Малко извън темите

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ChaoS » 04 Яну 2006, 21:00

Хм...
Нищо против истинския кючек.
И нищо против истинския хип-хоп.
ама ние българите много добре се справяме с това да изкривяваме ВСИЧКО.
И рапа ни не е рап, и кючеците ни не са кючеци...
А и в пока напоследък няма нищо ново и запомнящо се... :'(
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот night_girl » 04 Яну 2006, 21:46

Аз пък лично много обичам рапа и смятам че е милярд пъти по-готина музика от чалгата
Аватар
night_girl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Окт 2005, 17:23

Мнениеот Arhimikus » 08 Яну 2006, 12:30

За темата на ариеца, за Европа и Щатите не знам, но определено за България данните са реални. От няколко източници съм виждал как до началото на 2100 година българското население ще намалее драстично, това е факт!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот ChaoS » 09 Яну 2006, 07:17

Учителят ми по география в гимназията (ех... къде е той сга) ни беше извадил тази статистика специално. Казваше винаги:"Твоите внуци ще са полу-чиганчета. Дано децата ти се оженят/мъжат за богати цигани." Не го казваше като обида, а като факт. И според статистиката бее АДСКИ прав. :'(
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Cynthia » 09 Яну 2006, 08:28

Слънчев Ариец - това не може да е истина.....
звучи наистина ужасно! sad11
Магията е нещо, което си ти!
Аватар
Cynthia
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Юни 2004, 13:42
Местоположение: светът на ангелите

Мнениеот AryanSun » 09 Яну 2006, 11:04

Cynthia написа:Слънчев Ариец - това не може да е истина.....
звучи наистина ужасно! sad11


От нас зависи да не стане истина,Синтия:)).Това не е предска
зание,а тенденция.Лошото е че в БГ младите хора не се женят
и не правят деца.Имаше ужасна статистика,че в БГ брачната
институция се е сринала.Даваха го по телевизията.Лошото е
че българите останаха малцинство,а не другите "етноси",които
наричаме цигани наприемр.Не съм фашист,националист,но опре
делено това не може да продължава така.Може би е редно да
помислим над някаква окултна намеса по въпроса...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Cynthia » 09 Яну 2006, 20:55

Знам, че е така. Но виж много избират да живеят заедно без брак. Това не означава, че няман деца и т.н. Че се раждат повече циганчета, отколкото българчето... факт.
Веднъж щях да падна от коня - по телевизията дават някаква циганкадето имала 16 деца и я питат - защо толкова много?
"Ами, ако умрат 4-5 --- пак да има!"
Все едно за някакви рибки в аквариум говореше. Направо се фрапирах.... icon_censored
Магията е нещо, което си ти!
Аватар
Cynthia
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Юни 2004, 13:42
Местоположение: светът на ангелите

Мнениеот AZA » 10 Яну 2006, 12:32

За съжаление те са като мравките ... дори и да стъпчеш без да искаш няколко, винаги остават още много ... Не искам да обидя никого, но единственото добро , което съм видял от циганин е било когато съм бил на 8 или 9 , едно циганско семейстов ни помогна , когато бяхме закъсали с колата на път за морето. Смятам, че за 25 години един единствен случай е доста показателен за характера и начина надействие на това ( все още .. надявам се ) малцинство.
Слънчев Ариец написа:Може би е редно да помислим над някаква окултна намеса по въпроса...

Предложения ?
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sanguinary » 11 Яну 2006, 01:31

Музиката,съгласни сте всички е изкуство.Какво е изкуство?
Начин за изразяване на емоции,чувства и усещания,които с думи не могат да бъдат изразени,освен чрез поезия,което също е изкуство.
Та...
Всеки стил в музиката има някаква обща насоченост.
Метъла е най-разнообразен в това отношение,недейте да спорите,но основното там е агресията да речем.В готик метъла основното е романтиката,в грайндкор е непризнаването,блекметъла антихристиянството ,в дуум - тоталната апатия,депресия и отречение на всякакви стойности...
Всеки стил,всяко течение има идея,насоченост,основа и ценности,които обикновено са отвъд материялните.
Какво има чалгата?
В основата на чалгата е простотията и тя е пропита навсякъде,във всеки звук,мелодия,текст и ритъм... Нейната насоченост и идея са също простотията...
Съгласен съм,че според ситуацията би следвало да се определя и музиката.Просто няма какво да ми кажат изпълнителите на тази "музика".И за да не звуча крайно ще ви кажа,че съм присъствал не веднъж на места,където се слуша само това.Съгласете се,че е почти неизбежно.И ако не се бях научил да не обръщам внимание,може би до сега бих се самоубил.
Човек в музиката търси себе си.Или поне така трябва.Повечето,както виждаме,се задоволяват с това,което им се предлага на готово и го приемат за неизбежно най-доброто.Никой не търси своята музика,своят стил,група или дори момент и е показател за самия човек.За това според мен е определящо за един човек това,каква музика слуша.Определя индивидуалността,личността му... му или по-точно наличието на такива.Защото това далеч не се отнася само до музика.
И както е казал един човек...
"Всеки трябва да прочете една единствена книга в живота си,но за да разребе коя - трябва да прочете стотици томове"...
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот ekaya » 11 Яну 2006, 11:35

sanguinary, напълно съгласна съм с теб... но чалгата е лесно достъпна и приемлива за простолюдието /моля, никой да не се обижда/ и най-лошото е, че преди същите тези хора си слушаха "сръбско", а сега просто в резултат на строгата комерсиализация на общество я заместиха с "нашенска си" чалга icon_censored Трактовката за "метала" определено ми хареса - просто, ясно и точно... и го казвам като 14-годишен метълфен icon_occasion
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот Vendetta » 05 Фев 2006, 08:07

За съжаление все повече млади хора напускат България, дирейки щастие по чужбина... нищо. Ех.. България. Х-team имат една много хубава песен - Патриоти за България.. който я е чувал сигурно му е нарпавила впечатление :)

За музиката - ХаоС го каза.. :) Това изкривено отвсякъде нещо, което виждам по Веселина ТВ и Планета ми харесва дотам, доколкото да се посмея малко на поливащия негри с мляко Азис или другите там.. цигании..

Циганите, които съм виждал.. 75 %(не питайте как го сметнах) от тях не ги интересува нищо извън намирането на пари за дневната дажба лепилце, но факт и че съм попадал на доста свестни хора.. (и те са хора, и те душа носят) ((: icon_occasion icon_flowerface
Аватар
Vendetta
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 17 Яну 2006, 07:18

Мнениеот Air » 06 Мар 2006, 00:32

Според мен всеки елемент на тази музика ПООТДЕЛНО не е кой знае какво...и рапърите пеят за същите неща, и турците играят кючек, и т.н..ОБАЧЕ като се смесят всичките тия неща в едно се получава една ПОШЛА БЕЗСРАМНА смес която не мога да понасям.Сеедно някой да си вее нещото в лицето ми и да ми казва: Виж ме аз съм музикант, нищо че си направих 10000 операции, нищо че друг ми пише текстовете, нищо че музиката ми е крадена...аз съм музикант.
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта