ни
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот EliKarim » 02 Ное 2005, 22:07

Тази тема вече взе да ме изнервя. От много приказки ефект няма. Сега чакам някой който да "бръкне в огъня" както се казва....
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот nikoj » 03 Ное 2005, 11:09

Във форума се забелязват някои много наивни разсъждения относно духовните същности. С този си пост ще внеса своето виждане по въпроса, което до голяма степен е потвърдено от практиката.
За да се обсъжда въпроса с духовните измерения трябва да се изясни какви същества съществуват въобще. Трябва да се спомене, че като цяло духовните същности, като ангели, демони, елементали, тотеми не разполагат с разум. Те имат цел, която осмисля тяхното съществуване. Това е по презумпция. Човекът обаче има разум и като частица от върховната същност има възможност да дава разум на своите творения. Това, което повечето хора наричат ангели, демони, богове е просто едно олицетворение за същите. Обикновено когато един аспект на природата почне да се обожествява, хората които правят това създават образ, който поема контролът върху въпросната сила. Силата вече има своето олицетворение и притежава в определена степен разумност. Колкото повече хора вярват в тази структура, толкова по-стабилна става тя.
По подобен начин стои въпросът с ангелските и демонските същности. Силите зад тях съществуват реално, но това, което хората наричат ангел или демон е измислено от самите нас. Ангелите не са противоположното на демоните. Има ангелски сили които са противоположни на други ангелски сили. Най-просто казано ангелите са законите във вселената на всички нива.
Демоните по своята същност са до голяма степен творение на живите същества. Те съществуват в рамките на живота на хората и другите организми. Лично аз мога само да гадая как са се появили. Едно обясненията е, че те са плод на стрямежа човек да се издигне до нивото на твореца.
Колкото до призоваването, всеки може да призове всичко, ако има вяра, чрез която да реализира волята си. За да бъдат овладяния подобни същности се изисква още по-голяма вяра и воля, поради което не всеки е способен на подобно деяние.
За практическия аспект на призоваването - когато се прави човек отдава част от себе си на призованата същност. Това обаче все още не значи, че се е превърнал в роб. Ако позволи на тази същност да се разрасне, тя може и да го пороби. Демоните се призовават по-лесно, тъй като са част от човешката същност. Някои хора могат да призовават и ангелски същности, но затова трябва да се докажат. Има групи хора (свещеници), които призовават и служат на определени аспекти на върховното божество - последователи на Хеката, сатанисти и др. Шаманите обикновено правят подобна връзка, която в някои случаи е далеч по-силна и тясна, с тотеми на животински аспекти (животните също притежават разум, еволюиращ с тяхната еволюция).

За информация на heress, самоувереността е добро начало, но е лош съветник. Не всяка духовна същност може да бъде засечена и спряна (вместо да я овладяваш, далеч по-лесно е да се разруши, с което архитипа, стоящ зад нея просто си отива). Давам само един пример. Ако се предприеме атака чрез демон, той може да се насочи към потенциалния противник. Ако е бил подбран добре (да олицетворява качествата, които са най-голяма слабост на жертвата), обектът не разбира, че е жертва на атака. Постепенно демоничната същност става реална част от живота му, а самия човек почва да страда все повече от собствените си слабости.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Nac » 03 Ное 2005, 11:37

nikoj съгласен съм с това което каза...много добри аргументи и факти излагаш.Но до една степен не мога да съм съгласен с теб,че непременно всяка една духовна същност,независимо от вида и свойствата си е продукт на човешкото самосъзнание.
Има същности,които съществуват извън времето и пространството и заедно с това запазват своята свързаност с така наречения логос и същевременно с това притежават идентичност и функционалност в пространствен аспект...ако мога така да се изразя:-)
Иначе като цяло,аз също споделям теорията за демоничното...още от Юнг,който говори за нашите вътрешни демони и същности изкарвани и проявявани чрез нас по един или друг начин.
Дори забелязвам,че в повечето съвременни окултни трудове все по- често се прокарват идеите за произхода на подобни същества в съчетание с психологическите теории,че когато призоваваме "нещо" един вид ние сами създаваме съществото и му даваме сила или разум в зависимост от нашата същност.
Но може ли да знаем всичко?Едва ли...
А както се казва истината е винаги по средата.
Животът е гаден и после умираш!
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот nikoj » 03 Ное 2005, 14:20

Nac написа:nikoj съгласен съм с това което каза...много добри аргументи и факти излагаш.Но до една степен не мога да съм съгласен с теб,че непременно всяка една духовна същност,независимо от вида и свойствата си е продукт на човешкото самосъзнание.
Има същности,които съществуват извън времето и пространството и заедно с това запазват своята свързаност с така наречения логос и същевременно с това притежават идентичност и функционалност в пространствен аспект...ако мога така да се изразя:-)


Действително има същества, които не са архетипни. Те подобно на замните творения еволюират, но в по-ефирните сфери на съществуванията. Те обаче са изключително редки и е почти невъзможно да се срещнат на Земята, затова и не ги споменах.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта