Асмодей и Белиал?

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот EXARP » 03 Ное 2005, 17:51

Най после нещо смислено с което и аз да сам съгласен. icon_eusa_clap
Аз също съм съгласен с теориите на Юнг като цяло...
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот heress » 05 Ное 2005, 18:44

nikoj написа:За информация на heress, самоувереността е добро начало, но е лош съветник.

--.> Щом казваш.....
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Cath » 21 Яну 2006, 02:33

имам чувството, че съм в объркан час по психология...нищо против хер Юнг, но смятам да се върна малко назад в темата и да споделя нещо, което винаги ме е забавлявало. всички сте чували за седемте смъртни гряха(вероятно сте ги усвоили добре или поне известна част от тях :wink: )... но до този момент не забелязах, отговаряйки на девойката да споменете например, че Асмодей е примерно демон на един от тези смъртни гряха, един от любимите на всички хора - РАЗВРАТ.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот WandaBlenda » 21 Яну 2006, 04:43

EliKarim написа:

ASMODEUS изгаря от желанието да изкушава мъже с обещания и разкош и е принцът на безпътни жени



Cath а ти безпътните жени в коя категория ги слагаш?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Cath » 21 Яну 2006, 12:30

"безпътни жени" може да се тълкува по много начини... така че е възможно да принадлежат към много категории.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 27 Яну 2006, 11:31

Категории? :mrgreen: Кои?
Защото съм имала точно това в предвид. Как според теб е трябвало да се изразя?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Cath » 27 Яну 2006, 12:11

ето пак трябва да се обосновавам. "безпътна жена" може да е жена, която е загубила верният път към истината; за която няма път ни посока; която се е загубила на пътя; и т.н. всякакви интерпретации по темата, било то глупави или високо интелектуални. ти си имала пред вид може би "уличници", но ако съпоставим двете думи - "уличници" и "безпътни".... някак контрастът е толкова силен, че не можете да отречете. аз приемам твоето мнение, но смея да твърдя че действително си се изказала не точно. :wink: искам да уточня, че не се заяждам - просто коментирам.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 27 Яну 2006, 12:29

Cath написа:ето пак трябва да се обосновавам. "безпътна жена" може да е жена, която е загубила верният път към истината; за която няма път ни посока; която се е загубила на пътя; и т.н. .


Понякога е нужно обосноваване! Именно за това става въпрос!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот vasago__ » 27 Яну 2006, 21:04

кат казано е за асмодеи че е прелъстител.за белиал обаче никои нищо не спомена какви ... странични ефекти... дава:) прочети добре цялата тема... интересно обаче отровната защо точно тия двамата... е има и други демони бе отровичко... така и не се обоснова... ама нейсе...
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот Cath » 28 Яну 2006, 02:53

в превод от еврейски Белиал означава "без стойност". според някои библейски източници той е считам за главатарят на всички демони, водачът на Синовете на Мрака.
според Гоетия - той е 68 дух, много силен и могъщ цар създаден след Луцифер...
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Poison » 28 Яну 2006, 14:17

Май сте прави че не беше добра идея да призовавам точно тези двамата. Да ви се оплача нищо не се получи. Мисля че нещо не направих както трябва. Опитах и с по низши. С този Оливер. Поне може да се искат пари от него, а средствата са ми малко понамалялички. И с него не стана, но нещо нещата отиват към зле. Случвало ли се е на някой да започнат да се въртят мисли са засоубийство или убийство? Постоянно си мисля такива зловещи неща ама не мисля да правя нищо ако така мислите. Дали нещо не съм направила с тея опити за призоваване? :roll: :roll: :roll: :roll:
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот WandaBlenda » 28 Яну 2006, 14:25

А освобождаването направи ли го?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Poison » 28 Яну 2006, 14:29

Ръководих се от най-различни съвети от форума, от сайтове - гоетични и така. Отворих кръга като приключих всичко и накарах Оливер да се подчини както се иска в упътването за ритуала. Не видях ефект. Нищо не усетих и после изтрих кргът. Незнам как се прави освобождаване. Ма ся като погледна някой и си го представям обесен или ранен до кървене. като погледна през терасата нещо сякаш ме влече да скоча. Тва направо е плащещо и сама се хиля на мисленето си. Даже не ми се излиза на терасата. май обърках работите ма ще ги оправя. Според вас да правя ли наново ритуала?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот WandaBlenda » 28 Яну 2006, 14:38

А ся си отвори пак кръга и си довърши ритуала докато не ти е изпил мозъка :mrgreen: Трябва да го освободиш да си ходи.Каквото щеш измисли.Кажи му ако щеш -Събирай си крушите и беж да те няма на дъното на ада.Освобождавам те от безразсъдната си персона:mrgreen:И чак тогава затвори кръга. Бе това го пише във всяка детска книжка дет се вика.Къде блееш.Как може да правиш такива гупости sad3 Poison.6е ти гръмне някой път носа дето го вреш насам натам от любопитство :roll:Голяма си маймуна icon_occasion
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот vasago__ » 28 Яну 2006, 18:53

отровище не слушаш батко и сега виж какво става.... какво да ти кажа ами според мен няма да си тръгне ако не дойде някои по-силен та да го изгони.... ама питаи и херес ушким бил ... виж какво написа по-горе...
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот EliKarim » 28 Яну 2006, 20:55

Poison, така е като не се вслушваш в предупреждения! Нещата съвсем не са весели ако ти се въртят такива мисли. Може да стане и по-лошо, поведението ти според това, което пишеш е обезпокояващо...
Сега, напиши какви инструкции точно си следвала и защо реши че Оливър не би ти навредил?! angry5
В една друга тема от този раздел ти питаш за този демон. Там ти написах, че той е низш и че е част от армията на войната, омразата, гневът и отмъщението. Все пак може да бъде използван и за да получиш пари, просперитет или късмет. Това обаче е по-трудно, според записките той е най-често войнствено настроен. Той е безпощаден към бедните и към тези, от които не може да вземе нищо или малко! Направила си грешка и дано не я изплащаш скъпо.
Ето ти пак сайт с списък на някои от армиите. Всеки от тях има свой символ:


http://evild.satanicwebsites.com/occult ... demons.htm
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Shadow Mage » 29 Яну 2006, 00:23

какво да ти кажа ами според мен няма да си тръгне ако не дойде някои по-силен та да го изгони....


Много съм съгласен с теб - Отровната си е натворила големи поразии и дано да и са за урок за в бъдеще :). Любопитно ми е и защо е решила, че Драконите са в кръга на измислените същества - по добре да беше повикала тях - ако беше успяла да призове някой можеше да и е от полза и да научи наистина нещо съществено, без опасност от настоящите и неприятности :).

А ся си отвори пак кръга и си довърши ритуала докато не ти е изпил мозъка Mr. Green Трябва да го освободиш да си ходи.Каквото щеш измисли.


Това може да проработи, но може и да не проработи. Все пак Отровната - опитай и тоя начин, но при освобождаването/изгонването му се позови на Божиите имена - те имат повече сила отколкото си мислят хората ;). А след това продължавай да следиш за състоянието си поне 2 седмици. И много ми е любопитно и с Асмодей и Белиал ли постъпи по същия начин, по който и с Оливер? Ако е така по добре изпълни същата процедура и за тях. Те може и да не са дошли лично, но може да са изпратили и някой от по-низшите си слуги да ги заместят :).

И още нещо, което също е изключително важно - дай точния ритуал и начина на провеждането му - и дали си използвала Евокация или ИНвокация. Разликата, както се досещаш е съществена и може да влоши допълнително нещата ... И дано да си ги викала в Триъгълника... което в случая много ме съмнява ;).

Още нещо СЪЩЕСТВЕНО за гоетическите "демони" - когато ги извикаш за нещо, което е в спектъра им на действие, не забравяй да погледнеш и за останалите неща, за които действат защото те освен това, за което си ги извикала започват да работят и по другите си възможности обикновенно ;).
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот till_it_sleeps » 31 Яну 2006, 12:27

хм... аз не вярвам да е успяла в ритуалите. просто се занимава с неща, за които не е готова още (съдейки по целите) и това си дава отражение. Пойзън, просто седни и почети малко окултна теория, поработи над СЕБЕ СИ и чак тогава се захващай с ритуалите.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Shadow Mage » 31 Яну 2006, 13:26

Poison, за теб и за други, които искат да видят какво представлява една "стандартна" евокация давам линк към 2 кратки филмчета които демонстрират изпълнението на ритуали по защита (МПРП), Средната Колона и евокиране на ангел с някаква цел ;)

[url] http://www.necronomicon.sacred-magick.c ... ighQuality).wmv [/ur]

[url] http://www.necronomicon.sacred-magick.c ... ighQuality).WMV [/ur]


Wizard: Копирай те целия по-горен URL (и единия и другия)и го поставете в браузъра. Дайте му Enter и ще Ви се отвори програмата ви за сваляне, която ще ви запита каде да го свали... От там на татък си знаете...


Всеки от филмите е около 22MB. icon_eusa_dance

Till, не знам доколко е успяла с евокациите, но съдейки по това, което е дала поне последната може да е била успешна и точно това да и е донесло тея проблеми, за които тя пише тук :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Cath » 16 Фев 2006, 01:54

не съм чувала за нищо по-глупаво от това, което е направила Poison. не мога да разбера как на подобни начинаещи магьосници винаги им идва на ум да призовават демони... Poison, драга, доколкото виждам във форума ти все още едва добиваш представа за нещата. аз практикувам от около 6 години. до момента не смятам, че е моя работа да призовавам демони (те сами си идват :wink: ). много бих искала да доживея момента, когато всеки който е прочел една окултна книжка, няма да се смята за прероденият алистър кроули...
както е казал поета... "пази боже сляпо да прогледа"
Poison що не пробваш да отвориш някоя от портите на ада.... мисля че ще е забавно... icon_angry
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта