Вуду веве-мостът между първожреца и духовните сили!

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот fly^spirit » 17 Фев 2005, 10:00

Веве е една диаграма,която се рисува с пясък или брашно.Рисува се около стълба във вуду храма.Веве може да рисува само първожреца(хоу'ган)или първожрицата(мамбо).Вуду веве се използва за призоваване на различни лоа във вуду магията отговарящи на различни аспекти от живота.Когато първожреца призове лоато се смята ,че то използва веве за мост от духовния към физическия свят.Веве е много силна концентрирана сила(както и цялата вуду магия) ,диаграмата е като канал,след зареждането от мага се смята,че веве притежава душа.Това е най-важният момент във вуду ритуалите.Само чрез веве може да бъде инвокирано лоа. Веве е мостът,веве е самото лоа.

Вуду магията определено вълнува много хора.Вуду е религия.Както знаем киното използва религията за да прави пари,за да печели зрители.Но вуду е далеч по стойностна.Забелязах,че този раздел е много пренебрегнат.Какво знаете за видовете композиции веве,за самата вуду?Мисля че тук определено има какво да се каже.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот night_wish » 17 Мар 2005, 11:24

аз не знам мн за воодо-то но мисля че малко хора се интереуват от него може би защото то е възприето от повечето хора като измишллотина от миналото и се използва само в филмите....имаш ли представа от къде може да се научи повече за воодо-то?
:mrgreen:
Всяка мечта е пътешествие надалеч
Аватар
night_wish
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Мар 2005, 11:31
Местоположение: Варна

Мнениеот fly^spirit » 18 Мар 2005, 08:52

Здравей night_wish!За вудуто можеш да намериш информация навсякаде-статии,сайтове,книги,въпроса е да го искаш:)Сега знам ,че ще се повторя но вуду не е измишльотина,вуду не е в миналото.Вуду е ,според мен,вече утвърдила се религия,тя е традиция и много повече.Дали хората се интересуват от този вид религия и магия?Ами зависи от хората и интересите им.Но съм забелязала,че много хора асоциират самата дума"магия" с вуду.Мда,във филмите вуду е доста окаляно,но филмовите компании правят пари-тяхна работа.Който търси истината я намира:))Прочети останалите постове в този раздел и някои книжки ,светът е пълен с инфо просто греби от него:)
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Гост » 18 Мар 2005, 10:20

ами от форума прочетох вече всичко за воодо-то търся си и книжки за него! колкото до интересите на повечето хора според мен са наистина доста.... закърнели, защото около 70% вече не четат книги... само ядат и спят :roll:
Гост
 

Мнениеот mert » 05 Дек 2005, 11:57

Веве представлявя ритуална диаграма начертана върху пода около централният стълб на вуду храма /ум`фор/.Тя се чертае предимно от брашно,зърно,както и от въглен,кафе и прах от тухли.
Брашното е основото за поввечето веве защото участниците във вуду вярвят че то е идеалната храна и духовен посредник между световете.
Зърното също е мощна осново за веве, защото символизира забременяването на Венера от Марс.
Веве могат да се използваат и като амулети начертани върху хартия с вуду кръв.Такъв амулет трябва винаги да се носи в червена торбичка.
Аватар
mert
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Окт 2004, 14:47
Местоположение: Пловдив


Назад към VooDoo магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта