Заклинание за мъдрост и истината

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот rain » 12 Яну 2008, 17:12

Това заклинание ще ви помогне да откриете мъдростта или истината, които търсите.
В първата неделя след новолуние начертайте малък кръг на земята, в центъра на кръга
начертайте следния знак:

Изображение

В центъра на знака (в средата на окото) поставете малка златна свещ,
а около изображението наредете девет ябълкови семки на равно разстояние
под формата на кръг. Запалете свещта и кажете заклинанието:

"Нека сега мъдроста и истината бъдат мои водачи.
Следвайте ме и ме благословете през целия ми живот!"


След като свещта изгори, съберете семките и ги поставете в малка торбичка,
която носете около врата си, като талисман. Той ще ви носи мъдрост и истина.
Последна промяна rain на 12 Яну 2008, 18:24, променена общо 1 път
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Mandragora~Scream » 29 Ное 2008, 09:18

Има ли вариант на ритуала, който може да се използва, ако искаме да вдъхнем мъдрост и истина на друг човек?
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот smita » 29 Ное 2008, 09:48

Искам да попитам нещо . Когата една свещ се използва във заклинание, в което не се изчаква до край да изгори, може ли после същата свещ да се ползва и в друго заклинание или повторно за същото? И въобще добре ли е когата правиш някъкво заклинание, свеща която ползваш да е вече палена, макар и веднъж?
Поздрав!
P.S Знам, че кривнах от темата, за което моля да ме извините
Nevermore
Аватар
smita
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2008, 13:08

Мнениеот Kotentseto » 29 Ное 2008, 10:05

Не, не бива да се използва една и съща свещ за друго заклинание.
Питай чичо Гошо защо и как се благославят свещи и ще ти се изясни.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот EliKarim » 29 Ное 2008, 21:47

Аз използвам една и съща свещ, а имам и любим свещник, който знам че стои стабилно на земята или където е поставен... Имам си постоянни вещи в ритуалната практика и смятам това за правилно в своята работа. Не твърдя че е правилно, може би всеки има свой стил, просто споделям лични впечатления.

Инъче, за ритуала ... стана ми интересно това за ябълката. rain, кажи ми повече за този символ? Това заклинание изпитвано ли е?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот rain » 30 Ное 2008, 11:39

Символът е талисман който се използва в худу/вуду. Там също така има много
заемки от европейската магия и е напълно възможно да е преписан от такъв труд (гримоар).
Включен е и в някои сборници с подобни талисмани на афро-американски изследователи.
А те пък от своя страна са заемани от модерни традиции в техните ритуали, защото
съм го срещал дори и в уиканската литература.

За свещите зависи за какви ритуали става въпрос и не е за тази тема, но е желателно
да се ползват нови.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот damnameneus » 30 Ное 2008, 12:25

Ябълката е считана за плода на мъдростта и познанието още от древността, няма нужда да споменавам библията мисля и историята със змията, но другата езическата теория е, че когато отрежеш напреко ябълката семките й образуватпетолъчната звезда, което я е правило благословен плод на познанието според древните.
Не може да се ползва една и съща свещ за различни видове обреди, които нямат нищо общо.
Не може да вдъхваш мъдрост и истина на друг човек, правенето на този обред предполага самоизясняването на необходимостта и готовността да се устремиш към това което искаш в обреда, оттук се задвижва външния механизъм, защото се предполага, че вътрешния или желанието е вече в теб задействано, т.е. неговата целе да насочи независещите от теб събития ...
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sanguinary » 01 Дек 2008, 03:43

Не звучи толкова зле, наистина. Според мен, трудно така би могъл човек да постигне мъдрост или да надскочи себе си.
Ако има някакъв ритуал... да речем за... търпение. Да, мисля, че това би било много добър начален старт към помъдряване, но не виждам как би могъл, който и да е, да направи голям скок, без да се засили преди това.
Е, все пак поздравления, за онези, които към това са се насочили и го търсят, независимо по какъв начин. icon_eusa_clap Далеч по-добре е от любовни магии и т.н.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта