Парфюм за привличане на любов

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот rain » 20 Дек 2007, 15:13

За да приготвите този парфюм наричан още пузанга трябва да съберете чиста дъждовна вода и да я съхранявате в стъклена бутилка.
Към нея прибавете малко количество вода "Флорида". Поднесете бутилката до устните си и вдишайте в нея с дъха си, като отправяте
вашето желание за привличане на любовта. След което, все още съсредоточени към желанието си отидете на място където продават
цветя и купете това, което смятате че подхожда най-много на ситуацията и желанието ви. С разтвора от бутилката пръскайте цветето
и го дръжте близо до себе си, тъй като то символизира намеренията ви.

Използвайте приготвения рзтвор като парфюм, втривайте по няколко капки от него по китките и по шията си, като казвате:

"Нека получа любовта на (този когото желаете)"

Когато сте в компанията на любимия използвайте често приготвеният парфюм за да бъдете неустоими.

*************************************
Приготвяне на вода "Флорида"

Това е разтвор на спиртна основа, който намира широко приложение във вуду ритуалите.
Нужни са ви следните съставки по рецептата която изберете:

първа рецепта:
15 части розова вода
6 части жасминово масло
5 части масло от мускус
3 части масло от бергамот (или от круша)
1 част лавандулово масло
1 част лимоново или портокалово масло
1/2 част карамфилово масло
1/2 част масло от нероли


втора рецепта:
1 част масло от бергамот
1 част лавандулово масло
2 части лимоново масло
2 части карамфилово масло
2 части розово масло
20 части изворна вода


Всичко се прибявя към шише високопроцентен спирт и след като престои за 9 дена, разтворът е готов за ползване.
Относно съотношението на частите, може да са от капки до милилитра или повече, в зависимост от количество водата,
което желаете да приготвите.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот EliKarim » 20 Дек 2007, 15:18

Изпробван ли е лично?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот rain » 20 Дек 2007, 18:27

Tочно за такова приложение не съм използвал водата "Флорида", пък и гореописаният ритуал е по-скоро за женската половина.
Тази вода се използва в участието на различни ритуали и често като приношение, за пречистване, зареждане и т.н.
Последна промяна rain на 20 Дек 2007, 23:03, променена общо 1 път
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот galina_dim » 20 Дек 2007, 20:39

Моят въпрос е за източника на този ритуал. Щото вода "Флорида" ми звучи нео-уич проамерикански, което не ме радва... Та, откъде е?
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот rain » 20 Дек 2007, 23:08

Вода "Флорида" е названието на формула от 19 в. за приготовлението на вид тоалетна вода на алкохолна основа
в съчетание с плодови аромати и етерични масла. Идва от афро-американските ритуални традиции. Името и е
свързано със знаменития фонтан на младостта, за който е имало легенда, че се намира във Флорида. Друга
известна и подобна на тази вода е Кананга, в състава на която влиза масло от иланг-иланг. И двата типа води
имат широко приложение във вуду и худу ритуалите, за пречистване, дарение за духовете, късмет и добри
начинания. Също така са се употребявали и в козметиката и много практикуващи са я използвали като парфюм
или лосион. Няма общо със съвременния паганизъм или уика.

Това е снимка на традиционна вода Флорида, която може да се намери в САЩ.
Изображение
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот sanguinary » 21 Дек 2007, 04:53

Дето се вика, чак за влюбване едва ли ще го използвам, ама може да се поспестят малко кинти за благоВОНИЕ. Макар че... де да знам къв им в курса по БНБ на тия съставки.
Ути, кажи на уважаемите зрители, че да не се набутат по засуканите рецепти:)
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот rain » 21 Дек 2007, 10:52

И малко черно пиперче :wink:
В някои аптеки и магазини се продават повечето от тези етерични масла, не са чак толкова скъпи,
но има и разни фалшиви есенции за по 1-2 лв, които не ги препоръчвам защото са на синтетична
основа, а не естествени масла.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот sanguinary » 22 Дек 2007, 01:08

:mrgreen: icon_toothy :mrgreen:
Да, черррно пиперрчемм!! Задължително е!
Стига де, не е спам. Просто малко по-ведро го даваме icon_eusa_dance
Ами... ще си ги пратя сега съставките, като смс, че няма да мога да ги запаметя всички и ще го пробвам това. Пък и скоро гледах "Тхе Перфуме" и меко казано ме грабна, макар да бях чел книжлето навремето, филма направо ме вкара в размисли два дена.
Не е тук мястото, но защо няма секция "Филми, музика, книги"?
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта