Ритуал на Ла Сирен

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот rain » 10 Дек 2007, 13:03

Този ритуал за любов е посветен на Ла Сирен - русалката-лоа, която покровителства чувствата и емоциите.
Нужно ви е:

синя свещ
7 капки син оцветител (или боя)
7 морски раковини
7 малки резена от краставица
7 малки листа от маруля
7 листа босилек
7 листа мента
7 листа лавандула
7 листа розмарин


Отидете в банята и изгасете светлините. Запалете синята свещ близо до ваната.
Във водата във ваната сложете всички съставки и като ги разбърквате с ръка кажете заклинанието:

"Ошун - йестрелла
Ошун - бланко мундо!
Ла Сирен пойейра
Ешу Ошун.
Ла Сирен пойейра
Ешу Йеманжа
Пойейра!
Пойейра!
Пойейра!"


Потопете се във ваната за 15 мин. и се оставете на нейното въздействие.
След което се изправете прави и с раковините започнете да търкате кожата си, първо отгоре надолу за да свалите
негативните емоции, след което отдолу нагоре за да стимулирате позитивните вибрации. Завъртете се три пъти около
лявата си страна, като всеки път казвате:

[i]"Аз съм пречистен/а.i]

Излезте от ваната, като не се избърсвате с хавлия.
(тялото не се избърсва, защото е поело от енергията на водата и Ла Сирен, а избърсването символизира неприемане
даровете на духа)

Преди да си легнете да заспите облечете сини дрехи или нощница, а на леглото ви да има бяла или синя чиста постеля, помолете
Ла Сирен да ви прати сън за разкритие на любовта или да ви посочи пътя към нея. Възможно е тя да ви покаже как да се срещнете
с човека когото желаете. Ритуалът може да се използва и от мъже и от жени и за да подсилите своята чуствителност и бъдете обаятелни
за любимия човек.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот avanabil » 10 Дек 2007, 13:24

А какво приблизително трябва да е усещането, за да съм сигурна, че съм попаднала под въздействието на Ошун? Например аз усещам силата й, когато дори мислено произнеса името й, но след това сякаш чувството се губи и започвам да се съмнявам, че постигам нещо....Слаба концентрация, може би или пък..... просто ограничение от нейна страна..... не зная.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот rain » 10 Дек 2007, 21:09

Не знам защо питаш в тази тема за Ошун, но ще отговоря. Общо взето от там се започва с усещане енергията
на съответното божество или дух или техният призив. За целта разбира се има определени гадателски системи
(мериндинлогун и значенията на оду) в традициите на Ифа за намиране на точното божество и общуване.
Но най-простото което мога да кажа е, че щом усещаш богинята, то започни да я почиташ, с времето може да
ти се разкрие и да започне да ти помага. Но за неинициран в тези традиции няма как да се постигне нещо повече
от почитане, обща работа и някои ритуали. За едно подобно начинание се изисква системност, не очаквай един път
да я призовеш и с това да се свърши. Трябва да я почиташ и обичаш, да се посветиш на ориша. Не е лесно за
неинициран, но така стоят нещата. В някои магически практики може да я измолваш за нейната помощ, вече
дадох насоки, така че действай и успех :)
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот avanabil » 11 Дек 2007, 13:50

Благодаря! Попитах тук, защото за момент се подведох от началото на заклинанието.... :))
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта